شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دون دون بودن پوست پا بعد از موم انداختن

1. سلام, من از موم براى برداشتن موى پاهام استفاده مى کنم ولى پاهام مخصوصازانو به پايين دون دون شده, بعضى از مطالبتونو خوندم ولى اکثرا با بيمارى پوست مرغى مشکل دارن, ولى دون دوناى من قرمز و بر امده نيست, و تيره رنگ, بايد چى کار کنم؟

2. سلام دوست عزیز

موم انداختن معمولا دارای عوارضی چون درد، سوختگي با موم داغ، حساسيت تماسي با موم يا پارچه، انتقال عوامل بيماري‌زا، فوليکوليت و سودوفوليکوليت، خون‌ريزي و کبودي، کهير، پارگي پوست، برآمدگي‌هاي قرمز در سطح پوست، فرو رفتن موها به داخل پوست و تغييررنگ قهوه‌اي در محل رويش موها می باشد
    قبل از انجام کار موم انداختن به جهت رويش موها توجه کنيد تا احتمال فرو رفتن موبه داخل پوست و التهاب و چرکي شدن (فوليکوليت) به حداقل برسد. گاهي به دنبال اين فوليکوليت‌ها فرد موهاي فرورفته را دستکاري کرده و سعي در بيرون آوردن آنها مي‌کند که همين امر به التهاب بيشتر منجر شده و درنهايت قهوه‌اي شدن محل که ممکن است براي مدت‌هاي طولاني باقي بماند، ايجاد مي‌شود. حتما حرارت موم قبل از تماس با بدن بايد کنترل شود. احتمال حساسيت به پارچه، کاغذ و خود موم ممکن است وجود داشته باشد که به‌صورت قرمزي، خارش، تورم و حتي ايجاد تاول مي‌تواند بروز کند
    موم انداختن در مناطق زيربغل، کشاله‌ران و ناحيه تناسلي به دليل اينکه موهاي ضخيم و پرپشتي دارند به دليل عوارض احتمالي بعدي و تحريک غدد لنفاوي منطقه‌اي، بهتره استفاده نکنید
    پس از موم انداختن پوست خود را با كرمهای آنتی باكتریال ضد عفونی كنید.
    با آب سرد پاهاتونو بشویید

از کرم های کلیندامایسین ، کرم سینره و کراپیل هم بعد موم انداختن میتونید استفاده کنید

اگه مشکلتون برطرف نشد بهتره راه دیگه ایی رو برای از بین بردن موهای زاید به کار ببرین مثلا پودر دپی کارش خیلی خوبه !
    یا کرم های موبر البته اگه حساسیت نداشته باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. من هيچ کدوم از اين حساسيت ها که گفته شد و ندارم, قبل از اينکه از موم استفاده کنم از تيغ استفاده ميکردن, ولى دون دون تيره تر  مىشه, الان براى رفع اين دون دون ها  از چه کرمى با چه مارکى استفاده کنم؟

4. Miss_samadi نوشته است: من هيچ کدوم از اين حساسيت ها که گفته شد و ندارم, قبل از اينکه از موم استفاده کنم از تيغ استفادهن باید مراقب  ميکردن, ولى دون دون تيره تر  مىشه, الان براى رفع اين دون دون ها  از چه کرمى با چه مارکى استفاده کنم؟

سلام عزیزم
    این حساسیتا تو همه به طور یکسان دیده نمیشه وخوبه که شما مصون هستین
    اون کرم هایی که گفتم خوب هستن ولی بعضی کرمها هستن عوارض دارن و باید مراقب باشی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. پس از داروخانه کرم انتى باکتريال سينره بگيرم؟ عوارضى که گفته بوديد چيه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید