شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 101 ...   

سوال و جواب درباره احتمال بارداری (نزدیکی محافظت نشده)

1. matildai نوشته است: سلام
    من همیشه پریود خیلی نامنظمی دارم. یه وقتایی دوره 30 روز یا 34 روز حتی 44 روز هم داشتم.
    دفعه قبل 2 تیر پریود شدم. (بعد از 9 روز تاخیر نسبت به دوره قبل). روز 9 تیر رابطه داشتم با نامزدم یعنی دقیقا روزی که پریودم تموم شد.
    از کاندم استفاده نکردیم. البته آلت نامزدم فقط چند ثانیه با آلت من تماس داشت اونم نه به طور کامل.
    منی هم روی شکمم ریخته شد و با دستمال کامل پاک کردم.
    فکر نمی کردم هیچ خطری وجود داشته باشه.
    امروز 12 مرداد هست و من هنوز پریود نشدم. خیلی استرس دارم. احتمال بارادی هست؟  Sad

در صورتی که منی برخوردی با واژن شما نداشته جای نگرانی نیست.
    با توجه به نامظم بودن دوره‌ها و استرستون تأخیر پیش اومده قابل توجیهه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام مصرف اووسیز دو عدد همزمان درسته؟آخه خیلی جاها خوندم به فاصله 12 ساعت

3. mmmmq نوشته است:
    behijun نوشته است:
    mmmmq نوشته است: سلام
    اگر تاریخه آخرین پریودیه منظم 28 روزه 24 تیر باشه،12 مرداد روز پر خطر محسوب میشه؟

با سلام

اگر روز 24 تیر قاعدگی تمام شده است  خیر 12 مرداد دوران امن حساب میشه .

نه شروع شده 24..قاعدگی منظم 28 روزه هست.

باسلام
    با توجه به اطلاعاتی که دادید شما در روز بیستم دوره پریودتون بودید و با توجه به دوره 28 روزه شما روز تخمک گذاری شما روز 14 دوره تون یعنی ششم مرداد  بوده و چون عمر تخمک که توانایی بارور شدن داشته باشه فقط 24 ساعته پس نتیجه میگیریم اگه حتی دخول کامل داشته باشید و انزال در واژن صورت گرفته باشه ( در روز 12 مرداد منظورمه ) به هیچ عنوان بارداری صورت نخواهد گرفت و باید بیستم مرداد پریود بشید یعنی هشت روز دیگه اگر و اگر استرس نداشته باشید چون استرس بر زمان پریود تاثیر میذاره و احتمال عقب افتادنش هست
    این هشت روز رو خوش بگذرونید و نگران نباشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. mmmmq نوشته است: سلام مصرف اووسیز دو عدد همزمان درسته؟آخه خیلی جاها خوندم به فاصله 12 ساعت

با سلام

بهتره یک عدد بعد از رابطه مشکوک و دومی به فاصله 12 ساعت باشه ولی دو تا همزمان هم اشکالی نداره.

5. behijun نوشته است:
    mmmmq نوشته است: سلام مصرف اووسیز دو عدد همزمان درسته؟آخه خیلی جاها خوندم به فاصله 12 ساعت

با سلام

بهتره یک عدد بعد از رابطه مشکوک و دومی به فاصله 12 ساعت باشه ولی دو تا همزمان هم اشکالی نداره.

خب الان چه کار کنم من جفتشو با هم خوردم...الان زمان دارم باز بخورم یه دونه؟

6. mmmmq نوشته است:
    behijun نوشته است:
    mmmmq نوشته است: سلام مصرف اووسیز دو عدد همزمان درسته؟آخه خیلی جاها خوندم به فاصله 12 ساعت

با سلام

خب الان چه کار کنم من جفتشو با هم خوردم...الان زمان دارم باز بخورم یه دونه؟

با سلام
    اینم دستور مصرف این قرص:

قرصهای لونژیل- لونرژسترل یا اووسیز
        ـ مصرف قرص اول در 48 ساعت اول پس از نزدیکی و ترجیحا بلافاصله پس از نزدیکی مشکوک و قرص بعدی 12 ساعت بعد
        ـ مصرف 2 عدد یك جا در اولین فرصت در 48 ساعت اول پس از نزدیکی مشکوک
        ـ هرچه زودتر این داروها مصرف شوند ، موثرتر خواهند بود و گرچه در بعضی از منابع بر اثر بخشی آنها تا 120 ساعت ـ 5 روز ـ پس از یک نزدیکی مشکوک تاکید شده ، بهترین زمان مصرف آنها تا 48 ساعت اول ـ2 روز ـ پس از نزدیکی مشکوک است.
         سعی کنید اولین قرص را در اولین فرصت پس از برقراری رابطه جنسی مشکوک بخورید. قرص بعدی را نیز12 ساعت بعد مصرف کنید. پس از آن دیگر قرصی مصرف نکنید و منتظر خونریزی باشید معمولا خونریزی ظرف 7 روز پس از مصرف آخرین قرص اتفاق می افتد. در طی این مدت دیگر رابطه جنسی نداشته باشید یا حتما از یک روش مطمئن استفاده کنید. ظرف 3 تا 10 روز پس از روش اورژانس، دچار خونریزی می شوید ،این خونریزی به معنی ریزش استر رحم-اندومتر- است بنابراین دیگر محصول حاملگی در رحم جایگزین نشده و بارداری رخ نخواهد داد. بنابراین این خونریزی به معنی این است که شما در این سیکل باردار نشده اید.در صورت تعویق  خونریزی پس از 1 هفته تا 10 روز برای آزمایش بارداری مراجعه کنید.
         بهتر است قرصها را با شکم خالی نخورید ، اگر تا 2 ساعت پس از مصرف قرصها استفراغ کردید ، مجددا قرص را بخورید.
        ـ به خاطر داشته باشید بیش از یک نوبت در یک سیکل قاعدگی از این روش استفاده نکنید.برخی داروها اثر این قرصها را کاهش می دهد ، مثلا اگر از فنی توئین یا ریفامپین استفاده می کنید ، اثر این روش کم می شود بنابراین در صورت مصرف همزمان این داروها باقرصهای پیشگیری ، تعداد قرصهای پیشگیری را دو برابر کنید.
         ـ به خاطر داشته باشید استفاده از این روش می تواند باعث تغییر در زمان قاعدگی بعدی شود. البته معمولا این تغییرات كم بوده و قاعدگی چند روز زودتر یا دیرتر اتفاق می افتد. اگر تاخیر بیش از 7 روز شود ، باید احتمال بارداری را در نظر داشت. در این صورت بررسی فرد و معرفی برای انجام تست بارداری ( B-hcG ) ضرورت دارد.
         ـ گرچه این روش درصورت استفاده صحیح ، تا 97-99درصد موثر است. ولی در تمام روشها شانس شکست وجود دارد بنابراین تاکید می کنم تا زمان قاعدگی بعدی حتما ازیک روش دیگر مانند کاندوم استفاده کنید. در صورت وقوع حاملگی همزمان با این روش ، با توجه به اینکه این روش برای جنین خطری ندارد ، نیازی به سقط و ختم حاملگی نخواهد بود.

منبع:http://www.drmolaei.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=6192

موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلام
    من 6 ماه است که از قرص ال دی استفاده می کنم و همیشه 5 روز بعد از قطع قرص منس می شم متاسفانه امروز روز 5 هست که من قرصم رو قطع کردم و هنوز منس نشدم  وقرص ها رو هم مرتب خوردم هیچکدامش رو هم فراموش نکردم سر ساعت نخوردم ولی در طول 24 ساعت شبانه روز 1 عدد قرص رو استفاده ردم و علائم منس رو هم دارم ولی هنو نشدم آیا احتمال بارداری وجود داره؟

8. maneli1985 نوشته است: سلام
    من 6 ماه است که از قرص ال دی استفاده می کنم و همیشه 5 روز بعد از قطع قرص منس می شم متاسفانه امروز روز 5 هست که من قرصم رو قطع کردم و هنوز منس نشدم  وقرص ها رو هم مرتب خوردم هیچکدامش رو هم فراموش نکردم سر ساعت نخوردم ولی در طول 24 ساعت شبانه روز 1 عدد قرص رو استفاده ردم و علائم منس رو هم دارم ولی هنو نشدم آیا احتمال بارداری وجود داره؟

با توجه به مصرف هر روزه قرص  احتمال بارداری شما منفیه
    تاخیر در پریود یا پریود زودتر از موعد در خانم ها امری عادیه و جای نگرانی نیست و به شرایط بدنی و استرس و ... بستگی داره
    نگران نباشید

9. aaaai

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من با نامزدم رابطه داشتم وپیشاب ایشون داخخل و روی الت تناسلیم ریخته شد و شش روز از مریضیه هفت روزم میگزره من یه ساعت بعد رابطه قرص خوردم ولی سری دوم را پنج ساعت دیر تر خوردم ایا  احتما بارداری هست و کی دوباره مریض مشم???

10. aaaai نوشته است: سلام من با نامزدم رابطه داشتم وپیشاب ایشون داخخل و روی الت تناسلیم ریخته شد و شش روز از مریضیه هفت روزم میگزره من یه ساعت بعد رابطه قرص خوردم ولی سری دوم را پنج ساعت دیر تر خوردم ایا  احتما بارداری هست و کی دوباره مریض مشم???

مریضی منظورتون پریوده؟
    شش روز از شروع خون‌ریزی یا از اتمامش؟
    اگه هنوز پریودتون تموم نشده بوده (که فکر نمی‌کنم این طور بوده باشه) که قطعاً بارداری رخ نخواهد داد.

منظورتون از پیشاب هم مشخص نیست چیه.
    اگه منظور مایع قبل از منی باشه که «ریختن» در موردش اتفاق نمی‌افته.
    احتمالاً خود منی منظورتون هست.

تأخیر پنج ساعته خیــلـی نمی‌تونه تأثیر منفی روی عملکرد قرص‌ها داشته باشه. زیاد جای نگرانی نیست.

پریود بعدیتون هم ممکنه زودتر یا دیرتر اتفاق بیفته.

11. هنگام استفاده از کاندم ، بعد از انزال چقدر  فرصت داریم  کاندوم رو در بیاریم و آلت رو بشوریم . اگر 30 ثانیه بعد از انزال دستت به کاندوم بخوره آیا ممکنه کاندوم نشتی داشته باشه ، یعنی از کناره هاش نشت کنه. اگر رطوبت منی یه سطح بیرونی آلت زنونه بخوره اسپرم می تونه به داخل شنا کنه ؟آیا من بیش از حد وسواس به خرج می دم

12. هنگام استفاده از کاندم ، بعد از انزال چقدر  فرصت داریم  کاندوم رو در بیاریم و آلت رو بشوریم . اگر 30 ثانیه بعد از انزال دستت به کاندوم بخوره آیا ممکنه کاندوم نشتی داشته باشه ، یعنی از کناره هاش نشت کنه. اگر رطوبت منی یه سطح بیرونی آلت زنونه بخوره اسپرم می تونه به داخل شنا کنه ؟آیا من بیش از حد وسواس به خرج می دم

13. maryam199 نوشته است: هنگام استفاده از کاندم ، بعد از انزال چقدر  فرصت داریم  کاندوم رو در بیاریم و آلت رو بشوریم . اگر 30 ثانیه بعد از انزال دستت به کاندوم بخوره آیا ممکنه کاندوم نشتی داشته باشه ، یعنی از کناره هاش نشت کنه. اگر رطوبت منی یه سطح بیرونی آلت زنونه بخوره اسپرم می تونه به داخل شنا کنه ؟آیا من بیش از حد وسواس به خرج می دم

سلام دوست عزیز
    اصولاً اگر کاندوم سالم ،استاندارد و با تاریخ انقضای معتبر باشه منی داخلش نمیتونه بیرون بیاد!و اون خیسی رو که میبینید در اصل ژل روان کننده مال خوده کاندومه و نه منی! و این بدین معناست که کاندوم نشتی نداره مگر اینکه در اثر خروج از واژن، بدلیل شل شدنه حلقه نگهدارنده اش (که در اینصورت احتمالاً کاندوم نا معتبر و نا مرغوبه)منی نشت کنه که اونم احتمالش یک در میلیونه !لذا مشکلی ایجاد نمیشه! و اما جواب سئوال بعدیتون منفیه! یعنی خیر ! اگر تنها به سطح آلت بخوره مشکلی پیش نمیاد اینقدر هم وسواس به خرج ندید و از زندگیتون بذت ببرید
    موفق باشید.

14. matildai

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    iman_prs نوشته است:
    matildai نوشته است: سلام
    من همیشه پریود خیلی نامنظمی دارم. یه وقتایی دوره 30 روز یا 34 روز حتی 44 روز هم داشتم.
    دفعه قبل 2 تیر پریود شدم. (بعد از 9 روز تاخیر نسبت به دوره قبل). روز 9 تیر رابطه داشتم با نامزدم یعنی دقیقا روزی که پریودم تموم شد.
    از کاندم استفاده نکردیم. البته آلت نامزدم فقط چند ثانیه با آلت من تماس داشت اونم نه به طور کامل.
    منی هم روی شکمم ریخته شد و با دستمال کامل پاک کردم.
    فکر نمی کردم هیچ خطری وجود داشته باشه.
    امروز 12 مرداد هست و من هنوز پریود نشدم. خیلی استرس دارم. احتمال بارادی هست؟  Sad

در صورتی که منی برخوردی با واژن شما نداشته جای نگرانی نیست.
    با توجه به نامظم بودن دوره‌ها و استرستون تأخیر پیش اومده قابل توجیهه.

هنوز هم پریود نشدم..
    من مطمئنم منی با واژنم تماس نداشته. اما ممکنه موقع حمام وارد واژنم شده باشه؟ البته کامل با دستمال پاک کرده بودم و یک ساعت بعد حمام کردم.
    همچنان خیلی می ترسم.
    Sad
    پریروز حالت تهوع هم داشتم البته فکر می کنم از شدت استرس بود.

15. aliyan نوشته است:
    maryam199 نوشته است: هنگام استفاده از کاندم ، بعد از انزال چقدر  فرصت داریم  کاندوم رو در بیاریم و آلت رو بشوریم . اگر 30 ثانیه بعد از انزال دستت به کاندوم بخوره آیا ممکنه کاندوم نشتی داشته باشه ، یعنی از کناره هاش نشت کنه. اگر رطوبت منی یه سطح بیرونی آلت زنونه بخوره اسپرم می تونه به داخل شنا کنه ؟آیا من بیش از حد وسواس به خرج می دم

سلام دوست عزیز
    اصولاً اگر کاندوم سالم ،استاندارد و با تاریخ انقضای معتبر باشه منی داخلش نمیتونه بیرون بیاد!و اون خیسی رو که میبینید در اصل ژل روان کننده مال خوده کاندومه و نه منی! و این بدین معناست که کاندوم نشتی نداره مگر اینکه در اثر خروج از واژن، بدلیل شل شدنه حلقه نگهدارنده اش (که در اینصورت احتمالاً کاندوم نا معتبر و نا مرغوبه)منی نشت کنه که اونم احتمالش یک در میلیونه !لذا مشکلی ایجاد نمیشه! و اما جواب سئوال بعدیتون منفیه! یعنی خیر ! اگر تنها به سطح آلت بخوره مشکلی پیش نمیاد اینقدر هم وسواس به خرج ندید و از زندگیتون بذت ببرید
    موفق باشید.

چون من باکره ام نمی ذارم نامزدم حتی انگشتش رو داخل گنه ، فقط استرسم اینه که دست می گشه رو.دستگاه تناسلیم مشکلی پیش نیاد . کاندوم هم مجبورش می کنم بزنه. ما 3 سال هست با هم هستیم اما شیش ماه وسواس عجیبی گرفتم که زندگیم رو مختل کرده.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 101 از 132
رفتن به صفحه :    ... 101 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید