شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ماندگاری زیاد جای جوش و زخم

1. سلام

من  هر وقت دستم یا پام زخم میشه یا جوش می زنه تقریبا 1 سال میکشه تا کمرنگ یا از بین بره
    مخصوصا روی شانه وکتفم هر جوشی بزنه خیلی طول می کشه از بین بره اون هم کامل خوب نمی شه  به صورت لکه قهوه ای باقی می مونه
    از کرم لایه بردار هم طولانی مدت استفاده کردم تاثیر آنچنانی نداشته
    می خواستم بپرسم این لکه ها یا جای زخم که طولانی مدت خوب میشن ناشی از کمبود ویتامین یا مواد معدنی می تونه باشه یا به نوع پوست بر می گرده ؟

2. با سلام دوست عزیز ترمیم جای زخم یا جای جوش در آدمای مختلف متفاوت هستش بعضیا پوستشون قدرت ترمیم بالایی داره و بعضیا کمتر این به جنس پوست مربوط میشه من هم هر وقت جوش میزنم مدت ها روی پوستم جاش دیده میشه برای کمتر شدن جای جوش ها از هیدروکینون استفاده میکنم البته شب ها وقتی همه جا تاریکه و صبح اونو میشورم و ضد آفتاب میزنم تاثیرش ضعیفه ولی بد نیست

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. mariakhan نوشته است: با سلام دوست عزیز ترمیم جای زخم یا جای جوش در آدمای مختلف متفاوت هستش بعضیا پوستشون قدرت ترمیم بالایی داره و بعضیا کمتر این به جنس پوست مربوط میشه من هم هر وقت جوش میزنم مدت ها روی پوستم جاش دیده میشه برای کمتر شدن جای جوش ها از هیدروکینون استفاده میکنم البته شب ها وقتی همه جا تاریکه و صبح اونو میشورم و ضد آفتاب میزنم تاثیرش ضعیفه ولی بد نیست

سلام
    منم همین طوریم وقتی جاییم زخم میشه یا جوش میزنه خیلی دیر جاش میره این هیدروکینون چی هست؟ حتماً باید شب استفاده کرد تو تاریکی؟ دلیل خاصی داره؟

4. باسلام
    جاي جوش اگر به معناي ايجاد فرورفتگي در پوست باشد، به هيچ وجه و در هيچ شرايطي صددرصد درمان نمي‌شود، بلكه تنها مي‌توان با بهره‌گيري از يكي از روش‌هاي نوين درماني، شدت و آثار منفي آن را كاهش داد.
    معمولا جوش‌هاي بزرگ و چركي آثاري از خود بر پوست به جا مي‌گذارد.
    البته باقي ماندن جاي جوش به چند عامل بستگي دارد كه يكي زمينه‌هاي ژنتيك پوست براي ترميم و بازسازي است كه در برخي افراد، اين زمينه بسيار ضعيف است.

از سوي ديگر دست كاري زياد و فشار دادن جوش‌هاي چركي به باقي ماندن جاي آنها روي پوست منجر مي‌شود، پس توصيه مي‌شود كه در هر شرايطي از دستكاري جوش‌ها پرهيز شود.
    متخصصان پوست معتقدند پيشگيري از ايجاد جاي جوش بسيار ساده‌‌تر از درمان آن است، به همين دليل در اكثر موارد، اين متخصصان بر درمان طبي زودرس و طولاني جوش‌ها يعني تا محو شدن كامل آنها تاكيد مي‌كنند.
    اگر جاي جوشي به شكل لكه‌هاي قرمز روي پوست ديده شود، نياز به درمان نداشته و پس از مدتي به خودي خود محو مي شود، اما اگر جاي جوش به شكل لكه‌ها قهوه‌اي باشد، با ليزر قابل درمان است. از سوي ديگر لكه‌هاي تيره و قهوه‌اي رنگ با لايه‌برداري يا پیلينگ‌هاي پوستي نيز قابل رفع است.
    درمان ميكرودرم نيز نوعي از روش‌هاي لايه‌برداري محسوب مي‌شود كه در آن از روش‌هاي فيزيكي براي از بين بردن جاي جوش استفاده مي‌شود، اما رفع جاي جوش‌هاي عميق بسته به قابليت بازسازي پوست و روش درماني انتخابي، قابليت درمان نسبي دارد.

متخصصان پوست روش‌‌هاي مختلفي را براي درمان اسكار يا جاي جوش صورت پيشنهاد مي‌كنند كه عمده‌‌ترين آنها ليزر است و آثار تهاجمي كمي چون زخم و قرمزي را روي پوست به جا مي‌گذارد.

البته از روش‌هاي درماني ديگري چون پانچ يعني بريدن يا برآمده كردن جاي جوش نيز استفاده مي‌شود كه در هر دو مورد خون‌ريزي ايجاد شده به پر شدن جاي جوش تا حد قابل قبولي منجر مي‌شود.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام نرگسی جان منظور من از جای جوش جوشیه که تازه به وجود اومده و دیگه چرک نداره و جاش به صورت یه هاله قهوه ای روی صورت مونده جای عمیق جوش به این راحتیا از بیم نمیره و اینکه هیدروکینون یه پماده که میشه بدون نخسه پزشک از داروخونه تهیش کرد به دلیل مواد داخلش و اینکه اگه در معرض نور یا خورشید قرار بگیره سبب قرمزی پوست میشه پزشک من بهم توصیه کرده اونو شب موقع خواب و داخل تاریکی استفاده کنم فقط باید روی جوش بزنی و بهتره از قبل تستش کنی ببینی بهش حساسیت داری یا نه چون بعضیا بهش حساسیت شدید دارن و حتی اگر توی تاریکی استفاده بشه پوستشون قرمز میشه و از خودش علائم نشون میده میتونی جایی از صورتت که در دید نیست امتحانش کنی بعد جاهای دیگم بزنی و اینکه به هیچ وجه نباید دور چشم بزنی خطرناکه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. باسلام
    علت جوش روی بیضه ها چیست؟وآیا نیازبه درمان دارد یانه؟

7. با سلام دوست عزیز هر جوشی نباید نگران کننده باشه چرا که طبیعت بعضی نواحی بدن اینجوریه ولی اندام تناسیلی اندام مهمی هستن که باید توجه زیادی به اون ها بشه اگر این جوش ها خارش دارن یا چرگی هستن شما حتما باید به پزشک مراجعه کنین در غیر این صورت پوست برخی نواحی بدن خودشون حالت دون دون دارن شاید جوش نباشه و شما به اشتباه افتادین

8. mariakhan نوشته است: سلام نرگسی جان منظور من از جای جوش جوشیه که تازه به وجود اومده و دیگه چرک نداره و جاش به صورت یه هاله قهوه ای روی صورت مونده جای عمیق جوش به این راحتیا از بیم نمیره و اینکه هیدروکینون یه پماده که میشه بدون نخسه پزشک از داروخونه تهیش کرد به دلیل مواد داخلش و اینکه اگه در معرض نور یا خورشید قرار بگیره سبب قرمزی پوست میشه پزشک من بهم توصیه کرده اونو شب موقع خواب و داخل تاریکی استفاده کنم فقط باید روی جوش بزنی و بهتره از قبل تستش کنی ببینی بهش حساسیت داری یا نه چون بعضیا بهش حساسیت شدید دارن و حتی اگر توی تاریکی استفاده بشه پوستشون قرمز میشه و از خودش علائم نشون میده میتونی جایی از صورتت که در دید نیست امتحانش کنی بعد جاهای دیگم بزنی و اینکه به هیچ وجه نباید دور چشم بزنی خطرناکه

سلام عزیزم چقدر طول میکشه تا جاش بره؟

9. سلام بستگی به قدرت ترمیم پوستت داره برای من تقریبا دو هفته ای طول میکشه تا جاشونو خوب کنه البته باید بگم این جوش نباید دیگه برآمده باشه باید کاملا خالی و صاف شده باشه بعد از این پماد استفاده کنی

10. با سلام
    دوست عزیز اگه میشه توضیح بدید که این جوش ها چه جورین سوزش خارش چرگ دارن یا نه کی به وجود اومدن چند وقته که هستن آیا این جوش ها جاهای دیگه ای از بدنتونم دیده شده یا نه ممنون

11. سلام
    چند ساله پشت گردنم جایی که رشد موهام شروع میشه یه زخم هست یه مدت عادت کرده بودم پوستشو میکندم بعد از چند روز باز پوستش در میومد یه مدت اینکارو ترک کردم تا شاید خودش خوب شه ولی نشد پوستش کلفته و سخت کنده میشه.
    آیا ممکنه خال باشه؟
    اگه نیست چجوری خوب میشه؟
    ممنون میشم جواب بدید

12. سلام زیبا جون امکان داره خال باشه چون بعضی خالها پوست اندازی دارن اما اگه وقتی پوستشو میکنید زیرش مثله خال نیست امکان داره زگیل پوستی باشه زگیل یه چیزی شبیه خاله ولی رنگش روشن تر و برآمده تره زگیلاهم پوست اندازی دارن در هر صورت اگه این زائده پوستی مدت زیادیه که پشت گردن شماس باید به پزشک مراجعه کنید چون چه خال باشه چه زگیل فقط پزشک میتونه اونو خارج کنه بعد به مرور با مصرف دارو جاش خوب میشه موفق باشید

13. سلام دوستان.ژل ضد جوش مصرف کنید..اگر جای جوش خیلی عمیق نیس ژل خیلی موثره..برای جوش های زیر پوستی هم فوق العاده است.من خودم مصرف میکنم خیلی راضیم..البته قبل اینکه بخرینش حتما با پزشک داروخانه مشورت کنید..

14. دوستان من یه دختر 25 ساله ام چهار سال بیش روی بوست صورتم جوشای دردناک و زیادی  در میومد که با مصرف قرص دکوتان از بین رفتن ولی الان به مدت دو ساله جوشایی روی لگنم در میادسر باز نمیکنه که چرکاش بیاد بیرون و یه کم درد هم داره بعضیاشون و بعد از مدتی خوب میشن ولی لکشون روی لگنم به جا میمونه تا جایی که لگنم بر از لکهای قهوه ای رنگ شده به نظرتون مشکلم چیه؟

15. سلام کوثر جان به وجود اومدن هر جوشی ممکنه دلیلی داشته باشه از جمله حساسیت غذایی تغییرات فصلی تغییرات هورمونی و یا درست کار نکردن کبد که هر کدام روش درمانشون با اون یکی متفاوته درآمدن جوش از کمر به پایین شاید به دلیل تغییرات هورمونی باشه با توجه به گفته های خودتون که قبلا م این جوشارو نداشتین و شاید یکی از دلایلش استفاده از قرص دکوتان باشه چون این قرص هورمونی گاهی با قطع مصرفش بدن از خودش عکس العمل نشون میده برای درمان این جوشا حتما باید به پزشک مراجعه کنی چون چیزی نیست با خود درمانی حل بشه ولی من توصیه میکنم تا جاییکه میتونی از این قرصا دوری کنی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید