شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوزش واژن بعد از ریختن آب منی همسر

1. سلام.من یه مشکل دارم.وقتی همسرم آب منی را داخل واژن  میریزه دچار سوزش میشم و چند ساعت طول میکشه. ممکنه من یا همسرم بیماری عفونی داشته باشیم ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    احتمال داره شما دچار عفونت باکتریال واژن شده باشین زیرا ریختن مایع منی باعث تغییر ph واژن شده و سوزش رو به همراه داره
    ممکنه واژن به مایع منی حساسیت نشون بده که حتما باید اول شما بوسیله پزشک زنان و پزشک ارولوژیست معاینه بشین که ببینن آیا عفونت واژن و عفونت منتقله وجود دارد یا نه
    شما میتونید مدتی از کاندوم استفاده کنید تا مطمئن بشین سوزش از مایع منی هستش اگر تشخیص مشخص شد که حساسیته باید به پزشک متخصص آلرژی مراجعه کنید تا آلرژی نوع دقیق پروتئین و ماده ای را که باعث ایجاد این مشکل شده پیدا کنند
    در هر صورت به پزشک متخصص مراجعه کنید تا واژن را از نظر علايم عفونت باکتريايي واژن معاينه کرده و با انجام پاپ اسمير  تشخيص رو قطعي کنند.

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  3. aclin

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام.دقیقا من نیز چنین مشکلی رو دارم وبیشتر بعد از روزهای پایان پریودیم است ولی بپ مور تا اواسط دوره بهتر میشه.ph واژن چیست؟میشه کسی برام توضیح بده؟ممنون.

4. aclin نوشته است: باسلام.دقیقا من نیز چنین مشکلی رو دارم وبیشتر بعد از روزهای پایان پریودیم است ولی بپ مور تا اواسط دوره بهتر میشه.ph واژن چیست؟میشه کسی برام توضیح بده؟ممنون.

سلام
    pH يعني غلظت يون هيدروژن در مايع خارج سلولي است.
    علامتي است كه به كمك آن مي‌توان قدرت يك اسيد و يا قليايي، همچنين يك معرف يا محلل را به شكل «عدد» نشان داد.
    اين علامت نشان دهندة درجة اسيدي يا قليايي  محلول محیط واژن است برحسب غلظت آن از لحاظ يونهاي هيدروژن آزاد اسنت و تعادل آن باید برقرار باشد

PH نرمال واژن در طول بلوغ تا بزرگسالی است(سنین باروری) 8/3 تا 2/4 می‌باشد، در حالی که PH ترشحات واژینال عفونی شده بیش از 7/4 است. با به هم خوردن تعادل pH در این ناحیه، باکتری‌ های گاردنلای واژن تولید پروتئینی می‌ کنند و باکتری ‌های بی ‌هوازی با آنزیمی که دارند با از بین رفتن لاکتوباسیل‌های مفید، سبب ایجاد بوی ناخوشایندی  می ‌‌شوند که به عنوان یکی از علایم آغازین عفونت تلقی می ‌شود. هر عاملی که تغییر در محیط طبیعی واژن بدهد، و به عبارتی PH آن را تغییر بدهد، سبب افزایش ترشح غیر طبیعی از واژن می شود مانند: استفاده از بعضی صابونها، آنتی بیوتیکها، بیماری قند، حاملگی، عفونتها، و یا حتی پاک کردن مجرای تناسلی توسط اسپری های مخصوص ناحیه تناسلی و یا Vaginal douchمی توانند این مشکل را سبب شوند.

از عوامل مهمی که تعادل اسید را متاثر می‌کند، ترشحات جنسی مردانه است. از آنجایی که ترشحات جنسی مردانه دارای PH خنثی یعنی حدود 7 است، هنگام ورود به واژن، PH محیط را بالا می‌برد و زمینه را جهت ابتلا به عفونت فراهم می ‌کند.
    همین مساله هنگام قاعدگی نیز صادق است زیرا PH خون خنثی و حتی کمی قلیایی است و به همین دلیل حین قاعدگی بوی شبیه ماهی بیشتر حس می ‌شود..و سوزش ایجاد میشه

استفاده از آنتی ‌بیوتیک سبب از بین رفتن باکتری ‌های خوب علاوه بر باکتری‌ های بد می ‌شود که خود احتمال بروز عفونت را بیشتر می‌ کند.

شستشوی داخل واژن نه تنها سبب از بین رفتن باکتری‌ های بیماری ‌زا نمی‌ شود بلکه سبب انتقال این باکتری ‌ها به مناطق داخلی ‌تر واژن می‌ شود.

استفاده از صابون‌ های ضد عفونی کننده نیز سبب از بین رفتن باکتری ‌های مفید می ‌شود.

عدم استفاده از وان و جایگزین نمودن آن با دوش گرفتن می ‌تواند در این راستا به حفظ سلامت کمک کند.

شوینده‌های دارای PH اسیدی نقش مهمی در حفظ PH اسیدی واژینال دارد.
    حضور اسید لاکتیک در شوینده‌ مناسب به دفاع علیه باکتری‌ های مضر کمک می‌ کند.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. aclin

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.خانم gershinیک دنیا تشکر ازپاسخ جامع وکاملتون.ببخشید من زمانیکه پریودمیشم وتقریبا دردو سه روز اول پریودی دچار دردشدید درناحیه زیرشکم(رحم) وفقط درسمت راست میشم.دردی شبیه تیر کشیدن. چندین نفر گفتن که ممکن کیست داشته باشی ونیز گفتن شاید دلیلش مربوط به تخمدان سمت راستم باشه.شما میتونید کمکم کنید؟آیا نیاز به مراجعه بدکتردارم؟فقط مجددا بیان میکنم که درچند روز پریودیم این اتفاق میفته.ودرد اون متفاوت بادرد پریودی که ناحیه زیرشکم روفرامیگیره.دردمن تیر میکشه وفقط در سمت راست وزیر شکمم است.ممنون میشم اگه پاسخ دهید.

6. با سلام و احترام

من خانمی 30 ساله با پریود منظم هستم که مدت 7 ماه است برای بارداری اقدام می کنم ابتدای ازدواجم هم فقط 3 ماه با کاندوم پیشگیری کردم در تمام این مدت هفت ماه که رابطه محافظت نشده داشته ام متاسفانه باردار نشده ام ودر تمام ماهها متاسفانه دچار عفونتهای مکرر بوده ام و از داروهای مختلف مانند انواع کرمهای  و شیافهای واژنی مانند مایکونازول و مترونیدازول و کولتریمازول و همچنین قرصهای سیپروفلوکساسین و مترونیدازول و فلوکونازول و اریترومایسین استفاده کرده ام و همسرم هم ده روز با من مترونیدازول استفاده کرده است ضمنا همسرم ازمایش های اسپرم و عفونت را داده و مشکلی ندارد بنده هم سونوگرافی داده ام و مشکلی نداشته ام و فقط پاپ اسمیر من 90 درصد عفونت را نشان داده است و دکترم انواع قرصهای عفونت را به من داده است ولی با هر بار مصرف درد زیر شکمم خوب می شود و دوباره بعد از قطع مصرف ترشحات عفونیم اغاز می گردد. از بابت بیماری قند هم ازمایش شده ام و مشکلی نداشته ام و حالا دکتر گفته باید عکس رنگی بگیرم ایا با وجود عفونت می توانم عکس رنگی بگیرم و واقعا برای عفونتم چه کار باید انجام دهم؟

7. omid_taze نوشته است:
    با سلام و احترام

من خانمی 30 ساله با پریود منظم هستم که مدت 7 ماه است برای بارداری اقدام می کنم ابتدای ازدواجم هم فقط 3 ماه با کاندوم پیشگیری کردم در تمام این مدت هفت ماه که رابطه محافظت نشده داشته ام متاسفانه باردار نشده ام ودر تمام ماهها متاسفانه دچار عفونتهای مکرر بوده ام و از داروهای مختلف مانند انواع کرمهای  و شیافهای واژنی مانند مایکونازول و <a>مترونیدازول</a> و کولتریمازول و همچنین قرصهای <a>سیپروفلوکساسین</a> و <a>مترونیدازول</a> و <a>فلوکونازول</a> و اریترومایسین استفاده کرده ام و همسرم هم ده روز با من <a>مترونیدازول</a> استفاده کرده است ضمنا همسرم ازمایش های اسپرم و عفونت را داده و مشکلی ندارد بنده هم سونوگرافی داده ام و مشکلی نداشته ام و فقط پاپ اسمیر من 90 درصد عفونت را نشان داده است و دکترم انواع قرصهای عفونت را به من داده است ولی با هر بار مصرف درد زیر شکمم خوب می شود و دوباره بعد از قطع مصرف ترشحات عفونیم اغاز می گردد. از بابت بیماری قند هم ازمایش شده ام و مشکلی نداشته ام و حالا دکتر گفته باید عکس رنگی بگیرم ایا با وجود عفونت می توانم عکس رنگی بگیرم و واقعا برای عفونتم چه کار باید انجام دهم؟

با سلام
    دوست گرامی،اسپرمها موجوداتی بسیار حساسند که با کمترین تماس با میکروب،ویروس،ترشحات غیر معمول واژن و حتی عفونتهای محیطی درجا از بین میرن!بنظرم چون شما دارای عفونت مجرای واژن(شایدم رحمی) هستید در نتیجه به محض ورود اسپرم به محیط واژن یا رحم ، این موجودات از بین میرن و لذا اسپرمی نخواهد بود که بتونه بارورتون کنه! پس باید قطعاً این عفونت رو برطرف کنید تا زمینه های بارور شدنتون هم فراهم بشه!
    و اما در مورد سئوالاتتون باید بگم:
    1- درخصوص اینکه میشه همراه با عفونت عکس رنگی گرفت شخصاً چیزی نمیدونم اما میتونید از یک آزمایشگاه یا دکتر خودتون هم سئوال کنید!اما بنظر میاد انجام بشه چون احتمالاً متخصص زنان بهتون گفته که عکس رنگی بگیرید!اگر ایشون گفته باشه پس میشه اگر خودتون ابتدا به ساکن میپرسید که بدونید خب از همون راههایکه گفتم  میتونید این موضوع رو بفهمید
    2- برای خلاص شدن از عفونت اولین چیزی که باید بدونید ریشه ایجاد عفونته!باید بدونید که این عفونت آیا از مجراتونه یا رحمتون!
    گاهی مجرا عفونی نیست اما در اثر ترشحات رحمی که شاید عفونی باشه این مجرا هم عفونت میگیره!و یا برعکس!
    در هرحال ببینید این عفونت از کجا نشات میگیره!گاهی دیده شده خانمها از زدن دست آلوده به آلتشون عفونت میگیرن!یا استفاده از پدهای غیر بهداشتی و غیر استاندارد این قضیه براشون رخ میده!یا عدم تعویض نوار در زمانهای طولانی مدت!وشایدم استفاده از البسه زیر ضد عفونی نشده و......
    بهترین توصیه اینه که تحت نظر یک متخصص زنان به آزمایشهای لازم اقدام کنید و تا عفونتتون برطرف نشده برای باروری هم اقدام نکنید!
    انشالله معضلتون مرتفع میشه
    موفق باشید.

8. aclin نوشته است: سلام.خانم gershinیک دنیا تشکر ازپاسخ جامع وکاملتون.ببخشید من زمانیکه پریودمیشم وتقریبا دردو سه روز اول پریودی دچار دردشدید درناحیه زیرشکم(رحم) وفقط درسمت راست میشم.دردی شبیه تیر کشیدن. چندین نفر گفتن که ممکن کیست داشته باشی ونیز گفتن شاید دلیلش مربوط به تخمدان سمت راستم باشه.شما میتونید کمکم کنید؟آیا نیاز به مراجعه بدکتردارم؟فقط مجددا بیان میکنم که درچند روز پریودیم این اتفاق میفته.ودرد اون متفاوت بادرد پریودی که ناحیه زیرشکم روفرامیگیره.دردمن تیر میکشه وفقط در سمت راست وزیر شکمم است.ممنون میشم اگه پاسخ دهید.

سلام عزیزم دردای لگنی دردهایی هستن که در زیر شکم و زیر ناف بروز میکنه

ﺩﺭﺩﻫﺎﯼ ﻗﺎﻋﺪﮔﯽ
    *ﺩﺭ ﺍﺑﺘﺪﺍﯼ ﻫﺮ ﻣﺎﻩ ، ﺭﺣﻢ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﺳﺎﺧﺖ ﻻ‌ﯾﻪ ﺍﯼ ﺁﺳﺘﺮ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺩﺭ ﺳﻄﺢ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﻧﺪﻭﻣﺘﺮ ﻧﺎﻣﯿﺪﻩ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ.ﺍﯾﻦ ﻻ‌ﯾﻪ ﺑﺴﺘﺮ ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺷﺪ ﻭ ﺗﮑﺎﻣﻞ ﺟﻨﯿﻦ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﻣﯽ ﺳﺎﺯﺩ. ﺍﮔﺮ ﺷﻤﺎ ﺑﺎﺭﺩﺍﺭ ﻧﺸﻮﯾﺪ، ﺍﯾﻦ ﻻ‌ﯾﻪ ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻭﻫﻤﺮﺍﻩ ﺧﻮﻥ ﻗﺎﻋﺪﮔﯽ ﺑﻪ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺩﻓﻊ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ . ﺩﺭﺩﻫﺎﯼ ﻗﺎﻋﺪﮔﯽ ﺩﺭ ﺍﺛﺮ ﺍﻧﻘﺒﺎﺽ ﺭﺣﻢ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺭﺍﻧﺪﻥ ﺧﻮﻥ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺗﮑﻪ ﻫﺎﯼ ﺍﻧﺪﻭﻣﺘﺮ ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.ﺍﯾﻦ ﮐﺮﺍﻣﭙﻬﺎ ﺩﺭﻧﺎﺣﯿﻪ ﺯﯾﺮ ﺩﻝ ﻭﮐﻤﺮ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻭﻣﻌﻤﻮﻻ‌ ﯾﮏ ﺗﺎ ﺳﻪ ﺭﻭﺯ ﻃﻮﻝ ﻣﯽ ﮐﺸﺪ. ﺑﻪ ﺩﺭﺩ ﻫﺎﯼ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺎ ﻗﺎﻋﺪﮔﯽ ﺩﯾﺴﻤﻨﻮﺭﻩ ﻧﯿﺰ ﮔﻔﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ. ﮔﺬﺍﺷﺘﻦ ﯾﮏ ﺣﻮﻟﻪ ﮔﺮﻡ ﻭﯾﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺩﺍﺭﻭﻫﺎﯼ ﺿﺪ ﺍﻟﺘﻬﺎﺑﯽ ﻭ ﻣﺴﮑﻨﻬﺎﯼ ﻣﻌﻤﻮﻟﯽ ﺑﺎﻋﺚ ﮐﺎﻫﺶ ﻋﻼ‌ﯾﻢ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ .ﻃﺐ ﺳﻮﺯﻧﯽ ﻭ ﻫﻮﻣﯿﻮﭘﺎﺗﯽ ﻧﯿﺰ ﺍﺯ ﺭﻭﺷﻬﺎﯼ ﺩﺭﻣﺎﻧﯽ ﻃﺐ ﻣﮑﻤﻞ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﻋﺎﺭﺿﻪ ﻣﻔﯿﺪ ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺩﺍﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ.

ﮐﯿﺴﺖ ﺗﺨﻤﺪﺍﻥ
    *ﺩﺭ ﻃﯽ ﺩﻭﺭﻩ ﻗﺎﻋﺪﮔﯽ، ﻓﻮﻟﯿﮑﻮﻝ ﺑﺎﺯ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺗﺨﻢ ﺭﺍ ﺭﻫﺎ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.
    *ﮔﺎﻫﯽ ﺍﻭﻗﺎﺕ، ﻓﻮﻟﯿﮑﻮﻝ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﻫﺎﺳﺎﺯﯼ ﺗﺨﻢ ﺑﺎﺯ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﻭ ﯾﺎ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺁﺯﺍﺩ ﮐﺮﺩﻥ ﺗﺨﻢ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﺴﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺎﯾﻌﺎﺕ ﻭﺭﻡ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﻭ ﮐﯿﺴﺖ ﻫﺎﯼ ﺗﺨﻤﺪﺍﻧﯽ ﺭﺍ ﺑﻮﺟﻮﺩ ﻣﯽ ﺁﻭﺭﺩ.
    *ﻣﻌﻤﻮﻻ‌، ﺍﯾﻦ ﮐﯿﺴﺖ ﻫﺎ ﺑﯽ ﺿﺮﺭ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﯼ ﺧﻮﺩ ﺍﺯ ﺑﯿﻦ ﻣﯽ ﺭود
    *ﺍﻣﺎ ﮐﯿﺴﺖ ﻫﺎﯼ ﺑﺰﺭﮒ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﺑﺎﻋﺚ ﺩﺭﺩ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺷﮑﻢ، ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻭﺯﻥ ﻭ ﺗﮑﺮﺭ ﺍﺩﺭﺍﺭ ﮔﺮﺩﻧﺪ
    *ﮐﯿﺴﺖ ﻫﺎﯼ ﺗﺨﻤﺪﺍﻧﯽ ﺑﺎ ﻣﻌﺎﯾﻨﻪ ﻟﮕﻦ ﻭ ﯾﺎ ﺳﻮﻧﻮﮔﺮﺍﻓﯽ ﻣﺸﺨﺺ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ

کیست ﺍﻧﺪﻭﻣﺘﺮﯾﻮﺯ
    *ﺩﺭ ﺑﻌﻀﯽ ﺍﺯ ﺯﻧﺎﻥ، ﺑﺎﻓﺖ ﺍﻧﺪﻭﻣﺘﺮ ﺩﺭ ﻧﺎﺣﯿﻪ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﺭﺣﻢ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﺭﺷﺪ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. ﺍﻧﺪﻭﻣﺘﺮ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ ﻧﺎﺣﯿﻪ ﺭﻭﯼ ﺗﺨﻤﺪﺍﻥ، ﻟﻮﻟﻪ ﻫﺎﯼ ﺭﺣﻤﯽ،ﻣﺜﺎﻧﻪ، ﺭﻭﺩﻩ ﻫﺎ ﺳﺎﯾﺮ ﻧﻘﺎﻁ ﺑﺪﻥ ﺣﺘﯽ ﺭﯾﻪ ﻫﺎ ﻭ ﻣﺨﺎﻁ ﺑﯿﻨﯽ ﻧﯿﺰ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺷﻮﺩ. ﻫﻤﺰﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﭘﺮﯾﻮﺩ، ﺍﯾﻦ ﻧﻮﺍﺣﯽ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﺧﻮﻧﺮﯾﺰﯼ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺍﻣﺎ ﺧﻮﻧﺮﯾﺰﯼ ﻣﺴﯿﺮﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﺮﻭﺝ ﺍﺯ ﺑﺪﻥ ﭘﯿﺪﺍ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﺪ ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﺩﺭﺩ ﺷﺪﯾﺪ ﻭ ﭼﺴﺒﻨﺪﮔﯿﻬﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﺎﻓﺖ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ که با درد زیر شکم همراه است
    *ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﻋﺎﺩﺕ ﻣﺎﻫﯿﺎﻧﻪ ﺷﻮﯾﺪ، ﺍﯾﻦ ﺗﻮﺩﻩ ﻫﺎ ﻣﯽ ﺷﮑﻨﻨﺪ، ﺍﻣﺎ ﻫﯿﭻ ﺭﺍﻫﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺮﮎ ﺑﺪﻥ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ
    *ﺍﻧﺪﻭﻣﺘﺮﯾﻮﺯ ﺑﻪ ﻧﺪﺭﺕ ﺧﻄﺮﻧﺎﮎ ﺍﺳﺖ، ﻭﻟﯽ خیلی دردناک می باشد

ولی من با توجه به علایمی که گفتین حس میکنم احتمالا کیست تخمدان داشته باشید و لازمه حتما به پزشک متخض زنان مراجعه کنی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید