شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تخمدان پلی کیستیک و احتمال حاملگی

1. hanane66

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید.یه سوال دارم امیدوارم با جوابتون منو از نگرانی در بیارین.
    من تخمدان پلی کیستیک دارم.پرولاکتینم بالا بود ولی با داستینکس و متفورمین به زیر حدنرمال رسیده.ولی پریودام هنوز هم چنان نا منظمه.از همان زمان که پریودام بهم ریخت دردی پایین ترین قسمت کمرم دارم.به طور مداوم.گاهی کم گاهی زیاد.
    متفورمینو هنوز دارم ادامه میدم.الان قصد بارداری دارم.این ماه دکتر برایه این که پریود بشم قرص دوفاستون برام تجویز کرد ولی پریود نشدم. و برایه درد پایین کمرم مترونیدازول.چون یه دو هفته ای هست علاوه بر درد پایین کمر درد زیر شکم و مخصوصا تخمدانها هم دارم خیلی شدید.که با این قرص هم درد کمرم خوب نشد.ولی با خوردن عرقیاتی که از عطاری گرفتم درد کمرو زیر شکمم خیلی خوب شد.و روز بعدشم لکه بینیم شروع شد.ول الان چهار روزه فقط لکه بینی دارم.دیشب 3 بار بی بی چک استفاده کرد مثبت شد.امروز هم باز مثبت شد.میخاستم ببینم ممکنه من با این شرایط باردار باشم که پریود نمیشم و درد زیر شکم داشتم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2. hanane66 نوشته است: سلام خسته نباشید.یه سوال دارم امیدوارم با جوابتون منو از نگرانی در بیارین.
    من تخمدان پلی کیستیک دارم.پرولاکتینم بالا بود ولی با <a>داستینکس</a> و <a>متفورمین</a> به زیر حدنرمال رسیده.ولی پریودام هنوز هم چنان نا منظمه.از همان زمان که پریودام بهم ریخت دردی پایین ترین قسمت کمرم دارم.به طور مداوم.گاهی کم گاهی زیاد.
    <a>متفورمین</a>و هنوز دارم ادامه میدم.الان قصد بارداری دارم.این ماه دکتر برایه این که پریود بشم قرص دوفاستون برام تجویز کرد ولی پریود نشدم. و برایه درد پایین کمرم <a>مترونیدازول</a>.چون یه دو هفته ای هست علاوه بر درد پایین کمر درد زیر شکم و مخصوصا تخمدانها هم دارم خیلی شدید.که با این قرص هم درد کمرم خوب نشد.ولی با خوردن عرقیاتی که از عطاری گرفتم درد کمرو زیر شکمم خیلی خوب شد.و روز بعدشم لکه بینیم شروع شد.ول الان چهار روزه فقط لکه بینی دارم.دیشب 3 بار بی بی چک استفاده کرد مثبت شد.امروز هم باز مثبت شد.میخاستم ببینم ممکنه من با این شرایط باردار باشم که پریود نمیشم و درد زیر شکم داشتم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

با اینکه احتمال بارداری در شما تقریبا وجود نداره اما بد نیست یه تست بتا بدبد تا از بارداری یا عدم اون مطمئن بشید.
    در صورت عدم بارداری
    بی نظمی سیکل شما نحت تاثیر دو عامل پرولاکتین بالا و  PCO هست که با تجویز داستینکس مشکل پرولاکتین مرتفع شده.
    اما همچنان تخمدان پلی کیستیک مشکل سازه و دلیل پریود نامنظم شماست. معمولا برای این مشکل در کنار متفورمین از قرص های ضد بارداری هم استفاده میشه.
    بد نیست تست تیروئید هم انجام شه تا از عملکرد این غده اطمینان حاصل بشه.

3. با سلام - من 34 ساله هستم . از آخرین پریودم 51 روز گذشته بود تست بی بی چک دادم منفی بود و آزمایش خون هم برام منفی اومد . سونوگرافی ام چندتا فولیکول نقطه ای کوچک نشون داد و اکوی میومتر هموژن . ساک حاملگی دیده نشد. البته بگم من سابقه کیست تخمدان دارم . پریودهای کاملا نامنظم . دکتر بهم دوتا آمپول پروژسترون 50 داد هم زمان باهم زدم . چقدر طول می کشه پریود بشم ؟
    احساس تهوع - گرما و گرگرفتگی دارم و پوست بدنم به حدی حساس شده که احساس میکنم می سوزم . احساس تب دارم از درون
    دکتر بهم گفت اگه حامله هم باشی با این سونوگرافی ممکنه جواب آزمایش خون منفی باشه بعد از یک هفته اگه پریود نشدی دوباره آزمایش خون بده شاید حامله باشی . حالا میخوام بدونم چقدر احتمال وجود داره که من حامله باشم ؟ یعنی خیلی دلم میخواد که حامله باشم .
    البته من در اولین بارداری دقیقا همین روند رو طی کردم . بی بی چک منفی . آزمایش خون منفی . دوتا آمپول پروژسترون . بعد یک هفته آزمایش مثبت شد. الآن نمی دونم همون شرایط تکرار میشه یا یه وضعیت جدید برام پیش اومده ؟
    احساس کردم اینقدر شرایطم عجیب وغریب که اینگار هیچکی مث من نیست اینقدر توی سایت ها گشتم که خسته شدم . تو رو خدا جوابم رو بدید . خیلی ممنون

4. hanane66

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.خسته نباشید.به پزشک که مراجعه کردم گفت احتمال بارداری هست چون بعضی از علایم بارداری هم داشتم. یه آمپول برای جلوگیری از سقط و چندتا قرص داد.
    و برای هفته بعد یه سونو  داد.چون گفت بهتر از ازمایشه.چون ممکنه حاملگی پوچ یا خارج از رحم باشه که با آزمایش مشخص نمیشه.
    ولی چیزی که منو ناراحت کرده اینه که هنوز لکه بینی دارم البته کم.یعنی ترشحاتم گاهی به جای اینکه سفید باشه صورتی رنگه؟
    و ناراحتی بعدیم اینه که من یه 3 هفته ای هست دچار سوزش در ناحیه تناسلی (روی لب های کوچیک) شدم.به پزشکم که گفتم گفت مشکلی نداره اول کالامین داد که فایده ای نداشت بعد پماد کلیترومازول پوستی که از بیرون استفاده کنم.ولی بازم فایده نداشت.چیکار کنم سوزشش برطرف بشه؟
    ضمنا میترسم این سوزش ها بخاطر عفونت باشه و اگه باردار باشم رو جنین تاثیر بد بزاره؟چیکار کنم؟دکترم میگه اشکال نداره.شما چی میگین؟

5. maman34 نوشته است: با سلام - من 34 ساله هستم . از آخرین پریودم 51 روز گذشته بود تست بی بی چک دادم منفی بود و آزمایش خون هم برام منفی اومد . سونوگرافی ام چندتا فولیکول نقطه ای کوچک نشون داد و اکوی میومتر هموژن . ساک حاملگی دیده نشد. البته بگم من سابقه کیست تخمدان دارم . پریودهای کاملا نامنظم . دکتر بهم دوتا آمپول <a>پروژسترون</a> 50 داد هم زمان باهم زدم . چقدر طول می کشه پریود بشم ؟
    احساس تهوع - گرما و گرگرفتگی دارم و پوست بدنم به حدی حساس شده که احساس میکنم می سوزم . احساس تب دارم از درون
    دکتر بهم گفت اگه حامله هم باشی با این سونوگرافی ممکنه جواب آزمایش خون منفی باشه بعد از یک هفته اگه پریود نشدی دوباره آزمایش خون بده شاید حامله باشی . حالا میخوام بدونم چقدر احتمال وجود داره که من حامله باشم ؟ یعنی خیلی دلم میخواد که حامله باشم .
    البته من در اولین بارداری دقیقا همین روند رو طی کردم . بی بی چک منفی . آزمایش خون منفی . دوتا آمپول <a>پروژسترون</a> . بعد یک هفته آزمایش مثبت شد. الآن نمی دونم همون شرایط تکرار میشه یا یه وضعیت جدید برام پیش اومده ؟
    احساس کردم اینقدر شرایطم عجیب وغریب که اینگار هیچکی مث من نیست اینقدر توی سایت ها گشتم که خسته شدم . تو رو خدا جوابم رو بدید . خیلی ممنون

سلام

1. پریود شدن بعد از تزریق آمپول پروژسترون تا دو هفته هم ممکنه رخ نده پس کماکان منتظر بمونید.
    2. بارداری تقریبا بعید به نظر میرسه.

توصیه ی من اینه که متخصص غدد مراجعه کنید تا در خواست تست تیروئید کنن. در مواردی که هایپر تیروئیدی وجود داره بدن گرما رو تحمل نمیکنه.

6. hanane66 نوشته است: سلام.خسته نباشید.به پزشک که مراجعه کردم گفت احتمال بارداری هست چون بعضی از علایم بارداری هم داشتم. یه آمپول برای جلوگیری از سقط و چندتا قرص داد.
    و برای هفته بعد یه سونو  داد.چون گفت بهتر از ازمایشه.چون ممکنه حاملگی پوچ یا خارج از رحم باشه که با آزمایش مشخص نمیشه.
    ولی چیزی که منو ناراحت کرده اینه که هنوز لکه بینی دارم البته کم.یعنی ترشحاتم گاهی به جای اینکه سفید باشه صورتی رنگه؟
    و ناراحتی بعدیم اینه که من یه 3 هفته ای هست دچار سوزش در ناحیه تناسلی (روی لب های کوچیک) شدم.به پزشکم که گفتم گفت مشکلی نداره اول کالامین داد که فایده ای نداشت بعد پماد کلیترومازول پوستی که از بیرون استفاده کنم.ولی بازم فایده نداشت.چیکار کنم سوزشش برطرف بشه؟
    ضمنا میترسم این سوزش ها بخاطر عفونت باشه و اگه باردار باشم رو جنین تاثیر بد بزاره؟چیکار کنم؟دکترم میگه اشکال نداره.شما چی میگین؟

سلام

اتفاقا بر خلاف نظر پزشکتون، تفسیر رشد هورمونی HCG که با تست بتا اندازه گیری میشه در تشخیص اولیه ی باردرای خارج رحمی تاثیر فراوانی داره! و کمک کننده ست.
    خودتون میتونید برید آزمایشگاه و بدون نسخه تست رو انجام بدید.
    به هر حال نه اون ترشحات و نه اون سوزش طبیعی نیستن
    و با این صحبت های جالب پزشک تون، کلا من جای شما بودم به یه متخصص زنان دیگه مراجعه می کردم.

7. hanane66

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    بازم سلام.
    امروز رفتم سونو معلوم شد حامله ام و گفتن خداروشکر همه چی خوبه.هفته 6 بارداریم.
    فقط الان به یه مشکل خیلی بد برخوردم.الان دو سه روزه دچار یبوست و شقاق مقعد شدم.ببخشید مدفوعم خیلی سفت شده.با این که از پماد آنتی فیشر استفاده میکنم ولی چون مدفوعم سفته نمیذاره زخما خوب بشه.میخاستم ببینم الان که من باردارم از چه دارویی میتونم واسه شل کردن مدفوعم استفاده کنم؟ضمنا این پماد آنتی فیشر باعث مشکل واسه بارداریم نمیشه؟

8. hanane66 نوشته است: بازم سلام.
    امروز رفتم سونو معلوم شد حامله ام و گفتن خداروشکر همه چی خوبه.هفته 6 بارداریم  
    فقط الان به یه مشکل خیلی بد برخوردم.الان دو سه روزه دچار یبوست و شقاق مقعد شدم.ببخشید مدفوعم خیلی سفت شده.با این که از پماد آنتی فیشر استفاده میکنم ولی چون مدفوعم سفته نمیذاره زخما خوب بشه.میخاستم ببینم الان که من باردارم از چه دارویی میتونم واسه شل کردن مدفوعم استفاده کنم؟ضمنا این پماد آنتی فیشر باعث مشکل واسه بارداریم نمیشه؟

سلام

استفاده از پماد مشکلی نداره.
    میتونید از سبزیجات و غذاهای فیبردار در تغذیه تون بیشتر استفاده کنید.

مامان شدنتون رو تبریک میگم

9. hanane66

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.خسته نباشید.یه سوال داشتم.من الان هفته هفت بارداری هستم.هفته 5 سونو داشتم که جنین هم ضربان داشت هم همه چی نرمال بود. از دیروز کمی لکه بینی دارم.البته کم.یکبار به صورت آب خون و بعد به صورت ترشحات صورتی رنگ.
    از اول بارداری کمر درد شدید و گاهی درد زیر شکم داشتم به صورت مداوم.و گاهی هم تهوع.ولی از دیشب تا حالا نه کمر درد دارم نه تهوع .سینه هامم خیلی شل شده.میخاستم ببینم ممکنه خدانکرده جنین سقط شده باشه و یا زنده نباشه و ضربان قلب نداشته باشه؟چطوری بدون سونو میشه تشخیص داد جنین ضربان قلب داره یا نه؟

10. سلام خسته نباشید من 26 سالمه 2ساله ازدواج کردم تخمدن پلی کیستیک هستم تقریبا 9ماهه متفورمین مصرف میکنم با روزی 2 تاو بعد 3تا شروع کردم مرتب نشدم الان روزی 4تا میخورم سیکلم 35روزه شد سوالم اینه احتمال باروری چقدره خیلی نگرانم الان یکساله تلاشمون بیهوده بوده در ضمن هورمون پرولاکتینم بالا بود که با مصرف متفورمین به حد نورمال رسید.

11. asemani462 نوشته است: سلام خسته نباشید من 26 سالمه 2ساله ازدواج کردم تخمدن پلی کیستیک هستم تقریبا 9ماهه <a>متفورمین</a> مصرف میکنم با روزی 2 تاو بعد 3تا شروع کردم مرتب نشدم الان روزی 4تا میخورم سیکلم 35روزه شد سوالم اینه احتمال باروری چقدره خیلی نگرانم الان یکساله تلاشمون بیهوده بوده در ضمن هورمون پرولاکتینم بالا بود که با مصرف <a>متفورمین</a> به حد نورمال رسید.

سلام

احتمال بارداری که وجود داره
    اما اینکه عنوان کردید مشکل پرولاکتین بالا با متفورمیـن مرتفع شده! منو متعجب می‌کنه
    پرولاکتین بالا (جدای از تخمدان PCO) به تنهایی خودش می‌تونه مانع بارداری بشه و خط درمان رایجی که برای رفع این مشکل در نظر گرفته می‌شه برموکریپتیـن یا داستینکـس هستش.
    اگه به تازگی تست دادید و پرولاکتین نرمال بوده که هیچ، در غیر اینصورت توصیه می‌کنم حتما تست رو تکرار کنید و ترجیحا در تاپیک پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی قرار بدید تا ببینم.
    نمیدونم همسرتون اسپرموگرام دادن یا نه، اگه قدرت باروری ایشون بررسی نشده ایشون هم باید تست بدن؛ تست ایشون رو هم در تاپیک راهنمای تفسیر آزمایش اسپرم (اسپرموگرام) قرار بدید تا ببینم.
    فعلا نزدیکی‌ها رو روز در میان در ایام تخمک‌گذاری انجام بدید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید