شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست تخمدان و جراحی

1. با سلام من 28 ساله. در سونوی واژینالی که بدلیل داشتن کیست و فیبروم انجام دادم این نتایج بدست اومد:
    متاسفانه 2 تا فیبروم submucosal in anterior wall دارم که نگران کننده است  17 میلیمتره.
    و کیستم هم :
    a loculated cyst is seen in Rt ovary, measured 58.07*29.93 mm. containing
    solid and cystic component, with thick septation in it.
    دکترم چندتا ازمایش برای تشخیص جنس کیست دادن. که نتایج  از لحاظ بدخیمی بد نبود.
    میخواستم نظر شما رو بدونم ایا این کیست مقاوم به درمانه ؟ و نیاز به جراحی داره؟ و معمولا جراحی باز توصیه میشه یا لاپاروسکوپی؟در رابطه با کیست درمویید و سیست ادنوما هم  ممنون میشم اطلاعاتی بدید.

2. با سلام...
    بازم نمیدونستم باید اینو کجا مطرح کنم اما کلی سرچ کردم اینجا رو مرتبط تر دیدم،جاهای مرتبط تری هم بود که تاریخش تموم شده بود،تو قسمت طرح سوالات موقت هم هیچوقت موفق نشدم بش دست پیدام.
    سوالم اینه که اگه واسه درمان کیست فولیکلار دارو ها به درستی مصرف نشه،بعد نیاز به عمل جراهی داره؟
    کیست خودش خوب نمیشه؟
    عملش چطوره؟سخته؟دردناکه؟خطری نداره؟...چقد طول میکشه؟پیش چه پزشکی انجام میشه؟
    از دوستان تشکر میکنم

3. sepidarp

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام درود
    خواهرم 22 سالشه و ازدواج نکرده و پریود نامنظمی داره که بعد هر قاعدگی پاک نمیشه رفت  سونوگرافی که به شرح زیر میباشد:
    رحم دارای سایز و محور طبیعی میباشد.(81*32mm)
    اکوی میومتریال طبیعی  وو یکنواخت است.
    آندومتر و ضخامت واکوژینیستی نرمال دارد.( ضخامت آندومتر8mm)
    تصویر یک توده اکوژن به ابعاد56*48mmمطرح کننده کیست درموئید در تخمدان چپ مشهود است.
    سونوگرافی کنترلاز ضایعه دو ماه دیگر توصیه میشود.
    تخمدات راست سایز و اکوی پارانشیمال نرمال دارد.
    مایع آزاد درکلدوساک خلفی مشاهده نشد.
    گفتند که یه کیست چربی تو تخدانهاشه که با خوردن 2ماه قرصld سونوگرافی زیر رو انجام داد:
    رحم به ابعاد تقریبی8.6*3.9*5.3 cmمیباشد.
    Echotextureمیومتر هموژن و ضایعه فضاگیر Well defned  S.O.L دیده نشد.
    مخاط آندومتریال 8mmمیباشد.
    در آندوکس چپ اکوژن45*32*43mmنشان میدهد که well defined marginمیباشد.
    کهdermoid این نما را ایجاد میکند در hemorrhagic نمای مشابه دارد.
    سونوگرافی کنترل توصیه میشود که در مقایسه با سونوگرافی قبلی کاهش حجم نشان میدهد.
    در تخمدان  و آندوکس راست ضایعه فضاگیرSoildیا Cystic دیده نمی شود.
    مایع آزاد درکلدوساک خلفی مشاهده نشد.
    حالا دکتر بهش گفته خوب که نشده هیچ بدتر هم شده و  باید جراحی کنه و کیست چربی رو در بیاره تورو خدا بگید چکار کنه آیا جراحی نیازه؟؟؟؟؟؟آیا راهی دیگه  غیر جراحی هست؟؟؟؟لطفا زود جوابمو بدید؟؟؟؟؟ سپاس

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید