شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بزرگی طحال بدون علایم خونی و عفونی

1. سلام

من برای سونوگرافی کلیه رفته بودم که طی یک مشاهده تصادفی بزرگی طحال 147 * 36 و یک spenule در مجاور ناف طحال دیده شد!
    اتفاقا 2روز قبل از سونوگرافی آزمایشات کامل (خون و ادرار و مدفوع) برای چک آپ کامل داده بودم و همه موارد درست و بدون مشکل بود بجز یک چیز، بیلیروبین !
    Bilirubin total = 3.4
    Direct Bili = 0.7
    که نشاندهنده مشکلی در کبد هست، اما همه موارد درست بودند و  مشکلی در کبد نشان نمی دادند:
    AST = 19
    ALT = 18
    Alk.P = 240 *
    کم خونی و مواردی اینچنینی هم بنظر نمیاد:
    W.B.C = 6.0
    R.B.C =5.53
    Hb = 16.3
    Hct = 45.4
    M.C.V = 82
    M.C.H = 29.5
    M.C.H.C = 35.9
    * Platelete = 195
    عفونت و خون و ... هم در ادرار و مدفوع Neg و خلاصه نکته خاصی دیگه توی آزمایشات نیست!

متخصص داخلی هم جواب قانع کننده ای نداشت و دوباره سونوگرافی شکم نوشت، و گفت بیلیروبین بالایی که داری؛ احتمالا سندرم ژیلبرت هست، ولی من نه پوست زردی دارم نه سفیدی جشمم به زردی میزنه و نه ... هیچ علایمی که به ژیلبرت بخوره من ندیدم.

نظر و تشخیص اساتید و متخصصین این انجمن رو میخواستم بدونم، جه احتمالاتی میدید؟

ممنون

2. من امروز دوباره برای سونوگرافی به مرکز دیگه ای رفتم و اتعاد طحال 145* 40 تشخیص داده شد.
    کبد و صفرا و پانکراس و ... همه نرمال بودند و عارضه ای مشاهده نشد.

این سوالات در این انجمن اصلا دیده میشه و کسی میخونه؟
    اگر کسی خواند حداقل یه نظر کوچیک بده که دلمون خوش باشه یه نفر دیده!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید