شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 94 ...   

سوال و جواب درباره احتمال بارداری (نزدیکی محافظت نشده)

1. arghavan2013 نوشته است: سلام،
    ببخشید دوستان، خونریزی در دوران بارداری چه تفاوتی با پریود دارد؟ چطوری باید متوجه شد که پریود طبیعی است یا خونریزی در بارداری؟ ممنون

عزیزم خونریزی دوران بارداری یا همون خونه لانه گزینی بصورت لکه بینیه. من از چندین خانم باردار که خونریزی لانه گزینی داشتن پرسیدم گفتن بصورت لک و خونابه هستش

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. HamidT22 نوشته است: من با نامزدم یک روز بعد از اتمام پریود (پریود منظم )رابطه سطحی داشتیم و با وجود پرده دخولی صورت نگرفت و منی دور از ایشون تخلیه شد.فقط پیشاب با سطح تماس داشت و یک بار هم ازضا شدیم.
    بعد از 26 ساعت از ترس بارداری 2 عدد قرص لونزیل را به صورت صحیح مصرف کردند (2 عدد هم زمان طبق گفته دکتر داروخانه )و بعد از 22 روز از مصرف قرص سر تاریخی که همیشه پریود میشد پریود شدن به مدت 5 روز با مشابهت پریودهای قبلی و بعد از ان 3 بار دیگر نیز در ماههای بعد پریود شدن سر تاریخ مشخص(یعنی بعد از رابطه تا الان 4 بار پریود شدن)

حالا با توجه به اینکه میگویند ممکن است در دوران بارداری هم پریود اتفاق بیافتد خیلی نگران هستم.
    یه مورد دیگه 2 تا پریود اخر را میگه خونریزیم به نسبت پریودهای قبل  یه مقدار کمتر شده
    اینکه بعد از 22 روز از مصرف قرص پریود شده ایرادی نداره؟؟؟؟
    به نظر شما بارداری کاملا منتفی؟؟

یه بار دیگه هم پرسیدم ولی نمیدونم چرا دلم شور میزنه

سلام دوست عزيز
    اولا در روزهاي پرخطر نبوده ايد
    دوما بعد از مصرف صحيح قرص و 4 بار پريود شدن ديگه بارداري منتفيه منتفيه منتفيه
    موفق باشيد

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. اگر رطوبت اسپرم به سطح بیرونی آلت تناسلی زنانه کشیده شود آیا بارداری رخ می ده(کاندوم بعد از انزال تا چه مدت ایمن است و رطوبتی پس نمی دهد ) ؟؟؟

4. alinadal

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    بعد یه هفته از روش اوژانسی پریود شده بود دوستم,میخواستم ببینم دوره بعدی پریودش کی باید باشه؟رفت دکتر بهش LD داد بعد چند روز مصرف میگه صبحا حالت تهوع دارم یکم,این از عوارض قرصاس؟الان هفته سوم بعد از رابطمونه.احتمال بارداری که دوستان گفتن وجود نداره چون پریود شده میخواستم بپرسم این حالت تهوع واسه چیه.و دوره بعدی پریودش باید کی باشه.دوره هاش هم نامنظمه و سیو پنج روزه

5. maryam199 نوشته است: اگر رطوبت اسپرم به سطح بیرونی آلت تناسلی زنانه کشیده شود آیا بارداری رخ می ده(کاندوم بعد از انزال تا چه مدت ایمن است و رطوبتی پس نمی دهد ) ؟؟؟

در این حالت احتمال بارداری خیلی پایینه

اسپرم در هوای بیرون میتونه نهایتا چند ساعت دووم بیاره

6. alinadal نوشته است: بعد یه هفته از روش اوژانسی پریود شده بود دوستم,میخواستم ببینم دوره بعدی پریودش کی باید باشه؟رفت دکتر بهش LD داد بعد چند روز مصرف میگه صبحا حالت تهوع دارم یکم,این از عوارض قرصاس؟الان هفته سوم بعد از رابطمونه.احتمال بارداری که دوستان گفتن وجود نداره چون پریود شده میخواستم بپرسم این حالت تهوع واسه چیه.و دوره بعدی پریودش باید کی باشه.دوره هاش هم نامنظمه و سیو پنج روزه

سلام
    حالت تهوع ایشان به خاطر مصرف قرص هاست و جای نگرانی نداره
    خودتون میگبن پریودش نا منظمه نمیشه دقیق گفت کی پریودشه ولی قاعدتا با قطع قرص باید پریود بشن

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. gogolinaznazi نوشته است: سلام خسته نباشید

من 10 تیر پریود شدم 16 ام و 20 ام و 23 ام و 30 ام نزدیکی داشتم
    امروز 24 روز از اولین روز پریودم میگذره و بی بی چک استفاده کردم و جوابش منفی بود (میخواستم خیالم راحت بشه)
    به نظرتون زمان استفاده از بی بی چک درست بوده و جواب درستی به من داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

معمولا بی بی چک 8 روز بعد از آخرین نزدیکی جواب( نزدیک به) درست رو نشون میده

8. kiyanaazimi نوشته است: سلام.خسته نباشید
    توروخدا زود جوابمو بدید؛دارم میمیرم از استرس
    من 9 خرداد پریود شدم و ماه بعدش من و نامزدم 4 تیر باهم رابطه ی سطحی داشتیم؛.دقیقا یه ساعت بعد رابطه پریود شدم که همون 4 تیر میشه.من لباس زیر تنم بود اما کاملا پیشاب همسرمو از روی لباس زیر حس میکردم.و در حد امکان مراقب بودیم منی از روی لباس زیر به نزدیکی واژن برخورد نکنه ولی مطمئن نیستیم برخورد کرده یا نه .بعد تخلیه مقدار از منی روی دست همسرم ریخت و دستاشو شست و به آلت من دست زد؛آیا امکان انتقال اسپرم وجود داره؟الان که 2 مردادِ فعلا خبری از پریود نیست.اگه امکانش هست زود جوابمو بدید؛استرس بیچارم کرده Sadپریودامم تقریبا منظم بود

اصلا امکانش نیست که باردار شده باشید
    همواره پریود شدن=عدم بارداری
    حتی تو روز پر خطر هم نزدیکی نکرده بودن  اصلا جایه نگرانی نیست
    هرچه هم استرس داشته باشی دیرتر پریود میشی
    پس استرسو از خودت دور کن

9. با سلام و درود
    ماه پیش روزی 2 عدد لتروزول مصرف کردم و چند ماه گذشته هم قرصهای محرک تخمک گذاری استفاده کردم و فولیکول بالغ هم داشتم ولی باردار نشدم ، این ماه روزی یک عدد متفورمین مصرف کردم و از کیت تخمک گذاری مکس 14 استفاده کردم از روز 14 تا 17 دو خط تقریبا همرنگ و روز 18 و 19 و 20 و 21  خط پایینی به وضوح پررنگتر از بالایی بود امروز که روز 23 پری هست دیگه نمیخوام تست کنم چون اعصابم بهم میریزه ،  توی بروشور نوشته وقتی دو خط همرنگ شد 24 تا 36 ساعت آینده تخمک آزاد میشه . من تنبلی تخمدان دارم و با خوردن روزی یه دونه متفورمین 3 ماهه که پریودم کاملا منظم شده، نگرانی من از اینه که چرا مقدار LH پایین نمیاد ، یعنی مثبت شدن کیت به خاطر آزاد شدن تخمک نیست و به خاطر تنبلی تخمدان هست ؟ من این ماه توی روزایی که تستم مثبت شد واسه بارداری اقدام کردم و خیلی هم امیدوار بودم ولی از دیروز کلا امیدمو از دست دادم . چون توی سایتها خوندم که بعد 24 تا 36 ساعت مقدار LH میاد پایین ولی واسه من ظاهرا پایین نیومده .  

به خاطر بالا رفتن سنم واسه بارداری خیلی نگرانم لطفا منو راهنمایی کنید

10. سلام.
    بارداری خارج رحمی چگونه اتفاق می افتد؟

11. gajera نوشته است: سلام.
    بارداری خارج رحمی چگونه اتفاق می افتد؟

اگر تخمك لقاح يافته در هر جاي ديگري غير از داخل رحم جايگزين شود، بارداري نابجا يا خارج از رحم اتفاق مي افتد. حدود 50 درصد حاملگي ها به اينصورت پايان مي يابند

بارداري خارج رحمي در هر خانم در دوره فعاليت جنسي ممكن است رخ دهد، اما بعضي شرايط احتمال وقوع آنرا افزايش مي دهد.

در 10 سال گذشته، تعداد بارداري هاي خارج رحمي تقريبا سه برابر شده است و اگر شما شرايط زير را داشته باشيد اين احتمال بالا مي رود:

• بارداري بعد از بستن لوله ها (يك جراحي براي جلوگيري از باردراي دائم)
    • انجام هر نوع عمل جراحي در ناحيه لگن. بخصوص اگر بعد از بستن لوله هاي رحمي با انجام يك جراحي ديگر اقدام به باز كردن آنها كرده باشيد اين خطر بسيار زياد است. با اين حال بعد از جراحي هاي كيست تخمدان و فيبروم، برداشتن آپانديس، يا حتي سزارين قبلي اين احتمال بالا مي رود.
    • سابقه بارداري خارج رحمي
    • اگر مادر شما حين بارداري شما داروي دي اتيل استيل بسترول يا DES مصرف كرده باشد.
    • اگر در حين داشتن IUD باردار شده باشيد. معمولا IUD يك روش خوب جلوگيري از بارداري است و تا 99 درصد مانع از بارداري مي شود. نكته مهم اين است كه اثر جلوگيري آن در بارداري هاي داخل رحمي است. بنابراين وجود IUD باعث بارداري خارج رحمي نمي شود بلكه اگر قرار باشد بارداري خارج رحمي اتفاق بيافتد به احتمال كمتري از يك بارداري طبيعي مي تواند از آن جلوگيري كند.
    • آسيب ديدگي لوله ها ناشي از ابتلا به عفونتهايي كه مي توانند موجب التهاب و عفونت لگن يا PID شوند. بيماريهاي مقاربتي بخصوص عفونت با كلاميديا و بيماري سوزاك حتي اگر علائم واضحي براي شما نداشته باشند ممكن است سبب درگيري لوله ها شوند.
    • اگر قبلا تشخيص ناباروري براي شما داده شده و يا درمان شده ايد. از آنجا كه برخي از ناباروري ها به علت اختلال در لوله هاي رحم رخ مي دهند، در اينصورت شما نسبت به افراد عادي احتمال بيشتري براي بارداري خارج رحمي داريد.
    • احتمال وقوع بارداري خارج رحمي در خانمهاي مسن تر بيشتر است. برخي مطالعات نشان مي دهد كه كشيدن سيگار و استفاده مرتب از دوش واژينال نيز اين خطر را افزايش مي دهند.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  12. درصد بارداری با جلوگیری طبیعی چقدره ؟
    منظور کسی هست که کاملا میتونه خودشو قبل از انزال کنترل کنه
    مثلا 6-7 ثانیه قبل از انزال آلت و خارج کنه
    و یه توضیحی در مورد فرزند ناخواسته هم بدید
    تعریفی از این اصطلاح تو ذهنم دارم اما نمیدونم درسته یا نه
    ممنون

13. سلام

آز بتا چتد روز بعد جواب دقیق و قطعی رو میده؟؟

14. mismis1 نوشته است: درصد بارداری با جلوگیری طبیعی چقدره ؟
    منظور کسی هست که کاملا میتونه خودشو قبل از انزال کنترل کنه
    مثلا 6-7 ثانیه قبل از انزال آلت و خارج کنه
    و یه توضیحی در مورد فرزند ناخواسته هم بدید
    تعریفی از این اصطلاح تو ذهنم دارم اما نمیدونم درسته یا نه
    ممنون

سلام دوست عزیز
    خب پاسخ این سئوالتون بستگی به میزان کنترل فرد در روابطش داره! یعنی اگر بتونه خودشو کنترل کنه و انزالشو خارج از مجرای واژن انجام بده!درصدش 100 درصد میشه!یعنی هیچ مشکلی پیش نمیاد !!اما از طرفی اگر مقدار پیش آب کمی زیاد باشه کمی احتمالش بوجود میاد ولی اونم درصدش زیاد نیست پس اگر کسی بتونه ازاین روش جلوگیری کنه بجای دارو مصرف کردن یا از ابزاری همچون کاندوم استفاده کردن بهترین روش بحساب میاد اگرم نتونه این کنترل رو داشته باشه خب اصولاً روش بسیار نا مطمئنی میتونه باشه
    درمورد فرزند ناخواسته میتونه این جور تفسیر بشه که شخص نمیخواد بچه دار بشه اما در کنترل انزال موفق نباشه یا مصرف دارو توسط همسرش با توجه به مسائلی همچون زمان تخمک گذاری و.... درست تاثیر نداشته باشه و از این طریق زن باردار بشه
    در هرحال یعنی کسی که بچه نخواد! اما به هرنحوی بچه دار بشه میگن ناخواسته باردار شده طرف!
    موفق باشید

15. Namiin

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من دیروز که چهارمین روز از پریودم بود با نامزدم معاشقه ی طولانی داشتیم من فقط حدود دو دقیقه ای آلتشو لمس کردم حس کردم یه خورده خیسی داره ( آب منی نه ها )
    بعد یه ساعت نوار بهداشتیمُ عوض کردم آیا ممکنه منی به رحم منتقل بشه؟ و بارداری رخ بده؟
    دیشبم دوتا قرص ال دی خوردم از ترسم
    اگه جواب منفی هست و بارداری غیر ممکنه قرص دیگه نخورم؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 94 از 132
رفتن به صفحه :    ... 94 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید