شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد شدید بعد از جراحی و کشیدن دندان عقل

1. باسلام
    ایا درد شدید جراحی دندان نهفته عقل در فک پایین یک خانم 23ساله  بعد 36 ساعت میتونه طبیعی باشه
    یا ایجاد مشگلی باعث این درد پایدار شده
    با توجه به اینکه تمامی دستورات پزشگ را رعایت شده باز هم نه تنها درد کاهش نیافته
    بلکه همراه با تورمی سنگین مشگل را دو چندان کرده  متاسفانه پزشگ جراح بعد از عمل عازم مسافرت شده اند و امکان معاینه توسط ایشان مقدور نمی باشد
    لذا خواهشمندم دوستان چنانچه می توانند کمکی در بهبود وتخفیف درد داشته باشند با راهنمایی و انتقال تجربه شان کمک شایانی برایم خواهند بود

2. تورمش که طبیعیه.بهتون آمپول ندادن بعدش برای تورم و درد و کبودی؟

3. Setare_h نوشته است: تورمش که طبیعیه.بهتون آمپول ندادن بعدش برای تورم و درد و کبودی؟

با سلام و تشکر از پاسخگویی تون
    خیر فقط قرصهای استومینوفن کدیین و زیوفلین برای درد اموکسی سلین برای کنترل جراحت رو تجویز کردند بعلاوه اینکه خوشبختانه بدلیل کمپرس مناسب و رعایت بایسته های بعد  از کشیدن دندان کبودی در پی نداشته ولی تورم زیادی داره فقط برای من مورد درد پایدارش نگرانم کرده ممنون میشم اگه هرکدام از دوستان تجربه موفقشونو در مهار اینگونه درد بعد از عملشونو برایم ارسال فرمایند

همچنین چنانچه هرگونه اطلاعاتی که دوستان در مورد این مشگل داشته باشند کمک شایانی برای گذر از این شرایط سخت خواهد بود

4. raha1341 نوشته است: باسلام
    ایا درد شدید جراحی دندان نهفته عقل در فک پایین یک خانم 23ساله  بعد 36 ساعت میتونه طبیعی باشه
    یا ایجاد مشگلی باعث این درد پایدار شده
    با توجه به اینکه تمامی دستورات پزشگ را رعایت شده باز هم نه تنها درد کاهش نیافته
    بلکه همراه با تورمی سنگین مشگل را دو چندان کرده  متاسفانه پزشگ جراح بعد از عمل عازم مسافرت شده اند و امکان معاینه توسط ایشان مقدور نمی باشد
    لذا خواهشمندم دوستان چنانچه می توانند کمکی در بهبود وتخفیف درد داشته باشند با راهنمایی و انتقال تجربه شان کمک شایانی برایم خواهند بود

پس از جراحي، از نوشيدن آب،
    مايعات، آب‌ميوه و شير غافل نشويد، چرا كه به جبران حجم خون از دست رفته شما حين جراحي كمك خواهد كرد.

با آب نمک رقیق ولرم روزانه چند بار دهان را به آرامی و بدون پمپاژ شستشو بدهید

در روزهای اول از غذاهای خیلی سرد و گرم استقاده نکنید

تورم و درد بعد جراحی طبیعی است و باید با کمپرس سرد (کیسه یخ) از خارج دهان در کاهش تورم ماثر است

حداکثر تورم در مدت 24-48 ساعت است که در روز های 7 تا 10 بعد جراحی بهتر میشود

در موقع استراحت دو بالش زیر سر خود قرار دهید

امیدوارم این مطالب به بهبود دردتان کمک کند
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. raha1341 نوشته است:
    Setare_h نوشته است: تورمش که طبیعیه.بهتون آمپول ندادن بعدش برای تورم و درد و کبودی؟

با سلام و تشکر از پاسخگویی تون
    خیر فقط قرصهای استومینوفن کدیین و زیوفلین برای درد اموکسی سلین برای کنترل جراحت رو تجویز کردند بعلاوه اینکه خوشبختانه بدلیل کمپرس مناسب و رعایت بایسته های بعد  از کشیدن دندان کبودی در پی نداشته ولی تورم زیادی داره فقط برای من مورد درد پایدارش نگرانم کرده ممنون میشم اگه هرکدام از دوستان تجربه موفقشونو در مهار اینگونه درد بعد از عملشونو برایم ارسال فرمایند

همچنین چنانچه هرگونه اطلاعاتی که دوستان در مورد این مشگل داشته باشند کمک شایانی برای گذر از این شرایط سخت خواهد بود

نگران نباشید تورم کاملا طبیعیه درد هم بخاطر اینه که جراحی داشتین و نهفته بوده.یه مدت سوپ و مایعات بخورید و بهش فشار نیارید.برای راحتی خیالتون بگم من خودم تا موقع کشیدن بخیه درد داشتم البته خیلی کمتر شده بود نسبت به روزای اول ولی درد بود.بهش فکر نکنین اصلا چیز خاصی نیست

6. كاملا طبيعي هست من خودم تا 1 هفته درد داشتم مرتب بايد از مسكن استفاده كنيد و سوپ و مايعات رو فراموش نكنيد تا اروم اروم خوب بشه

7. سلام من پارسال 4تادندون عقل داشتم دو تا نیمه نهفته بود که جراحی کردم این مشکل طبیعیه همونطورکه دوستان گفتن مصرف مایعات کمک شایانی میکنه همچنین هنگام مسواک زدن ناحیه جراحی شده رو مسواک نزنید و از دهان شویه استفاده کنید به این صورت:مدت60ثانیه 20ثانیه سمت چپ20ثانیه سمت راست
    و...نگه دارید قرقره نکنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. سلام
    من حدودا دو هفته پیش یکی از دندونای عقلم رو در اوردم (8.4.92)
    الان دو روز هست که کنار زبونم
    نزدیک به دندونی که جراحی کردم ، هنوز یکی از بخیه هام کنده نشده
    پرز زبونم بلند شده ،5-6 تا پرز بلند شده
    آیا ربطی داره به جراحی؟
    مشکل جدی هست؟
    چجوری خوب میشه؟
    من نگرانم   

9. با سلام وعرض تشکر از تمامی دوستان که با توضیحات و انتقال تجربیات خودشان باعث شدند از استرس اولیه ام بسیار کاسته شود
    و بشکر خدا روند روبه افزایش درد سیکل معکوس پیدا کرده
    بی نهایت قدر دارن الطافتان هستم

10. sanaz_212 نوشته است: سلام
    من حدودا دو هفته پیش یکی از دندونای عقلم رو در اوردم (8.4.92)
    الان دو روز هست که کنار زبونم
    نزدیک به دندونی که جراحی کردم ، هنوز یکی از بخیه هام کنده نشده
    پرز زبونم بلند شده ،5-6 تا پرز بلند شده
    آیا ربطی داره به جراحی؟
    مشکل جدی هست؟
    چجوری خوب میشه؟
    من نگرانم   

چیزی نیست عزیزم بهرحال جراحی داشتی
    آب نمک تو دهنت بچرخون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. منم دندون عقل كشيدم.
    دردش ممكنه تا 3 روز باشه ولي يواش يواش خوب ميشه.
    خوردن بستني-چرخوندن آب نمك ولرم يا چايي نمك ولرم درون دهان و هرچه شما كمتر حرف بزنين و يا كمتر فعاليت كنين زودتر خوب ميشين.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید