شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

كدام قرص براي درمان نفخ؟!بسيار ضروري است!

1. سلام،بنده 19 سالمه، كنكوري هستم،در صبح روز هايي كه آزمون آزمايشي دارم هميشه شكم ام دچار نفخ ميشه و مجبور ميشم حداقل 5تا7 دقيقه وقت آزمون رو براي دستشويي بزارم!! فكر كنم از اضطراب روز آزمونه!!تا به حال قرص هاي
    1-دايمتيكون جويدني
    2-پنتوپرازول20
    3-كليدينيوم -سي
    4-كولپرمين((((كه تازه خريدم و هنوز استفاده نكردم)))
    استفاده كردم كه ميشه گفتاز 3تاي اول فقط همون دايمتيكون كه اولي بود تو دوره اش حدودا تاثير مثبت داشت،بقيه رو از جهت يافتن درمان بهتر دنبالشون رفتم،ولي جواب خوبي نگرفتم،البته اشاره كنم من فقط صبح آزمون اين قرص ها رو استفاده ميكردم، ميخوام بدونم آيا بايد طي مدتي خاص درمان انجام بشه واينكه من فقط و فقط يكي صبح ميخورم هست كه قرصها تاثير خودشون رو نميزارند يا همون يكي كه مصرف ميكنم بايد جواب بدن؟؟؟  
    ضمنا قرص دوم و سوم كه اشاره كردم رو كه ميدونم به كارم نمياد،چهارمي هم كه گياهي و خارجي هست تازه آزمون اين هفته ميخوام مصرف كنم،
    ، نظر شما  بين 1و 4 يا هر گزينه اي ديگه((خارجي باشه بهتر)) كه ميشناسيد براي نوع نفخ من كه از طرفي اضطرابي و فقط صبح آزمون هست كدمومشون عالي ترين قرص ه؟؟؟
    خواهشا كمك كنيد،اينكه هر آزمون 4-5 سوال اختصاصي رو واسه اين مشكلم از دست ميدم حتي توي زندگي آيندم تاثير ميزاره، همش كنكوره ديگه!! پيشاپيش از پاسخ تون ممنون

2. gashtasb نوشته است: سلام،بنده 19 سالمه، كنكوري هستم،در صبح روز هايي كه آزمون آزمايشي دارم هميشه شكم ام دچار نفخ ميشه و مجبور ميشم حداقل 5تا7 دقيقه وقت آزمون رو براي دستشويي بزارم!! فكر كنم از اضطراب روز آزمونه!!تا به حال قرص هاي
    1-دايمتيكون جويدني
    2-<a>پنتوپرازول</a>20
    3-كليدينيوم -سي
    استفاده كردم كه ميشه گفتاز 3تاي اول فقط همون دايمتيكون كه اولي بود تو دوره اش حدودا تاثير مثبت داشت،بقيه رو از جهت يافتن درمان بهتر دنبالشون رفتم،ولي جواب خوبي نگرفتم،البته اشاره كنم من فقط صبح آزمون اين قرص ها رو استفاده ميكردم، ميخوام بدونم آيا بايد طي مدتي خاص درمان انجام بشه واينكه من فقط و فقط يكي صبح ميخورم هست كه قرصها تاثير خودشون رو نميزارند يا همون يكي كه مصرف ميكنم بايد جواب بدن؟؟؟  
    ضمنا قرص دوم و سوم كه اشاره كردم رو كه ميدونم به كارم نمياد،چهارمي هم كه گياهي و خارجي هست تازه آزمون اين هفته ميخوام مصرف كنم،
    ، نظر شما  بين 1و 4 يا هر گزينه اي ديگه((خارجي باشه بهتر)) كه ميشناسيد براي نوع نفخ من كه از طرفي اضطرابي و فقط صبح آزمون هست كدمومشون عالي ترين قرص ه؟؟؟
    خواهشا كمك كنيد،اينكه هر آزمون 4-5 سوال اختصاصي رو واسه اين مشكلم از دست ميدم حتي توي زندگي آيندم تاثير ميزاره، همش كنكوره ديگه!! پيشاپيش از پاسخ تون ممنون

سلام

همچنان من اینجا هستم و مصرف خودسرانه‌ی دارو رو تشویق نمی‌کنم!
    جدای از استرسی که شما مطرح کردی من توصیه می‌کنم
    به متخصص بیماری‌های گوارشی مراجعه کنی تا در مورد IBS ارزیابی لازم انجام بشه و تشخیص گذاشته بشه؛ همین Colpermin اثر ضد نفخ داره و جزو روتین‌ترین خط درمان‌ها در این مورد هست.
    اگه عامل زمینه‌ای تنها استرس تشخیص داده شد پروپرانولول، کلردیاز پوکساید و ... برای رفع این عامل کمک کننده‌ست البته با تجویز پزشک.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. gashtasb نوشته است: سلام،بنده 19 سالمه، كنكوري هستم،در صبح روز هايي كه آزمون آزمايشي دارم هميشه شكم ام دچار نفخ ميشه و مجبور ميشم حداقل 5تا7 دقيقه وقت آزمون رو براي دستشويي بزارم!! فكر كنم از اضطراب روز آزمونه!!تا به حال قرص هاي
    1-دايمتيكون جويدني
    2-<a>پنتوپرازول</a>20
    3-كليدينيوم -سي

سلام. من از روشی استفاده کردم و جواب گرفتم. یک تکه (به اندازه ی 2 سانت در 2 سانت) پوست نارنج رو بیاندازید توی یک استکان آب جوش.5 دقیقه بمونه بعد اون آب رو بخورید. البته اگر کسی بتونه براتون مربای پوست نارنج درست کنه که در حد عالی جواب میگیرید. امیدوارم به نتیجه ی مطلوب برسید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام پیشنهاد میکنم پودر گیاه زیره رو همراه غذا مصرف کنی ضد نفخه، برگ ریحان هم همین خاصیت رو داره امتحان کن

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. m1989 نوشته است:
    gashtasb نوشته است: سلام،بنده 19 سالمه، كنكوري هستم،در صبح روز هايي كه آزمون آزمايشي دارم هميشه شكم ام دچار نفخ ميشه و مجبور ميشم حداقل 5تا7 دقيقه وقت آزمون رو براي دستشويي بزارم!! فكر كنم از اضطراب روز آزمونه!!تا به حال قرص هاي
    1-دايمتيكون جويدني
    2-<a><a>پنتوپرازول</a></a>20
    3-كليدينيوم -سي

سلام

همچنان من اینجا هستم و مصرف خودسرانه‌ی دارو رو تشویق نمی‌کنم!
    جدای از استرسی که شما مطرح کردی من توصیه می‌کنم
    به متخصص بیماری‌های گوارشی مراجعه کنی تا در مورد IBS ارزیابی لازم انجام بشه و تشخیص گذاشته بشه؛ همین Colpermin اثر ضد نفخ داره و جزو روتین‌ترین خط درمان‌ها در این مورد هست.
    اگه عامل زمینه‌ای تنها استرس تشخیص داده شد <a>پروپرانولول</a>، کلردیاز پوکساید و ... برای رفع این عامل کمک کننده‌ست البته با تجویز پزشک.

سلام،بسيار ممنون از پاسخ همگي،علي الخصوص m1989
    اما اين رو بگم كه همگي قرص هاي مذكور رو دكتر برايم تجويز كرده بود،اصلا خودسرانه نبودند، اما سوال من در مورد نحوه و مدت درمان توسط قرص Colpermin هست،مثلا در راهنماي خود جعبه اش نوشته 3بار در روز به مدت يك يا دوهفته كه علايم از بين بروند!! اما دكترم و همچنين دكتر داروخونه گفتند براي من مثلا وقتي جمعه آزمون دارم اگه از 4شنبه اش روزي 2تا مصرف كنم تا خود صبح جمعه،كافي هست براي مشكل من!(البته چون دكتر خودم متخصص مغز و اعصاب هستند زياد مطمئن نبودند،به عنوان مثال گفتند بعد از غذا بايد خورد،ولي اين قرص رو حتما قبل غذا بايد خورد!!)
    حال سوالم كدام يك از حالات استفاده بالا(راهنماي خود دارو يا توصيه پزشكم يا..) براي مورد من((كه اكثرا اين مشكلم در خود زمان آزمون فقط اذيت ميكنه!)) بهتره؟
    ضمنا در مورد قرص پروپرانول هم بنده مدتي استفاده ميكردم كه دوباره دكترم گفتند بهتره مجدد مصرف كنم.
    پيشاپيش ممنون از پاسخ تون.

6. حالا چرا حتما قرص؟
    تا حالا عرق زنیان خوردی؟
    خیلی تلخ ولیییییییییییی وحشتناک معجزه میکنه،هیچ تاثیر جانبی هم ندار...
    بعد یه مدت مشکلت کامل حل میشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید