شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 42 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. با سلام امیدوارم جواب سوالم را بدهید من 14/1/92 پرید شدم در 14/2/92 میزان بتا 31/5 بود دو روز بعد 97 شد می خاستم بدانم دلیلی برای نگرانی در مورد میزان پایین بتای من وجو دارد یا خیر با تشکر

2. با سلام
    من 30 ساله ام بچه اولم 8ساله است و قبل از ان یک سقط جنین و یک حاملگی خارج از رحم داشتم
    کم کاری تیروئید دارم و روزی یک قرص لو تیروکسین استفاده می کنم
    الان قصد بارداری دارم لطفا بگید باید اول چکار کنم ؟
    همسرم 38 ساله است و کمی مواد مخدر استفاده میکنه البته میگه ترک کردم!!
    سیگار هم میکشه آیا مشکلی برای بارداری هست یا نه قبلا از همکاریتون متشکرم

3. سلام
    این ماه هم با مصرف متفورمین ،کلومفین و اتینل استرادیول و آمپول HCG و داشتن فولیکولهای 14، 17 ، 19 ، 20 ، 25 میلیمتری در روز 14 پریود  باردار نشدم   البته ضخامت آندومتر 4 م م بود ولی دکتر گفت مشکلی نیست با اتینل استرادیول بالا میره .

چند روز پیش از دکتر عمومی خواستم واسم چند تا آزمایش بنویسه که نتیجه اش اینا شد :
    TSH : 4.3 uIU/ml
    T3 : 1.2 mic g /dl
    T4:8.9 mic g / dl
    prolactin : 59 ng/mI
    anti tpo : 143 IU/ml
    دکتر غددم گفت که تیروئیدت مشکل داره و اگه باردار شدی باید هر ماه تحت نظر باشی و پرولاکتینت هم زیاد بالا نیست و بستگی داره که توی چه موقعی آزمایش داده باشی گفت نتیجه درست وقتیه که یه هفته قبل آزمایش هر نوع رابطه زناشوئی نداشته باشی . دارو واسه پرولاکتین بهم نداد گفت مشکلی نیست .
    هنوز آزمایشم رو به دکتر زنان نشون ندادم چون دکترم بهم گفت که اگه تا تیر باردار نشدی بیا ، این ماه رو گفت فقط روزی یه دونه متفورمین بخورم و به تخمدانام استراحت بدم شاید اون فولیکولها تبدیل به کیست بشن از ماه بعدش بهم لتروزول داد روزی 2 عدد از 3 پریود ، گفت آمپول و سونو هم نمیخواد .
    سوالم اینه من با این مقدار پرولاکتین و وضعیت تیروئیدم میتونم باردار بشم ؟ یا بهتره زودتر از وقتی که دکتر زنان گفته بیا ، برم پیشش ؟

4. سلام
    در ابتدا از سایت خوب شما و زحماتتون تشکر میکنم.
    من خانمی 30 ساله، آزمایشهای هورمونی و سنوگرافی رو انجام دادم و شوهرمم آزمایش داده، دکتر گفت نتایج آزمایشتون خوبه، اما چون من میخاستم زودتر به نتیجه برسم دکتر گفت قرص لتروزول بخور، روز 14 رفتم و گفت دو فولیکول غالب با سایز خوب داری، و گفت از امشب هر روز یک قرص دوفاستون بخور، اون ماه قبل از پریود دو روز لک بینی داشتم و بعد از 28 روز پریود شدم، قرصها رو قطع کردم. این ماه از روز 20 لک بینی شروع شد و روز 22 پریود شدم. من قبلا اصلا قرص نخوردم و مشکل لک بینی به هیچ وجه نداشتم. پریودم هم تقریبا مرتب و بین 24 تا 28 بود.
    الان نمیدونم چه مشکلی دارم، و این که چرا ماه پیش بارداریم ناموفق بود و این ماه هم نشد.

5. سلام دکتر
    راستش چندتا سوال داشتم می خواستم نظر شما را بدونم
    من مهر 91 لاپرا کردم و 6 ماه دیفرلین زدم. الان 2 ماه گذشته ولی هنوز پریود نشدم . می خواهم از پرژسترون استفاده کنم تا پریود بشم. کسی هست این کارو کرده باشه و باردار شده؟
    راستش من می خواهم خرداد باردار بشم . لطفا کمکم کنید
    با تشکر

6. سلام دوستان خواهشا جواب بدین...

من دو ماه دیگه میخوام باردار شم . ولی نتونستم با دمای بدنم روز تخمک گذاریمو نشخیص بدم راههای دیگه رو هم بلدم... شما بگین کدوم راحتتره خواهشا و جوابش قطعیه؟؟؟؟/

در ضمن من ترشحات سفید رنگی دارم که نمیدونم طبیعیه یا نه ؟ تقریبا شبیه سفیده تخم مرغ اما ریز. بعضی وقتام آبکیه...

لطفا جواب بدین تا قبل از بارداری بر طرفش کنم

7. سلام من چند بار بی بی چکم + شد ولی پریود شدم چرااااااااا

8. سلام.امکان اشتباه در بی بی چک هست بهتره ازمایش بدی تا مطمعن شی.موفق باشی.

9. 00001 نوشته است: سلام من چند بار بی بی چکم + شد ولی پریود شدم چرااااااااا

دوست عزیز
    شما در مورد نوع رابطه تون و اینکه کی از بی بی چک استفاده کردید ننوشتید
    به هرحال اگه مثبت نشون میده و درست استفاده می کنید یعنی باردارید

10. nana451 نوشته است: سلام دوستان خواهشا جواب بدین...

من دو ماه دیگه میخوام باردار شم . ولی نتونستم با دمای بدنم روز تخمک گذاریمو نشخیص بدم راههای دیگه رو هم بلدم... شما بگین کدوم راحتتره خواهشا و جوابش قطعیه؟؟؟؟/

در ضمن من ترشحات سفید رنگی دارم که نمیدونم طبیعیه یا نه ؟ تقریبا شبیه سفیده تخم مرغ اما ریز. بعضی وقتام آبکیه...

لطفا جواب بدین تا قبل از بارداری بر طرفش کنم

می تونید از کیت های تشخیص زمان تخمک گذاری استفاده کنید
    که داروخانه ها دارن و روش استفاده اش مثل بی بی چک با ادرار هست.که بهتره ادرار اول صبح نباشه

11. ممنون از جابتون.. من اول اردیبهشت پریود شدم و از 4 اردیبهشت دمای بدنمو گرفتم که تا روز 19 اردیبهشت بین 36.7 تا 37 و گاها 36.5 متغییر بود اما روز 19 اردیبهشت 36.5 شد و امروز یعنی 20 اردیبهشت 37.3 یعنی رفته بالا. میشه بگین روز دقیق تخمک گذاریم چندمه ؟؟///

چون شنیدم میگن یه روز قبل از افزایش دمای بدنه؟؟؟؟؟ درسته؟

احتمالا پریودیه بعدیم هم 1 خرداد باشه که اگه 14 رو ازش کم کنیم میشه 18 ...

حالا روز تخمک گذاری 18 هست یا 19؟؟؟

ممنونم جواب بدین.

12. nana451 نوشته است: ممنون از جابتون.. من اول اردیبهشت پریود شدم و از 4 اردیبهشت دمای بدنمو گرفتم که تا روز 19 اردیبهشت بین 36.7 تا 37 و گاها 36.5 متغییر بود اما روز 19 اردیبهشت 36.5 شد و امروز یعنی 20 اردیبهشت 37.3 یعنی رفته بالا. میشه بگین روز دقیق تخمک گذاریم چندمه ؟؟///

چون شنیدم میگن یه روز قبل از افزایش دمای بدنه؟؟؟؟؟ درسته؟

احتمالا پریودیه بعدیم هم 1 خرداد باشه که اگه 14 رو ازش کم کنیم میشه 18 ...

حالا روز تخمک گذاری 18 هست یا 19؟؟؟

ممنونم جواب بدین.

حالا که تاریخش گذشته
    ولی همین حوالی میشه که گفتید

13. سلام دوستان

من هفته 8 بارداری هستم نمیدونم سوالم و جای درستی مطرح کردم یا نه اگه نه که ببخشید
    من از درد سینه کلافه شدم میدونم از علایم بارداری هست اما بگین چکار کنم که دردش کمتر بشه

ممنوم

14. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم در هفته های اول بارداری ایا رفتن به شهره بازی سرپوشیده به علت میدان مغناطیسی وسایل ضرر دارد البته اگه اصلا از وسایل استفاده نشود فقط وارد شهره بازی شویم؟ ایا وسایل شهره بازی ها میدان مغناطیسی دارد؟ متشکرم

15. kiyana4123 نوشته است: سلام
    من مدتی پیش دوباره رفتم دکتر و از انجایی که دکتر جدید آزمایش جدید می نویسه رفتم و آز رو انجام دادم و حالا
    جواب رو گرفتم(برای یاداوری مجدد اینکه به علت پریودای نا منظم پزشکای قبل تشخیص یائسگی زودرس رو داده بودن)
    T3 RiA           1.3    ng/ml   0.9 -2.1
    T4        6.2     mic gr/dl     4.5  - 13
    TSH       2.1     miclu/ml     0.3 - 3.8  
    FSH         17                        mlu/ml
    LH           7.5                      mlu/ml

prolactin      750                       mlu/L

البته شاید بعضی حروف انگلیسی رو اشتباه تایپ کرده باشم چون چاب برگه ازمایش من واضح نیست
    میخوام بدونم این جواب خوبه یا بد؟

سلام

در این تست

در عملکرد تیروئید مشکلی نیست.
    شما نرمال رنج تست رو کامل ننوشتید اما سطح هورمون‌های LH و FSH در مقادیر من نرماله و همونطور که قبلا برای شما نوشتم
    در مورد تشخیص یائسگی زودرس، هورمون FSH بالاتر از 30 واحد قرار داره و نه با یه تست بلکه چند تست لازمه تا در این مورد تشخیص گذاشته بشه. برخلاف تست قبلی‌تون این دو مورد نرمال هستن.
    اما
    اما
    سطح هورمون پرولاکتین در این تست بالاتر از رنج نرمال قرار داره دوست من
    و همین پرولاکتین بالا میتونه دلیل خوبی برای باردار نشدن شما تا الان باشه؛ به متخصص زنان مراجعه کنید تا با تجویز بروموکریپتیـن یا داستینکـس اوضاع بهتر بشه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 42 از 58
رفتن به صفحه :    ... 42 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید