شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سرگیجه ناشی از گوش!!!

1. با سلام

پارسال شب عید ( اواخر اسفند ماه 1390) مادرم دچار سرگیجه شد.
    به اینصورت که در حالت عادی مشکلی نداشتند و اما اگر سرشون رو به سرعت میچرخوندند یه لحظه (به گفته خودشون) احساس سرگیجه داشتند و بعد باز خوب میشد.رفتند دکتر یک سری دارو تجویز کردند الان یادم نیست پیش متخصص رفت یا نه. اما بهر حال متوجه شدیم یکی دیگه از اقوام هم دقیقا همین علائم رو داشته و رفته دکتر کلی حتی این شهر و اون شهر در اخر هم یه دکتر گوش و حلق و بینی تشخیص داده که مشکل برای گوشش هست و با شستشوی گوش خوب شده.البته اون شدید تر از مادر من بوده.
    همون فروردین ماه هم مشکل مادر من حل شد.دیگه نشانه ای از این سر گیجه نبود تا اواخر سال 91 باز.همونجور هرازگاهی سرگیجه.
    الان هم تقریبا 4یا 5 روز هست باز میگه گاهی سرش رو که میچرخونه گیج میره.

میخواستم ببینم مشکل از چیه؟
    واقعا به گوش مربوط میشه؟
    چی میشه که موقتی سالی یکبار این درد میاد و بعد از چند روز باز میره؟

ممنون .منتظر راهنمایی هاتون هستم

2. نوعب سرگیجه داریم که اگر مادرتون نه کاهش شنوایی داشته باشه و نه مشکل دیگه ای میشه مطرح بشه براشون
    به نام سرگیجه وضعیتی خوشخیم
    که ما بهش میگیم بینابن پوزیشنال ورتیگو
    که در این بیماری بعد از چرخش سر بیمار بعد از چند ثانیه دچار سرگیجه ای میشه که حودودا حداکثر یک دقیقه طول میکشه
    تشخیص ان بالینی و مانور هایل پاک هست که میان بیمار را تغییر وضعیت میدهند که باز سرگیجش ایجاد بشه
    درمذن ان ریپوزیشنینگ هست که در واقع علت ان جداشدن اتولیتهای گوش داخلی هست که با این کار برمیگرده سر جاش
    شما به یک متخصص ای ان تی یا نرولوزی مراجعه کنید
    راستی ماهش شنوایی که نداره الان؟؟؟؟؟

3. sima_65 نوشته است: با سلام

پارسال شب عید ( اواخر اسفند ماه 1390) مادرم دچار سرگیجه شد.
    به اینصورت که در حالت عادی مشکلی نداشتند و اما اگر سرشون رو به سرعت میچرخوندند یه لحظه (به گفته خودشون) احساس سرگیجه داشتند و بعد باز خوب میشد.رفتند دکتر یک سری دارو تجویز کردند الان یادم نیست پیش متخصص رفت یا نه. اما بهر حال متوجه شدیم یکی دیگه از اقوام هم دقیقا همین علائم رو داشته و رفته دکتر کلی حتی این شهر و اون شهر در اخر هم یه دکتر گوش و حلق و بینی تشخیص داده که مشکل برای گوشش هست و با شستشوی گوش خوب شده.البته اون شدید تر از مادر من بوده.
    همون فروردین ماه هم مشکل مادر من حل شد.دیگه نشانه ای از این سر گیجه نبود تا اواخر سال 91 باز.همونجور هرازگاهی سرگیجه.
    الان هم تقریبا 4یا 5 روز هست باز میگه گاهی سرش رو که میچرخونه گیج میره.

میخواستم ببینم مشکل از چیه؟
    واقعا به گوش مربوط میشه؟
    چی میشه که موقتی سالی یکبار این درد میاد و بعد از چند روز باز میره؟

ممنون .منتظر راهنمایی هاتون هستم

با سلام دوست گرامی
    سرگیجه میتونه علل مختلفی داشته باشه از جمله:
    1- فشار خون بالا یا مخصوصاً پایین.
    2- برهم خوردن تعادل اجزای گوش میانی(احتمالاً شاید از این بابت به مشکل برخوردن که اونم با یک سری ورزش سر،قابل حله)
    3- فشار ناگهانی به سر در اثر بلند شدن سریع
    4- استفاده از داروهای سرگیجه آور
    5- تداخل داروئی
    6- کمبود اکسیژن مغز
    و....
    در هرصورت مراجعه به متخصصین گوش و حلق بینی از اولویتهای این مورد هست
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید