شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عکس العمل من در مقابل بد رفتاری نامزدم؟؟

1. به نظر من اين مشكلات خيلي جديه. چرا بايد هر روز در زندگي سر مسائل كوچيكي مثل جواب ندادن گوشي دعوا كنيد؟ اينجور آدمها غير قابل تحملند. مهم نيست زن باشند يا مرد. در نهايت يا شما مجبوريد هميشه باب ميلشون رفتار كنيد."مثل اينكه با دوستاتون رفت و آمد نكنيد، با خانواده قطع رابطه كنيد، فعاليت هاي كاريتون رو محدود كنيد، احتمالا كارهاي بدي مثل چك كردن گوشيتون و ... رو هم انجام ميدند." يا اينكه شما نميتونيد خواسته هاش رو اجرا كنيد و در نهايت كار به دعوا و حتي بدتر از اون ختم ميشه؛ مثل جدايي. پس همين الان به فكر حلش باشيد. در چنين شرايطي گذشت، به اميد اينكه بعدا يادش ميره و پشيمون ميشه اصلا كار درستي نيست. ما بايد به فكر حفظ شخصيتمون باشيم؛ نه اينكه بعد از اينكه شخصيتمون له شد "كه بعد از مدتي آروم آروم ممكنه در جمع هم اتفاق بيفته" طرف بياد و عذر خواهي كنه.
    توي تعطيلات عيد ما با دستامون يه ويلا تو شمال گرفته بوديم. شوهر يكي از دوستام هر لحظه بهش گير ميداد كه الان كجا ميري، از پيش من تكون نخور، اينو بخور اونو نخور، با اون بازي كن با اين نكن، آخر هم سر يكي از همين مسائل با شوهرش دعواش شد و كلي فحش به هم دادند. جالب اينجا بود كه فرداش با هم آشتي كردند و به ما هم گفتند ببخشيد كه شبتون رو خراب كرديم؛ اما من هيچ وقت از ذهنم پاك نميشه كه شوهرش بهش چه فحش هايي داد. يه جورايي حس ميكنم چقدر آدماي بي شخصيتي هستند. اگر دوست نداريد اين نوع اتفاقات براتون بيفته از الان به فكرش باشيد.[/quote]

عزیزم کار اون شوهر دوستتون اشتباه بوده که جلو جمع کنترل اعصابشو از دست داد.همسر من هم بد دهن هست وقتی موقع عصبانیت به من فحش میده من واقعا میفهمم نمیتونه خودشو کنترل کنه  و بعدش ناراحت میشه و به من میگه موقع عصبانیت با من صحبت نکن خیلی هم سعی کرده فحش نده که تقریبا موفق هم شده.علت اینکه شما فحاشی اون اقا رو فراموش نکردید به خاطره اینکه حسی به اون طرف ندارید در نتیجه تو ذهنتون حک شده.ولی واسه ی اون دوستتون  چون همسرشو دوست داره خیلی زود از ذهنش کمرنگ میشه. ادم باید یه کاری کنه طرف خودش پشیمون بشه .اگه دوستتون یک مقدار با همسرش مدارا میکرد و تو خلوت به همسرش گوشزد میکرد اینجوری نمیشد. منم اولا سر همین گوشی جواب ندادن با همسرم بحثم میشد ولی وقتی صحبت کردیم با هم حل شد. مردا اخلاقاشون فرق میکنه درجه ی لجبازیشون حساسیتشون و... اون بستگی به اون فرد داره چه کاری باید بکنه

2. سلام
    وارد بحثتون میشم با اجازه ! چون لازم دیدم یه سری نکات رو بیان کنم!
    خدمت خانوم های عزیز لازم دیدم عرض کنم که  ، عزیزان درسته تو زندگی خیلی اتفاقات میافتن از دعوا و  قهر و اخم و تخم و .... و همیشه گل و بلبل و اینا نیست اما !!!! اما یادتون نره که تو صحبتای هیچ روانشناسی و تو هیچ کتاب روانشناسی به پذیرفته بودن فحش و بد دهنی و شکاکی و بد اخلاقی اشاره ای نشده ! در دین اسلام هم  فحش دهنده = هرزه گوی هست و بسیار نکوهیده شدن اون هایی که این صفت رو دارن ! فحش به همسر جفایی هست که شوهر در مقابل زنش انجام میده و شخصیت زن رو زیر پاهاش له میکنه و ارزش اون خانوم رو بسیار بسیار بسیار پایین میاره بخصوص اگه تکرار شونده باشه که نوعی بیماری حاد تلقی میشه ! به قول استادی تجسم فحش به این صورته : کسی که فحش میده مثل این میمونه که چرک و کثافت از دهنش بیرون میریزه ! با این منظره کی کیف میکنه ؟! پس بد دهنی و فحش دادن همسرانتون رو  به پای ویژگی اخلاقیشون نذارین که طبیعی تلقی بشه ، این بیماریه و بسته به شدتش باید درمان بشه ! بهتره تو هر زمینه ای اطلاعات داشته باشیم تا بدونیم چیو بپذیریم چیو نپذیریم ! خیلی از خانونم ها قبول نمیکنن که همسرشون شراب بخورن چرا ؟ چون حرامه و زوال عقل میاره ! اینم بدونیم که فحش دادن هم حرامه دوستان و هم از زوال عقل خبر میده هم روند زوال عقل رو تسریع میکنه ! این منبع رو هم بخونین لطفا دوستان .
    در مورد شکاک هم وضع به صورت بالاس ، شکاکی =سوءظن داشتن درجاتی داره اما اکثرا اگه بهش دامن زده بشه و درمان نشه حاد تر و حاد تر میشه تا جایی که فرد حتی میتونه همسرشو هم بکشه ! هر دوی این مسائل رو جدی بگیرین و با یه مشاور در میون بذارین ! تحمل این ویژگی ها به مرور براتون سخت و زجر اور خواهد شد عزیزان ! بحث با ادم شکاک مثل اب کوبیدن میمونه تو هاونگ ! یا کووبیدن میخ به سنگ !
    هیچ جایی دوستانم ننوشته لجبازی و شکاکی و بد دهنی و فحاشی و .... از خصوصات مرداس نه تو دینمون نه تو کتب روانشناسی این ور ابی یا اون ور ابی !!!!
    این منبع رو هم بخونید لطفا .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. اتفاقا منم یه جورایی شبیه نامزد یاسم اما الکی باش بحث نمیکنم اگرم باش بحثی کنم بیشتر خودم واسطه میشم از دلش در میارم کلا خیلی طول بکشه چند ساعت یا یک روز بعدش باش خوب میشم

کلا پسرا اینجورن فک میکنند نامزدشون کجا با کیند بدون اون بش خوش میگزره این حرفا کلا موافقم کودک درون اقایون زنده تره تا خانم ها

به نظر من یخورده زیادی نازشو میکشی بعضی وقتا که مقصر اونو بزار خودش بیاد جلو

4. Mr_miladi نوشته است: یکم عامیانه حرف میزنم تا مطلب رو بگیرید.....منم خودم هم جنس مردها هستم......شما خانوم ها یک سلاح پیشرفته ای دارید که هیچ جنبنده ای قادر نیست در مقابل آن ایستادگی کند....چه برسد به مردها....و آن زبان ملایمت است....
    شما در این جور مواقع باید با ملایمت برخورد کنید و از سیاست زنانه ی خود استفاده کنید..... به قول معروف باید چرب زبانی کنید... دو بار که کلمات : عزیزم و ..... را بکار ببرید.....مردها در مقابل همچین حرفهایی سریع کم می اورندو خام میشوند....
    سعی کنید در زندگی مشترکتان به جای لج کردن و دور شدن از همسرتان.....با آن بیشتر دوست شوید و آن را با زبان ملایمت ارام نگه دارید....
    موفق وپیروز باشید

تایید میشه

5. سلام
    من یک مشکل دارم . 5 سال پیش با نامزدم دوست شدم  و یک ساله نامزد. 6 ماه پیش در تهران دانشگاه قبول شد از اون روز مشکلات ما شروع شد.درخواست برای میل جنسی مداوم و از اونجایی که من خودم هم درگیر درسم امکانش نیست  به طوری که این چندماه اخیر پرخاشگر شده در جواب محبتهای من بی  ادبانه برخورد میکنه و کم توجهی. و مدام تاکید میکنه که میل جنسی زندگیش رو از بین برده حتی روانپزشک  هم رفته نتونست با درمان دارو کنترلش کنه. میدونم که واقعا مشکلش همینه نمیدونم چطور باید باهاش رفتار کنم تا این بحران رو بگذرونیم . به خاطر درس هر دو الان امکان ازدواج نداریم. من که فعلا روند بیتوجهی رو گرفتم برعکس همیشه پیگیرش نمیشم.اس ام اس نمیدم و زنگ نمیزنم. حس میکنم توجه زیاد من باعث این رفتارهاش شده و به خودش اجازه میده بد برخورد کنه . چون رفتارش با بقیه معمولیه.

6. سلام به همه کاربران محترم
    من 25 سالمه شوهرم سه سال و نیم از من بزرگتره.خیلی زود بهش برمیخوره اگه مامانم به دو تا شوهر خواهرای دیگم یک جانم اضافه تر بگه شوهرم عصبی میشه وقتی هم ناراحت از یه موضوعی میشه دیگه زنگ نمیزنه جواب پیامامو نمیده خودش تنهایی میره پارک بعدش من که تازگیا بعد ناراحتیش میذارم تو غار تنهاییش بمونه وقتی از غارش میاد بیرون پرخاش میکنه که چرا بهش زنگ نزدم و میگه خیلی بهت خوش میگذره و ....دوباره یه بحث جدید شکل میگیره.بخدا کلافه شدم از اخلاقش هر دو هفته ای یکبار این کار تکرار میشه.موندم چیکار کنم؟کسی هست منو کمک کنه ؟

7. kosar نوشته است: سلام به همه کاربران محترم
    من 25 سالمه شوهرم سه سال و نیم از من بزرگتره.خیلی زود بهش برمیخوره اگه مامانم به دو تا شوهر خواهرای دیگم یک جانم اضافه تر بگه شوهرم عصبی میشه وقتی هم ناراحت از یه موضوعی میشه دیگه زنگ نمیزنه جواب پیامامو نمیده خودش تنهایی میره پارک بعدش من که تازگیا بعد ناراحتیش میذارم تو غار تنهاییش بمونه وقتی از غارش میاد بیرون پرخاش میکنه که چرا بهش زنگ نزدم و میگه خیلی بهت خوش میگذره و ....دوباره یه بحث جدید شکل میگیره.بخدا کلافه شدم از اخلاقش هر دو هفته ای یکبار این کار تکرار میشه.موندم چیکار کنم؟کسی هست منو کمک کنه ؟

عزیزم منم مشکل شما رو دارم این وضع غیر قابل تحمل همسر منم حداقل ماهی یکبار سر موضوع جدیدی بحث راه میندازه حدود یک هفته قهر میکنه جواب پیام هم نمیده بعد منم اگه بهش پیام ندم یا زنگ نزنم میگه چرا زنگ نزدی خوش میگذروندی و ... حدود یکسال و نیم دارم این رفتارشو تحمل میکنم از سلاح هی زنانه ام استفاده کردم ولی هیییییییچ تاثیری نداشت. متاسفانه کاسه صبرم لبریز شده و الان حدود 26 روز نه من پیام بهش میدم نه اون اگرم پیام بده توش فحاشی کردن. پدرم اصرار به جدایی داره منم دارم روش فکر میکنم دیگه واقعا خسته شدم وقتی هنوز زیر یک سقف نرفتیم اینه وضعمون وای به حال اینکه بریم زیر یک سقف

8. kosar نوشته است: سلام به همه کاربران محترم

دوست عزیز
    خوب بهتره به مادرتون بگید که ایشون خیلی حساسن و رعایت حالش رو بکنن
    با همسرتون هم حرف بزنید که دچار سو تفاهم نشن که این کارا عمدی نیست
    بهترین راه حرف زدن باهاش و نزدیک تر شدن بهشه
    و در نهایت اگه هم هاینا جواب نداد مراجعه به یه مشاور هست

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. sarina_69 نوشته است:
    kosar نوشته است: سلام به همه کاربران محترم

عزیزم منم مشکل شما رو دارم این وضع غیر قابل تحمل همسر منم حداقل ماهی یکبار سر موضوع جدیدی بحث راه میندازه حدود یک هفته قهر میکنه جواب پیام هم نمیده بعد منم اگه بهش پیام ندم یا زنگ نزنم میگه چرا زنگ نزدی خوش میگذروندی و ... حدود یکسال و نیم دارم این رفتارشو تحمل میکنم از سلاح هی زنانه ام استفاده کردم ولی هیییییییچ تاثیری نداشت. متاسفانه کاسه صبرم لبریز شده و الان حدود 26 روز نه من پیام بهش میدم نه اون اگرم پیام بده توش فحاشی کردن. پدرم اصرار به جدایی داره منم دارم روش فکر میکنم دیگه واقعا خسته شدم وقتی هنوز زیر یک سقف نرفتیم اینه وضعمون وای به حال اینکه بریم زیر یک سقف

دوست عزیز
    شما هم بهتره قبل هر تصمیمی به یه مشاور مراجعه کنید تا سحبت های دو طرف رو بشنوه
    و پیشنهاد من اینه که حتما قبل از اینکه سر خونه زندگیتون برید این کار رو بکنید

10. با سلام وشب بخیر

یک مشکل واسم پیش اومده موندم کارم اشتباه بوده یا درست از شما دوستان کمک میخوام
    چند روز دیگه تولد مادرم هست الان هم چند روزی هست که نامزدم از لحاظ فکری و روحی به هم ریخته هست دچار مشکلات مالی شده و بدهی بالا اورده و الان اسرار داره که باید واسه مامانم کادو بگیره منم بهش گفتم من پول میدم کادو میگیرم به نام هر 2مون میگه نه من جدا تو جدا
    هر چی میگم شرایط مساعدی نداری اقلا من الان پول میدم بعدا تو با من حساب کن میگه نه
    منم نگران وضعشم خیلی فشار روشه خوردو خوراک نداره زیر چشمش گود افتاده خیلی بهم ریختس امروز که دیدمش نزدیک بود بزنم زیر گریه
    به خاطر همین به مامانم جریانو گفتم که باهاش صحبت کنه در مورد کادو که این اتفاقم افتاد ولی نامزدم عصبانی شد که چرا به مامان گفتم و کلی سرم داد زد
    نمیدونم چی فکر کرده شاید به غرورش برخورده ولی من خیلی نگران وضعشم دلم نمیخواد روش فشاری حداقل از طرف من باشه

11. سلام دوباره
    من یک تصمیمی گرفتم میخواستم نظر شما دوستان را هم بدونم
    من میخوام از این به بعد با نامزدم مثل خودش رفتارکنم مثلا وقتی با دوستاش هست بهش بگم انگاربهت خوش میگذره یا دورت شلوغه منو فراموش کردی یا وقتی واسش اس ام اس میاد بگم کیه
    نمیدونم ولی خیلی لجم گرفته به نظرم کاری که میخوام بکنم درست نیست ولی باید بفهمه که با رفتارایی که تا الان داشته چه جوری منو ناراحت کرده

همش میگه همه چیز باید 2طرفه باشه اخه این چه 2طرفه ای هست که وقتی من میرم جایی مدام باید حالش رو بپرسم ولی وقتی اون میره جایی به زور 1زنگ میزنه یا پیام میده همش من بهش پیام میدم
    یا پیام که واسم میاد به شوخی داره میگه کیه بعد یک مقدار جدی میشه میگه وقتی باهاتم چرا واست اس اومد؟؟؟ خودش اصلا دوست نداره ازادیش ازش گرفته بشه یا اینکه بخواد سوال و جواب پس بده ولی این کارو با من دوست داره انجام بده
    بعد که بهش میگم من که باهات صادقم چیز پنهونیم که ازت ندارم میگه میدونم داشتم باهات شوخی میکردم من مثل چشمام به تو اعتماد دارم
    اگه اعتماد داره این رفتارش چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا واسم قابل درک نیست
    از چیزی که بیشتر حرصم میگیره هر چی میشه میگه بچه ای یا رفتارت بچه گانست
    اگه من بچم چرا با منی؟ برو با کسی که عقلش بیشتر از منه اینم درک نمیکنم به نظر شما رفتار من بچه گانست؟؟؟
    یا اینکه 1روز که کمتر بهش زنگ میزنم میگه دیگه دوستم نداری
    خودش عادت داشت همیشه قبل از اینکه بره کلاس بهم زنگ بزنه بعضی روزا نمیزنه خوبه منم بهش بگم دیگه دوستم نداری؟؟
    همش دنبال ایراد از منه که بزنه تو چشم به این فکر نمیکنه که ممکنه رفتارای خودشم زیاد خوشایند نباشه
    واقعا دیگه الن بهم ریخته و عصبیم همش در حال مقایسه رفتار ها هستم ادمی بودم که هیچ وقت هیچ چیزی رو مقایسه نمیکردم حساس نبودم چون به نظرم دنیا ارزش اعصاب خوردی رو نداره ولی رو این موضوع خیلی حساس شدم
    ببخشید خیلی پر حرفی کردم واقعا دلم پره

12. سلام دوستان عزیزم تمام مشکلات من کاملا بر عکس شماست با اینکه چند روز دیگه عقد میکنیم ولی فک میکنم همسرم دوسم نداره . تمام این مشکلات تلفن اینل واسه رابطه ما هس ولی کاملا برعکس

13. donya74

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    slm namzade man kheyli bikhile vaghti eshtebahi mikone vaghti mikham tojihesh konam hosele nadare o mikhad zud tamum kone dige khaste shodam nemifahmamesh engar faghat vase khoshish ba mane

14. خانم یاس به نظرم شما بسیار دختر متین و عاقلی هستین و همین امر باعث شده که نامزدتون سر علاقه ایی که به شما داره رفتار هایی داشته باشه که شاید درست نباشه.به نظر من هر گونه مشکلی که با همسرتون دارین از الان کاملا منطقی با همسرتون درمیون بذارین.بهش بگین که من با این رفتارت مشکل دارم.و اینکه مشاجره ی بینتون به مادرتون منتقل میشه موضوعی هست خیلی مهم.و من از شما اینو میخوام که به همسرتون تاکیید کنین که این رفتارش اذییتتون میکنه من میخوام شما آینده همراه با آرامش داشته باشین و  با این مضوع احتمال ایجاد مشکل زیاده.امیدوارم خیلی راحت از پس این مشکل بر بیان.در ضمن اینکه گفتین شما ادمه صبوری هستین یک امتیازه خیلی مثبت در زندگیه زناشویی هست ولی فراموش نکنین که احترامی که شما در مقابل گفته نامزدتون میزارین باید متقابل باشه.یه راه کار دیگه میتونین یک بار کاری که انجام میده و شما دوست ندارین رو خودتون انجام بدین اگه اعصبانی شد تاکیید کنین که این نتیجه رفتار خودتونه.ولی طولش ندین دعوا میشه ها

با آرزوی موفقیت برای زندگیتان

15. donyaye عزیز به نظرم وقتی میخوای نامزدت رو توجیه کنی حرفت رو مختصر بگو که منطقی باشه
    یعنی لب مطلب رو بگو
    حرف حساب بزن چون حرف حساب جوابی نداره البته دوستانه
    بعدشم بگو در رفتارش تغییزی بده و به حرفات اهمیت بده
    امیدوارم دوستان راهنماییت کنن نمیدونم حرفی که زدم تا چه حد جواب میده
    اصلا خودمم حال مساعدی ندارم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 4
رفتن به صفحه    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید