شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پروتز چشم

1. سلام

نیاز به مشاوره شما دوستان دارم:

اطلاعات شما الان برام دنیایی ارزشمند

مدت  زیادی(10 سال)یکی از چشم های دوست من آسیب دیده،و باعث نابیناییش شده،دوستم برای درمان چشمش به پزشکای زیادی مراجعه کرده و الان متوجه،که با علم امروز قابل درمان نیست

اوایل از لنز استفاده میکرد ولی الان نزدیک به دوسال که چشمش به خاطر التهاب قرنیه،به لنز حساس شده،چند وقت که به پروتز چشم فکر میکنه،و میگه که برای پروتز نیازه که قرنیه چشمش کوچکتر شه،که خب باز به خاطر التهاب چشمش فعلا نمیشه،پروتز کرد،مگر این که از یه چشم مصنوعی استفاده بشه.

2 موضوع هست که دوستمو برای استفاده از چشم مصنوعی دودل کرده:

1.امکان داره با پیشرفت علم راهی برای درمان دوستم پیدا بشه

2.چشم مصنوعی،یه جسم خارجی که میترس شاید بش عادت نکن.

نداشتن یه چشم مشکل، این عمل بیشتر شبیه یه عمل زیبایی،پس چیز ضروری نیست،نمیخوایم به مشکلات دوستم اضافه شه.

اطلاعات پزشکی من زیاد نیست،میخوام با کمک شما دوستان از پروتز و گذاشتن قرینه مصنوعی بیشتر بدونم:

1.آیا این عمل خطرناکی(در ایران)؟

2.آیا همه به داشتن قرنیه مصنوعی به جای خود چشم عادت میکنند(چه مدت زمانی طول میکشه)؟

3.آیا این چشم نیاز به مراقبت،ویژه و مخصوصی داره؟

یه سوال دیگه که خیلی ذهنمو مشغول کرده:

مگه التهاب چشم چه مدت طول میکش؟ اگه التهاب چشم دوستم خوب شه و بتون قرینه چشمشو کوچکتر کنه،و این عملو روی چشم خودش انجام بده،امکان التهاب دوباره چشمش هست؟

سوالام در این مورد زیاد،اگه شما تجربه این عملو دارید،و به نظرتون نکاتی هست که باید قبل از عمل یا تصمیم گیری در موردش بدونم،ممنون میشم که با توضیحاتتون راهنمایی کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید