شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راهنمائی فوری لطفا عوارض قرص پاروکستین paxil

1. سلام
    لطفا راهنمائی کنید
    برای رفع ترس و ترس اجتماعی دکتر قرص پاروکستین و یا همون paxil را تجویز کرد و حدودا 3 ماهی استفاده کردم تا اینکه چند روز پیش دیگه
    استفاده از این قرص را متوقف کردم و استفاده نکردم
    حالا مشکلی دارم و اینکه حالت سرگیجه دارم یه حالتی دارم مثل گیج رفتن سر و بعد خوب میشود و دوباره همون حالت میاد
    حالا سوال این است که ممکنه این مشکل مال همین قرص باشد که یک دفعه استفادش را قطع کردم
    حالا چکار کنم
    آیا باید دوباره شروع به خوردن این قرص کنم و دوزش را یواش یواش کم کنم ؟
    لطفا راهنمائی کنید
    ممنون
    خداحافظ

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    شایع ترین عارضه پاروکستین حالت تهوع  است که البته تقریبا خفیف است و تنها در شروع دوره مصرف پیدا می شود از دیگر عوارض شایع این دارو اختلال جنسی،  ضعف، خستگی، سردرد ، گیجی ، تعریق، تهوع، خواب‌آلودگی، یبوست
    ، خشکی دهان ، لرزش ، کاهش اشتها ، کاهش یا افزایش وزن
    باتوجه به این‌که  پاروکستین جزء داروهای SSRI هست عوارض جانبی نسبتاً کم‌خطری دارند ، قطع  ناگهانی پاورکستین عموماً با علایم ترک دارو همراه است که ممکن است یک تا دو هفته طول بکشد.

علایم شاخص ترک در مورد SSRIها عبارت‌اند از: سرگیجه، احساس مورمور، احساس برق‌گرفتگی، و علایم شبه‌آنفولانزا. می‌توان با تجویز یک نوبت دارو، علایم ترک را به سرعت برطرف کرد و سپس برای کاهش تدریجی دارو تا قطع آن  اقدام نمود.

به خاطر قطع ناگهانی دارو دچار این عوارض شدین بهترین کار این است که تحت نظر پزشکتون باشین تا شما رو برای مصرف مجدد یا راههای دیگر آن راهنماییتون کنند و خودسرانه اقدام نکنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید