شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 85 ...   

سوال و جواب درباره احتمال بارداری (نزدیکی محافظت نشده)

1. سلام.اگر زمان تخمک گذاریش نبوده و دست ایشون با قسمت داخلی وازن برخورد نکرده باشه مشکلی پیش نمیاد.نگران نباشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. سلام
    من روز 22دوره ام از پشت نزدیکی داشتم و منی کاملا روی کمرم خالی شد و سریع پاک کردم.الان میترسم نکنه یکمش به اطراف دستگاه تناسلی رسیده باشه. البته بعید میدونم.من دوره هام 35روزه است و PCO دارم.در این حالت بنظر شما احتمال بارداری چقدره؟ اینکه میگن اگه منی اطراف دستگاه تناسلی بریزه احتمال بارداری هست تا چه حد درسته

توروخدا زود جواب بدبد.ممنون

3. Ms_sahar69 نوشته است: سلام
    من روز 22دوره ام از پشت نزدیکی داشتم و منی کاملا روی کمرم خالی شد و سریع پاک کردم.الان میترسم نکنه یکمش به اطراف دستگاه تناسلی رسیده باشه. البته بعید میدونم.من دوره هام 35روزه است و PCO دارم.در این حالت بنظر شما احتمال بارداری چقدره؟ اینکه میگن اگه منی اطراف دستگاه تناسلی بریزه احتمال بارداری هست تا چه حد درسته

توروخدا زود جواب بدبد.ممنون

با سلام
    دوست عزیز اگر تخلیه روی کمرتون بوده پس به دستگاه تناسلیتون نرسیده که نگران باشید! اگر رسیده و اگر دقیقاً با دهانه واژن هم تماس پیدا کرده بطوریکه امکان ورود منی وجود داشته! اونوقت باید کمی احتمال باروری رو داد!در غیر اینصورت نگران نباشید مشکلی ایجاد نمیشه
    موفق باشید.

4. تماس منی با دهانه واژن قیقا به چه صورته منظورم اینه که دقیقا دهانه واژن قسمت بیرونی دستگاه تناسلی است؟ دقیقا کجاست؟
    ممنون

5. sahar224361 نوشته است: تماس منی با دهانه واژن قیقا به چه صورته منظورم اینه که دقیقا دهانه واژن قسمت بیرونی دستگاه تناسلی است؟ دقیقا کجاست؟
    ممنون

سلام دوست گرامی
    دهانه واژن دقیقاً جائیکه خونریزی پریودی از اون قسمت صورت میگیره! یعنی خون از اون منفذ خارج میشه
    و در قسمت داخلی آلت قرار داره و نه بیرونی!
    موفق باشید.

6. سلام
    من پست قبلیو خوندم و یه سوال دارم.1-این دوستمون که گفته میترسه منی به وازن رسیده باشه حتی اگه رسیده باشه هم داخل که نشده پس جای نگرانی نیست درسته؟ منی اگه روی الت بریزه ولی داخل نشه مشکلی نداره؟
    و یه سوال دیگه 2-تخمکه ازاد شده از تخمدانی که PCO داره احتمال باروری داره تا زمانی که کامل کیست خوب نشده؟چون منم این مشکلو دارم
    3-روز تخمک گذاری تو یه دوره ی 35روزه چندمین روز میشه؟
    با تشکر

7. سلام می خواستم بدونم چه قرصی بارای جلوگیری خوبه وعوارض کمتره.ماازکاندم استفاده میکردیم آماشوهرم لذت چندانی نمیبره.لطفاکمک کنیدخیلی ضروریه

8. datamis نوشته است: سلام می خواستم بدونم چه قرصی بارای جلوگیری خوبه وعوارض کمتره.ماازکاندم استفاده میکردیم آماشوهرم لذت چندانی نمیبره.لطفاکمک کنیدخیلی ضروریه

سلام دوست عزیز
    انواع قرص های ضد بارداری و حاملگی

1. مارولون
    2. دزوسپتیو: (مارولون ایرانی)
    3. قرص روکین: (یاسمین ایرانی) قرص پیشگیری از بارداری و درمان آکنه و PMS
    4. یاسمین
    5. بلارا
    6. یاز (یاس)

ال دی و اچ دی در داروخونه ها هست اما در مصرف بلند مدت عوارض داره

دزوسپتیو یا مارولون:  قرص پیشگیری از بارداری حاوی دزوژسترل و اتینیل استرادیول- از نظر میزان هورمونی مشابه قرصهای LD است.روزانه يك قرص به مدت 21 روز تجويز مي‌شود. شروع دارو از روز پنجم قاعدگي يا روز هشتم پس‌از مصرف آخرين قرص دورة قبلي (هركدام كه زودتر رخ دهد) است.

قرص یاسمینyasmine : قرص یاسمین نوعی قرص پیشگیری با دوز پایین مشابه ال دی است که نوع پروژسترون آن از نوع دسپیرونون می باشد این نوع پروژسترون عوارض کمتری نسبت به سایر انواع پروژسترون دارد. عوارضی مانند افزایش وزن- عوارض پوستی و نیز تهوع و استفراغ براساس ادعای شرکت تولید کننده دارو -بایر- و نیز تجربه بالینی بسیار کمتر است. موارد منع مصرف این قرص همانند تمام انواع قرصهای ترکیبی می باشد و در صورت سابقه بیماری کبدی و سنگ کیسه صفرا، بیمارهای فلبی و عروقی و نیز حاملگی نباید مصرف شود. در صورتی که از قرص اسپیرونولاکتون به صورت همزمان استفاده می کنید نباید یاسمین مصرف کنید چون پروژسترون این قرص از انواع نگهدارنده پتاسیم است و می تواند عوارض قلبی و متابولیک داشته باشد.

قرص یازyaz : قرص یاز 28 قرص در هر بسته دارد که 24 تای آن صورتی کمرنگ و 4 تای ان سفید رنگ است برای شروع قرص در روز اول سیکل اولین قرص صورتی کمرنگ را بخورید- به کلمه START پشت بسته قرص توجه کنید.- ترجیحا در ساعتی معین- و سپس مصرف قرصها را به صورت شبی یکی ادامه دهید. پس از تمام شدن قرصهای صورتی قرصهای سفید را بخورید تا بسته قرص تمام شود حتی اگر در طی این مدت پریود بشوید یا نه باید شروع بسته جدید را آغاز کنید. این قرص می تواند تاحدودی بدخلقی قبل از پریود PMDDرا کاهش دهد. به خاطر داشته باشید در یک هفته اول شروع بسته جدید و ترجیجا در یک ماه اول مصرف هر قرص پیشگیری از بارداری از یک روش کمکی مانند کاندوم نیز استفاده کنید. موارد منع مصرف قرص و نیز تداخل با داروهای دیگر دقیقا مانند قرص یاسمین است. اگر قبل از قرص یاز از یک قرص پیشگیری 21 تایی استفاده می کرده اید برای شروع یاز ابتدا 1 هفته بین این دو فاصله بیاندازید . اما اگر از قرصهای 28 تایی استفاده می کرده اید می توانید بلافاصله پس از بسته قبلی، قرص یاز را شروع کنید.

یاز و یاسمین  اینها داروهای جوز داروهای کم استروژن هستند. پس مشکلی در میزان تاثیر قرصهای ضد بارداری در شما به وجود نمی آید. تنها نکته ای که باقی می ماند علت مصرف والپروات است، اگر این دارو را برای درمان تشنج مصرف می کنید ممکن است یاز باعث تغییر در سطح سرمی والپروات شود (هنگام مصرف دارو کاهش دوز و در روزهای استراحت افزایش دارو) و در نتیجه کنترل تشنج در شما دچار اختلال گردد پس اگر تشنجها بیشتر شد، احساس عدم تعادل، لرزش دست و یا تغییر سطح هوشیاری داشتید حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

قرص های ضدبارداری Loestrin 24 Fe و Yaz هم خونریزی ماهانه را حفظ می‌کنند، اما "پریودهای" زن را کوتاه‌تر می کنند.

قرص بلارا: ساخت شرکت گروننتال ،هر قرص حاوی اتینیل استرادیول و کلرمادیونون است اثر پروزسترون این قرص در افزایش وزن کمتر از سایر انوع قرصهاست..هر بسته بلارا حاوی 21 قرص می باشد. مصرف بلارا، را باید از روز اول سیکل آغاز کرد. در صورتیکه در دوره های قبل، نوع دیگر ضد بارداری را دریافت کرده اید. می توانید مصرف این قرص را آغاز کنید. قرص ها را نجوید. برای افزایش کارایی، قرص ها باید به طور منظم در هر 24 ساعت مصرف شود.پس از مصرف آخرین قرص، برای یک دوره هفت روزه، نباید قرص ها مصرف شود.که 4 – 2 روز پس از مصرف آخرین قرص، خونریزی اتفاق می افتد. پس از 7 روز، مصرف قرص را باید ادامه داد.

ترکیباتی که باعث کاهش سریع هورمونهای استروئیدی می شوند، اثر پیشگیری بلارا، را تحت تأثیر قرار می دهند مانند باربیتوراتها، ریفامپین، گریزوفلوین، فنیل بوتازون، داروهای ضد صرع (باربکسالون، کاربامازپین، فنی توئین، پریمیدون) و همچنین مصرف آنتی بیوتیک هایی مثل آمپی سیلین، تتراسیکلین که باعث تغییر فلور روده می شوند، میزان فعالیت بلارا، را کاهش می دهد.

گونه‌های جدید قرص‌های خوراکی ضدبارداری شامل قرص‌های Seasonale و Seasonique فراورده‌‌های ضدبارداری "چرخه طولانی" هستند که خونریزی قاعدگی را در زنان به چهار بار در سال کاهش می‌دهند، و قرص Lybrel یک فراورده ضدبارداری با مصرف مداوم، خونریزی ماهانه را به طور کلی متوقف می‌کند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. سلام

من 10روز بعد از اولین روز پریودم نزدیکی داشتم.

زمانی که همسرم ارضا شدن  آلت خود را به آلت من مالیدن
    الان 2روز از آن اتفاق میگذره من احساس تهوع دارم.
    به نظرتون احتمال بارداری وجود دارد؟

10. سلام.اگر در روزهای پرخطر و تخمک گذاری بودید امکانش هست.ولی من فکر میکنم از استرسه چون به این زودی حالت تهوع ایجاد نمیشه فکر کنم.بازم برای اطمینان بیشتر ۱۰ روز بعد از رابطه ازمایش بتا بدید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. HamidT22 نوشته است: با سلام به همه
    من با نامزدم یک روز بعد از اتمام پریود (پریود منظم )رابطه سطحی داشتیم و با وجود پرده دخولی صورت نگرفت و منی دور از ایشون تخلیه شد.فقط پیشاب با سطح تماس داشت و یک بار هم ازضا شدیم.
    بعد از 26 ساعت از ترس بارداری 2 عدد قرص لونزیل را به صورت صحیح مصرف کردند (2 عدد هم زمان طبق گفته دکتر داروخانه )و بعد از 22 روز از مصرف قرص سر تاریخی که همیشه پریود میشد پریود شدن به مدت 5 روز با مشابهت پریودهای قبلی و بعد از ان 2 بار دیگر نیز در ماههای بعد پریود شدن سر تاریخ مشخص(یعنی بعد از رابطه تا الان 3 بار پریود شدن) و از ان روز دیگه هیچ رابطه ای نداشتیم
    حالا با توجه به اینکه میگویند ممکن است در دوران بارداری هم پریود اتفاق بیافتد خیلی نگران هستم.
    به نظر شما بارداری کاملا منتفی؟؟
    پیشاپیش از جوابتون تشکر میکنم

سلام
    دوست عزيز، بارداري نامزد شما منتفيه . بعد از مصرف قرص و سه بار پريود شدن هيچگونه نگراني تداشته باشيد
    در ارتباط هاي بعدي يا از كاندوم استفاده بفرمايد يا بيشتر ملاحظه بفرماييد كه حتي پيشاب هم ميتواند اسپرم داشته باشد و باعث بارداري شود
    موفق باشيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. ممنونم دوست عزیز.حالاکدومشون بی ضررتره؟

13. سلام،
    من 20 سال سن دارم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 30 روز است. 3 - دوره خونریزی 7 و گاهی 5 روز است. 4 - آخرین بار 8-تیر-92 خونریزی من شروع شد. 5 - در تاریخ 20 تیر  یک رابطه جنسی سطحی داشتم. 6 - شرح حال: یک قطره از منی نامزدم پس از ارضا روی پای من ریخته شد که بلافاصله با دستمال پاک شد و بعد از 5 دقیقه با دست خیس سعی کردم محل رو پاک کنم
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟
    در ضمن اسپرم در هوای آزاد تا چند دقیقه زنده است؟دست ایشان بعد از 20 دقیقه با واژن تماس داشت
  14. سلام خسته نباشید

من امروز یه رابطه ای داشتم  که آلت نامزدم زمانی که ارضا شدن فقط با دستمال آلتشونو تمیز کردن و به آلت من مالیدن

2 روز بعد زمان تخمگ گذاری منه و در جدول که نشاندهنده زمان تخمک گذاریه امروز رو یه کم سبز نشون داده

من قرص سپروترون کمپوند هم استفاده میکنم ولی ماه قبل درست مصرف نکردم ولی این ماه که از 5 روز بعد اولین روز پریود و 7 روزه قرص  شروع کردم به خوردن ودرست مصرف کردم.......به نظرتون احتمال حاملگی هست؟

اگه نیاز به قرص دیگه واسه پیشگیری هست خواهشا زودتر بهم بگین

15. datamis نوشته است: ممنونم دوست عزیز.حالاکدومشون بی ضررتره؟

سلام
    تقریبا  در کل روکین ، مارولون ، تری فازیک خوبه همشون خوبه اما یاسمین عوارضش خیلی کمتره البته باید به موارد منع مصرفش دقت کنی ولی یه کم نسبت به دیگر قرصها قیمتش گرونتره حدود 15 هزار میشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 85 از 132
رفتن به صفحه :    ... 85 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید