شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خاصیت اسپرم کشی ژل لوبریکانت

1. با سلام به همه
    راستش توی سایت جستجو کردم ولی جواب سوالمو پیدا نکردم !!!!  
    1- آیا تمام ژل های لوبریکانت (با هر مارک و برندی) خاصیت اسپرم کشی ندارند؟( منظورم اینه که زوج هایی که قصد بچه دار شدن دارند می توانند از ژل لوبریکانت استفاده کنند ؟)
    2- اگه بعضی از انواع این ژل خاصیت اسپرم کشی دارند چگونه می توان تشخیص داد ؟ ( آیا عبارت خاصی (انگلیسی یا فارسی) بر روی این نوع ژل ها قید شده است ؟)
    ممنون از راهنمایی های مفیدتان

2. hossein1982 نوشته است: با سلام به همه
    1- آیا تمام ژل های لوبریکانت (با هر مارک و برندی) خاصیت اسپرم کشی ندارند؟( منظورم اینه که زوج هایی که قصد بچه دار شدن دارند می توانند از ژل لوبریکانت استفاده کنند ؟)
    2- اگه بعضی از انواع این ژل خاصیت اسپرم کشی دارند چگونه می توان تشخیص داد ؟ ( آیا عبارت خاصی (انگلیسی یا فارسی) بر روی این نوع ژل ها قید شده است ؟)

سلام دوست عزیز
    ژلهایی که روش علامت  Ag+ نوشته خاصیت اسپرم کشی دارداما ژلهایی که نوشته محلول در آّب اسپرم کش نیستن و مانعی برای بارداری نمی باشندالبته به جای ژل هم می شه ازروغن زیتون استفاده کرد
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. hossein1982 نوشته است: با سلام به همه

سلام تا انجایی که من جستجو و مطالعه کردم هر چیز خارجی از جمله اب دهان و کلیه روان کننده ها باعث از بین رفتن اسپرم خواهد شد و احتمال بارداری را کاهش خواه داد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام دوست من
    منابع و رفرنسها در این باره متفاوت هستن عده ای معتقدن که عوارضی روی اسپرم نداره و عده دیگری هم معتقد ضعیف شدن اسپرم هستن اما در مورد کشندگیش چیزی در دسترس نیست بازم میگم بستگی به رفرنس داره حتی بعضی از همکارای پزشک اینو توصیه هم میکنن.اما من میگم از مواد غیر طبیعی  و غیر فیزیولوژیک استفاده نشه بهتر خواهد بود
    موفق باشین

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. hossein1982 نوشته است: با سلام به همه

سلام

شما اگه سایت‌مون رو بگردید در مسائل مختلف و منجمله این مسئله، توصیه‌های غیرعلمی مبنی بر اینکه حتی "آب دهان  باعث از بین رفتن اسپرم‌ها می‌شه!" و ... در بعضی از پست‌های موجود در تالار دیده میشه که حتی مورد تأیید شخص دکتر رهام هم نیستن.
    اما برای nامین بار و صراحتا اعلام می‌کنم که
    ژل‌ لوبریکانت استاندارد مصرفی جهت سهولت در نزدیکی (چه Oil base و چه Water base)، ابدا خاصیت اسپرم‌کشی نداره.
    اما
    به این اما خیلی گوش کنید! اما برای افرادی که قصد بارداری دارند شخص من استفاده از این روان‌کننده‌ها رو توصیه نمی‌کنم چون تأثیر منفی اون‌ها بر فاکتور Motility اسپرم‌ها گزارش شده و احتمال باروری رو می‌تونه کاهش بده. (تفاوت اسپرم‌کشی با تضعیف اسپرم‌ها واضحه دیگه!)
    و صد البته که ژل‌های اسپرم‌کش هم موجودند که ضمن این‌که خاصیت روان‌کنندگی دارن، به عنوان یکی از روش‌های جلوگیری از بارداری هم استفاده می‌شن و عبارتی از قبیل Spermicidal Jelly یا Contraceptive Jelly  یا ... روی اون‌ها دیده میشه.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  6. m1989 نوشته است:
    hossein1982 نوشته است: با سلام به همه

سلام

شما اگه سایت‌مون رو بگردید در مسائل مختلف و منجمله این مسئله، توصیه‌های غیرعلمی مبنی بر اینکه حتی "آب دهان  باعث از بین رفتن اسپرم‌ها می‌شه!" و ... در بعضی از پست‌های موجود در تالار دیده میشه که حتی مورد تأیید شخص دکتر رهام هم نیستن.
    اما برای nامین بار و صراحتا اعلام می‌کنم که
    ژل‌ لوبریکانت استاندارد مصرفی جهت سهولت در نزدیکی (چه Oil base و چه Water base)، ابدا خاصیت اسپرم‌کشی نداره.
    اما
    به این اما خیلی گوش کنید! اما برای افرادی که قصد بارداری دارند شخص من استفاده از این روان‌کننده‌ها رو توصیه نمی‌کنم چون تأثیر منفی اون‌ها بر فاکتور Motility اسپرم‌ها گزارش شده و احتمال باروری رو می‌تونه کاهش بده. (تفاوت اسپرم‌کشی با تضعیف اسپرم‌ها واضحه دیگه!)
    و صد البته که ژل‌های اسپرم‌کش هم موجودند که ضمن این‌که خاصیت روان‌کنندگی دارن، به عنوان یکی از روش‌های جلوگیری از بارداری هم استفاده می‌شن و عبارتی از قبیل Spermicidal Jelly یا Contraceptive Jelly  یا ... روی اون‌ها دیده میشه.

سلام ایا شما استفاده کردین یا علمشو دارین یعنی دلیل علمی داری با معرفی منبع یا نه مثل خیلیا از تو سایتا فهمیدین .

من ازهمه دوستان تقاضا دارم مطالبی رو که میذارن بر پایه علم و دانش خودشون یا منابعی که میشناسن بذارن نه شنیده هاشون
    موفق باشین

7. mohamad93 نوشته است:

سلام ایا شما استفاده کردین یا علمشو دارین یعنی دلیل علمی داری با معرفی منبع یا نه مثل خیلیا از تو سایتا فهمیدین .

سلام

شما سوای تاریخ عضویتت و مدت حضور 7 ماهه در سایت‌مون، تقریبا بعد از 5 ماه مجددا به انجمن‌های تالار رفت و آمد دارید و قطعا با ادبیات من، مطالب من، رزومه‌ی من و ... آشنایی لازم و کافی رو ندارید و من به شما حق میدم که اینگونه عجولانه قضاوت کنید!  
    اما دوست من،
    اگه یه کوچولو بیشتر وقت می‌گذاشتید و سایت‌مون رو یه نگاهی می‌انداختید شاید زود قضاوت نمی‌کردید! بنده اساسا مستقل عمل می‌کنم و تا وقتی از من خواسته نشده و یا احساس نکنم نیاز هستش تا به مطلبی ورود کنم، به مطالب دوستان دیگه کاری ندارم.
    اما صرفا جهت اطلاع جنابعالی، لازم می‌دونم یه چند خط اینجا بنویسم
    دوست گرامی
    شخص من، هر موقع بخوام مطلبی از خودم بنویسم از عباراتی چون "به نظر من"، "اینجوری فکر می‌کنم" و قس‌علی‌هذا استفاده می‌کنم در غیر اینصورت مطالبم برآمده از رفرنس‌ها، مقاله‌ها و کتب معتبره نه فیلم دیدنو! داستانو! تجربه‌ي شخصی! مقالاتی هم که عنوان می‌کنم به معنای بافته‌‌های یه پزشک نیست! اون‌ دوستانی که تحصیلات تکمیلی رو گذروندن قطعا راحت‌تر متوجه می‌شن مقاله (Paper) به چه معنایی هست. لذا در مطالبم هر جا که از عبارت فلان موضوع «گزارش شده» استفاده می‌کنم منظورم وجود یه مقاله‌ی آکادمیک پابلیش شده در ژورنال‌ها، کنفرانس‌ها و کتب معتبر هستش؛ مقالاتی که در اون یه تحقیق آکادمیک نه به واسطه‌ی تجربه‌ی شخصی و نه روی یکی دو بیمار بلکه روی یه نمونه‌ی تصادفی از جامعه‌ی آماری، انجام شده و در دیتابیس‌های معتبر بین‌المللی مانند WebMD ،Sciencedirect ،PubMed و ... موجوده. به عنوان نمونه همین دیتابیس‌ Sciencedirect و WebMD رو بنده در قسمت لینکستان سایت (سایت‌های پزشکی خارجی) اینزرت کردم و دوستانی که تمایل دارن می‌تونن از مقالاتش استفاده کنند. همچنین دو کتاب رفرنس یکی در حوزه‌ی Andrology و دیگری در حوزه‌ی Pregnancy (که بیشترین سوالات سایت مربوط به این زمینه‌هاست) رو در قسمت مقالات و اخبار علمی سایت معرفی کردم و حتی لینک دانلود فری اونا رو هم گذاشتم و از اون‌ها هم به عنوان رفرنس‌های خودم در ارائه‌ی مطالب استفاده می‌کنم.

اما در خصوص پست قبلی،
    پاسخ دوست‌مون به طور علمی و دقیق داده شد و اظهار نظر شما برای من واقعا جای تعجب داره!
    مطلب زیر که مقاله‌ی اون در WebMD موجوده و توسط انجمن باروری آمریکا و انجمن آندرولوژی و باروری کانادا در نشست سالانه‌ی 15 الی 19 اکتبر 2005 «گزارش شده»:

Oct. 19, 2005 -- Some brands of vaginal lubricants commonly recommended to couples undergoing fertility treatments may actually damage sperm and reduce the chance of conception

A new study shows three brands of vaginal lubricants, FemGlide, Replens, and Astroglide, damaged sperm integrity and activity (motility) in laboratory tests. But a fourth brand of vaginal lubricant, Pre-Seed, did not appear to cause significant damage to sperm

Researchers say vaginal lubricants are often recommended for relieving vaginal dryness in women undergoing fertility treatment

These results suggest that when mixed with sperm during intercourse, certain vaginal lubricants may affect sperm quality and decrease the potential for fertilization and conception

The study was presented this week at a joint meeting of the American Society for Reproductive Medicine and the Canadian Fertility and Andrology Society in Montreal

Vaginal Lubricants May Harm Sperm

In the study, researchers compared the effects of combining donor sperm from 13 different men in a solution of 10% of each of the four different vaginal lubricants vs. untreated sperm

The results showed that sperm activity ranged from a high of 66% in untreated sperm to a low of 2% in a solution containing Astroglide

The highest level of sperm activity (64%) was found in the solution treated with Pre-Seed vaginal lubricant, followed by 51% with FemGlide and 25% with Replens. Low sperm activity significantly reduces the chances of conception

In a second test, researchers compared the long-term effects of exposure to three vaginal lubricants, Pre-Seed, FemGlide, and KY on sperm quality, as measured by DNA damage

After four hours, the results showed that Pre-Seed was associated with the smallest amount of sperm DNA damage at 7% more than untreated sperm, followed by KY at 10% and FemGlide at 15%

Researchers say the results suggest that Pre-Seed may be appropriate for use in couples undergoing fertility treatment because it was associated with the least damage to sperm quality and activity

از اونجایی که ممکنه در ترجمه مشکلی داشته باشید (باشند) من ترجمه‌ی بخشی از مطلب فوق رو می‌نویسم:

... در مطالعه‌ی جدیدی که در اون از 4 برند مختلف لابریکانت‌ استفاده شد آسیب به فاکتور تحرک اسپرم‌ها (Motility) دیده می‌شود ... نتایج تحقیق فوق در یه نمونه‌ 13تایی از اسپرموگرام آقایون نشان می‌دهد که فاکتور تحرک اسپرم‌ها به واسطه‌ی مصرف Astroglide ،Pre-Seed ،FemGlide ،Replens از 66 درصد به ترتیب به 25، 51، 64 و 2 درصد کاهش یافته است ...

رفرنس: Some Vaginal Lubricants May Damage Sperm برگرفته از WebMD

فکر می‌کنم عبارات فوق دقیقا همون مطالبی بود که من خدمت دوست‌مون عرض کردم!
    دوست من، قوانین تالار رو مطالعه بفرمایید و هرگونه مشکلی در پاسخ‌ها دارید با مدیریت سایت مطرح کنید ایشون حتما رسیدگی می‌کنند.
    قضاوت در مورد رفتار عجولانه و جالب شما هم با کاربرانی که اینجا رو می‌خونن.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  8. hossein1982 نوشته است: با سلام به همه

در پاسخ به اين دوست عزيز بايد بگويم ژلهاي اسپرم كش با ژلهاي لوبريكانت تفاوت دارند. ژلهاي لوبريكانت ژلهايي هستندكه براي لغزنده سازي مجراي تناسلي به كار مي روند
    ژلهاي اسپرم كش ژلهايي هستند كه قبل از رابطه جنسي داخل واژن يا مجراي تناسلي زن قرار مي گيرند و هنگامي كه مايع مني داخل مجراي تناسلي مي ريزد اين ژل با كشتن اسپرم ها مانع از بارداري زن مي شود. از ژلهاي اسپرم كش نمي توان به عنوان لوبريكانت استفاده كرد و بالعكس از ژل لوبريكانت نيز نمي توان به جاي ژل اسپرم كش استفاده كرد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید