شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

وجود 6 توده در سینه

1. سلام

من دختری 24 ساله هستم. چند وقتی بود که حس میکردم یه توده تو سینه دارم. سونوگرافی انجام دادم.

نتیجه اش اینه:

در پستان چپ در ساعت 2-3 به فاصله 3 -4 سانتی از nipple  یک توده هیپواکوی بیضوی شکل موازی با سطح پوست به ابعاد 3.2*6.5 میلی متر به احتمال قوی مربوط به توده های benign  مثل فیبروادنوم دیده می شود.

در پستان راست در ساعت 10-11 و به فاصله 4 -5 سانتی متر از nipple یک توده هیپواکوی لبوله با لبولاسیون مختصری و موازی با سطح پوست به ابعاد 21.5*10.7*23 میلی متر به احتمال قوی مربوط به توده های benign  مثل فیبروادنوم دیده می شود.

همچنین دو توده کوچکتر مشابه دیگر نیز به شرح زیر در پستان راست قابل رویت است:
    1) 8.2*15.6 میلیمتر در ساعت 10 و پری فرال
    2) 5.7*15 در ساعت 9 و پری فرال

ضخامت پوست نرمال است.

نواحی اگزیلاری:
    در نواحی اگزیلاری دو طرف لنف نودهای راکتیو (محتوی چربی) دیده می شود.

دکتر سونو گفت خوش خیمه. تو نت سرچ کردم دیدم این جور توده ها درمان ندارن و با دارو رفع نمیشن و در صورتی که اندازه توده بزرگ باشه و رشد کنه باید جراحی بشه. نگرانی من اینه که آیا توده من بزرگه یا نه؟ بعدشم چرا انقدر تعدادشون زیاده؟ پس فردا احتمالاً میرم پیش دکترم. نگرانم. من دخترم هنوز ازدواج نکردم و میترسم کار به جراحی بکشه و جای بخیه روی سینه ام بمونه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام دوست عزیز منم 21 سالمه و از 16 سالگی متوجه این توده ها شدم و هر دو پستان رو جراحی کردم البته هر پستان دارای چند توده بود که من فقط از هر دو پستان یکی از توده ها رو خارج کردم به علت بزرگ شدن سایزشون اونم تو سن 18 سالگی الان جاش فقط یه خراشه اصلا مشخص نیست عمل شده البته امیدوارم برای شما اینجوری نشه و سایزش تغییری نکنه دوست عزیز در صورتی که اندازشون به  18 م.م برسه نیاز به جراحی داره من چندین ساله دارو قرص ویتامین ای مصرف میکنم خوبه و جلوی بزرگ شدنشون رو تا حدودی گرفته به نظرم به پزشک جراح مراجعه کنید و تحت درمان باشید و هر 3 الی 6 ماه یکبار هم برید سونو بدید و وضعیتتون رو چک کنید با آرزوی سلامتی برای شما خواهر عزیز .

3. Nargesi نوشته است:
    سلام

من دختری 24 ساله هستم. چند وقتی بود که حس میکردم یه توده تو سینه دارم. سونوگرافی انجام دادم.

نتیجه اش اینه:

در پستان چپ در ساعت 2-3 به فاصله 3 -4 سانتی از nipple  یک توده هیپواکوی بیضوی شکل موازی با سطح پوست به ابعاد 3.2*6.5 میلی متر به احتمال قوی مربوط به توده های benign  مثل فیبروادنوم دیده می شود.

در پستان راست در ساعت 10-11 و به فاصله 4 -5 سانتی متر از nipple یک توده هیپواکوی لبوله با لبولاسیون مختصری و موازی با سطح پوست به ابعاد 21.5*10.7*23 میلی متر به احتمال قوی مربوط به توده های benign  مثل فیبروادنوم دیده می شود.

همچنین دو توده کوچکتر مشابه دیگر نیز به شرح زیر در پستان راست قابل رویت است:
    1) 8.2*15.6 میلیمتر در ساعت 10 و پری فرال
    2) 5.7*15 در ساعت 9 و پری فرال

ضخامت پوست نرمال است.

نواحی اگزیلاری:
    در نواحی اگزیلاری دو طرف لنف نودهای راکتیو (محتوی چربی) دیده می شود.

دکتر سونو گفت خوش خیمه. تو نت سرچ کردم دیدم این جور توده ها درمان ندارن و با دارو رفع نمیشن و در صورتی که اندازه توده بزرگ باشه و رشد کنه باید جراحی بشه. نگرانی من اینه که آیا توده من بزرگه یا نه؟ بعدشم چرا انقدر تعدادشون زیاده؟ پس فردا احتمالاً میرم پیش دکترم. نگرانم. من دخترم هنوز ازدواج نکردم و میترسم کار به جراحی بکشه و جای بخیه روی سینه ام بمونه.

سلام دوست عزیز
    خب این توده ها بعضاً در سینه های خانمها بوجود میاد که اغلب هم توده های چربیه! و غالباً هم با دارو رفع میشه اما حتی اگر هم جهت خروج اونها از بدن کار به جراحی بکشه نباید مشکلی ایجاد کنه و اما شما براتون سلامتی مهمه یا عدم وجود یه جای جراحی کوچولو روی سینه هاتون؟؟بنظرم در وهله اول حتماً پیگیر این قضیه باشید چون هرتوده اضافی در بدن رو باید تکلیفشو مشخص کرد!. دروهله بعد جتی اگر کار به جراحی بکشه نگران نباشید انشالله با یک جراحی سبک این توده ها درمیاد و خیالتون راحت میشه و ابداً هم از وجود جای اون در بدنتون نگران نباشید زیاد مشخص نمیشه تازه جایی هم نیست که همه بخوان ببینن
    موفق باشید.

4. دوستان از جوابتون ممنونم
    امیدوارم کار به جراحی نکشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید