شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ضعف وبی حالی به همراه واریکوسل و مشکل بیضه

1. باسلام آقای دکتر پسری 21 ساله هستم که مدتی است دردبین مقعد وبیضه وبوی بد ادرار قرمز رنگ بودن ادراروخون در منی  ودرد ببیضه چپ خارش مقعد  ودرد در پهلوی چپ  وضعف و بی حالی مراکلافه کرده ازمایش هیچ نشان نداده ودر کلنوسکوپی وسنوگرافی هیچ نشانه ای  به جز واریکوسل چپ نیست لطفا بگید چکار کنم

2. با سلام یکی هست منو راهنمایی کنه .من هفت یا شاید هشت ساله که شبا ضعف میارم  یعنی اگه یه شام چرب بخورم  صبح روز بعد باید در یخچال باشم و دو سه تا خرما یا یه چیز شیرین بخورم و گرنه از شدت ضعف یا بی حال میشم یا حالت تهوع میارم چند بار آزمایش دادم نه قند دارم نه چربی نه کم خونی ولی نمیدونم چرا این همه ضعف میکنم ؟همیشه هم خوابم میاد یعنی در هر فرصتی که بیکار بشم میخوابم خمیازه هم زیاد میکشم اونطوری که اگه یکی پیشم باشه فک میکنه دو روزه که نخوابیدم.یکی هست بگه من چیکارم؟؟؟؟؟؟؟/

3. سلام
    دلایل خواب زیاد عوامل زیادی داره که به چند مورد اشاره میکنم
    بیکاری و عدم فعالیتهای فیزیکی ،اختلالات روحی روانی که در پاره ایی از بیماران افسرده هست ، محیط زندگیتون ممکنه افراد کسل و خوابالودی داشته باشه که حس کسالت و خواب آلودگی هم ناخودآگاه به شما سرایت میکنه ، شکست های متوالی که باعث مایوس شدن افراد و در لاک خود فرو رفتن را تنها راه فرار بدونن ، تنبلی و کار امروزو به فردا سپردن ،پرخوری که باعث سنگینی بدن میشه و با این اشتها کم کم هر لحظه حس خستگی و خواب آلودگی پیدا میکنی و باعث عدم فعالیت در کارهای روزانه می شود ، بی هدف بودن در زندگی و روند یکنواخت زندگی ، نداشتن حس مسولیت و ...
    که شما برای درمان این خستگی و بی حالیتون باید کارهای زیرو انجام بدین و تنبلی نکنی عزیزم
    زود به رختخواب برین و صبح زود بیدار شین و به محض بیدار شدن یه دوش میگیرین و کمی ورزش و نرمش ، محیط اطرافتونو اصلاح کنید با افرادی که منظم و هدفدارن وقت بیشتری بزارید روزانه در زمینه کارهای مورد علاقه تون فعالیت کنی ،روابط اجتماعیتونو بالا ببری ، به هیچ وجه هنگام مطالعه دراز نکشید ،هیچ گاه غذاهای پرچرب و سنگین ،تند و پر ادویه نخورید چون هضم غذا به سختی انجام میشه و حرارت بدنتون افزایش پیدا میکنه که این خود باعث کسالت و خستگی و خواب میشه همچنین از غذاهای حاوی هیدرات کربن به سبب آرامش دهی زیادش پرهیز کنی ، فعال و با برنامه باشی فیلم ببینی شنیدن موسیقی ،پیاده روی ، پارک و تفریح ،خلاصه لذتشو ببریدنوشیدنیهای کافین دار مثل قهوه و چای خوبه
    ولی عزیزم فعالیتهای روزانه یادت نره
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. خوب پس یکی هم سوال منو جواب بده از دوستان با تجربه پزشکی.. من بعضی وقتا  که یه بار سنگین یا نه اصلا یه بچه یکی دو ساله رو بلند کنم..پاهام از زانو میخواد کج بشه و می لرزه و
    شام سیهی میره... علت لرزش پا و عدم استادگی من چی میتونه باشه

5. onlyown نوشته است: خوب پس یکی هم سوال منو جواب بده از دوستان با تجربه پزشکی.. من بعضی وقتا  که یه بار سنگین یا نه اصلا یه بچه یکی دو ساله رو بلند کنم..پاهام از زانو میخواد کج بشه و می لرزه و
    شام سیهی میره... علت لرزش پا و عدم استادگی من چی میتونه باشه

سلام
    عزیزم احتمالا به دلیل ضعف عمومی بدنتونه
    کمبود آهن و کم خونی ، فشار خون پایین ، استرس و خستگی و ... از مهمترین عواملشه که با یه آزمایش خون مشکلتون حل میشه
    من خودم قبلا این مشکلو داشتم باید خودتونو تقویت کنی و کاری کنی عمل خونرسانی به مغزتون انجام بشه تا چشاتون سیاهی نره مثلا چشاتونو ببندید و چند دقیقه سرتونو پایی نگه دارین
    اما حتما یه آزمایش خون بدین

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. شمارا به خدا جواب منوبدید دارم دیوونه می شم

7. mehrdad13711371 نوشته است: باسلام آقای دکتر پسری 21 ساله هستم که مدتی است دردبین مقعد وبیضه وبوی بد ادرار قرمز رنگ بودن ادراروخون در منی  ودرد ببیضه چپ خارش مقعد  ودرد در پهلوی چپ  وضعف و بی حالی مراکلافه کرده ازمایش هیچ نشان نداده ودر کلنوسکوپی وسنوگرافی هیچ نشانه ای  به جز واریکوسل چپ نیست لطفا بگید چکار کنم

سلام
    وجود خون در مایع منی اکثرا علل خوش خیم دارد  مایع منی خونی اغلب ناشی از یک التهاب در پروستات یا کیسه های منی می باشد.
    یکی از علل مایع منی خونی، وجود پروستاتیت یا التهاب پروستات است که می تواند عفونی یا غیر عفونی باشد. بنابراین بیمارانیکه دارای علائم پروستاتیت هستند و مبتلا به مایع منی خونی می شوند، باید ابتدا پروستاتیت آنها درمان شود.
    یکی دیگر از علل مایع منی خونی، وجود سنگهای ریز در داخل نسج پروستات است.
      کیست های متسع پروستات نیز گاها سبب مایع منی خونی می شوند.
    بیماریهای زیر ممکن است همراه با مایع منی خونی باشند: فشار خون، بیماریهای کبدی، لنفوم، آمیلوئیدوز و اختلالات انعقادی مثل هموفیلی.
    درد بیضه هم شاید به خاطر واریکوسل باشه چون واریکوسل بیشتر درسمت چپ بیضه اتفاق میفته و اینکه شایعترین عوارض واریکوسل هیدروسل ( کیسه ایی که کمحل تجمع مایع اطاف بیضه است ) می باشد خارش مقعد هم احتمالا منشا عفونی دارد
    چون  منی همراه خون و ادرارهم قرمز است حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید

8. باسلام
    رفتم دکتر ونتیجه به سرطان در هردو بیضه وعفونت مثانه داد  وگفت که هر چه زود تر باید هردو بیضه خارج شود ومن با حالت ناراحتی از مطب دکتر خارج شدم  واصلا نمیدانم چه کنم  اگر بیضه هاموخارج نکنم چه خطری داره آیا با دارو قابل در مانه  واگر خارج کنم صفات جنسی من از بین میرند

9. mehrdad13711371 نوشته است: باسلام
    رفتم دکتر ونتیجه به سرطان در هردو بیضه وعفونت مثانه داد  وگفت که هر چه زود تر باید هردو بیضه خارج شود ومن با حالت ناراحتی از مطب دکتر خارج شدم  واصلا نمیدانم چه کنم  اگر بیضه هاموخارج نکنم چه خطری داره آیا با دارو قابل در مانه  واگر خارج کنم صفات جنسی من از بین میرند

سلام
    خیلی متاسف شدم ولی انشالله هر چه زودتر بهبود پیدا میکنید
    درمان سرطان بیضه شامل سه روش جراحی، رادیوتراپی (پرتو درمانی) و شیمی ‌درمانی است.
    جراحی: جراحی یکی از روش های درمان سرطان بیضه است. معمولاً کل بیضه با غدد لنفاوی اطراف آن برداشته می‌شود و  هر دو بیضه برداشته شود،و اسپرم و هورمون مردانگی کاهش پیدا میکنه که البته  هورمون مردانگی به صورت دارویی برای بیمار تجویز می‌گردد. جای خالی بیضها رو هم میتونی با انجام پروتز برطرف کنید
    پرتو درمانی: پرتو درمانی یکی از روش های درمان سرطان بیضه است. در این روش به ناحیه مورد نظر، اشعه مخصوص می‌تابانند که سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد. این تابش در بعضی از افراد حالتی مانند آفتاب ‌سوختگی روی پوست ایجاد می‌کند که به ‌تدریج ترمیم می‌شود. احساس خستگی، تهوع و اسهال نیز از عوارض پس از پرتو درمانی است. معمولا محل تاباندن اشعه و دوز آن، به گونه‌ای تنظیم می‌گردد که عوارض جانبی کمی ایجاد کند. در صورت سالم بودن بیضه دیگر، بیضه سالم توسط یک پوشش محافظ پوشانده می‌شود که آسیب نبیند. اگر هر دو بیضه نیاز به تابش اشعه داشته باشد، تعداد اسپرم‌های فرد کاهش می‌یابد و کاهش یا عدم اسپرم‌سازی و در نتیجه ناباروری، از عوارض بعدی آن خواهد بود.
    شیمی ‌درمانی: یکی دیگر از روشهای درمان سرطان بیضه است. شیمی درمانی استفاده از داروهای خاص برای از بین بردن سلول‌های سرطانی است. معمولاً از دو یا چند دارو با هم استفاده می‌شود تا اثر بهتری ایجاد کند. عوارض جانبی ناشی از شیمی‌ درمانی عبارتند از: ریزش مو (که پس از پایان شیمی ‌درمانی، موهای جدید خواهد روئید)، زخم‌های دهان، کاهش اشتها، تهوع و استفراغ، افزایش احتمال ابتلا به عفونت‌های مختلف و افزایش احتمال بروز خونریزی‌های پوستی خودبخود). ممکن است پزشک برای کاهش علایم عوارض جانبی داروها، درمان‌هایی  تجویز کند ولی باید دانست که با پایان یافتن درمان سرطان بیضه، همه این عوارض به ‌تدریج بهبود می‌یابند.

گر فرد بیمار به  خواهد روزی پدر شود، باید پزشک خود مشورت کند. چون درمان سرطان بیضه ممکن است باعث قطع یا کم شدن تولید اسپرم شود. بعضی مردان انتخاب می کنند اسپرم هایشان را ذخیره سازی کنند تا اگر خواستند در آینده بچه دار شوند بتوانند از آن استفاده کنند.
    درمان سرطان بیضه باعث می شود  که بارداری به سختی صورت گیرد، ولی توانایی نعوظ  و رابطه جنسی طبیعی را از مردان  صلب نمی کند. بعد از معالجه در برخی از بیماران  در هنگام ارگاسم مایع منی از بدن خارج نمی شود

10. سلام دوستان  می خواستم بپرسم که خارش مقعد ربطی به سرطان بیضه داره دکتر عکس از تمام قفسه سینه برام نوشته نمیدونم برای چیه  من چه کنم به حرف دکتر اعتماد کنم اگر این کارونکنم چی میشه  اگر بیضه هاوبردارم مثل دخترا می شم  وهرمو.ن مردانگی قیمتش چنده

11. mehrdad13711371 نوشته است: سلام دوستان  می خواستم بپرسم که خارش مقعد ربطی به سرطان بیضه داره دکتر عکس از تمام قفسه سینه برام نوشته نمیدونم برای چیه  من چه کنم به حرف دکتر اعتماد کنم اگر این کارونکنم چی میشه  اگر بیضه هاوبردارم مثل دخترا می شم  وهرمو.ن مردانگی قیمتش چنده

سلام
    سرطان بیضه رشد سرطانی سلول های بیضه می باشد که به صورت یک توده سفت اغلب بدون درد در بیضه خود را نشان می دهد. اغلب یک طرفه است اما گاهی ممکن است دوطرفه باشد
    شایعترین علامت بیماران بزرگ شدن و سفتی بیضه بدون درد یا لمس توده ای سفت در بیضه می باشد. بیضه مبتلا معمولا به تدریج بزرگ شده و بیمار در بیضه احساس سنگینی می کند. در برخی موارد بیماران با درد حاد بیضه یا علایم درد پشت, تهوع, استفراغ, بی اشتهایی, سرفه, تنگی نفس, درد استخوان یا تورم اندامها مراجعه می نمایند. شما هم میتونید خودتونو معاینه کنید  بهترین زمان معاینه هنگام حمام کردن است که پوست کیسه بیضه شل میباشد. با لمس دقیق بیضه ها بین انگشت شست وسایر انگشتان هر گونه تغییر ظاهری و سفتی بیضه باید مد نظر قرار گیرد.
    عکس قفسه سينه و سی تی اسکن برای بررسی متاستاز و يا گسترش تومور به ساير نقاط بدن استفاده می شود. در صورت شک به درگير شدن ستون مهره ها و يا مغز  و يا برای تعيين مرحله بيماریام.آر.آی درخواست می گردد. گاهی برای بررسی وجود متاستاز به غدد لنفاوی و يا وجود تومور فعال در اسکار(جای باقيمانده) تومور قبلی از نوعی اسکن به نام اسکن PET استفاده می گردد. با استفاده از اين روشهای تشخيصی مرحله سرطان تعيين می گردد . تعيين مرحله سرطان برای انتخاب نوع درمان و تعيين امکان متاستاز و يا بررسی امکان بهبودی کامل بسيار لازم است.

يکی از عوارض ناشی از درمان ، ناباروری است . خوشبختانه امروزه وجود بانکهای اسپرم در مراکز ناباروری پيشرفته کشور اين امکان را فراهم آورده که قبل از شروع هر نوع درمانی فرد مبتلا به اين مراکز مراجعه نمايد و مقاديری از اسپرمهای خود را با هزينه ناچيزی برای يک دوره 20 ساله در شرايط مناسب حفظ نمايد و در صورت بروز اشکال در اسپرم سازی بعد از درمان و تمايل به بچه دار شدن می تواند از اسپرمهای خود استفاده نمايد. لازم به ذکر است که در فرد مبتلا به سرطان اسپرمها سالم هستند و بيماری مستقيما به فرزند منتقل نمی شود.

نگران نباشید شما مثل دخترا نمیشید چون هورمون مردانگی رو میشه بهتون تزریق کرد و حتی با استفاده از پروتز مشکل جای خالی بیضه رو برطرف کنی

از  جمله دلایل شایع خارش مقعد :حساسیت پوستی ،  وجود عفونت قارچی که مخصوصادر افرادی  که دیابت دارن بیشتر هست
    عفونت هائی مثل گال تب خال ناحیه تناسلی و زگیل های مقعد و بعضی از عفونتهای متقله از رابطه جنسی می تونن این مسئله رو ایجاد کنند
    بعضی بیماریها ممکنه باعث خارش عمومی بدن بشن و ممکنه در اون ناحیه بیشتر نمود کنه... مثل سرطان های غدد لنفاوی
    نارسائی کلیه کم خونی آهن پرکاری تیروئید  ، بیماری پوستی وجود فیسور ناحیه مقعد ، وجود بواسیر
    بعضی از موادی که ایجاد تحریک می کنند: مثل بعضی صابون ها ، کرم ها عطر ها پماد ها و  حتی حساسیت به دستمال های توالت.

12. سلام رفتم عکس خوشبختانه سرطان محدود به بیضه هاست  پیش چند تا متخصص رفتم همه نتیجه به برداشت بیضه کرفته اند ودکتر در باره ذخیرسازی اسپرم به من گفت ومن دودلم که اینکاروکنم یانه چون من در شرف ازدواجم نمیدونم به همسر آینده ام چه بگویم خواهش می کنم کمکم کنید اگر بیضه هاروخارج کنم توانایی جنسی نخواهم داشت در رغیر این صورت جانم به خطر می افتد در ضمن اسپرم گیری برای ذخیره سازی در چه شرایطی انجام میشود توسط دکتر انجام میشود

13. mehrdad13711371 نوشته است: سلام رفتم عکس خوشبختانه سرطان محدود به بیضه هاست  پیش چند تا متخصص رفتم همه نتیجه به برداشت بیضه کرفته اند و دکتر درباره ذخیرسازی اسپرم به من گفت ومن دودلم که اینکاروکنم یانه چون من در شرف ازدواجم نمیدونم به همسر آینده ام چه بگویم خواهش می کنم کمکم کنید اگر بیضه هاروخارج کنم توانایی جنسی نخواهم داشت در رغیر این صورت جانم به خطر می افتد در ضمن اسپرم گیری برای ذخیره سازی در چه شرایطی انجام میشود توسط دکتر انجام میشود

در مورد ذخیره سازی اسپرم پست بالا توضیح داده شده و پیشنهاد میشه قبل از جراحی و برداشت بیضه اینکارو انجام دهید.
    در مورد سؤالی که قبلاً گفتی "اگر بیضه هامو خارج نکنم چه خطری داره" حضورتون عرض کنم:
    تومورهای ژرم سل بنام سمینوما (Seminoma) که در مورد شما محدود به بیضه هاست در مرحله اول به آرامی رشد می کنند و سریعاً به سایر نواحی بدن گسترش پیدا نمی کنند که با عمل جراحی از منتشر شدن سرطان بیضه در بدن جلوگیری میکند.
    اگر تومورهای سرطانی به موقع درمان نشود درمرحله دوم به تدریج به غدد لنفاوی خلف صفاق درناحیه شکم (گره های لنفاوی رتروپریتوئن) گسترش می یابد و درصورت عدم درمان در مرحله سوم به ریه و کبد گسترش میابد.
    برای مرحله بندی و تشخیص نوع سرطان بیضه از آزمایش خون LDH - Beta hCG - AFP  استفاده می کنند.

14. باسلام ممنون از لطف دوستان
    دکتر قبل از عمل چندین آزمایش نوشته که نمی دانم چه هستند  اگه ممکنه کمکم کنید
    Urine analysis
    Urine culture & colony count
    Sperm culture
    Spermogram
    گفته بعد از آزمایش میرم برای تست انجماد نمی دونم منظورش چی هستش

15. سلام
    نمونه اسپرم برداشته شد وقراره شنبه هفته اینده جراحی کنم ولی دکتر گفته ممکنه بعد عمل دچار اختلال ادارری   شم که گفته با سوند حل میشه آیا سوندی وجود داره که بدون کیسه باشه ومدت زیادی استفاده کرد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید