شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سرعت کم اسپرم، ناباروری و خودداری همسرم از تلقیح مصنوعی

1. با سلام به همه دوستان و مسئولین سایت

من 2 سال هست که ازدواج کردم و از یک سال پیش تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم. اما متاسفانه تا حالا نشده. به پزشک مراجعه کردیم و برای من آزمایش نطفه نوشت که دکتر گفت تحرک اسپرمت خیلی خیلی کمه (motility = %3) و میگفت هر وقت که با همسرت نزدیکی میکنی به دلیل بیتحرک بودن اسپرمهات اونا نمیتونن خودشونو به تخمکهای خانومت برسونن و اونو حامله کنن. البته این رو هم بگم که خانومم کاملا سالم هست. دکتر به من پیشنهاد لقاح مصنوعی داد. اما متاسفانه خانومم به هیچ وجه از این کار خوشش نمیاد. حالا اگه در موارد زیر کمکم کنید ممنون میشم:

1- چیکار کنم که تحرک اسپرمم بالا بره و بتونم خانومم رو به صورت طبیعی باردار کنم؟ البته این رو هم بگم که من عمل واریکوسل نوع 2  انجام دادم 3 سال پیش و به گفته دکتر واریکوسلم عود نکرده و بهبود پیدا کرده.

2- چطوری میتونم خانومم رو راضی به این کار بکنم؟ چون بهیچ وجه دوست ندارم اونو مجبور به انجام کاری بکنم.

3- آیا درمان دارویی برای بالا بردن قدرت پرش اسپرم وجود داره؟ اگه داره راهنمایی کنین ممنون میشم

با تشکر

2. farz_ahmadi68 نوشته است: با سلام به همه دوستان و مسئولین سایت

من 2 سال هست که ازدواج کردم و از یک سال پیش تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم. اما متاسفانه تا حالا نشده. به پزشک مراجعه کردیم و برای من آزمایش نطفه نوشت که دکتر گفت تحرک اسپرمت خیلی خیلی کمه (motility = %3) و میگفت هر وقت که با همسرت نزدیکی میکنی به دلیل بیتحرک بودن اسپرمهات اونا نمیتونن خودشونو به تخمکهای خانومت برسونن و اونو حامله کنن. البته این رو هم بگم که خانومم کاملا سالم هست. دکتر به من پیشنهاد لقاح مصنوعی داد. اما متاسفانه خانومم به هیچ وجه از این کار خوشش نمیاد. حالا اگه در موارد زیر کمکم کنید ممنون میشم:

1- چیکار کنم که تحرک اسپرمم بالا بره و بتونم خانومم رو به صورت طبیعی باردار کنم؟ البته این رو هم بگم که من عمل واریکوسل نوع 2  انجام دادم 3 سال پیش و به گفته دکتر واریکوسلم عود نکرده و بهبود پیدا کرده.

2- چطوری میتونم خانومم رو راضی به این کار بکنم؟ چون بهیچ وجه دوست ندارم اونو مجبور به انجام کاری بکنم.

3- آیا درمان دارویی برای بالا بردن قدرت پرش اسپرم وجود داره؟ اگه داره راهنمایی کنین ممنون میشم

با تشکر

با سلام
    دوست عزیز،خب در مورد درمان داروئی که میتونستیدو الانم میتونید از متخصصی که بهش مراجعه کردید بپرسید ایشون چون پرونده شمارو داره بهتر میتونه دارو براتون تجویز کنه
    و اما بنظرم با مصرف غذاها و مواد خوراکی  با طبع گرم میشه به تحرک بیشتر اسپرمها امید داشت!موادی همچون فلفل(درحد مقعول)،موز،خرما،کنجد،عسل،شیرینی جات و...... سعی کنید جوریکه گرمیتون هم نکنه در حد متعادلی از این مواد استفاده کنید
    تحریک پذیری خوب و مناسب و در حد بالا هم به تحرک اسپرمها کمک میکنه سعی کنید زمانیکه خوب تحریک شدید(هردوتون) نسبت به نزدیکی و انزال مبادرت کنید تحریک پذیری خوب ومناسب یکی از ارکان تحرک  اسپرمهاست و در بانوان هم باعث کمک به حرکت اسپرمها به طرف لوله فالوپ  در مجرا و رحمشون میشه!پس باید هردوتا تون(تاکید میکنم هردوی شما) خوب تحریک بشید تا شانس باروری بالاتر بره!
    در ضمن یک یا دو روز درمیون نزدیکی داشته باشید تا میزان توان اسپرمها و حجم اونها در منی بیشتر بشه اگه هرروز آمیزش کنید هم حجم و هم توان تحرک اسپرمها در منی کاهش پیدا میکنه! از طرفی پوزیشن نزدیکی هم مهمه!سعی کنید از پوزیشنی استفاده کنید تا انزال و تخلیه منی در انتهایی ترین نقطه مجرای واژن صورت بگیره!یعنی در نزدیکیه دهانه رحم!!!به عبارتی دیگه در زمان انزال، آلت شما در عمیق ترین نقطه واژن قرار داشته باشه
    و اما در مورد اینکه همسرتونو بخواید متقاعد کنید از لقاح مصنوعی اینکاررو انجام بدن باید بگم به طرز فکر ایشون و باورهاشون بر میگرده و باید تحت نظر یک مشاور خانواده کم کم ایشونو به این باور برسونید که این طریق هم میتونه راهگشا باشه!اما فعلاً توصیه میکنم این اعمالی که بیان شد رو انجام بدید انشالله مشکلتون حل میشه اگر خدای ناکرده نشد اونوقت به پزشک خانواده یا روانپزشک میتونید مراجعه کنید
    راستی گرم بودن محیط هم میتونه کار ساز باشه سعی کنید در محیطی نه چندان سرد این عمل رو انجام بدید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید