شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کندن مو های سفید

1. سلام
    ایا کندن موی سفید سر باعث بیشتر شدن مو های سفید خواهد شد؟

2. سلام
    تا بحال هیچ سند علمی مبنی بر صحت این مسئله درج نشده اما باور عمومی بر اینه که باعث بیشتر شدنش میشه. در هر صورت اگه تعداد موهای سفید سرتون کمه اونها رو دونه دونه از ته قیچی کنید و اگه زیاده که رنگ مو کاملا میپوشونه سفیدی ها رو.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. نه من که اگه گاهی یکی ببینم میکنم ولی زیاد نشده

4. من موهای سرم مشکی مشکیه...اما دوستام بعضیا موهای سفید دارن،میکنن!
    اصلا هم زیاد نشده.
    این فقط یه اعتقاد سنتیه و از نظر علمی تایید نمیشه.
    با ارزوی موفقیت

5. سلام
    باور عامیانه حاکی از این قضیه است
    و برخی شواهد هم اینو نشون میده
    مثه موهای زاید که کندنشون موجب اغزایش میشه
    و از طرفی سفیدی زود رس موها ارثی هم هستف

6. سلام
    به عقیده ی منم زیاد نمی شن چون خیلیا این کارو می کنن ولی این اتفاق نمی افته

7. aseman6411 نوشته است: سلام
    ایا کندن موی سفید سر باعث بیشتر شدن مو های سفید خواهد شد؟

سلام دوست عزیز
    همانطور که دوستان گفتن این فقط یه باور عامیانه است و کندن موی سفید باعث افزایش نمیشه فقط شما باید مراقب باشید باقیچی ابرو دونه های موی سقید رو برداری اونو از ریشه نکشید نه به این دلیل که موی سفید افزایش پیدا میکنه بلکه به این دلیل که ممکنه به ریشه مو در پوست سر آسیب برسه ومنجر به عفونت و ایجاد جوش در پوست  سر بشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. سلام من هم موی سفید دارم و میدونم کندنشون موجب افزایش نمیشه اما وراثت نقش مهمی داره و ممکنه دربعضی ازافراد به مرور زمان موهای سفید افزایش پیدا کنه بهرحال نگران نباشید رنگ مو راه حل مناسبیه در اکثرمواقع

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. سلام دوستان
    خب با اینکه از نظر علمی ثابت نشده که کندن موی سفید در افزایشش موثره!اما برای خوده من اتفاق افتاده که در جوانی با کندنه 8 تار موی سفید بعد از مدتی تعداد بیشماری موهام به سفیدی گرائید! البته این امر میتونه ارثی و ژنتیکی هم باشه و شایدم فشار فکری دراثر شنیده ها در جامعه در این مورد هم بی تاثیر نبوده باشه!اما خواستم تنها تجربه خودمو جهت اطلاع دوستان بگم و توصیه کنم اگر چند تار موی سپید مشکلی براتون ایجاد نمیکنه بهتره که از کندنش خودداری کنید! شاید شماهم همانند من ارثی نهفته داشته باشید که اینگونه بروز کنه
    موفق باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید