شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

یخ کردن بدن

1. با سلام

یه مدت هست وقتی میخوابم توی خواب احساس میکنم تمام بدنم یخ کرده و این در صورتی هست که پتو روی بدنم هست و از همه مهمتر که بیرون بدنم گرم هست ،یعنی از داخل احساس میکنم یخ یخ هستم اما پوست بدن گرم هست.
    همیشه پیش نمیاد ، اما هفته ای 2 یا 3 بار هست و اینکه این مورد هم توی خواب شب و هم خوای بعد ازظهر برام پیش اومده.

به نظرتون علت چیه؟
    منتظر پاسختون هستم
    سلامت باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. احتمال داره از کم خونی باشه اما لزوما هر یخ زدنی دلیل بر کم خونی نیست

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام

منم فکر می کنم از کم خونی باشه
    چون منم کم خونی فقر آهن دارم و همیشه چه توی اوج گرما و چه سرما، کف دستها و پاهام واقعا دمایی زیر صفر درجه داره. پزشکمم همیشه بهم گفته از کم خونیه و نیازی نیست نگرانش باشم
    ولی خب شما از داخل احساس یخ زدگی رو داری و اسمی از عضو خاصی نبردی پس می تونه لزوما کم خونی هم نباشه. فکر می کنم یه آزمایش خونی کلی و البته بررسی شدنت از لحاظ کار تیروئید و البته کبد و کلیه هات می تونه مفید باشه و جواب عقلانی تری بگیری، و اینکه دیدم کسانی که مشکل معده یا روده دارن منظورم از لحاظ گوارشی و هضم غذا و ایناس، اونا هم یخ می کنن همیشه اما خب عمومیت نداره چون خودم مشکل معده دارم ولی یخ بودن دست و پاهام واسه کم خونیمه و جای دیگه ی بدنم یخ نمی کنه اصلا
    سلامت باشی دوست من، و البته شاد.

4. در ادامه و تایید سخن دوستان توصیه می کنم حتما به متخصص مراجعه و آزمایشات لازم رو انجام بدید
    در زمانی که این اتفاق براتون رخ میده فشار خون تون رو چک کردید؟

5. سلام
    ممنون از پاسخ هاتون

داخل بدنم یخ میکنه قسمت بالا یعنی داخل پاهام احساس سرما نمیکنم ،میشه گفت از کمر به بالا .

مشکل گوارش هم ندارم .
    فشار خونم رو هم تست نکردم آخه همیشه توی خواب اینجور میشم (کی حال داره فشار بگیره : ))   )

6 ماه این قرص هارو بخاطر کیست میخورم :
    متفورمین (بعد از ناهار)
    ضد بارداری روکین (شب به شب)
    اسپیرونولاکتون (روزی 2 عدد یکی صبح یکی شب هرکدوم 25 ،یعنی در روز 50 واحد)
    10 روز هم در ماه سیپروترون
    البته دقت نکردم وقتایی که سردم میشه سیپروترون دارم مصرف میکنم یا نه!

با تشکر

6. sima_65 نوشته است: سلام
    ممنون از پاسخ هاتون

داخل بدنم یخ میکنه قسمت بالا یعنی داخل پاهام احساس سرما نمیکنم ،میشه گفت از کمر به بالا .

مشکل گوارش هم ندارم .
    فشار خونم رو هم تست نکردم آخه همیشه توی خواب اینجور میشم (کی حال داره فشار بگیره : ))   )

6 ماه این قرص هارو بخاطر کیست میخورم :
    <a>متفورمین</a> (بعد از ناهار)
    ضد بارداری روکین (شب به شب)
    <a>اسپیرونولاکتون</a> (روزی 2 عدد یکی صبح یکی شب هرکدوم 25 ،یعنی در روز 50 واحد)
    10 روز هم در ماه <a>سیپروترون</a>
    البته دقت نکردم وقتایی که سردم میشه <a>سیپروترون</a> دارم مصرف میکنم یا نه!

با تشکر

سلام

اگه سردی بدن رو  "همیشه در زمان خواب" احساس می کنید که این سردی به خودی خود نمیتونه بیانگر مشکلی باشه.
    در حالت خواب، بدن به خاطر عدم تحرک از حالت نرمال سردتر هست.
    در غیر اینصورت، درخواست CBC از جمله اولین اقدام ها برای شما خواهد بود.

7. سلام

پیرو توضیحاتی که قبلاً دادم ، تقریبا 2 هفته بود احساس سرما رو نداشتم اما الان باز چند روز هست شدیداً هم توی خواب هم توی بیداری سردم میشه .(افت فشار در حالت خواب یه چیز همیشگی هست اما من جدیداً سردم میشه )
    آزمایش خون هم دادم توی تاپیک تفسیر آز خون قرار دادم کاربر گرامی m1989  لطف کردن پاسخ دادن .
    طبق فرمایشات ایشون کم خونی دیده نشده.
    واقعیت هنوز دکتر هم نبردم جواب آزمایش رو ، هم دکترم مسافرت بود هم خودم مشغله داشتم.

اشتهام شدیداً زیاد شده ، به طوری که همش میخوام یه چی بخورم البته تا جایی که بتونم مقاومت میکنم .وزنم داره میره بالا با اینکه 3 روز در هفته ورزش میکنم. ارشد کلاسم و این بالا رفتن  وزن بین بچه های باشگاه اذیتم میکنه ، تا جایی که بتونم جلوی آینه های باشگاه قرار نمیگیرم .

این افزایش اشتها ربطی به احساس سرمای دورنی بدنم داره؟ علت چی میتونه باشه؟
    منتظر پاسختون هستم .

داروهای در حال مصرف: متفورمین روزی 1 عدد،اسپیرونولاکتون 1عدد،قرص اهن 1 عدد،یک روز در میون هم ب1 (300) و مولتی دیلی  میخورم.

با تشکر،پیروز باشید.

8. سلام اشتهای زیاد می تونه نشانه استرس باشه واز طرفی مولتی دیلی باعث زیاد شدن اشتها میشود

9. سلام بر همه من اطلاع دقیقی ندارم و نمی خوام شمارو گمراه کنم با نظری که نمیدونم درسته یا نه و تشخیصشو میذارم ب پزشک عزیز اما احتمالا مال کم خونی باشه حتما با1پزشک مشورت کنید.م ح م د

10. یخ کردن بدن یا ناشی از کم خونی ناشی از فقر آهنه که قرصها ی آهن معمولا برطرفش میکنه
    و قرص های ایرانی اگر حساسیت نداشته باشید بهتره
    و یا اینکه فشار پایین و استرس و اضطراب هم میتونه باعث سرد شدن بدن بشه
    آزمایش تیروئید رو ه فراموش نکنید

11. آزمایش دادم
    کم خونی نداشتم اما همچنان دارم قرص آهن مصرف میکنم.
    2ماه هم هست علی رغم ورزش و فعالیتی که دارم وزنم کاملا مشهود بالا رفته.
    طوری که حتی از ورزش هم بعد 4سال دارم زده میشم.
    اینکه گفتید آز تیروئید ، مگه علائم تیروئید سردی بدن هست ؟ البته الان دیگه اونجور یخ نمیکنه بدنم.
    اخه بچه های باشگاه گفتن تست تیروئید بده میخوام ببینم این سردی هم ممکنه از علائم باشه علاوه بر چاقی .

12. sima_65 نوشته است: آزمایش دادم
    کم خونی نداشتم اما همچنان دارم قرص آهن مصرف میکنم.
    2ماه هم هست علی رغم ورزش و فعالیتی که دارم وزنم کاملا مشهود بالا رفته.
    طوری که حتی از ورزش هم بعد 4سال دارم زده میشم.
    اینکه گفتید آز تیروئید ، مگه علائم تیروئید سردی بدن هست ؟ البته الان دیگه اونجور یخ نمیکنه بدنم.
    اخه بچه های باشگاه گفتن تست تیروئید بده میخوام ببینم این سردی هم ممکنه از علائم باشه علاوه بر چاقی .

سلام

هیپوتیروئیدیسم در مواردی باعث میشه که بدن سرما رو نتونه تحمل کنه خصوصا اینکه پست‌تون مربوط به زمستون میشه.
    معمولا همراه با CBC، تست تیروئید هم درخواست میشه که در مورد شما یادمه اینطور نبود
    می‌تونید به متخصص غدد مراجعه کنید تا تست براتون درخواست کنه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید