شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

انتقال تبخال

1. سلام خسته نباشید.
    سوال من در مورد انتقال تبخال هست.
    در سایت ها خوندم که ویروس تبخال در زمانی که هنوز تبخال خشک نشده از طریق تماس پوستی و بزاق منتشر میشه. آیا :فوت: شامل ذرات بزاق هست یا خیر؟ و اگر بله آیا میزان ویروس در ذرات آن آنقدر هست که بتواند تولید بیماری کند؟
    راستش دوستم روی لبش تبخال زده بود و روی یه قاشق فوت کرد و بعد از اون قاشق رو داخل ظرف ماست گذاشتیم. البته گفت که زخمش خشک شده.
    ندیده بودم تبخالشو وگرنه نمی خوردم

2. golab_amiri نوشته است: سلام خسته نباشید.
    در سایت ها خوندم که ویروس تبخال در زمانی که هنوز تبخال خشک نشده از طریق تماس پوستی و بزاق منتشر میشه. آیا :فوت: شامل ذرات بزاق هست یا خیر؟ و اگر بله آیا میزان ویروس در ذرات آن آنقدر هست که بتواند تولید بیماری کند؟
    راستش دوستم روی لبش تبخال زده بود و روی یه قاشق فوت کرد و بعد از اون قاشق رو داخل ظرف ماست گذاشتیم. البته گفت که زخمش خشک شده.

نگران نباشید اگه قاشق مستقیم با زخم وترشحات تماس داشت وشما از قاشقش مستقیما استفاده میکردید احتمال انتقال بود

3. سلام اقاد دکتر همسر من 2ماه است که زگیل تناسلی گرفته و من نمی دانم چگونه گرفته ایا جز راه نزدیکی با فرد دیگر میتواند این ویروس را از جای دیگر گرفته باشد.ایا دلیل دیگری جز رابطه جنسی وجود دارد تا این ویروس را گرفته باشد؟

4. golab_amiri نوشته است: سلام خسته نباشید.

ببینید دوست عزیز
    ویروس تبخال فقط و فقط از طریق تماس منتقل میشه و با فوت کردن به هیچ وجه منتقل نمیشه. اگه اینطوری بود که شما به محض صحبت کردن و رودررو شدن با یه شخصی که تبخال زده تبخال میگرفتید. بر خلاف این ویروس، ویروس سرماخوردگی میتونه از طریق صحبت هم منتقل بشه.

5. tinas28

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام نازلي جان

من خودم دو سال پيش به تبخال تناسلي مبتلا شدم كه چيزي شبيه همون زگيله. ولي نه خودم نه شوهرم با هيچ فرد ديگه اي رابطه نداشتيم.وقتي من درباره اين موضوع و چگونگي ابتلا با اين شرايط از دكتر سوال كردم گفت كه ممكنه جايي يا چيزي به اين ويروس آلوده بوده و دست تو با اون تماس پيدا كرده و بعد دستت با آلت تناسلي ات تماس پيدا كرده.و بعد من يادم اومد! من اون موقع تو يه دفتر كار مي كردم يه عصر مردي اومد اونجا كه به نظر خيلي نا اروم مي اومد و همش سعي مي كرد بدون اينكه جلب توجه كنه خودشو بخارونه! اون رول كاغذ ديواري خريده بود و اضافش رو پس اورده بود و من اون رول رو ازش گرفتم.اخر ساعت كاري به شدت دستشويي داشتم طوريكه نتونستم اول دستامو بشورم و دستم رو كه نمي دونستم آلوده هست به خودم ماليدم و اينجوري شد كه تبخال زدم! دكتر امكان ابتلا به اين طريق رو تاييد كرد.

اميدوارم تونسته باشم كمك كنم تا از نگرانيت كم بشه.

6. nazli852 نوشته است: سلام اقاد دکتر همسر من 2ماه است که زگیل تناسلی گرفته و من نمی دانم چگونه گرفته ایا جز راه نزدیکی با فرد دیگر میتواند این ویروس را از جای دیگر گرفته باشد.ایا دلیل دیگری جز رابطه جنسی وجود دارد تا این ویروس را گرفته باشد؟

سلام

به جز رابطه‌ی جنسی هم ممکنه به هرپس تناسلی مبتلا شد
    در واقع هر اونچه که باعث تماس این ویروس به زخم یا جراحتی بشه میتونه باعث انتقال بشه و این امر فقط با انجام رابطه‌ی جنسی نیست همین مثالی که دوستمون گفتن یه موردشه.

7. ziba25

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    چند وقته قسمت پایین آلت تناسلیم بالای کلیتوریس یه جوش سفید وچود داره و همینطور بین مقعد و واژنم یه چوش هست
    اطراف چوش سفیدم نقطه های سفیدی هست.این چوشها با په دارویی از بین میرن؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید