شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 40 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. m1989 نوشته است:
    fafa88 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    چون من دارم برای بارداری اقدام میکنم سوالم رو اینجا میپرسم ، چیزی که مدتهاست ذهنمو درگیر کرده و میترسم بخاطرش نتونم باردار بشم .
    اگه خانومی در طی یکسال گذشته تا 2 ماه پریودش عقب بیفته و بدون  آمپول <a><a>پروژسترون</a></a> یا خوردن قرص مدروکسی پریود نشه ، و کم کاری تیروئید تحت کنترل هم داشته باشه ، با خوردن قرص های محرک تخمک گذاری تخمک بالغ داشته باشه گاهی حتی چند عدد ولی ضخامت  آندومترش کم  باشه، ممکنه دلیل پریود نشدنش یائسگی زودرس باشه؟یا دلیلش تنبلی تخمدانه؟
    اگه خانومی یائسه بشه با قرص های محرک تخمک گذاری میتونه تخمک بالغ داشته باشه؟
    دلیل آندومتر پایین چیه؟

سلام

شما مواردی رو مطرح کردید که با حدس و گمان، تلپاتی! و حرف مردم عامه نمیشه چیزی گفت و باید تست و سونو درخواست بشه تا بشه در موردشون تشخیص گذاشت.
    یه چند خط براتون می‌نویسم

1. در مورد یائسگی زودرس اولین اقدام انجام تست هورمونی و بررسی سطح LH و FSH و ... هست و اگه میزان هورمون FSH بالاتر از 30 واحد باشه میشه در این مورد مشکوک شد و نه با یه تست بلکه چند تست لازمه که در این مورد تشخیص گذاشت.
    تنبلی تخمدان و مشکل در روند تخمک‌گذاری هم نیاز به سونو و تست هورمونی (موارد فوق + پرولاکتین و ...) داره تا در مورد سایز فولیکول‌ها، نمای تخمدان‌ها و ... ارزیابی لازم انجام بشه.
    2. تعریف یائسگی مشخصه و طبق تعریف در یه خانم یائسه عملکرد تخمدان به منظور رهاسازی تخمک متوقف میشه و این یعنی خاتمه‌ی دوران باروری.
    3. کمبود هورمون پروژستـرون از جمله دلایل کاهش ضخامت آندومتره و برای بارداری به ضخامت آندومتر بالاتر از 7 میلی‌متر نیاز داریم.

1. توی سالهای پیش که من همیشه مشکل نا منظم بودن پریود داشتم چند بار آزمایش دادم که نتیجش اینا هست .
    تیرماه 88 : fsh: 11.1 u/L     , LH: 97.6  u/L   , prolactin: 23 ng/ml
    که اون زمان چون مجرد بودم دکترم گفت نمیخواد دارو بخوری فقط واسم قرص ضدبارداری نوشت واسه تنظیم پریود
    دی ماه 88 : fsh: 7.9 u/L    DHEA_SO4 :346 mg/dl
    این آزمایش رو وقتی دادم که یکی دوماه بود که قرص ضدبارداری نمیخوردم ، دکتر گفت که کمی تنبلی تخمدان داری وقتی میخوای باردار بشی باید قرص بخوری
    خرداد 91 : این آزمایشو یادمه که روز 8 پریود دادم  fsh : 8.8 m/l   , LH: 12.6 m/l    , prolactin :7.8 ng/ml  
    بارها هم سونو دادم که همیشه اندازه رحم و تخمدان طبیعی بوده ، ضخامت آندومتر هم طبیعی بود. بعد ازدواج هم که دکتر تشخیص تنبلی تخمدان داد برای بارداری قرص تحریک کننده تخمک گذاری نوشت که همیشه تخمک بالغ داشتم گاهی هم چند تا .

2 . پس یه خانوم یائسه با خوردن قرص محرک هم تخمک بالغ نداره ؟

3. برای بالا بردن آندومتر باید چه قرصی بخورم که پروژسترون داشته باشه ؟ آخه دکترم فکری واسه آندومتر پایینم نمیکنه .

2. Serafini

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    آیا موقع اقدام برای بچه دار شدن، حالات روحی روی نطفه تاثیر گذار خواهد بود؟ مثلا استرس داشتن و یا حتی حالت مستی؟ یا اینکه کسی بخواد دعا بخونه و توصیه هایی که در دین شده رو اجرا کنه. میخوام ببینم ممکنه موثر باشه؟ یا فقط همینکه اسپرمه تازه به واژن وارد بشه اون کار خودش رو انجام میده؟

ببخشید جمله بندی درست نیست. خیلی با عجله نوشتم.

3. sepidarp

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام و درود
    یعنی رحم سالمه و تخمک آزاد میشه ولی زمان دقیقش مشخص نیست؟(زمانی که سونوگرافی رو برا بارداری  نشون پزشکم دادم گفت خوبه و حرفی از فولیکول نزد بنظرتون چرا؟؟)
    من سال84 یه سونوگرافی انجام دادم که توش نوشته فولیکولی 3-8 میلی متری مشاهده شده
    آیا این فولیکول ها برا الان هم صادقه یا تغییر کرده؟(من از 15 سالگی که پریود شدم از همون اول نامنظم بود)
    اگه نه باید پریودم منظم بشه آ بعد دوباره یه سونوگرافی برم تا بتونم زمان تخمک گذاری رو بفهمم؟ (تقریبا منظم شده).
    نیازه به مرکز ناباروری مراجعه کنم یا همین پزشک زنان و زایمان کافیه؟؟؟راستی آندومترم7میلی متره خوبه؟؟؟
      "سپاس"

4. با سلام

من 27 ساله هستم برای بارداری اقدام کردم مشکل pco دارم البته خانواده مادریم این مشکل رو داشتن و هر 3 الی 4 ماه یکبار عادت می شدن و حدود 3 سال هست با مدروکسی عادت می شم خواستم بپرسم امکان تخمکذاری دارم ؟ تمام آزمایش ها و سونو و عکس رنگی هم گرفتنم مشکلی نداشتم . دکتر گفته باید قرص مصرف کنم تا بارداری اتفاق بیافته البته 5 ماه کلومفین خوردم بی نتیجه بود . لطفا راهنمایی کنید .

5. fafa88 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    چون من دارم برای بارداری اقدام میکنم سوالم رو اینجا میپرسم ، چیزی که مدتهاست ذهنمو درگیر کرده و میترسم بخاطرش نتونم باردار بشم .
    اگه خانومی در طی یکسال گذشته تا 2 ماه پریودش عقب بیفته و بدون  آمپول <a><a><a>پروژسترون</a></a></a> یا خوردن قرص مدروکسی پریود نشه ، و کم کاری تیروئید تحت کنترل هم داشته باشه ، با خوردن قرص های محرک تخمک گذاری تخمک بالغ داشته باشه گاهی حتی چند عدد ولی ضخامت  آندومترش کم  باشه، ممکنه دلیل پریود نشدنش یائسگی زودرس باشه؟یا دلیلش تنبلی تخمدانه؟
    دلیل آندومتر پایین چیه؟

سلام

شما مواردی رو مطرح کردید که با حدس و گمان، تلپاتی! و حرف مردم عامه نمیشه چیزی گفت و باید تست و سونو درخواست بشه تا بشه در موردشون تشخیص گذاشت.

1. در مورد یائسگی زودرس اولین اقدام انجام تست هورمونی و بررسی سطح LH و FSH و ... هست و اگه میزان هورمون FSH بالاتر از 30 واحد باشه میشه در این مورد مشکوک شد و نه با یه تست بلکه چند تست لازمه که در این مورد تشخیص گذاشت.
    تنبلی تخمدان و مشکل در روند تخمک‌گذاری هم نیاز به سونو و تست هورمونی (موارد فوق + پرولاکتین و ...) داره تا در مورد سایز فولیکول‌ها، نمای تخمدان‌ها و ... ارزیابی لازم انجام بشه.
    2. تعریف یائسگی مشخصه و طبق تعریف در یه خانم یائسه عملکرد تخمدان به منظور رهاسازی تخمک متوقف میشه و این یعنی خاتمه‌ی دوران باروری.
    3. کمبود هورمون پروژستـرون از جمله دلایل کاهش ضخامت آندومتره و برای بارداری به ضخامت آندومتر بالاتر از 7 میلی‌متر نیاز داریم.

1. توی سالهای پیش که من همیشه مشکل نا منظم بودن پریود داشتم چند بار آزمایش دادم که نتیجش اینا هست .
    که اون زمان چون مجرد بودم دکترم گفت نمیخواد دارو بخوری فقط واسم قرص ضدبارداری نوشت واسه تنظیم پریود
    این آزمایش رو وقتی دادم که یکی دوماه بود که قرص ضدبارداری نمیخوردم ، دکتر گفت که کمی تنبلی تخمدان داری وقتی میخوای باردار بشی باید قرص بخوری
    خرداد 91 : این آزمایشو یادمه که روز 8 پریود دادم  fsh : 8.8 m/l   , LH: 12.6 m/l    , prolactin :7.8 ng/ml  
    بارها هم سونو دادم که همیشه اندازه رحم و تخمدان طبیعی بوده ، ضخامت آندومتر هم طبیعی بود. بعد ازدواج هم که دکتر تشخیص تنبلی تخمدان داد برای بارداری قرص تحریک کننده تخمک گذاری نوشت که همیشه تخمک بالغ داشتم گاهی هم چند تا .

3. برای بالا بردن آندومتر باید چه قرصی بخورم که <a>پروژسترون</a> داشته باشه ؟ آخه دکترم فکری واسه آندومتر پایینم نمیکنه .

سلام

1. از خرداد 91 تقریبا یه سال می‌گذره؛ تست‌ هورمونی رو تکرار کنید.
    2. پست قبلی رو بخونید.
    3. گزارش سونوگرافی‌تون رو نذاشتید اما نوشتید که ضخامت آندومتر نرماله. اگه نرمال باشه اقدامی لازم نیست انجام بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام دوستان... من 15 هر ماه پریود میشدم اما اسفند ماه تا روز 29 پریود  نشدم که فکر کردم باردارم اما 29 اسفند پریود شدم و باز امروز 1 اردیبهشت پریود شدم.

در حالیکه من 9 ماهه ازدواج کردم و دو ماهه دیگه میخوام باردار شم آیا این بی نظمی برام ضرر داره؟ تا حالا طبیعی جلوگیری کردم و تا حالا یه قرصم نخوردم. تنها تفاوتم با ماهای قبل این بوده که الان دو ماهه فولیک اسید میخورمو موهامو های لایت کردم یعنی اینا تاثیری در تاخیر پریودیام داره ..

خیلی استرس دارم چون مادر شوهرم بشدت علاقه به پسر داره روز تخمک گذاریم برام مهم بود که متاسفانه الان بهم خورده.
    بنظرتون صبر کنم منظم بشه یا نه؟ تو رو خدا زود کمکم کنین از استرس کل صورتم جوش شده

7. m1989 نوشته است:
    fafa88 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    اگه خانومی در طی یکسال گذشته تا 2 ماه پریودش عقب بیفته و بدون  آمپول <a><a><a><a>پروژسترون</a></a></a></a> یا خوردن قرص مدروکسی پریود نشه ، و کم کاری تیروئید تحت کنترل هم داشته باشه ، با خوردن قرص های محرک تخمک گذاری تخمک بالغ داشته باشه گاهی حتی چند عدد ولی ضخامت  آندومترش کم  باشه، ممکنه دلیل پریود نشدنش یائسگی زودرس باشه؟یا دلیلش تنبلی تخمدانه؟
    دلیل آندومتر پایین چیه؟

سلام

3. برای بالا بردن آندومتر باید چه قرصی بخورم که <a><a>پروژسترون</a></a> داشته باشه ؟ آخه دکترم فکری واسه آندومتر پایینم نمیکنه .

سلام

2. پست قبلی رو بخونید.
    3. گزارش سونوگرافی‌تون رو نذاشتید اما نوشتید که ضخامت آندومتر نرماله. اگه نرمال باشه اقدامی لازم نیست انجام بشه.

تا خرداد 91 نتیجه آزمایشهام چی رو نشون میده؟ چقدر مشکل داره ؟

8. sepidarp نوشته است: سلام و درود
    یعنی رحم سالمه و تخمک آزاد میشه ولی زمان دقیقش مشخص نیست؟(زمانی که سونوگرافی رو برا بارداری  نشون پزشکم دادم گفت خوبه و حرفی از فولیکول نزد بنظرتون چرا؟؟)
    من سال84 یه سونوگرافی انجام دادم که توش نوشته فولیکولی 3-8 میلی متری مشاهده شده
    آیا این فولیکول ها برا الان هم صادقه یا تغییر کرده؟(من از 15 سالگی که پریود شدم از همون اول نامنظم بود)
    اگه نه باید پریودم منظم بشه آ بعد دوباره یه سونوگرافی برم تا بتونم زمان تخمک گذاری رو بفهمم؟ (تقریبا منظم شده).
    نیازه به مرکز ناباروری مراجعه کنم یا همین پزشک زنان و زایمان کافیه؟؟؟راستی آندومترم7میلی متره خوبه؟؟؟
      "سپاس"

سلام

1. شما نگفتید چه روزی از سیکل‌تون سونو دادید؟‌ اگر که در اوایل سیکل‌تون سونو دادید که عدم گزارش فولیکول قابل توجیه هست. وگرنه همون دو احتمال پست قبلی رو بخونید.
    2. خیر، در هر سیکل ماهانه بسته به شرایط خانم چند فولیکول رشد می‌کنن و در شرایط عادی فولیکول غالب تخمک آزاد می‌کنه.
    3. زیر نظر پزشک‌تون مراحل رو ادامه بدید؛ لازم باشه سونو هم درخواست میشه.
    4. ضخامت آندومتر برای روزهای 10 - 13 سیکل‌تون مناسبه.

دوست من، طبق قوانین شما باید منتظر پاسخ بمونید وگرنه دکتر باهاتون برخورد می‌کنه.

9. fafa88 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    fafa88 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    اگه خانومی در طی یکسال گذشته تا 2 ماه پریودش عقب بیفته و بدون  آمپول <a><a><a><a><a>پروژسترون</a></a></a></a></a> یا خوردن قرص مدروکسی پریود نشه ، و کم کاری تیروئید تحت کنترل هم داشته باشه ، با خوردن قرص های محرک تخمک گذاری تخمک بالغ داشته باشه گاهی حتی چند عدد ولی ضخامت  آندومترش کم  باشه، ممکنه دلیل پریود نشدنش یائسگی زودرس باشه؟یا دلیلش تنبلی تخمدانه؟
    دلیل آندومتر پایین چیه؟

سلام

3. برای بالا بردن آندومتر باید چه قرصی بخورم که <a><a><a>پروژسترون</a></a></a> داشته باشه ؟ آخه دکترم فکری واسه آندومتر پایینم نمیکنه .

سلام

2. پست قبلی رو بخونید.

تا خرداد 91 نتیجه آزمایشهام چی رو نشون میده؟ چقدر مشکل داره ؟

سلام

تا خرداد ماه پارسال تست‌ها یائسگی زودرس که شما نگرانش هستید رو نشون نمی‌ده.
    مجددا توصیه می‌کنم تست رو تکرار کنید و نتیجه شو بذارید تا ببینم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. سلام
    خیلی ممنون از سایت خیلی خوبتون.
    من 32 سالمه. 1سال و 10 ماهه ازدواج کردم. 2ماه اقدام به بارداری کردم ولی فایده نداشته. دکتر به من قرص لتروفم داده از روز 5 تا 9 پریودی شبی 1.
    ضمنا من یک بار عمل فیبروم خارج از رحم داشتم و الانم یه فیبروم کوچیک دارم. یک بارم عمل پولیپ
    داشتم.
    1- ایا با توجه به عملهای که داشتم امکان حاملگی بی دردسر دارم؟
    2- دیدم خیلی ها شبی 2 تا قرص میخورند ولی دکتر به من شبی 1 داده. من چیکار کنم؟ تازه سونو هم در روزه 13 نداده باید برم؟؟
    لطفا به من بگید احتیاج هستم پیش دکتره دیگه ای برم؟

ضمنا تا قبل از ازدواج پریودی منظم داشتم ولی این چند ماه اخیر تقریبا 1 هفته جلو میافته 1 هفته هم لکه بینی دارم. دکتر میگه فعلا مهم نیست. واقعا فعلا نباید اقدامی بکنم؟ لطفا راهنمایم کنید

11. سلام دکتر جان
    من در ماه 5 بارداری هستم حدود یک ماه قبل در 16 هفتگی برای سونوگرافی مراجعه کردم و دکتر جنس جنین را دختر تشخیص داد  و ضربان قلب نی نی رو 132 نوشته با توجه به اینکه میگن ضربان زیر 140 مغمولاً پسره ممکنه سونو اشتباه کرده باشه؟
    البته جنسیت زیاد برام مهم نیست ولی میخام مطمئن بشم
    مرسی

12. سلام خدمت اقای دکتر ودوستان

اینکه میگن کیسه اب تشکیل شده اما جنین هنوز نه چه معنی میده؟

من 9روز ازموعدپریودم گذشته سونو دادم دکتر گفتن بارداری وکیسه اب تشکیل شده اما چون زیره 1ماه هست جنین تشکیل نشده وگفتن 10 روزدیگه بیامجددا سونوگرافی.

این چه معنی میده؟مشکلی هست؟ ممکنه پوچ باشه؟

لطفا زودجواب بدیدنگرانم

13. a2006n نوشته است: سلام دکتر جان
    من در ماه 5 بارداری هستم حدود یک ماه قبل در 16 هفتگی برای سونوگرافی مراجعه کردم و دکتر جنس جنین را دختر تشخیص داد  و ضربان قلب نی نی رو 132 نوشته با توجه به اینکه میگن ضربان زیر 140 مغمولاً پسره ممکنه سونو اشتباه کرده باشه؟
    البته جنسیت زیاد برام مهم نیست ولی میخام مطمئن بشم
    مرسی

خوب اگه اینجوری بود با توجه به تعداد ضربان یه روش قطعی و زود و مطمئن برای تشخیص جنسیت جنین بکار می بردند
    دوست عزیز سونو با توجه به دید خود دکتر مشخص میشه و درصد اطمینانش خیلی بیشتره
    البته توی سونوهای بعدی که سن جنین بیشتر میشه دید هم بهتر و تشخیص قطعی تر میشه

14. Ghazale88 نوشته است: سلام خدمت اقای دکتر ودوستان

اینکه میگن کیسه اب تشکیل شده اما جنین هنوز نه چه معنی میده؟

من 9روز ازموعدپریودم گذشته سونو دادم دکتر گفتن بارداری وکیسه اب تشکیل شده اما چون زیره 1ماه هست جنین تشکیل نشده وگفتن 10 روزدیگه بیامجددا سونوگرافی.

این چه معنی میده؟مشکلی هست؟ ممکنه پوچ باشه؟

لطفا زودجواب بدیدنگرانم

سلام

وجود ساک حاملگی اما بدون رویان یعنی بارداری پوچ.
    چون سونو زود انجام شده برای تشخیص گذاشتن در این مورد زوده؛ شما فعلا منتظر بمونید؛ معمولا از هفته‌‌های 5 و 6 رویان رویت میشه.

15. سلام
    تاریخ اخرین پریود من 4/1/92 بوده با این حساب من هفته چند بارداری هستم وکی مجددا برم سونوگرافی؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 40 از 58
رفتن به صفحه :    ... 40 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید