شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل لاغری بسیار زیاد

1. سلام

من دختری 24 ساله هستم، با وجود قد نسبتا متناسب و خوب، وزن بسیار پایینی دارم و بسیار لاغر هستم (به قول آشناهام: اصلا گوشت به تنم نیست) به خاطر همین لاغری مفرط دارای سینه‏هایی بسیار کوچک هستم
    حالا می خوام بدونم چطور می شه این مشکل رو حل کرد؟
    البته این رو هم قید کنم که

• فعالیتم خیلی زیاده
    • توی اقواممون لاغری چیز تقریبا معمولیه، البته نه مثل من
    • میزان خوراکم معمولیه
    • کلا استخوان بندی خیلی نازکی دارم
    • و ....

آیا راه حلی برای این موضوع وجود داره؟ آیا می شه به اندامی متناسب دست پیدا کنم؟ برای افزایش حجم سینه‏هام باید چه بکنم؟ (توی یکی از پستای همین انجمن دیدم که علت کوچکی سینه به همون لاغری برمیگرده)

ممنون می شم من رو راهنمایی کنید، این مسئله خیلی خیلی برام مهم و حیاتیه

2. سلام.چاقی یا لاغری زنتیکی و ارثی هم هست بنابراین شما که میگی خانوادتون همه لاغرن نباید انتظار داشته باشی که شما یه نفر چاق باشی.تحرک زیاد هم باعث میشه که بدن انرزی رو که جذب کرده دوباره از دست بده.برای چاقی به متخصص تغذیه مراجعه کنید و برنامه غذایی بگیرید و تحرکتونو کم کنید.مشکل سینه هم اگر ازدواج نکردید ممکنه بعد از ازدواج در اثر خوردن و مالش بزرگتر بشه ولی اگر قبل از ازدواج میخواید بزرگ بشه ورزش خوبه ولی به نظر من همه اینها موقتیه و تا وقتیه که شما مداوم این کارو انجام بدی.تنها راه دایمی افزایش سایز سینه جراحی هست ولی خیلی از اقایون سینه های کوچیک دوست دارن پس نگران نباش.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلام
    ممنون
    پس به نظر شما من می تونم چاق بشم، درسته؟ با تغذیه صحیح و تحرک کمتر این مسئله قابل حله؟ چطوری؟
    ضمنا بله، هنوز ازدواج نکردم، دور و بریام می گن دختر اگه ازدواج بکنه چاق تر می شه، این مسئله از لحاظ علمی هم صحیحه؟
    در رابطه با سینه‏هام هم، والا نمی خوام با جراحی حجمشون رو افزایش بدم، پس ورزش چطوری می تونه روشون تاثیر بگذاره (آخه خیلی کم حجم و کوچک هستن)

علاوه بر این مسئله دیگه هم استخون بندی تقریبا نحیف بدن منه، فکر می کنم این هم توی ظاهرم تاثیر گذاشته (من از همه این موارد می ترسم)، به نظرتون استخون بندی هم روی چاقی و لاغری تاثیر می گذاره؟

و سوال آخر اینکه، آیا این نواقص جسمی که بیان کردم روی بچه دار شدنم تاثیر منفی داره یا نه و اگه داره راه حلش چیه؟
    ممنون

4. سلام.بعضی از انسانها کلا استعداد چاقی ندارن ولی میتونن پر تر بشن.از نظر من شما نمیتونی خیلی چاق بشی ولی میتونی پر بشی و زیباتر به نظر برسی.برو دکتر تغذیه و برنامه غذایی بگیر و طبق اون عمل کن حتما جواب میده.مساله چاقی بعد از ازدواج هم بستگی به افراد داره.همه یه جور نیستن.به قول قدیمی ها به بعضی ها میسازه و به بعضی ها نمیسازه.من خودم بعد از ازدواجم لاغر شدم ولی شوهرم چاق شد.در مورد سایز سینه هاتون هم اگر جراحی نمیکنید ورزش شنا به خوش فرمی و بزرگی سینه کمک میکنه شنا رو مداوم انجام بدبد.استخوان بندی هم مساله ای ارثی هست و همون طور که گفتم چون شما استخوان بندی نحیفی داری نباید انتظار چاقی داشته باشی ولی میتونی پر شی.اینهایی که شما فرمودید نقص نیست عزیزم.نا شکری نکن.این مسایل هیچ ربطی به بارداری نداره و شما به خاطر اینکه از سلامت خودت مطمهن بشی ۶ماه قبل از اقدام به بارداری برو دکتر تا چک اپ کامل بشی و نگرانی نداشته باشی.موفق باشی.زیاد فکرتو مشغول این قضیه نکن.خداروشکر همین که سالمی خودش مهم ترین نعمته.

5. با سلام، با تغییرات خیلی جزئی در رژیم غذایی به آرامی و متناسب، پر تر خواهید شد.
    1- مصرف روزانه شیر و سبزیجات یا میوه در رژیم غذایی
    2- مصرف خشکبار از جمله کشمش یا آجیل البته در حد معمول
    3- بعد از وعده غذایی ظهر (در حد معمول و همیشگی)، یک شکلات شیرین کوچک میل بفرمایید
    4- تحرک کمتر یا پر خوری را کلاً فراموش کنید چون جز ضرر هیچ فایده دیگری ندارند
    5- در مصرف هیچ ماده جهت چاقی افراط نفرمایید
    6- از هیکل مدرن و مانکنی خودتون خوشحال باشید و پیرو فرهنگ قدیمی و سنتی زن چاق پسند، نباشید
    7- با ورزش مستمر بر سلامتی و تناسب هیکل خودتون اضافه کنید

6. m_mohamadi نوشته است: سلام

من دختری 24 ساله هستم، با وجود قد نسبتا متناسب و خوب، وزن بسیار پایینی دارم و بسیار لاغر هستم (به قول آشناهام: اصلا گوشت به تنم نیست) به خاطر همین لاغری مفرط دارای سینه‏هایی بسیار کوچک هستم
    حالا می خوام بدونم چطور می شه این مشکل رو حل کرد؟
    البته این رو هم قید کنم که

• فعالیتم خیلی زیاده
    • توی اقواممون لاغری چیز تقریبا معمولیه، البته نه مثل من
    • میزان خوراکم معمولیه
    • کلا استخوان بندی خیلی نازکی دارم
    • و ....

آیا راه حلی برای این موضوع وجود داره؟ آیا می شه به اندامی متناسب دست پیدا کنم؟ برای افزایش حجم سینه‏هام باید چه بکنم؟ (توی یکی از پستای همین انجمن دیدم که علت کوچکی سینه به همون لاغری برمیگرده)

ممنون می شم من رو راهنمایی کنید، این مسئله خیلی خیلی برام مهم و حیاتیه

سلام دوست عزیز
    ضمن تایید گفته های دوستان،چند نکته رو خدمتتون عرض میکنم:
    1- بدیهی است فعالیت زیاد مستلزم سوزاندنه مقدار زیادی کالری از بدن هست لذا لاغری در اثر فعالیتهای مستمر و زیاد چیزیست طبیعی!البته این بسیار عالیه چون این سوخت و ساز نشوندهنده کارکرد خوبه ارگانهای بدنتون هست و جای شکر داره!
    2- ارثی بودن لاغری هم گاه گاهی عنوان میشه اما لزوماً اینطور نیست!بعضاً افراد چاقند اما خانواده ای لاغر دارن و برعکس!اما بیشتر دیده میشه افراد به خانواده خودشون میرن یعنی درصد چاق شدن ها در خانواده چاق ها بیشتره که اونم یه فلسفه خودشو داره یعنی بنظرم نسبت به غذاهای مصرفی اون خانواده این مسئله آدمو مجاب میکنه که بپذیره چاقی ارثیه که شایدم نباشه!
    3- میزان خوراکی معمولی بسیار خوب و متناسبه از این لحاظ توصیه به پرخوری نمیکنم چون باعث بیماری های مزمن میشه!اما توصیه میکنم از مواد مقوی مانند جگر،پسته،موز،خرما و.... بیشتر استفاده کنید
    4- خب استخوان بندی نازکم نمیتونه عیب به حساب بیاد خیلیها اینطورن! اما با ورزش متعادل میتونن جسمشونو قوی تر بکنن
    و اما یک توصیه که شاید بدردتون بخوره اینه که یک تست گواتر هم انجام بدید!شاید غده گواتر درشما کم یا پرکار باشه و علت این لاغری از این قضیه نشات بگیره!به یک متخصص غدد مراجعه کنید انشالله این مورد هم حل میشه
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید