شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پروتئین برای بدنسازی

1. سلام
    یه قرص یا  کپسول یاپودر  پروتئین روتین و بی ضرر که تو داروخونه ها موجود باشه می خواستم معرفی کنید برا  مصرف
    بدنسازی کار میکنم برا چاقی و عضله سازی می خوام
    ممنون

2. tanha2012 نوشته است: سلام
    یه قرص یا  کپسول یاپودر  پروتئین روتین و بی ضرر که تو داروخونه ها موجود باشه می خواستم معرفی کنید برا  مصرف
    ممنون

سلام

دوست من، بارها اینجا گفتم که برای بادی بیلدینگ نیازی به مصرف هیچ گونه مکمل و داروهای تجویزی توسط دکتر جکول های زیر زمینی نیست. شما بعد از تمرین سیب زمینی آب پز رو به همراه سفیده ی تخم مرغ آب پز میل کنین همین کافی خواهد بود. اما چون شما اصرار دارین میتونین مکمل کلسیم رو از داروخونه تهیه و بعد از تمرین مصرف کنین. باز هم تاکید میکنم همین تغذیه ی فوق کافیه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام همانطور که دوست عزیزm1989 فرمودند واقعا نیازی به این مکملها که بر دفع فشار زیادی را به کلیه ها واردمی کنه نیست ولی برای مصرف اگر اصراردارید می توانید از کپسول فاراماتون استفاده کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. sasan20

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    برای من هم سوال هست که بین این همه مکمل ها کدام کمترین عوارض رو داره؟
    میدونم که توصیه میشه مصرف نشه.. ولی بعضی دوستان هستن که به هر دلیلی تمایل به مصرف مکمل دارن...پس راهنمایی در این مورد لازم هستش..

به خصوص که دلالانی در لباس مربی باشگاه سر ملت رو کلاه میزارن...

حال سوال اینست:
    1) از چه مکمل هایی استفاده نشود؟
    2) چه مکمل هایی کمترین عوارض و بهترین نتیجه را دارند؟

با سپاس فراوان

5. kaivan110 نوشته است: سلام همانطور که دوست عزیزm1989 فرمودند واقعا نیازی به این مکملها که بر دفع فشار زیادی را به کلیه ها واردمی کنه نیست ولی برای مصرف اگر اصراردارید می توانید از کپسول فاراماتون استفاده کنید

دوست عزیز فارماتون مگه مولتی ویتامین مینرال نیست؟
    مگه پروتئین هم توش داره؟
    من هر روز یک قرص مگاترون مصرف میکنم
    ضرری نداره؟

6. m1989 نوشته است:
    tanha2012 نوشته است: سلام
    ممنون

سلام

دوست من، بارها اینجا گفتم که برای بادی بیلدینگ نیازی به مصرف هیچ گونه مکمل و داروهای تجویزی توسط دکتر جکول های زیر زمینی نیست. شما بعد از تمرین سیب زمینی آب پز رو به همراه سفیده ی تخم مرغ آب پز میل کنین همین کافی خواهد بود. اما چون شما اصرار دارین میتونین مکمل کلسیم رو از داروخونه تهیه و بعد از تمرین مصرف کنین. باز هم تاکید میکنم همین تغذیه ی فوق کافیه.

سلام
    یکی از اشناها رفته بود رژیم لاغری بگیره بهش گفته بود شب ها سیب زمینی اپز بخوره من خودمم تو روزنامه سلامت خوندم که سیب زمینی ابپز لاغر میکنه پس چه طور  شما یا خیلی های دیگه تو باشگاه میگن سیب زمینی بخورین ؟؟

7. tanha2012 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    tanha2012 نوشته است: سلام
    ممنون

سلام

سلام
    یکی از اشناها رفته بود رژیم لاغری بگیره بهش گفته بود شب ها سیب زمینی اپز بخوره من خودمم تو روزنامه سلامت خوندم که سیب زمینی ابپز لاغر میکنه پس چه طور  شما یا خیلی های دیگه تو باشگاه میگن سیب زمینی بخورین ؟؟

سلام دوباره

اینکه کی به آشناتون گفته خیلی مهمه یه وقت هست رفرنسمون متخصص تغذیه ست (که من هم مشکلی ندارم) یه وقت هم رفرنسمون حرفای کوچه و بازاره. البته در مورد اون روزنامه ای که شما خوندی هم نظر خاصی ندارم. به هر حال اون صفحه یه جوری باید پر بشه دیگه.
    اما دوست من، اون دسته از آنزیم های بدن که درگیر تبدیلات پروتئینی هستن نیاز به ویتامین B6 دارن که با مصرف سیب زمینی آب پز این ویتامین مورد نیاز بدن تامین میشه. این B6 برای ورزشکاران بسیار حیاتیه و به ریکاوری و آمادگی بدن شون کمک میکنه. خلاصه اینکه بعد از تمرین شما به بدنت باید پروتئین برسونی و من هم به شما توصیه می کنم که این پروتئين رو با مصرف تخم مرغ، سیب زمینی، گوشت، سویا و ... تامین کنی.
    در مورد اون مکمل ها که شما همچنان مشتاقی یکی شو (حتی کم عوارض ترینشو) تجربه کنی، بد نیست بدونی مصرف نوعی از اون ها بعضی از همین دکتر جکول های قلنبه رو دچار ژنیکوماستی (بزرگ شدن سینه ها) کرده و یا بیضه هاشون تحلیل رفته یا ... . ماشالا شما روزنامه به دست هم دستی و دیدی که مصرف کراتین و مکمل های پروتئینی چه جوری یه جوون نگون بخت رو به کام مرگ کشونده.     
    در نهایت من اینجا ننشستم که بگم شما این کارو بکن این کارو نکن! هر کسی مسئول رفتار خودشه، اما اونچه که به نظرم درسته رو به عنوان یه والیبالیست که وزنه زدن هم گوشه ای از تمریناتم بوده رو خدمتت عرض کردم. دیگه انتخاب با خودت.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. leggend

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام ...من خودم از این مکمل های بدنسازی استفاده کردم  و هرچند مدتی است که ورزش نمیکنم اما توصیه بنده به شما اینه که .... مکمل بنزین ورزشکاره و اگر مصرف برای چاق شدن  و حرفه ای میخوای ورزش کنی بخور .
    چند مورد هست که شما باید بدونی اونم اینه که :
    1- مکمل غذا نیست .
    2- در صورت مصرف بهتره هر 6 ماه یکبار یک چکاب کامل بدی (آزمایش کامل)
    3- برای مصرف مکمل پول خرج کن (جنس اصل بخرید) - چون نمونه تقلبی در بازار زیاده
    4- آمپول و قرص های هورمونی (عقیم کننده هستن) اگر میخوای بچه دار شین استفاده نکنین بعلاوه اینکه کم کم باعث ریزش مو میشه .

خوردن غذا خیلی خوبه اما خوبه که واقع بین باشیم : زیاد خوردن غذا هم خوب نیست  چون خود مواد غذایی موجب آسیب رساندن به بدن میشن . به طور کلی هر 2 (غذا و مکمل) هردو آسیب رسان هستن اما به چه میزان ؟!!!
    مثلا شما اگه هر روز حجم زیادی سیب زمینی مصرف کنی که در طول دوره ورزش چه اتفاقی می افته ؟!!! در طولانی مدت باعث از کار افتادن کبد ، تجمع نشاسته در کلیه و بالارفتن کلسترول و قند میشه ، حالا اگه بجای روزانه 2 الا 3 عدد سیب زمینی  یک یا 2 پیمانه مکمل کربوهیدرات مصرف کنی میتونی بجاش یک عدد سیب زمینی مصرف کنی ، هم از لحاظ حجم معده و هم وقتی که صرف خوردن میشه  و هم ضرر کمتری متحمل میشی .
    خوردن تخم مرغ زیاد باعث بالا رفتن کلسترول و چرب شدن کبد میشه  که با مصرف مکمل های پروتئنی میتونی مصرف تخم مرغ رو به حداقل برسونی (تخم مرغ آب پز و  فقط سفیده آن خورده شود ).
    موارد این چنینی زیاده ... در آخر اینکه ...در هر صورت مصرف مکمل به همراه غذا های طبیعی امکان پذیر و نتیجه بخش میباشد .
    امکان اینکه تمام وزن  و حجمی که در طول ورزش کسب کردین برگرده و لاغر شین حدود 70 یا 80 % حجم و  وزنتون از دست میره یعنی به حالت اول برمیگردین .
    زیاده روی در هر چیز مضر است . از هر دکتر زیرزمینی و یا مکمل فروش یا شخصی که اطمینان ندارین این مکمل ها رو  تهیه نکنین . شخصا خودم 2 تا قوطی 7  و 2 کیلویی تو باغچه خونه خالی کردم شاید کود شه واسه خاک درخت (جنس آشغال و تقلبی) .
    (جنس تقلبی در خیلی از موارد باعث آسیب رساندن جدی به بدن میشه ، در بعضی موارد حتی مرگ)

9. leggend نوشته است: با سلام ...من خودم از این مکمل های بدنسازی استفاده کردم  و هرچند مدتی است که ورزش نمیکنم اما توصیه بنده به شما اینه که .... مکمل بنزین ورزشکاره و اگر مصرف برای چاق شدن  و حرفه ای میخوای ورزش کنی بخور .

یعنی شما میگید برای بدن سازی حتما باید از مکمل استفاده کنیم؟البته من تجربه ای تو بدن سازی ندارم،اما با خوردن مکمل موافق نیستم.یکی از دوستام که خیلی این کارس پاش شکست 2 هفته بدن سازی نکرد.برگشت به حالت اول.پاش که خوب شد دوباره شروع کرد به بدن سازی بعد یکی دو هفته حجیم شد.اما به نظرم اگه بدون مکمل ورزش کنیم هرچند خیلی دیرتر به اون چیزی که می خوایم می رسیم اما درست تر و سالم تره.
    اگه نخوایم حرفه ای بدن سازی کنیم نیازی به مکمل داریم؟مثلا اگه فقط بخوایم بدنمون رو فرم باشه.

10. سلام.
    من الان 20 سالمه،از 14 سالگی بدنسازی رو اروم اروم شرو کردم،با هر گونه مکمل مخالفم،حتی تخم مرغ و سیب زمینی.
    من اون دوره که رفتم باشگاه،تیپم فاجعه بود،اما با شروع بدنسازی فقط بعضی شبا یه وعده شامو به غذام اضافه کرده بودم.چون قبلش شام یا صبونه جات میخوردم،یا سبزیجات.بد از استارتم شبا ساعت 8 تن ماهی با نیمرو میخوردم.(بعضی شبا که گرسنم میشد)
    خلاصه تا 18 سالگی ادامه دادم،در واقع 3 سال نم نم رفتم،سال اخرو پر فشار کار کردم.دو ماه اخرشو بازم سبک.
    الان دو ساله دیگه بدنسازی نمیکنم،ورزشای دیگه مثه فوتسال و دو دارم،اما بدنم حتی یک سانت هم از جاییش کم نشده.خوردن مکمل و غذای اضافه و خارج از برنامه همیشگی فقط یعنی احترام نذاشتن به زحمتای خودتون.پرورش اندام ورزش سختیه،هیجان هم نداره،چرا کاری بکنید که هم عذابو تحمل کنید هم بدنتون باز برگرده به سابق!!؟

در ضمن پیشنهاد شدید میکنم که اگه بدنسازی شروع کردین حتما هر شب یا هر صبح حد اقل 45 دیقه دو به عنوان تمرین هوازی داشته باشین تا مثه من نشین.
    الان هر کار میکنم تو فوتسال نفسم باز نمیشه،خیلی بم فشار میاد.

11. Shagy نوشته است: سلام.
    من الان 20 سالمه،از 14 سالگی بدنسازی رو اروم اروم شرو کردم،با هر گونه مکمل مخالفم،حتی تخم مرغ و سیب زمینی.
    من اون دوره که رفتم باشگاه،تیپم فاجعه بود،اما با شروع بدنسازی فقط بعضی شبا یه وعده شامو به غذام اضافه کرده بودم.چون قبلش شام یا صبونه جات میخوردم،یا سبزیجات.بد از استارتم شبا ساعت 8 تن ماهی با نیمرو میخوردم.(بعضی شبا که گرسنم میشد)
    خلاصه تا 18 سالگی ادامه دادم،در واقع 3 سال نم نم رفتم،سال اخرو پر فشار کار کردم.دو ماه اخرشو بازم سبک.
    الان دو ساله دیگه بدنسازی نمیکنم،ورزشای دیگه مثه فوتسال و دو دارم،اما بدنم حتی یک سانت هم از جاییش کم نشده.خوردن مکمل و غذای اضافه و خارج از برنامه همیشگی فقط یعنی احترام نذاشتن به زحمتای خودتون.پرورش اندام ورزش سختیه،هیجان هم نداره،چرا کاری بکنید که هم عذابو تحمل کنید هم بدنتون باز برگرده به سابق!!؟

در ضمن پیشنهاد شدید میکنم که اگه بدنسازی شروع کردین حتما هر شب یا هر صبح حد اقل 45 دیقه دو به عنوان تمرین هوازی داشته باشین تا مثه من نشین.
    الان هر کار میکنم تو فوتسال نفسم باز نمیشه،خیلی بم فشار میاد.

از نظر من اینکه شما اقدام به بدن سازی کردید و کم غذا می خوردید،درست نبوده.چون بازسازی افت شدید گلیکوژن عضلات مسئله ساده ای نیست.و اغلب به چند روز وقت نیاز داره.شما باید یه رژیم پرکربودهیدرات می داشتید که بازسازی کامل تو دو روز انجام شه.ولی اون تیکه ای که بولد نوشتید رو قبول دارم.کلا با پاراگراف آخر خیلی موافقم.

یه موضوع دیگه که از نوشته هاتون دستگیرم شد این بود که شما برای این که لاغر شید شروع کرید به بدن سازی.اینو درست فهمیدم؟(از این که نوشتید بعضی شبا که گرسنم می شد ...). "در ورزشکارایی که 1 ساعت در شرایط بسیار گرم و مرطوب به انجام ورزش های مقاومتی می پردازند،به اندازه 2/2 تا 4/5 کیلوگرم کاهش وزن ثبت شده است.تقریبا تمامی این کاهش وزن به واسطه دفع عرق است."[1]البته لازم هست مایعی که دفع میشه رو جبران کرد.چون کاهش سریع وزن خطرناکه(این جمله فقط تاثیر دما رو میگه،پیشنهاد نمیده که دما رو موقع ورزش خیلی بالا ببریم.چون خطرناکه).به طور کل پیشنهاد من اینه که اگه محیط رو یه خورده نه خیلی زیاد گرم تر کنیم مثلا وقتی میدوئیم لباسمون یه خورده بیشتر باشه کاهش وزن هم بیشتره.

[1]:فیزیولوژی پزشکی گایتون،ویرایش 12،فصل 84،فیزیولوژی ورزش.

12. aliada

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    دوست عزیز بدنی که میخواد با مکمل به بار بیاد دیر یا زود به حالت اولیه خود بر میگرده...
    بهترین راه همون تغذیه طبیعی هست با کار کردن مداوم...
    درسته که بدنسازی به صورت طبیعی مدت زمانی زیادی میکشه تا عضلانی بشه ولی دیگه هیچوقت  به حالت اولش برنمیگردد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید