شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نگه داشتن ادرار

1. miss_ebr

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    میخواستم بدونم نگه داشتن ادرار چه اثرات منفی ای داره؟
    من دو سه روز،واسه یکی دو ساعت ادرارمو نگه داشتم و الان 2 روزه زیر شکمم،فک کنم مثانم درد میکنه، یعنی به خاطر اونه یا چیزه دیگه؟
    ممکنه سردیم شده باشه؟!
    آیا اگه دیگه اینکارو نکنم مشکلی واسم پیش نمیاد؟
    ممنونم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. miss_ebr نوشته است: با سلام
    من دو سه روز،واسه یکی دو ساعت ادرارمو نگه داشتم و الان 2 روزه زیر شکمم،فک کنم مثانم درد میکنه، یعنی به خاطر اونه یا چیزه دیگه؟
    ممکنه سردیم شده باشه؟!
    ممنونم

نگه داشتن ادرار باعث برگشت ادرار از مجاری به سمت مثانه وکلیهها میشه وکاردر ستی نیست اگر درد دارید میتونید یک آزمایش ادرار بدهید تا مطمئن شوید مشکلی نیست

3. با سلام من مشکل ادرار دارم یعنی کلا زیاد دستشویی میرم واین الان خیلی مشکل ساز شده طوریه منو در رابطه اذیت میکنه و همه حسمونو نابود میکنه و باعث میشه نتونم ادامه بدم فشار زیادی به مثانه ام وارد میکنه لدفن کمک کنید

4. setare_00 نوشته است: با سلام من مشکل ادرار دارم یعنی کلا زیاد دستشویی میرم واین الان خیلی مشکل ساز شده طوریه منو در رابطه اذیت میکنه و همه حسمونو نابود میکنه و باعث میشه نتونم ادامه بدم فشار زیادی به مثانه ام وارد میکنه لدفن کمک کنید

سلام.با اطلاعات نیمه و نصفه ام بهتون پیشنهاد میکنم یه آزمایش قند بدین..و شاید هم مثانه تون کوچیکه.

5. setare_00 نوشته است: با سلام من مشکل ادرار دارم یعنی کلا زیاد دستشویی میرم واین الان خیلی مشکل ساز شده طوریه منو در رابطه اذیت میکنه و همه حسمونو نابود میکنه و باعث میشه نتونم ادامه بدم فشار زیادی به مثانه ام وارد میکنه لدفن کمک کنید

باسلام
    برای اینکه بدانید مشکل شما چیست و به کدام قسمت از بدنتان(کلیه - مثانه - عفونت رحمی و ...) به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادرار و پزشک متخصص زنان در اولین فرصت مراجعه کنید.

6. سلام

تکرر و هر گونه تغییر در ادرار می‌تواند علامتی از بیماری‌های كلیه باشد. چنانچه مقدار مایعات دفع شده از بدن بیشتر از مایعات جذب شده باشد، باعث از بین رفتن کارکرد کلیه در بدن می شود.

در صورتی که تعداد دفعات ادرار طی روز، از 5 تا 7 بار بیشتر شود، فرد اصطلاحا دچار تکرر ادرار شده است که این مساله یکی از نشانه های بیماری کلیه به شمار می آید.

مواد محرک کليه و تحريک کننده هاي مثانه علل شايع تکرر ادرار هستند و در صدر همه آنها کافئين و الکل قرار دارد، زيرا اينها مدرهاي طبيعي هستند و باعث تشکيل بيشتر ادرار مي شوند. برخي داروهاي مدر و ضد فشارخون هم دفع ادرار را زياد مي کنند.

عفونت هاي مجاري ادرار، که بسيار هم شايع هستند، با تحريک سيستم ادراري، دفع ادرار را زياد مي کنند.

التهاب کليه، که يک بيماري شديد کليوي است و بيماري خاصي به نام التهاب بينابيني مثانه که ناراحتي مداوم دستگاه ادراري است نيز باعث تکرر ادرار مي شوند.

عفونت پروستات در مردان. غده پروستات بر مجرای ادراری فشار آورده و انسداد ایجاد می کند که در هنگام دراز کشیدن شبانه تکرر ادرار را به دنبال دارد.

به علاوه، انسداد در هرجاي دستگاه ادراري (مثل سنگ کليه يا سنگ مثانه) مانع تخليه کامل ادرار مي شود و اين حالت پر شدن زودتر مثانه و احساس نياز بيشتر به دفع ادرار را بوجود مي آورد.

هر گونه علامتی مثل سوزش، تکرر ادرار و تغییر رنگ ادرار باید جدی گرفته شود و به پزشک متخصص مراجعه نمود

منبع : سلامت نیوز

7. zohret نوشته است:
    miss_ebr نوشته است: با سلام
    ممکنه سردیم شده باشه؟!
    ممنونم

نگه داشتن ادرار باعث برگشت ادرار از مجاری به سمت مثانه وکلیهها میشه وکاردر ستی نیست اگر درد دارید میتونید یک آزمایش ادرار بدهید تا مطمئن شوید مشکلی نیست

با سلام
    ضمن تایید سخنان دوست عزیزمون،نکته بارزتر این قضیه (حبس ادرار)میتونه ایجاد سنگ کلیه یا سنگ مثانه در دراز مدت باشه در هرحال متخصصین اورولوژی تاکید میکنن ادرار نمیبایست به مدت طولانی نگه داشته بشه اما اون درد زیر شکمتون هم میتونه در اثر همین مورد باشه اما دلائل دیگه ای هم میتونه داشته باشه مثل همون سرما خوردن این ناحیه!و... توصیه میکنم این نواحی رو کمی گرم نگهدارید انشالله بهبودی حاصل خواهد شد
    موفق باشید

8. setare_00 نوشته است: با سلام من مشکل ادرار دارم یعنی کلا زیاد دستشویی میرم واین الان خیلی مشکل ساز شده طوریه منو در رابطه اذیت میکنه و همه حسمونو نابود میکنه و باعث میشه نتونم ادامه بدم فشار زیادی به مثانه ام وارد میکنه لدفن کمک کنید

با سلام
    دوست عزیز،ضمن تایید نظرات دوستان،باید بدونید در اغلب موارد خانمها احساس ادرار در زمان رابطه جنسی رو دارند و این موضوع فکرکنم طبیعی باشه حتی آقایون هم از این قائده مستثناء نیستند چون بعد از انزال باید ادرار داشته باشند اما اگر این حالت شما همواره ایجاد میشه خب آزمایش قند یکی از مواردیکه که باید مورد توجهتون قرار بگیره
    البته مورد دیگه ای هم میتونه باشه که در انجمن عمومی جای باز کردن بحثش نیست.
    در هرصورت مراجعه به متخصصین داخلی و زنان میتونه براتون راهگشا باشه
    موفق باشید

9. با سلام منم دقیقا مشکل ستاره جونو دارم اکثر شبا بیدار میشم و میرم ....وای خدا نکنه بریم مسافرت که دیگه امونمو در میاره از بسس باید همش دنبال دستشویی باشم قند هم ندارم فقط 19 ساله خودارضایی میکنم ممکنه از اثرات خودارضایی باشه؟آزمایش چندین بار دادم هیچ مشکلی نداشتم.

10. kosar نوشته است: با سلام منم دقیقا مشکل ستاره جونو دارم اکثر شبا بیدار میشم و میرم ....وای خدا نکنه بریم مسافرت که دیگه امونمو در میاره از بسس باید همش دنبال دستشویی باشم قند هم ندارم فقط 19 ساله خودارضایی میکنم ممکنه از اثرات خودارضایی باشه؟آزمایش چندین بار دادم هیچ مشکلی نداشتم.

با سلام
    دوست عزیز،در وهله اول از کجا میدونید مشکل قند خون ندارید؟؟آیا آزمایش دادید؟؟ مشکل کلیوی چی؟؟آیا از مواد مدر یا همون ادرار آور استفاده نمیکنید؟؟مثلاً هندوانه،چای،آبمیوه،میوه و از این دست خوراکیها! آیا داروی خاصی مصرف نمیکنید؟؟در هرحال توصیه میکنم به متخصص اورولوژی مراجعه کنید و تستهای لازم رو بدید و اما در مورد خودارضایی هم بگم که بنابر شنیده ها و تجارب، وقتی تحریک پذیری انجام میشه بعضاً قبل و بیشتر بعد از ارضای شخص، داشتنه حالت ادرار در فرد ایجاد میشه که فکر کنم طبیعیست! اما گاهی هم صرفاً در اثر تحریک پذیری و نه لزوماً ارضای جنسی،این حالت برای شخص ایجاد میشه و کلام آخر اینه که توصیه اکید میشه خودارضایی رو حتی الامکان ترک کنید چون منشاء بیشتر مشکلات در جوانان هم در زمان تجرد و هم در زمان تاهل هست.
    موفق باشید.

11. aliyan نوشته است:
    kosar نوشته است: با سلام منم دقیقا مشکل ستاره جونو دارم اکثر شبا بیدار میشم و میرم ....وای خدا نکنه بریم مسافرت که دیگه امونمو در میاره از بسس باید همش دنبال دستشویی باشم قند هم ندارم فقط 19 ساله خودارضایی میکنم ممکنه از اثرات خودارضایی باشه؟آزمایش چندین بار دادم هیچ مشکلی نداشتم.

با سلام
    دوست عزیز،در وهله اول از کجا میدونید مشکل قند خون ندارید؟؟آیا آزمایش دادید؟؟ مشکل کلیوی چی؟؟آیا از مواد مدر یا همون ادرار آور استفاده نمیکنید؟؟مثلاً هندوانه،چای،آبمیوه،میوه و از این دست خوراکیها! آیا داروی خاصی مصرف نمیکنید؟؟در هرحال توصیه میکنم به متخصص اورولوژی مراجعه کنید و تستهای لازم رو بدید و اما در مورد خودارضایی هم بگم که بنابر شنیده ها و تجارب، وقتی تحریک پذیری انجام میشه بعضاً قبل و بیشتر بعد از ارضای شخص، داشتنه حالت ادرار در فرد ایجاد میشه که فکر کنم طبیعیست! اما گاهی هم صرفاً در اثر تحریک پذیری و نه لزوماً ارضای جنسی،این حالت برای شخص ایجاد میشه و کلام آخر اینه که توصیه اکید میشه خودارضایی رو حتی الامکان ترک کنید چون منشاء بیشتر مشکلات در جوانان هم در زمان تجرد و هم در زمان تاهل هست.
    موفق باشید.
    ممنون از پاسختون من چندین بار آزمایش دادم ولی سالمم قبل خواب هم  هندونه و ....نمیخورم احساس میکنم مثانم کامل تخلیه نمیشه چون تا پنج دقیقه قبل اینکه خوابم ببره باید حتما برم حتی شده یه قطره هم خودمو تخلیه کنم و گرنه خوابم نمیبره .

12. kosar نوشته است:
    aliyan نوشته است:
    kosar نوشته است: با سلام منم دقیقا مشکل ستاره جونو دارم اکثر شبا بیدار میشم و میرم ....وای خدا نکنه بریم مسافرت که دیگه امونمو در میاره از بسس باید همش دنبال دستشویی باشم قند هم ندارم فقط 19 ساله خودارضایی میکنم ممکنه از اثرات خودارضایی باشه؟آزمایش چندین بار دادم هیچ مشکلی نداشتم.

با سلام
    موفق باشید.
    ممنون از پاسختون من چندین بار آزمایش دادم ولی سالمم قبل خواب هم  هندونه و ....نمیخورم احساس میکنم مثانم کامل تخلیه نمیشه چون تا پنج دقیقه قبل اینکه خوابم ببره باید حتما برم حتی شده یه قطره هم خودمو تخلیه کنم و گرنه خوابم نمیبره .

سلام دوست عزیز
    تکرار ادرار یک بیماری نیست بلکه علامت یک یا چند  بیماری در بدن است یکی از دلایل تکرار ادرار در طول روزمیتواند بیانگر بیماری‌های عصبی شخص و از سویی تکرار آن در شب میتواند حاکی از بیماری‌های عفونی دستگاه دفع ادرار باشد برا همین لازمه به پزشک متخصص مراجعه کنید
    خودارضایی و کلا تحریک شدن و رابطه جنسی باعث تحریک دستگاه دفع ادرار میشه و این امری کاملا طبیعیه و خودارضایی  دلیل تکرار ادرار مداوم نمیشه اما به دلیل نزدیک بودن دستگاه دفع ادرار به مقعد در خانمها و اعمالی که ممکنه برا خودارضایی انجام داده میشه و رعایت نکردن بهداشت و حساسیت دستگاه تناسلی خانمها سبب عفونتهای مجاری بشه که این خودش یکی از دلایل تکرار ادرار می باشد
    تکرار ادرار علل زیادی دارد و پاره ای از آنها شامل موارد ذیل است :

تضعیف عضلات مثانه،  عفونت مثانه ، کلیه و یا واژن ،  داروها و غذاهای ادرار آور و مصرف زیاد ویتامین B2  و C و پرنوشی  ، میگرن ،  پرکاری غده تیروئید  ، کافئین موجود در قهوه یا چای ،  تومور های دستگاه دفع ادرار  ، سرطان‌های نزدیک مثانه  ، اختلال در سیستم گردش خون  ، انسداد در سیستم ادراری ،  تولید ناکافی هورمون ضد ادرار ، تحریک  کلیه در اثر سرما ،  آسیب به کبد،  فشار رحم در حال رشد به مثانه  ، انتقال عفونت مقعدی به دستگاه دفع ادرار ( بیشتر در بانوان ) ، سنگ‌های مثانه و کلیه ، دیابت و ...

داروی دتروسیتول به کسانی که توانایی نگهداری ادرار در مثانه ی خود را به اندازه ی طبیعی ندارند و تکرر ادرار دارند کمک می کند که مثانه ی آنها ظرفیت بیشتری از ادرار را تحمل کرده در نتیجه میزان دفعات ادرار کاهش می یابد.

من هم با نظر دوستمون موافقم و حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید
    خودارضایی اثر ات خیلی نا مطلوب و ناخوشایندی از همه لحاظ به دنبال داره و بهترین کار اینه اونو ترک کنید

13. سلام دوستان  
    منم با مشکل تکرر ادرار مواجه هستم البته در زمان اولین روز پریودی ، کم کم 5تا7بار در روز میرم دستشویی که عذاب آور هست برام 2-3ماه هست که این مدلی شدم ولی غیر روزهای پریودی اصلا اینجوری نیست .کسی علتش رو نمیدونه؟؟؟؟؟؟

14. rayeh نوشته است: سلام دوستان  
    منم با مشکل تکرر ادرار مواجه هستم البته در زمان اولین روز پریودی ، کم کم 5تا7بار در روز میرم دستشویی که عذاب آور هست برام 2-3ماه هست که این مدلی شدم ولی غیر روزهای پریودی اصلا اینجوری نیست .کسی علتش رو نمیدونه؟؟؟؟؟؟

سلام عزیزم
    بستگی داره که تو این زمان آیا سوزش ادرار ، بد رنگی ، بد بویی ، درد پریود و یا علائم دیگه ایی هم دارین !
    به هر حال تکرار ادرار در زمان پریود ممکنه دلیل  عفونت ادراری یا کیست آندومتریوز که در زنان شایع هست باشه که با آزمایش و  سونو مشخص میشه و لازمه به پزشک متخصص مراجعه کنی

15. ایا قرصی دارویی هست که کمک کنه زود برطرف شه اخه من این مشکل رو یه 5سالی میشه که دارم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید