شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 22 ...   

سوال و جواب درباره مشکلات پرده بکارت

1. با سلام خدمت دکتر عزیز
    من یکی دوماهی میشه نامزد کردم. در گواهی سلامت خانمم که از دکتر گرفتیم اومده که بکارتشون از نوع حلقوی معمولی است.
    ار آنجایی که تحقیق کردم فهمیدم رابطه نزدیک پارش نمیکنه و موقع تولد بجه پاره میشه.
    لطفا راهنمایی کنید.
    آیا من میتونم با خیال راحت نزدیکی داشته باشم ؟ یا احتمال پاره شدن هست ؟  

با تشکر از راهنماییتون

2. farzadkhatar نوشته است: با سلام خدمت دکتر عزیز
    من یکی دوماهی میشه نامزد کردم. در گواهی سلامت خانمم که از دکتر گرفتیم اومده که بکارتشون از نوع حلقوی معمولی است.
    ار آنجایی که تحقیق کردم فهمیدم رابطه نزدیک پارش نمیکنه و موقع تولد بجه پاره میشه.
    لطفا راهنمایی کنید.
    آیا من میتونم با خیال راحت نزدیکی داشته باشم ؟ یا احتمال پاره شدن هست ؟  

با تشکر از راهنماییتون

با سلام

پرده های حلقوی دو گونه هستند 1-قابل اتساع و2-غیر قابل اتساع اگر از نوع 1 باشد احتمالا آسیب چندانی نخواهد دید و با فشار سر اولین نوزاد پاره خواهد شد ولی اگر از نوع دوم باشد احتمالا در حین آمیزش پاره خواهد شد پارگی پرده از قانون و قاعده خاصی تبعیت نمیکند ولی از بابت نزدیکی خیالتان راحت باشد اتفاق خاصی نمی افتد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام من دختری 24 ساله هستم که سه سال پیش در رابطه ی که با دوست پسرم داشتم پرده ام را از دست دادم می خواستیم با هم ازدواج کنیم کارم اشتباهه محض بود
    رابطه ما بعد دو سال از طرف او به هم خورد حالا بماند که سر این مسعله چه قدر نابود شدم من حدود شش ماه پیش با هزار بدبختی پرده ام را ترمیم کردم پردم از نوع مثلثی بود شش بخیه خورد من واقعا مراقبت کردم  سه  هفته بعد از عمل دکتر معاینم کرد گفت 50 درصد جذب شده دوباره بعد 45 روز از این کار دوباره معاینم کرد گفت جذب شدن نخ ها فقط مراقب باش من دیگه خیالم راحت شد
    حالا بعد 5 ماه دوباره برا اینکه ارامش داشته باشم دوباره اومد معاینم کرد گفت قسمت چپت کشیدگی پیدا کرده
    از اون روز من دیگه روزو شب ندارم گفت دهانت یکم باز شده یا نزدیک پریودته (که نبود)یا به خاطر عفونته شاید نیاز باشه دوباره یه کار روش انجام بدم
    گفتم باز شده نخ ها گفت نه
    واقعا موندم چی کار کنم
    گفت یک ماه دیگه بیا ببینمت ببینم چه طور شده وضعیتت
    حالا اقای دکتر نمیدونم چی کار کنم
    اگه دو سه سال دیگه بخام ازدواج کنم نامه سلامت بهم میدن؟
    اصلا کشیدگی پرده یعنی پارگی؟
    لطف کنید جوابمو بدید
    من به خاطر یه اشتباه این همه دارم زجر میکشم

4. سلام دوست عزیز
    کشیدگی پرده یعنی آسیب دیدگی پرده و اگر کشیدگی بیش از حد باشه پارگی پرده پیش میاد اما با توجه به اینکه شما ترمیم داشتین بهره تحت نظر پزشکتون باشین
    عمل ترمیم پرده در ایران کاملا غیر قانونیه و هیچ کتری مجوزشو نداره

عمل پرده حدودا بین سه تا 6 ماه طول میکشه که کاملا بهبود پیدا کنه و توصیه شده تو این مدت زمانی باید خیلی مراقب باشی وچون همش با چند نخ نازک بخیه میخوره و از همه مهمتر که عمر پرده ترمیم شده کوتاست و طولانی مدت نیست !!
    پزشکی قانونی تا حدود یه ماه تاریخ دقیق پارگی وعلت آن مشخص میکنن اما بعد از یک ماه تاریخ دقیق آسیب دیدگی پرده مشخص نخواهد شد اما پارگی پرده رو به هر علتی باشد حتی اگه سالها بگذره دقیقا علتشو مشخص میکنه و حتی نشون میده شما عمل ترمیم انجام دادین و چون این عمل در ایران غیرقانونیه نمی دونم ممکنه براتون مشکل پیگیری از طرف پزشکی قانونی پیش بیاد یا نه در این مورد اطلاعات لازمو انجام بدین !!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. badomak نوشته است:
    rosara نوشته است: با سلام وخسته نباشید
    باتوجه به اینکه من قبلا خودارضایی میکردم ازطریق مالش وچندسالی میشود که این عمل راترک کرده ام درهمان  دوران من یک روز بعدازخودارضایی متوجه خون شدم که به صورت لخته بود البته من  هیچ چیزی روواردنکردم ولی بعدازمشاهده پرده توسط خودم دراینه متوجه یک چیز سفیدرنگ گوشتی درناحییه واژنم شدم که وازن رامسدودکرده است ولی ازقسمت بالا که به ناحیه ادراری وصل است یک شیاروجوددارد که این پرده رابه دوقسمت تقسیم کرده است همانطورکه شما گفتید اگر سوراخ واژن روبه شکل ساعت درنظربگیریم ساعت 12 میشه به نظرتون این پارگی هستش وبااین شرایط گواهی سلامت میدن ؟من تمام عکس های پرده رودیدم ولی ازهیچ کدومش نبود ولی عکس پرده مثلثی روندیدم شایدهم ازاونا باشه؟ممنونم میشم سریع جوابموبدین من سردرگمم؟

دوست عزیز
    بارها در سایت گفته شده که خود شخص نمیتونه بکارت رو معاینه و از سلامتیش آگاه بشه چون نیاز به تجربه و تخصص داره
    بهتره برای معاینه به پزشک مراجعه کنید
    در ضمن اگه چیزی وارد واژن نکردید به بکارتتون آسیبی نرسیده

6. tannazi نوشته است: با سلام من دختری 24 ساله هستم که سه سال پیش در رابطه ی که با دوست پسرم داشتم پرده ام را از دست دادم می خواستیم با هم ازدواج کنیم کارم اشتباهه محض بود
    رابطه ما بعد دو سال از طرف او به هم خورد حالا بماند که سر این مسعله چه قدر نابود شدم من حدود شش ماه پیش با هزار بدبختی پرده ام را ترمیم کردم پردم از نوع مثلثی بود شش بخیه خورد من واقعا مراقبت کردم  سه  هفته بعد از عمل دکتر معاینم کرد گفت 50 درصد جذب شده دوباره بعد 45 روز از این کار دوباره معاینم کرد گفت جذب شدن نخ ها فقط مراقب باش من دیگه خیالم راحت شد
    حالا بعد 5 ماه دوباره برا اینکه ارامش داشته باشم دوباره اومد معاینم کرد گفت قسمت چپت کشیدگی پیدا کرده
    از اون روز من دیگه روزو شب ندارم گفت دهانت یکم باز شده یا نزدیک پریودته (که نبود)یا به خاطر عفونته شاید نیاز باشه دوباره یه کار روش انجام بدم
    گفتم باز شده نخ ها گفت نه
    واقعا موندم چی کار کنم
    گفت یک ماه دیگه بیا ببینمت ببینم چه طور شده وضعیتت
    حالا اقای دکتر نمیدونم چی کار کنم
    اگه دو سه سال دیگه بخام ازدواج کنم نامه سلامت بهم میدن؟
    اصلا کشیدگی پرده یعنی پارگی؟
    لطف کنید جوابمو بدید
    من به خاطر یه اشتباه این همه دارم زجر میکشم

تا اونجا که من میدونم ترمیم از طریق معاینه متخصص کاملاً مشخص میشه (هرچند زمان از روش گذشته باشه) و متأسفانه گواهی سلامت نمیدن

7. شنیدم کسی که خودارضائی میکنه ،بعد تز مدتی پردش از بین میره

این درسته؟

8. RAZIRAHA نوشته است:
    شنیدم کسی که خودارضائی میکنه ،بعد تز مدتی پردش از بین میره

این درسته؟

با سلام
    دوست گرامی بستگی به طرز ارضا داره اگر چیزی داخل واژن نره خیر از بین نمیره!اگر بره خب یا ازاله میشه یا آسیب میبینه!اما در حالتی که فقط مالش باشه خیر بکارت آسیب نمیبینه!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. سلام ( قبلش از دوستانمعذرت می خوام که واضح مینویسم )
    من چند سال پیش  کیست تخمدان داشتم بعد دکتر برای درمان از این قرصهایی که خانومها برای جلوگیری از بارداری استفاده میکنن بهم دادن بریا 3ماه ولی من همون ماه اول که مصرف کردم بعد از قطع دارو بعد از اینکه پریود شدم  کمر دردو دل درد  وحشتناکی گرفتم اون بعد از چند شاعت درد وقتی خواستم نوارمو عوض کنم دیدم که توده به بزرگی یک کف دست که  تقریبا از جنس شش بود  از بدنم آویزان هست که خیلی ترسیدم ولی بعد گفتم که حتما کیستم بوده که دفع شده بعد با دست کندم .
    بعد که به دکتر مراحعه کردم گفتم کیستم دفع شد با   حالت تمسخر گفتن از کچا دفع شد؟؟

منم پرسید پی چی بود؟ گفتن اصلا کیست  دفع نمیشه!!!!!!!!!!!
    منم اون موقع 18 سالم بود

تا اینکه بعد چند سال که دوبراه مرض شدم  رفتم  پیش یه دکتر دیگه   از ایشون دوباره پرسیدم گفتن که کیست دفع نمیشه اونم که از بدنت خارج شده  در اثر مصرف دارو   باعث شده که دیواره رحمت ریزش پیدا بکنه.

ولی سئوال من الان این هست که   خارج شدن این توده به این بزرگی  باعث شده که به پرده بکارتم آسیب زده باشه؟؟؟؟؟
    یه چیز دیگم که می خواستم بدونم این هست که  من عکسهایی که از پرده دیدم بازم درست متوجه نشدم که کجا قرار داره یعنی کسی خودش نمیتونه ببینه
    اخه من دقیقا  بعد از مجاری اداری یک تیغه از جنس همون مجاری ادرای  از بالا به پایین ( یعنی از بالا به محاری اداری  وصل هست به پایین  بصورت عمودی)
    یعنی طبق عکس ه که دیدم درست اول واژن میشه گفت قرار داره که موقع شست وشو دستم بهش برخورد میکنه
    یعنی همون پرده من هست این همه جلووووووووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    واینکه خروج این توده به این بزرگی چرا باعث پاره شدن این نشده؟؟؟؟؟؟؟؟

قبلا  که از ترس پاره شدن نمی خواستم ازدواج بکنم ولی الا ن که بزرگتر شدم و کم وبیش مطالعه کردم
    میدونم که نهایتش از بین رفته باشه  پزشکی قانونی هم متوجه میشه که از راهی بوده پس از چیزی ترسی ندارم
    نه تاحالا با کسی رابطه داشتم نه خود ارضایی حتی سطحی
    ولی بازم از پزشک سایت  می خواستم بپرسم که خروج این توده باعث  از بین رفتن پرده شده؟؟

واینکه این توضیحی که دادم اینکه پرده من این همه جلو هست  دقیقا شبیه همون عس پردها که گذاشتین  از نوع دوتکه برای من همین شکلی هست ولی این همه جلو که خودمم میتونم لمس کنم؟؟؟

وخروچ این  توده(  ریزش  جداره رحم) چرا باعث پاره شدن  این تیغه گوشتی که اول واژن هست نشده؟؟

باتشکرررررررررر

10. sogoll نوشته است: سلام ( قبلش از دوستانمعذرت می خوام که واضح مینویسم )
    من چند سال پیش  کیست تخمدان داشتم بعد دکتر برای درمان از این قرصهایی که خانومها برای جلوگیری از بارداری استفاده میکنن بهم دادن بریا 3ماه ولی من همون ماه اول که مصرف کردم بعد از قطع دارو بعد از اینکه پریود شدم  کمر دردو دل درد  وحشتناکی گرفتم اون بعد از چند شاعت درد وقتی خواستم نوارمو عوض کنم دیدم که توده به بزرگی یک کف دست که  تقریبا از جنس شش بود  از بدنم آویزان هست که خیلی ترسیدم ولی بعد گفتم که حتما کیستم بوده که دفع شده بعد با دست کندم .
    بعد که به دکتر مراحعه کردم گفتم کیستم دفع شد با   حالت تمسخر گفتن از کچا دفع شد؟؟

منم پرسید پی چی بود؟ گفتن اصلا کیست  دفع نمیشه!!!!!!!!!!!
    منم اون موقع 18 سالم بود

تا اینکه بعد چند سال که دوبراه مرض شدم  رفتم  پیش یه دکتر دیگه   از ایشون دوباره پرسیدم گفتن که کیست دفع نمیشه اونم که از بدنت خارج شده  در اثر مصرف دارو   باعث شده که دیواره رحمت ریزش پیدا بکنه.

ولی سئوال من الان این هست که   خارج شدن این توده به این بزرگی  باعث شده که به پرده بکارتم آسیب زده باشه؟؟؟؟؟
    یه چیز دیگم که می خواستم بدونم این هست که  من عکسهایی که از پرده دیدم بازم درست متوجه نشدم که کجا قرار داره یعنی کسی خودش نمیتونه ببینه
    اخه من دقیقا  بعد از مجاری اداری یک تیغه از جنس همون مجاری ادرای  از بالا به پایین ( یعنی از بالا به محاری اداری  وصل هست به پایین  بصورت عمودی)
    یعنی طبق عکس ه که دیدم درست اول واژن میشه گفت قرار داره که موقع شست وشو دستم بهش برخورد میکنه
    یعنی همون پرده من هست این همه جلووووووووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    واینکه خروج این توده به این بزرگی چرا باعث پاره شدن این نشده؟؟؟؟؟؟؟؟

قبلا  که از ترس پاره شدن نمی خواستم ازدواج بکنم ولی الا ن که بزرگتر شدم و کم وبیش مطالعه کردم
    میدونم که نهایتش از بین رفته باشه  پزشکی قانونی هم متوجه میشه که از راهی بوده پس از چیزی ترسی ندارم
    نه تاحالا با کسی رابطه داشتم نه خود ارضایی حتی سطحی
    ولی بازم از پزشک سایت  می خواستم بپرسم که خروج این توده باعث  از بین رفتن پرده شده؟؟

واینکه این توضیحی که دادم اینکه پرده من این همه جلو هست  دقیقا شبیه همون عس پردها که گذاشتین  از نوع دوتکه برای من همین شکلی هست ولی این همه جلو که خودمم میتونم لمس کنم؟؟؟

وخروچ این  توده(  ریزش  جداره رحم) چرا باعث پاره شدن  این تیغه گوشتی که اول واژن هست نشده؟؟

باتشکرررررررررر

با سلام
    دوست عزیز،از کجا میدونید پرده پاره شده؟؟زود نباید قضاوت کرد! در اغلب دختر خانمها گاهاً از این توده ها که با خونریزی پریودی از بدنشون خارج میشه ،دیده شده و به پرده اشونم هیچ آسیبی نرسیده زیرا این مقوله به نوع پرده و ارتجاعی بودن و نبودنش هم بستگی داره درضمن به میزان بزرگی و یا کوچکی منافذ موجود در پرده که خون از اونها خارج میشه هم مرتبطه!یعنی این امکان هست که این منافذ بزرگ باشند که اینچنین توده ای بتونه بدون آسیب زدن به پرده بکارت، خارج بشه!از طرفی دیگه این توده در زمان خروجش اونقدر سفت نبوده که بتونه پرده رو ازاله کنه اگر بود اصلاً یا خارج نمیشد یا با درد وحشتناکی خارج میشد!!یعنی یک حالت شلی داره ! مگر اینکه اساساً پرده ای وجود نداشته باشه که خب میگید هیچ رابطه ای نداشتید پس طبیعتاً پرده وجود داره! لذا اگر میخواید خیالتون راحت بشه توصیه ام اینه که به متخصص زنان مراجعه کرده تا با معاینات بالینی هم از نوع پرده و هم از سلامتش و کلاً وضعیتش باخبر بشید
    و اما شما به اشتباه فکر کردید پرده رو لمس کردید فکر کنم در 99 درصد موارد اینکار ابداً عملی نیست! شما در حقیقت تکه گوشت پوشاننده دهانه واژن رو لمس کردید و نه پرده رو!
    در مورد اینکه پرده بکارت کجاست خب در همین سایت در موردش زیاد صحبت شده معذالک باید بدونید این عضو ،حدوداً یک تا سه سانتی متر(از دهانه واژن) داخل مجرای واژن قرار داره!بهتر بگم از منفذی که خون پریودی خارج میشه بسته به فیزیک بدنی هرشخص اگه یک تا سه سانت داخل  برید پرده اونجاست ! و خوده شخص هم نمیتونه اونو ببینه چون هم محلش طوریکه حتی با آینه نمیشه دید و هم تخصصش در نزد همگان نیست که خودشونو معاینه کنند!پس بهترین کار اینه که کار رو به کاردان بسپارید و با مراجعه به متخصص زنان کلاً خیالتون رو از این بابت راحت کنید
    موفق باشید.

11. سلام.خواستم بپرسم وقتی من با نامزدم رابطه بدون دخول دارم ممکنه به پرده آسیبی برسه؟البته سر آلت نامزدم گاهی وارد واژن شده اما خونی ندیدم  اما بعد مدتی که به پزشک مراجعه کردم گفت کمی آسیب دیده اما سالم محسوب میشه.بعد از اون هم رابطه من و نامزدم مثل قبل هست اما دیگه خونی ندیدم.خواستم بپرسم بعدا اگر دخول کامل داشته باشم خون دیده میشه یانه امکانش هست تو همین رابطه های( بدون دخول کامل )به تدریج از بین رفته باشه؟
    ممنون

12. 1371sepide نوشته است: سلام.خواستم بپرسم وقتی من با نامزدم رابطه بدون دخول دارم ممکنه به پرده آسیبی برسه؟البته سر آلت نامزدم گاهی وارد واژن شده اما خونی ندیدم  اما بعد مدتی که به پزشک مراجعه کردم گفت کمی آسیب دیده اما سالم محسوب میشه.بعد از اون هم رابطه من و نامزدم مثل قبل هست اما دیگه خونی ندیدم.خواستم بپرسم بعدا اگر دخول کامل داشته باشم خون دیده میشه یانه امکانش هست تو همین رابطه های( بدون دخول کامل )به تدریج از بین رفته باشه؟
    ممنون

سلام دوست عزیز
    فاصله پرده بکارت تا دهانه خارجی واژن حدود 3الی 4 سانتیمتره پس باید بیشتر مراقب باش
    اما ندیدن خون ، بستگی داره پرده شما کدوم نوع باشد چون در بعضی از پردها با وجود دخول کامل خونی دیده نمیشه و بله احتمال داره که به مرور آسیب ببینه بهترین کار اینه که گواهی پزشکی بگیرید و از نوع پرده خودتون آگاه بشین

13. 1371sepide نوشته است: سلام.خواستم بپرسم وقتی من با نامزدم رابطه بدون دخول دارم ممکنه به پرده آسیبی برسه؟البته سر آلت نامزدم گاهی وارد واژن شده اما خونی ندیدم  اما بعد مدتی که به پزشک مراجعه کردم گفت کمی آسیب دیده اما سالم محسوب میشه.بعد از اون هم رابطه من و نامزدم مثل قبل هست اما دیگه خونی ندیدم.خواستم بپرسم بعدا اگر دخول کامل داشته باشم خون دیده میشه یانه امکانش هست تو همین رابطه های( بدون دخول کامل )به تدریج از بین رفته باشه؟
    ممنون

با سلام

پرده بکارت در ورودی مهبل قرار دارد و ممکن است با اولین دخول پاره شود یا آسیب ببیند ولی شما اول باید بدانید پرده شما از کدام نوع پرده ای است بعضی از پرده ها هستند که تا زایمان پاره نمیشوند بعضی پرده ها هم موقع پاره شدن خونریزی ندارند و با رابطه های سطحی و بدون دخول آسیبی به بکارت نمیرسد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  14. سلام وقت بخیر.من 21 سال دارم پرده من از نوع ارتجاعی است با اطلاع از این موضوع 1سال پیش با پسری به طور کامل رابطه داشتم متاسفانه الان از ازدواج ترس زیادی پیدا کردم به خاطر اشتباه گذشتم میخواستم بدونم هیچ راهی برای مشکلم وجود نداره بدجوری زندگیم سیاه شده خیلی داره آزارم میده .خواهش میکنم کمکم کنید.لطفا جواب را به ایمیلم ارسال کنید

15. دوست عزیزم شما میتونی بارفتن پیش متخصص از سالم بودن یانبودنش مطلع بشی و اینکه بعضی از پزشکان اگه پرده ازبین رفته باشه وشخص به دلایلی بخواد ترمیم میکنن براش و اینکه جایی خوندم قابل تشخیصه که ترمیم شده

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 22 از 31
رفتن به صفحه :    ... 22 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید