شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 47 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. samehs نوشته است: سلام ، من سوالی که داشتم در ارتباط با موفقیت در iui ]چه باید کرد؟

بهترين زمان انجام IUI براي زن، حول وحوش شش ساعتهء پيرامون تخمك گذاري است. عده اي معتقدند كه در نازايي به علت فاكتور مردانه، IUI بايد پس از تخمك گذاري و در ساير موارد قبل از تخمك گذاري انجام شود تا اسپرم در رحم منتظر تخمك بماند.

در مراجعه اول برای زن یک سونوگرافی کنترل برای بررسی وضعیت تخمدانها انجام می دهند. اگر در همان زمان شواهدی دال بر تخمک گذاری وجود داشته باشد و تهیه نمونه اسپرم نیز ممکن باشد، می توان در همان موقع IUI را انجام داد. به طور کلی پس از بررسی وضعیت تخمدانها و اطمینان از طبیعی بودن آنها تزریق داروی کمک باروری (hCG ) به منظور تحریک تخمک گذاری در روز سوم دوره عادت ماهیانه انجام می شود. معمولا IUI حدود 24 تا 48 ساعت بعد از تزریق دارو انجام می شود. زمان اختصاصی 36 ساعت پس از تزریق hCG است. اگر بنابر نظر پزشک و شرایط موجود برای افزایش میزان موفقیت، دوبار IUI در یک مرحله انجام شود، معمولا حداقل با فاصله 12 ساعت و 48- 24 ساعت پس از تزریق پس از تزریق hCG انجام می شود.

عده ای زمان انجام IUI را بر اساس اوج طبیعی هورمون LH می سنجند. در این مورد مرتبه IUI در 36 ساعت پس از آن انجام می شود. اگر 2 بار IUI انجام شود بین 48 – 12 ساعت پس از اوج طبیعی هورمون LH ( LH Surge ) انجام می شود.

قبل از انجام IUI باید از نزدیکی امتناع شود. معمولا بیان می شود که 72 ساعت قبل از IUI نباید نزدیکی داشته باشند، اما اگر شمارش پایین اسپرم علت انجام IUI است، بایستی 48 ساعت بین انزال آخر و جمع آوری اسپرم فاصله زمانی باشد ولی اگر اشکال از اسپرم نباشد، نزدیکی 24 ساعت قبل از IUI هم اشکالی نخواهد داشت.

پس از انجام IUI در هر زمانی می توان نزدیکی داشت و در واقع بسیاری از پزشکان نزدیکی را پس از IUI توصیه می کنند.

بهترین شانس برای حامله شدن، در حضور 4-3 فولیکول است و فولیکولهای بیشتر شانس حاملگی چند قلو را افزایش می دهد. از طرفی کیفیت و شمارش های بالاتر اسپرم نیز با میزان موفقیت بیشتری همراه است اما تفاوت کمی بین موفقیت شمارش های زیاد و متوسط وجود دارد.

میزان موفقیت در IUI با توجه به عوامل موثر ذکر شده، بین 6% و 26% در هر دور درمان می باشد.

در صورت عدم موفقیت درمان نازایی پس از انجام سه دور IUI ، می توان از IVF برای درمان استفاده کرد.

منبع:http://vrhrc.tums.ac.ir/Default.aspx?tabid=98

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. farnaz_28 نوشته است: سلام  من در تاریخ 91/07/26 آزمایش liquid prep  رو انجام دادم و دکترم هم از نتیجه راضی بود یعنی هیچ مشکلی نداشتم به نظر شما  برای من  که دارم واسه بچه دار شدن آماده میشم لازمه یک بار دیگه این آزمایشو(محض احتیاط) انجام بدم  یا احتیاجی نیست؟

با درود
    اگر پزشكتونتشخيص دادند كه هيچ مشكلي نيست و لزومي به تكرار نميبينند، لازم نيست.

3. سلام یه سوال داشتم ازتون
    ماه پیش من با شوهر یک بار رابطه داشتم دقیقا توی روز تخمک گذاری اما هیچ حاملگی رخ نداد
    الان باز هم ین کار رو تکرار کردیم چون قصد حامله شدن دارم
    دو روز پشت سر هم اما به محض اینکه از جام بلند میشم شاید همه ی منی بیرون ریخته می شه و این یک کم نگرانم کرده

این حالت عادیه ؟
    احتمال بارداری هست یا نه ؟
    راستی من روز 5 و 6 بعد از اتمام پریودی این کار رو انجام دادم
    مگه نباید به طور کامل جذب بشه
    من تا یه ربع بی حرک دراز کشیده بودم اما باز هم اینجوری شد ممنون میشم کمک کنید ؟

4. sanestiyan نوشته است: سلام یه سوال داشتم ازتون
    ماه پیش من با شوهر یک بار رابطه داشتم دقیقا توی روز تخمک گذاری اما هیچ حاملگی رخ نداد
    الان باز هم ین کار رو تکرار کردیم چون قصد حامله شدن دارم
    دو روز پشت سر هم اما به محض اینکه از جام بلند میشم شاید همه ی منی بیرون ریخته می شه و این یک کم نگرانم کرده

این حالت عادیه ؟
    احتمال بارداری هست یا نه ؟
    راستی من روز 5 و 6 بعد از اتمام پریودی این کار رو انجام دادم
    مگه نباید به طور کامل جذب بشه
    من تا یه ربع بی حرک دراز کشیده بودم اما باز هم اینجوری شد ممنون میشم کمک کنید ؟

اگه پریود منظم داشته باشید 4 یا 5 روز دقیقا روز تخمک گذاری نیست
    بلکه 14 روز مونده به شروع پریودیتون در هر دوره روز تخمک گذاری میشه
    بهتره یه متکا زیرتون بزارید و پاهاتون رو تا نیم ساعت بالا بگیرید
    در ضمن منی جذب نمیشه و برای همه همین وضعیت رو داره

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام ممنون از جوابتون
    دوره ی تخمک گذاری برای کسی که همیشه سیکل 28 روزه داره چجوری حساب میشه
    من از شروع سیکل تا شروع بعدی رو تقسیم به دو کردم دو روز قبل و دو روز بعدش رابطه داشتم
    احتمال بارداری چند درصد ؟

و برای زودتر فهمیدن آزمایش خون کی جواب میده

6. sanestiyan نوشته است: سلام ممنون از جوابتون
    دوره ی تخمک گذاری برای کسی که همیشه سیکل 28 روزه داره چجوری حساب میشه
    من از شروع سیکل تا شروع بعدی رو تقسیم به دو کردم دو روز قبل و دو روز بعدش رابطه داشتم
    احتمال بارداری چند درصد ؟

و برای زودتر فهمیدن آزمایش خون کی جواب میده

14 روز مونده به شروع پریودتون میشه روز تخمک گذاری
    محاسبتون درست بوده و اگه شانس باهاتون یار باشه و مشکلی نداشته باشین امکانش زیاده!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. با سلام و آرزوی سلامتی و تندرستی برای همه دوستان .....

من و همسرم تقریبا 1.5 ساله که برای بچه دار شدن اقدام میکنیم اما تا بحال هم خبری نشده !!!!!  این ماه هم طبق روال اقدام کردیم اما من بدون اینکه تست بزنم سر موعد پریود شدم ماه قبل 24 و این ماه 22...... اما به جای اینکه بعد از 3 روز طبق معمول همیشه میزان خونریزیم کم بشه هر روز بیشتر شد تا اینکه بی رمق و خسته و خواب آلوده شدم با سرگیجه زیاد و خشکی دهان و درد کم در زیر شکم....... به دکتر مراجعه کردم برام سونو نوشت که بررسی تخمدان و رحم و ضمایم بشم.... این جواب سونوگرافیم شد:

ابعاد رحم 45*85 و در حد طبیعی
    یک میوم اینتر امورال 17 م م در خلفی چپ بادی است
    ضخامت آندومتر 8 م م و در حد نرمال است
    تخمدان راست نرمال است
    در تخمدان چپ یک فولیکول 18 م م دیده میشود
    لوله فالوپ سمت راست کمی متسع بنظر میرسد اندازه گیری بتا توصیه میشود
    مختصر مایع آزاد درلگن دیده میشود(20تا30 سی سی)

بعد آزمایش بتا دادم که میزانش صفر بود ......
    دکتر گفت ممکنه بارداری خارج از رحمی بوده که داره دفع میشه یا هورمونات بهم ریخته یا از اعصابه........
    بهم دارو مفنامیک و سیفیکسیم و مترونیدازول و استروژن(استروماین 625%) دادو گفت اگه تا 4 روز دیگه خونریزیت تموم نشد باید کورتاژت کنم!!!!!!!!

حالا سوال هام اینه:
    1: نرم ضخامت آندومتر چند باید باشه؟آخه دکتر میگفت به این خاطر مشکوک به بارداریت هستم.
    2: در تخمدان چپ فولیکول 18 م م هست یعنی چی؟؟
    3: با وجود اینکه بتا صفر بوده باز آیا امکان اینکه باردار بودم درسته؟؟مگه میشه اینقدر سریع اثرات بارداری که سطح هورمون و ... تغییر میکنه از بین بره ؟؟؟
    4: من که به موقع پریود شدم ممکنه باردار بوده باشم؟؟؟
    5: نظر شما راجع یه تشخیص دکتر که گفته کورتاژ کنم چیه؟؟؟ بهتر نیست با یه دکتر دیگه مشورت کنم؟؟؟
    در ضمن الان که دارو ها رو مصرف میکنم میزان خونریزیم کمتر شده اما وقتی برای دفع ادرار میرم لخته های خون به رنگ روشن ازم خارج میشه که اصلا هم بوی پریودی نداره!!!!!!!

خیلی خیلی از صبر و حوصله ای که بخرج میدین برای جواب سوالاتمون متشکرم......

در پناه خالق یکتا سلامت و پیروز باشید.......

8. با سلام و خسته نباشید من 38 ساله هستم و یک پسر 7 ساله دارم . می خواهم برای بار دوم حامله شوم و اگر امکان داشته باشد دوقلو می خواهم . با اینکه در خانواده هم دوقلوزایی نداشته ایم ایا امکان حاملگی دوقلو برای من وجود دارد و چه راههایی را پیشنهاد می کنید .

با احترم و تشکر

9. سلام من همیشه  زمان پریودم سه روز لکه بینی دارموبعدش خون جاری ۸ ماهه برای بارداری اقدام میکنم هر بار یه مشکل جدید پیدا میکنم درد شدید پریود دارم واین دفعه تب ۳۹ درجه  هم داشتم ماه پیش روز نهم tvsدادم برای تشخیص  اندومتریوز همه چیز سالم بود ولی چندتا فولیکول ۱۱میلی داشتم روز ۲۶ برای تشخیص پلی کیستیک سونوی عادی دادم چندتا فولیکول ۸ میلی داشتم وناحیه ای اکوژنیک و ۷ *۸ میلی متری  این ماه بدون احتساب لکه بینی روز سوم ازمایش هورمونی وسونوی عادی دادم که فولیکول ۵ میلی متری دیده شد میخواستم ببینم ۱-من با این شرایط پلی کیستیک یا اندومتریوز دارم؟۲- سونوی واژینال باید میدادم یا همون از روی شکم درست بوده؟۳- تستهای دیگری هم لازم است؟۴- روز سوم را درست حساب کرده ام؟

10. nahidn158 نوشته است: با سلام و خسته نباشید من 38 ساله هستم و یک پسر 7 ساله دارم . می خواهم برای بار دوم حامله شوم و اگر امکان داشته باشد دوقلو می خواهم . با اینکه در خانواده هم دوقلوزایی نداشته ایم ایا امکان حاملگی دوقلو برای من وجود دارد و چه راههایی را پیشنهاد می کنید .

با احترم و تشکر

دوست عزیز
    به طور کلی احتمال دو قلو زایی در هر زایما یک درصد هست و دو درصد از کل نوزادان جهان دو قلو هستند حالا اگه در یه دوره بجای یک تخمک دوتا آزاد بشه اینجوری شانس دو قلو زایی وجود داره که برای این کار می تونید زیر نظر پزشک قرص کلومیفن مصرف کنید
    الیته عوارض خاص خودش رو داره که باید قبل مصرف از اونها آگاه باشید

11. با سلام . من نزدیک یک سال زیر نظر پزشک زنان اقدام به بارداری با داروها و آمپول های متفاوت کردم که نشد .البته لوله چپم  از چسبندگی بسته شده و تنبلی تخمدان دارم.و 2 سال ال دی مصرف می کردم .شوهرم واریکوسل درجه دو و کم تحرکی اسپرم داره که دکترش گفته تا یکسال و نیم نیاز به عمل و دارو نیست.
    خلاصه در این مدت 15 کیلو وزن کم کردم و الان با قد 170 --78 کیلو وزن دارم  و پزشکمو به یک فوق تخصص نازایی تغییر دادم که برای دو ماه اول لتروزول از 3 تا 10 قاعدگی شبی 1 عدد + روزی 2تا متفورمین + 1 فیفول + 12 و 14 قاعدگی آمپول داد که البته ما فقط یه ماه اقدام کردیم نشد ماه دوم با توجه به مصرف تمامی قرص و آمپول ها فقط 11 و 13 نزدیکی داشتیم ومتاسفانه پدر همسرم فوت شدن و زندگی عادی ما به یک باره دچار استرس و نارحتی شدیدی شد.  البته تاریخ پریود ها سر 27 روز و ماه بعد 29 روز اتفاق افتاد .
    برای دو ماه آینده کلومیفن از 5 قاعدگی 2تا برای 5 شب + هماتینیک روزی1 عدد + نیزوپرد(پردنیزولون 5)روزی1 عدد تجویز کرد
    1. کلومیفن ضعیفتر از لتروزول نیست و عوارض خیلی بیشتری نداره؟
    2. دلیل نیزوپرد برای چیه تو نازایی؟ چون خیلی از ضرراش فقط پیدا کردم تا فایده و ندیدم کسی واسه درمان نازایی بخوره؟
    3.ناراحتی و استرس فوت پدر همسرم روی اسپرم و قدرت باروری تاثیر منفی نمیذاره؟
    4.ماه گذشه که دوره دوم مصرف  لتروزول  روز 14 قاعدگی بود درد های شدید زیر دلم و تخمدان ها احساس می کردم که حتی قدرت راه رفتن و سر پا بودن رو ازم می گرفت و با تیرهایی که میکشید مثل مار به خودم می پیچیدم البته شبه قبلش هم چند لخته کوچک ژله مانند وچسبناک وسفید بدون بو از بدنم خارج شده بود که این دو مورد اصلا تا به حال برام اتفاق نیفتاده بود و حتی کلی هم  ترسوندم ! یعنی اینها علام تخمک گذاری بوده و اون مایع عجیب تخمک بوده؟

12. سلام.میخواستم بدونم که مناسبترین پوزیشن برای ارتباط جنسی که احتمال باردی در اون  بیشتره کدوم پوزیشنه؟لطفآ جواب بدین ممنونم.

13. fanoos65 نوشته است: سلام.میخواستم بدونم که مناسبترین پوزیشن برای ارتباط جنسی که احتمال باردی در اون  بیشتره کدوم پوزیشنه؟لطفآ جواب بدین ممنونم.

با سلام

حاملگی در همه حالات نزدیکی امکان دارد ولی حالتهایی که شکم پایینتر از آلت زن قرار میگیرد بیشتر موثر است به شرطی که مدتی حدود نیم ساعت در همان وضیعت بماند تا منی در عمق واژن قرار گیرد

تشکر شده توسط : 1 کاربر

14. سلام

اگر یادتون باشه گفته بودم اقدام به بارداری داشتم تو صفحه 47 انجمن

بعد از آخرین رابطه درد شدید در ناحیه زیر شکم طرف راست داشتم
    به درخواست دکتر سونوگرافی واژینال داشتم که جوابش این بود البته قسمتی ازش
    رحم طبیعی ابعاد در برش میدساژیتال 70*35 میلیمتر
    ضخامت آندومتر 9 میلی متر
    یک کیست 38*38 میلیمتری با سپتوم های ظریف و محتویات داخلی در مجاورت تخمدان راست دیده میشود
    تخمدان چپ نرمال
    مایع آزاد لگنی دیده نشد
    این هم عکس سونوگرافی

http://upload7.ir/images/75586125093313774192.jpg

حالا چند تا سوال که ممنون میشم بهم جواب بدید :
    دکتر گفته محتوای کیست خون که به خاطر اقدام به بارداری باید تا زمانی که پریود شم یا حامله شم صبر کنم و حرکت نداشته باشم تا آسیب نبینه

با زمان اقدام به بارداریم چند درصد امکان بارداری است ؟
    اگه باردار باشم تکلیف این کیست چی میشه ؟
    اگه باردار نشم چی ؟ مشکلی تو بارداری ایجاد می کنه ؟
    کلا میشه یه کمکی کنید از نگرانی در بیام ؟؟؟؟؟

15. سلام شرمنده دوباره دادم واقعا نگرانم
    اگر یادتون باشه گفته بودم اقدام به بارداری داشتم تو صفحه 47 انجمن

بعد از آخرین رابطه درد شدید در ناحیه زیر شکم طرف راست داشتم
    به درخواست دکتر سونوگرافی واژینال داشتم که جوابش این بود البته قسمتی ازش
    رحم طبیعی ابعاد در برش میدساژیتال 70*35 میلیمتر
    ضخامت آندومتر 9 میلی متر
    یک کیست 38*38 میلیمتری با سپتوم های ظریف و محتویات داخلی در مجاورت تخمدان راست دیده میشود
    تخمدان چپ نرمال
    مایع آزاد لگنی دیده نشد
    این هم عکس سونوگرافی

http://upload7.ir/images/75586125093313774192.jpg

حالا چند تا سوال که ممنون میشم بهم جواب بدید :
    دکتر گفته محتوای کیست خون که به خاطر اقدام به بارداری باید تا زمانی که پریود شم یا حامله شم صبر کنم و حرکت نداشته باشم تا آسیب نبینه

با زمان اقدام به بارداریم چند درصد امکان بارداری است ؟
    اگه باردار باشم تکلیف این کیست چی میشه ؟
    اگه باردار نشم چی ؟ مشکلی تو بارداری ایجاد می کنه ؟
    کلا میشه یه کمکی کنید از نگرانی در بیام ؟؟؟؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 47 از 58
رفتن به صفحه :    ... 47 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید