شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تاخیر پریود بعلت تنبلی تخمدان

1. با سلام و درود حضور اقای دکتر.من دختر مجرد و 30 ساله هستم.پریود منظمی هم دارم ولی یک ماه هست که پریودم به تعویق افتاده حدودا 15 روز . به پزشک متخصص مراجعه کرده و سونو دادم.سونو نشان داده که تنبلی تخمدان دارم و کیست هایی با ابعاد 5-6میلی متر که با mild PCODسازگار است..سایز هریک از تخمدانها 23×45 می باشد. و برام متفورمین500 روزی یک بار و دزوسپتیو تجویز کردند.ایا تنبلی تخمدان من خیلی زیاده؟وسایز تخمدان هایم خیلی بزرگه؟باتشکر

2. parvaz30 نوشته است: با سلام و درود حضور اقای دکتر.من دختر مجرد و 30 ساله هستم.پریود منظمی هم دارم ولی یک ماه هست که پریودم به تعویق افتاده حدودا 15 روز . به پزشک متخصص مراجعه کرده و سونو دادم.سونو نشان داده که تنبلی تخمدان دارم و کیست هایی با ابعاد 5-6میلی متر که با mild PCODسازگار است..سایز هریک از تخمدانها 23×45 می باشد. و برام <a>متفورمین</a>500 روزی یک بار و دزوسپتیو تجویز کردند.ایا تنبلی تخمدان من خیلی زیاده؟وسایز تخمدان هایم خیلی بزرگه؟باتشکر

سلام

ترکیب متفورمیـن و قرص ضدبارداری (در مورد شما مارولون) روتین‌ترین خط درمان تخمدان PCO هست.
    سایز تخمدان‌ها (بر حسب ml) نرماله؛ دوره‌ی درمان رو کامل و مجددا برای سونو اقدام کنید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. سلام دوستان منم 1سالی میشه پریودم خیلی عقب میوفته من 35روزه میشدم همیشه. ولی حالاتقریبا 50 روزه میشم دکترم نرفتم تازگیا. ترویید کم کار دارم یه 15سالی میشه صبحها ناشتا لیوتروکسین میخورم 1سال پیش دکتر زنان رفتم گفت مشکل تخمدان نداری به پزشک ترووییدم توصیه کرد که هورمونن بررسی کنه ایشونم برسی کرد چیزخاصی پیدا نشد فقط دز دارومو تغییر داد ولی من بازهمونجورم دیگه نمیدونم چیکا کنم 2ماه خودسریاسمین میخورم به نظرتون چه مشکلی هست؟بازبرم زنان؟؟ یا یاسمین و ادامه بدم اگه اره تا کی؟ با تشکر

4. taranom65 نوشته است: سلام دوستان منم 1سالی میشه پریودم خیلی عقب میوفته من 35روزه میشدم همیشه. ولی حالاتقریبا 50 روزه میشم دکترم نرفتم تازگیا. ترویید کم کار دارم یه 15سالی میشه صبحها ناشتا لیوتروکسین میخورم 1سال پیش دکتر زنان رفتم گفت مشکل تخمدان نداری به پزشک ترووییدم توصیه کرد که هورمونن بررسی کنه ایشونم برسی کرد چیزخاصی پیدا نشد فقط دز دارومو تغییر داد ولی من بازهمونجورم دیگه نمیدونم چیکا کنم 2ماه خودسریاسمین میخورم به نظرتون چه مشکلی هست؟بازبرم زنان؟؟ یا یاسمین و ادامه بدم اگه اره تا کی؟ با تشکر

سلام

مصرف خودسرانه‌ی یاسمین رو قطعا من تشویق نخواهم کرد!
    اما دوست من،
    هیپوتیروئیدیسم و مصرف لووتیروکسیـن از دم دست‌ترین عوارضش اختلال در سیکل قاعدگی هست و شما باید زیر نظر پزشک‌تون باشید.
    مصرف یاسمین رو قطع و به متخصص زنان مراجعه کنید تا در مورد عوامل زمینه‌ای دیگه مانند

- اختلال در پرولاکتین
    - کیست تخمدان
    - عدم بالانس هورمونی
    - و ...

ارزیابی لازم رو انجام بده و تشخیص مناسب رو بذاره.

5. با سلام
    برای تنبلی تخمدان دختران مجرد آمپول فرتیژست تجویز میشود؟

6. سلام دختری 20 ساله هسم ک از 12 سالگی پریودم  و همیشه منظم بوده .. ولی پارسال کیست کوچیکی رو در سونو دیدند و همچنین پرولاکتینم 32 بود ... یک دوره قرص یاسمین خوردم و قرص پرولاکتی خوردم .. با انجام ازمایش و سونو گفتن کیست خوب شده ! و 5 6 ماه من تو یک روز (28 مین روز ماه) دقیقا منظم پریود میشدم .. این ماه پریود ب تعویق افتاده دوباره نگران شدم؟ درد هم ندارم ک کیست باشه چی شده ایا؟

7. سلام. من همیشه دوره قاعدگی 28روزه و منظم دارم. 22فروردین با نامزدم نزدیکی مقعدی داشتم که منی از طریق مدفوع دفع شد 26فروردین هم مثل همیشه و به موقع پریود شدم ولی تا امروز که 30 اردیبهشت هست هنوز پریود نشدم تست بارداری هم منفی بود علت چی میتونه باشه؟ لطفا جواب بدین

8. سلام.من حدودا 1 سال ازدواج کردم از زمان مجردیم هم اینجوری بودم پریودم به مو قع نمیشه  سونوگرافی رفتم سالم بودم .آزمایش ادرار دادم  چیزی نبود .آزمایش هرمونی که دادم دکتر گفت تخمدان ضعیف داری یه آمپول داد یه هفته دیگش شدم ولی الان باز نشدم چیکار کنم؟در ضمن چند ماه تومجردیم وچند ماه بعد ازدواجم قرصهای ldخوردم  به موقع میشدم گفتن نازایی میاره ترسیدم دیگه نخوردم .تورو خدا راهنماییم کنید میترسم نازا بشم آیا این امکان هست؟

9. Mr_1364 نوشته است: سلام. من همیشه دوره قاعدگی 28روزه و منظم دارم. 22فروردین با نامزدم نزدیکی مقعدی داشتم که منی از طریق مدفوع دفع شد 26فروردین هم مثل همیشه و به موقع پریود شدم ولی تا امروز که 30 اردیبهشت هست هنوز پریود نشدم تست بارداری هم منفی بود علت چی میتونه باشه؟ لطفا جواب بدین

سلام.عواملی مثل اضطراب و استرس و مصرف داروهای هورمونی روی تاخیر پریود نقش دارن.اگر تا یک هفته پریود نشدید به دکتر مراجعه کنید شاید عفونت یا قارچ گرفتید.

10. سلام من پلی کیستیکم دکتر 6ماه برام سیپروترون نوشت بعد برام 2ماه تاموکسیفن وپروزسترون نوشت از روز18ام پروزسترون باید میخوردم پریود خوبی نداشتم بعد برام لتروزول وپروزسترون نوشت ماه اول بعد34روز پریود شدم ماه دوم روز18 ام خونریزی گرفتم پروزسترون شروع کردم اما همش لکه بینی داشتم بمحض قطعش پریود شدم حالا چه کنم مرسی

11. سلام دکتر جان من پریود نامنظمی داشتم که دکتر برای تنظیمش بهم سیپروتون داد.قرص رو مرتب مصرف میکردم تا اینکه یه بار وقت دکترم عقب افتاد و من نخوردم و دوماه پریود نشدم این بارم بعد از قطع دوره و پریود شدن 2 هفته بعد برای آزمایش خون اقدام کردم و قرص نخوردم ولی بعدش تا 3 روز لخته های غلیظ و قهوه ای میدیدم که تو روز آخرش با نامزدم رابطه داشتم ولی منی روی واژنم نریخت فقط دستم با پیشاب خیس شده بود که اونم بعد نیم ساعت خشک شد من رفتم دستشویی حواسم نبود با همون دست دستمال کاغذی رو برداشتمو خودمو خشک کردم.با توجه به اختلالات هورمونی امکان حاملگی وجود داره؟شرمنده اینجا مطرح کردم سوالمو

12. sahel234 نوشته است: سلام دکتر جان من پریود نامنظمی داشتم که دکتر برای تنظیمش بهم سیپروتون داد.قرص رو مرتب مصرف میکردم تا اینکه یه بار وقت دکترم عقب افتاد و من نخوردم و دوماه پریود نشدم این بارم بعد از قطع دوره و پریود شدن 2 هفته بعد برای آزمایش خون اقدام کردم و قرص نخوردم ولی بعدش تا 3 روز لخته های غلیظ و قهوه ای میدیدم که تو روز آخرش با نامزدم رابطه داشتم ولی منی روی واژنم نریخت فقط دستم با پیشاب خیس شده بود که اونم بعد نیم ساعت خشک شد من رفتم دستشویی حواسم نبود با همون دست دستمال کاغذی رو برداشتمو خودمو خشک کردم.با توجه به اختلالات هورمونی امکان حاملگی وجود داره؟شرمنده اینجا مطرح کردم سوالمو

با سلام
    دوست عزیز با تفاسیری که عنوان کردید پاسختون منفیه!خیر باروری منتفیه
    موفق باشید.

13. سلام
    من دوره پریودی خیلی دیرو زود میشه اما هر ماه میشم
    مادر من کیست تخمدان داشته وعمل کرده الان من هم میترسم تنبلی تخمدان داشته باشم یا کیست
    دوره پریودی هم درد زیادی دارم خیلی
    احتمال هست تاخیر پریودیم به این خاطر باشه

14. samira_m311 نوشته است: سلام
    من دوره پریودی خیلی دیرو زود میشه اما هر ماه میشم
    مادر من کیست تخمدان داشته وعمل کرده الان من هم میترسم تنبلی تخمدان داشته باشم یا کیست
    دوره پریودی هم درد زیادی دارم خیلی
    احتمال هست تاخیر پریودیم به این خاطر باشه

با سلام
    دوست گرامی پاسخ مثبته!این احتمال وجود داره که این تاخیرات به همین خاطر یا داشتنه کیست تخمدان باشه در هر صورت مراجعه به متخصص زنان از اهم اموریست که باید مد نظرتون قرار بگیره
    موفق باشید.

15. با سلام:من دارای رحم دو شاخه میباشم و پاسخ سونوگرافی انجام شده : رحم دو شاخ در پوزیشن قرار دارد . ابعاد تقریبی ان 87*34 میلیمتر میباشد ایا این دلیلی بر دوقلوزایی هست و ممکنست دلیلی برای نازایی باشد؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید