شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خوابگردي

1. با سلام
    من مشكلي كه دارم شب ها از رختخواب بلند ميشم و رفتار غير عادي از خودم نشون ميدم بعد ميخوابم اين مشكل باعث ترس اطرافيانم شده تحقيقاتي كه كردم اين مشكل خوابگردي هست سوالم اينه از دوستان ايا كسي يا اطافيانش تجربه خوابگردي داشته و چه كاري براي برطرف كردنش انجام داده با تشكر

2. rasoull2005 نوشته است: با سلام
    من مشكلي كه دارم شب ها از رختخواب بلند ميشم و رفتار غير عادي از خودم نشون ميدم بعد ميخوابم اين مشكل باعث ترس اطرافيانم شده تحقيقاتي كه كردم اين مشكل خوابگردي هست سوالم اينه از دوستان ايا كسي يا اطافيانش تجربه خوابگردي داشته و چه كاري براي برطرف كردنش انجام داده با تشكر

سلام

حتما به روان‌پزشک مراجعه کنيد تا در صورت صلاح ديد از روش‌‌هاي دارويي و غيردارويي براي کاهش شدت و مدت حملات استفاده شود. از جمله معروف‌ترين و موثرترين دسته‌هاي دارويي که در درمان اختلال خوابگردي به کار مي‌رود، بنزوديازپين‌ها هستند. بنزوديازپين‌ها را حتما با توصيه پزشک مصرف کنيد چرا که داروهاي موجود در اين گروه بسيار متنوع‌اند و از نظر قدرت و طول مدت اثر تفاوت‌هاي زيادي دارند. بنابراين مصرف خودسرانه آنها گاه مي‌تواند به بروز فاجعه‌اي منجر شود. اين در حالي است که مصرف بجا و به موقع اثراتي معجزه‌آسا در درمان دارد.

استرس و اضطراب نيز در ايجاد حملات خوابگردي اثري اثبات شده دارند. حذف اين گونه عوامل در ايجاد بهبود موثر است.

برخي از روش‌هاي غيردارويي مثل هيپنوتيزم يا آرام‌سازي نيز اثرات مفيدي در درمان دارند

3. rasoull2005 نوشته است: با سلام

سلام

حتما به روان‌پزشک مراجعه کنيد تا در صورت صلاح از روش‌‌هاي دارويي و غيردارويي براي کاهش شدت و مدت حملات استفاده شود. از جمله معروف‌ترين و موثرترين دسته‌هاي دارويي که در درمان اختلال خوابگردي به کار مي‌رود، بنزوديازپين‌ها هستند. بنزوديازپين‌ها را حتما با توصيه پزشک مصرف کنيد چرا که داروهاي موجود در اين گروه بسيار متنوع‌اند و از نظر قدرت و طول مدت اثر تفاوت‌هاي زيادي دارند. بنابراين مصرف خودسرانه آنها گاه مي‌تواند به بروز فاجعه‌اي منجر شود. اين در حالي است که مصرف بجا و به موقع اثراتي معجزه‌آسا در درمان دارد.

استرس و اضطراب نيز در ايجاد حملات خوابگردي اثري اثبات شده دارند. حذف اين گونه عوامل در ايجاد بهبود موثر است.

برخي از روش‌هاي غيردارويي مثل هيپنوتيزم يا آرام‌سازي نيز اثرات مفيدي در درمان دارند

موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. rasoull2005 نوشته است: با سلام

سلام
    دقیقا نفرمودید چه رفتارهای غیر عادی از خودتون نشون میدید ؟
    من هم چند سال پیش همین مشکل را داشتم حتی (اگه بهم نخندید ) یک شب در حالی که خواب بودم بلند شدم و از خونه رفتم بیرون توی کوچه و بعد از طی مسافتی حدود 200 متر دوباره برگشتم خونه ( توی خواب داشتم میرفتم در سوپرمارکت خرید کنم که با یه صدای خش خش از خواب پریدم ولی خوشبختانه دوباره در همون حالت خواب به خانه برگشتم ) صبح با باز بودن درب خونه متوجه شدم که شب قبل توی خواب راه رفتم !!!!
    البته گاهی اوقات هم توی خواب بلند میشدم و توی رختخوابم مینشستم
    شکر خدا بعد از گذشت مدتی همه این مشکلات خود به خود برطرف شد
    انشاالله مشکل شما هم حل بشه
    نخندید دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!1  

5. سلام
    من بهتون توصیه میکنم سر خود داروی خاصی رو مصرف نکنین چند دارو میشناسم اما بهتون معرفی نمیکنم چون اصلا کار درستی نیست معرفی کردن دارویی که علت مریضی معلوم نیست پس لطفا سرخود و ازروی گفته دیگران دارو مصرف نکنین و حتما با1روانپزشک مساله تون رو در میون بذارین
    موفق باشین

6. سلام.داداش منم چند سال پیش خیلی توی خواب حرف میزد و ۱-۲ بار هم راه رفت ولی خود به خود و به مرور خوب شد راه رفتنش ولی همچنان که یه بچه ۴ساله هم داره حرف میزنه و رفع نشده.شاید مشکل شما هم به مرور زمان حل شه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید