شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 50 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. 20009 نوشته است: سلام
    من 2 روز قبل و دو روز بعد از تخمک گذاری نزدیکی انجام دادیم اما موفق به بارداری نشد؟
    روش تعیین تخمک گذاری با استفاده از تقویم وکیت تخمک گذاری بود-چرا موفق نشدیم ایا مشکلی هست؟
    مرحله اول برای بارداری اقدام کردیم -سن من و همسرم هر دو 32 سال است

با سلام
    دوست عزیز،هیچ استانداردی وجود نداره که تضمین کنه با اولین اقدام به بارداری،باروری رخ بده!! لذا شما هم نباید این انتظار رو داشته باشید انشالله درمراحل بعد باتوصیه های ذیل ،باردار خواهید شد!
    و اما توصیه ها:
    1- در همان زمان تخمک گذاری یک روز در میان نزدیکی داشته باشید.نه هرروز!
    2- از پوزیشن هایی استفاده کنید که درصد باروری رو افزایش میده!
    3- تحریک خوب در هردوجنس،احتمال باروری رو بادرصدی بالا ،افزایش میده!لذا سعی کنید هم شما و هم همسرتون همدیگه رو خوب تحریک کنید!
    4- پس از نزدیکی،شما به مدت حداقل نیم ساعت بی حرکت بوده و پاهاتونو به یک تکیه گاه مثلاً دیوار ،تکیه بدید
    و....
    در این مقوله صحبت بسیار شده کافیه از طریق نوار جستجو نظرات و راهنمایی های دوستان رو مطالعه بفرمائید انشالله بزودی خداوند بهتون فرزندی سالم و صالح اعطا میکنه
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    دو تا سوال داشتم که اگه لطف کنین و جواب بدید ممنون می شم
    1 - آیا با روزه گرفتن من و همسرم و انجام نزدیکی در وسط سیکل ماهانه همسرم احتمال داره همسرم باردار بشه ؟ ( چون طبیعتا با روزه گرفتن هم من و هم خانمم از لحاظ جسمی ضعیف میشیم )
    2 - با توجه به اینکه ویتامین c  و روی (زینک) تاثیر اساسی بر روی اسپرم دارد و اینکه (در مقاله ای خواندم که )ویتامین c در بدن ذخیره نمی شود و باید هر روز این ویتامین به بدن برسه سوالم اینه که  بعد از مصرف این ویتامین (مثلا قرص جوشان ویتامین c ) بعد از چه مدت بر روی اسپرم تاثیر  میگذارد و بر جنبندگی اسپرم اثر میگذارد ؟

3. سلام داشتم مطالبو میخوندم ی سوال تو ذهنم اومد وراستش اصلا حوصله جستجومطلبوندارم میخاستم بدونم حاملگیه خارج ازرحم چیه؟یعنی فرداینطوری که حامله میشه پریودهم میشه؟آز بتا هم جواب منفی میده؟

4. Mr_12345 نوشته است: سلام داشتم مطالبو میخوندم ی سوال تو ذهنم اومد وراستش اصلا حوصله جستجومطلبوندارم میخاستم بدونم حاملگیه خارج ازرحم چیه؟یعنی فرداینطوری که حامله میشه پریودهم میشه؟آز بتا هم جواب منفی میده؟

اگر تخمك لقاح يافته در هر جاي ديگري غير از داخل رحم جايگزين شود، بارداري نابجا يا خارج از رحم اتفاق مي افتد. حدود 50 درصد حاملگي ها به اينصورت پايان مي يابند.

ازمايش بتا مثبت ميشه

فرد پريود نميشه بلكه خونريزي داخلي مي كنه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. hossein1982 نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    1 - آیا با روزه گرفتن من و همسرم و انجام نزدیکی در وسط سیکل ماهانه همسرم احتمال داره همسرم باردار بشه ؟ ( چون طبیعتا با روزه گرفتن هم من و هم خانمم از لحاظ جسمی ضعیف میشیم )
    2 - با توجه به اینکه ویتامین c  و روی (زینک) تاثیر اساسی بر روی اسپرم دارد و اینکه (در مقاله ای خواندم که )ویتامین c در بدن ذخیره نمی شود و باید هر روز این ویتامین به بدن برسه سوالم اینه که  بعد از مصرف این ویتامین (مثلا قرص جوشان ویتامین c ) بعد از چه مدت بر روی اسپرم تاثیر  میگذارد و بر جنبندگی اسپرم اثر میگذارد ؟

سلام
    دوست عزيز اقدام به  بارداري به عوامل مختلفي بستگي دارد كه يكي از  مهمترين آنها در زمان تخمک گذاری مي باشد ولي روزه گرفتن دليل موجهي براي عدم باروري نيست و نخواهد بود
    و اما ويتامين C  فقط چند ساعت در خون می ماند و به سرعت از راه کلیه ها دفع می شود به همین علت برای کسب نتیجه بهتر، ویتامین C بهتر است در هر سه وعده غذایی تقسیم و مصرف شود.
    موفق باشيد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. با سلام و ادب
    خواهشمند است در صورت امکان، نظر خود را در رابطه با آزمایش اسپرم زیر اعلام فرمائید. (سن 35 ) سپاس فراوان
    volume 5
    Appearance milky
    Liquifaction 55
    viscosity normal
    PH 8
    W.B.C 2-3
    R.B.C 0-1
    Ep.cell 0-1

motility 65
    All Sperm in sample 55
    Rapid movement 25
    slow movment 25
    Non progressive movment 15
    Immotile 35
    Morphology Normal 60
    Morphology Abnormal 40

7. باسلام .برای بارداری اگر زن ارضا نشود احتمال حامله شدنش چقدر میباشد؟

8. mojdehh نوشته است: باسلام .برای بارداری اگر زن ارضا نشود احتمال حامله شدنش چقدر میباشد؟

با سلام
    دوست عزیز سئوالتون جوابهای زیادی میتونه داشته باشه بسته به میزان منی،میزان دخول،نوع پوزیشن،زمان تخمک گذاری و.....
    احتمالش فرق میکنه و اما  اینو باید بدونید بارداری لزوماً به ارضای زن میتونه ارتباط نداشته باشه!یعنی حتی اگر زن به اورگاسم نرسه اما منی داخل رحم شده باشه احتمال باروری وجود داره!پس احتمالش کم نیست
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. jim-joon نوشته است:
    hossein1982 نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان عزیز

سلام
    دوست عزيز اقدام به  بارداري به عوامل مختلفي بستگي دارد كه يكي از  مهمترين آنها در زمان تخمک گذاری مي باشد ولي روزه گرفتن دليل موجهي براي عدم باروري نيست و نخواهد بود
    و اما ويتامين C  فقط چند ساعت در خون می ماند و به سرعت از راه کلیه ها دفع می شود به همین علت برای کسب نتیجه بهتر، ویتامین C بهتر است در هر سه وعده غذایی تقسیم و مصرف شود.
    موفق باشيد.

ممنون از راهنمایی مفیدتون
    میشه بفرمایید بعد از چه مدتی ویتامین c بر روی اسپرم تاثیر میزاره و جنبندگی اون رو بیشتر میکنه تا توانایی بارور کردن تخمک  بیشتر بشه ؟؟؟؟

10. با سلام و درود
    ماه پیش روزی 2 عدد لتروزول مصرف کردم ولی باردار نشدم ، این ماه روزی یک عدد متفورمین مصرف کردم و از کیت تخمک گذاری مکس 14 استفاده کردم از روز 14 تا 17 دو خط تقریبا همرنگ و روز 18 و 19 که امروز باشه خط پایینی به وضوح پررنگتر از بالایی هست ،  توی بروشور نوشته وقتی دو خط همرنگ شد 24 تا 36 ساعت آینده تخمک آزاد میشه . من تنبلی تخمدان دارم یعنی بدون قرصهای محرک تخمدانم تخمک تولید کرده ؟  میخوام بدونم چقدر میشه به این کیتها اطمینان کرد؟

11. با سلام خدمت تمامی دوستان
    چند تا سوال داشتم که اگه لطف کنید و پاسخ بدید ممنون می شم

میشه بفرمایید بعد از چه مدتی ویتامین c بر روی اسپرم تاثیر میزاره و جنبندگی اون رو بیشتر میکنه تا توانایی بارور کردن تخمک  بیشتر بشه ؟؟؟؟(آیا مصرف روزانه یک قرص جوشان ویتامین C پانصد میلی گرم میتونه تاثیر خودشو بر روی اسپرم بزاره )
    با اطلاع از اینکه احتمال بارداری ، با رعایت نکات بهداشتی و نزدیکی در زمان تخمک گذاری خانم و تقویت عمومی بدن و ... بالا میرود
    و نیز متقاوت بودن سیستم جسمی افراد : آیا میتوان توصیه ای به زوج ها کرد که احتمال بارداری خیلی بالا بره (منظورم اینه که آیا روشی هست که بشه گفت " با رعایت این نکته و روش (تقریبا") حتما"!!! باردار میشی ؟"((یه جورایی میشه گفت که چه کاری شبیه معجره وجود داره که احتمال بارداری رو تقریبا 100% کنه ))
    میدونم که محاله ولی برام جالب بود بدونم کسی نکته ای ، روشی ، .... به کار برده که از اون مطمئن شده باشه ؟؟؟؟
    پیشاپیش ممنون از پاسخ هایتان

12. سلام
    من  به قصد بارداری نزدیکی مداوم داشتم و طبق روال عادی سه روز ار پریودیم گذشته در این فاصله دوباره نزدیکی داشتم و کمی هم همراه با خونریزی بود ولی الان چهار روزه که فقط لکه بینی دارم
    1.آیا احتمال بارداری هست؟
    2.اگر باردار باشم با توجه با یک بار نزدیکی و خونریزی کم آسیبی وارد نشده است؟

13. ahora10 نوشته است: سلام
    من  به قصد بارداری نزدیکی مداوم داشتم و طبق روال عادی سه روز ار پریودیم گذشته در این فاصله دوباره نزدیکی داشتم و کمی هم همراه با خونریزی بود ولی الان چهار روزه که فقط لکه بینی دارم
    1.آیا احتمال بارداری هست؟
    2.اگر باردار باشم با توجه با یک بار نزدیکی و خونریزی کم آسیبی وارد نشده است؟

با سلام

اگر منظورتون اینکه سه روزه پریود عقب افتاده در اینصورت چند روز دیگر صبر کنید اگر پریود حاصل نشد با توجه به لکه بینی ها احتمال بارداری خواهد رفت. آسیب به چی وارد شده هنوز که چیزی مشخص نیست اگر حامله باشید این خونریزیها تا حدودی عادی خواهد بود.

14. سلام ،ببخشید نمیدونم مطلبم رو باید کجا مطرح کنم ،امیدوارم که جواب بدین .
    اگه یه خانوم باردار در ماه اول بارداری برای عصب کشی دندان ، 2 بار در یک روز توسط دندانپزشک رادیوگرافی بشه (از این عکسهای کوچیک) برای جنین مشکلی پیش میاد؟
    رادیوگرافی که دندانپزشک تو مطبش میگیره با رادیوگرافی فک و صورت فرق داره؟؟؟

عکسهای رادیو لوژی برای افراد باردار به خصوص جنین بسیار خطر ناک میباشد با احتیاط عمل کنید

15. با سلام
    من به تازگی متوجه شدم که باردار هستم  و جنین من حدوداً 4 هفته دارد , سوالی که ذهنم را به شدت مشغول کرده این است که اگر لقاح 4 هفته پیش انجام شده مربوط به آخرین نزدیکی است که با همسرم داشتم یا میتواند به نزدیکی هفته های قبل یا حتی ماه قبل مربوط باشد.
    لازم به ذکر است که من هیچ وقت پریود منطمی نداشتم و تاریخ آخرین پریودم 2 ماه قبل یا شاید بیشتر است.
    خواهشا اگر اطلاعات دقیقی دارید من را راهنمایی کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 50 از 58
رفتن به صفحه :    ... 50 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید