شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اثر دارو ها در بارداری

1. hanane66

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام.من در هفته 8 بارداری هستم.در ماه اول به دلیل اینکه نمیدانستم باردارم داروهای زیادی مصرف کردم.میخاستم ببینم کدامیک از این دارو ها برای جنین نقص ایجاد میکند و در کل چطور میتوان از وجود نقص در جنین قبل از تولد آگاهی پیدا کرد؟

(البته در هفته 6 سونو انجام شد و جنین ضربان قلب داشت و همه چی نرمال بود)

داروها:
    1-مترونیدازول حدود دو بسته
    2-ویتامین e  100
    3-دوفاستون 20 عدد
    3-متفورمین
    4-قرص کلسی .... ( کلسیم با ویتامین d )
    5-دیکلوفناک 50
    6-شیاف antihemorrhoid
    7-عرق فراسیون به مقدار زیاد.
    8-استفاده از دوش واژینال برای شستشو با آنتیبیوتیک گرفته شده از عطاری روزی 2بار به مدت یک هفته

2. hanane66 نوشته است: با سلام.من در هفته 8 بارداری هستم.در ماه اول به دلیل اینکه نمیدانستم باردارم داروهای زیادی مصرف کردم.میخاستم ببینم کدامیک از این دارو ها برای جنین نقص ایجاد میکند و در کل چطور میتوان از وجود نقص در جنین قبل از تولد آگاهی پیدا کرد؟

(البته در هفته 6 سونو انجام شد و جنین ضربان قلب داشت و همه چی نرمال بود)

داروها:
    1-<a>مترونیدازول</a> حدود دو بسته
    2-ویتامین e  100
    3-دوفاستون 20 عدد
    3-<a>متفورمین</a>
    4-قرص کلسی .... ( کلسیم با ویتامین d )
    5-دیکلوفناک 50
    6-شیاف antihemorrhoid
    7-عرق فراسیون به مقدار زیاد.
    8-استفاده از دوش واژینال برای شستشو با آنتیبیوتیک گرفته شده از عطاری روزی 2بار به مدت یک هفته

اگر منظورتون از ماه اول دوهفته ی اول باشه موردی نداره آنتی همروئیدو با نظر پزشک در بقیه زمانهای بارداری هم میشه استفاده کرد.عرق فراسیون از خانواده ی نعناست اما لزومی هم نداره در بارداری استفاده بشه اگر ناراحتی معده دارید بانظر پزشک داروهای دیگه هم میشه داده بشه.دیکلوفناک رو خصوصا ماههای آخر اصلا استفاده دیگه نکنید.متفورمین رو اگر برای تحریک تخمکگذاری وباردارشدن پزشک به شما داده که کلا دیگه استفاده نمیکنید اگرمشکل قند خون دارید نوع دیگری از دارو تجویز باید بشود .استفاده از قرص کلسیم در بارداری مشکلی ندارد ولی نباید حاوی ویتامین dزیادی باشد بنابراین نوع کلسیم از این به بعد اگر بخواهید استفاده کنید بهتر است کلسیم dنباشد.دوفاستون وویتامین ای هم در یکی دو هفته ی اول که هنوز تازه لانه گزینی شروع میشود موردی نداره ولی دوباره نباید استفاده بشه.در مورد دوش واژینالتون هم نظری ندارم چون نمیدونم چی بوده
    یکسری از نقایص که مربوط به ظاهر جنینه در سونوی معمولی دیده میشه مثل دست وپا .قلب . کلیه و...اگر مسئله عقب ماندگی ذهنی یا بعضی سندرم ها باشه یکسری آزمایشات خون وگاهی نمونه از مایع آمنیوتیک لازمه با پزشکتون در مورد اینکه برای چه نقصی نگرانید مشورت کنید راهنمایی خواهیدشد

3. سلام من میگرن شدید دارم . 7ماهه باردارم آیا استفاده از استامینوفن 500 تاثیری بر روی جنین دارد
    تا چند ماهگی می توانم استفاده کنم.؟

4. MAMAR110 نوشته است: سلام من میگرن شدید دارم . 7ماهه باردارم آیا استفاده از <a>استامینوفن</a> 500 تاثیری بر روی جنین دارد

سلام

مصرف استامینوفن در بارداری مشکلی نداره.

5. سلام من میگرن شدید دارم . 7ماهه باردارم آیا استفاده از امپول پرومتازین  50تاثیری بر روی جنین دارد

6. MAMAR110 نوشته است: سلام من میگرن شدید دارم . 7ماهه باردارم آیا استفاده از امپول پرومتازین  50تاثیری بر روی جنین دارد

سلام

مصرف اغلب داروهای گروه آنتی هیستامین ها، در زمان بارداری در دسته‌ی B و C جای می گیرن و طبق دسته بندی FDA، داروی promethazine در دسته‌ی C قرار داره و این یعنی در صورت تجویز پزشک مشکل خاصی رو به دنبال نخواهد داشت.

7. سلام
    من 30 ساله هستم و پرولاپس دریچه میترال به صورت No classical و نارسایی قلبی در حد mild دارم تا 18 سالگی و زمان کنکور متوجه چیزی نشدم زمان کنکور به علت تپش قلب به دکتر مراجعه کردم و این بیماری تشخیص داده شد. و باز تا سن حدود 26 سالگی هیچ علامتی نداشتم حتی تربیت بدنی همیشه 20 می گرفتم. اما قبل از ازدواجم علائمی مثل تپش قلب و ضربات کوبنده بدحالتی شروع شد. که گاهی برای از بین رفتن علائم پروپرانولول مصرف می کنم(در ضمن بیماری پیشرفتی نداشته). بعضی اوقات این علائم خیلی شدید هست و واقعا اذیت می کنه. تصمیم به بارداری دارم. چه کار باید بکنم. مصرف این دارو در دوران بارداری مشکلی ایجاد می کنه؟ چون در گروه C هست. ضمن اینکه ترس از این دارم که علائمم شدید باشه و کلا دار فانی رو وداع بگم. یا بچه مشکل دار شه.
    قبل از ازدواج به من گفتن مشکلی برای ازدواج و بچه نداری و نباید خودت رو ببازی ولی انگار حرف بی خودی بوده. چون هیچ ضمانتی نیست.

8. anahitasamimi نوشته است: سلام
    من 30 ساله هستم و پرولاپس دریچه میترال به صورت No classical و نارسایی قلبی در حد mild دارم تا 18 سالگی و زمان کنکور متوجه چیزی نشدم زمان کنکور به علت تپش قلب به دکتر مراجعه کردم و این بیماری تشخیص داده شد. و باز تا سن حدود 26 سالگی هیچ علامتی نداشتم حتی تربیت بدنی همیشه 20 می گرفتم. اما قبل از ازدواجم علائمی مثل تپش قلب و ضربات کوبنده بدحالتی شروع شد. که گاهی برای از بین رفتن علائم <a>پروپرانولول</a> مصرف می کنم(در ضمن بیماری پیشرفتی نداشته). بعضی اوقات این علائم خیلی شدید هست و واقعا اذیت می کنه. تصمیم به بارداری دارم. چه کار باید بکنم. مصرف این دارو در دوران بارداری مشکلی ایجاد می کنه؟ چون در گروه C هست. ضمن اینکه ترس از این دارم که علائمم شدید باشه و کلا دار فانی رو وداع بگم. یا بچه مشکل دار شه.
    قبل از ازدواج به من گفتن مشکلی برای ازدواج و بچه نداری و نباید خودت رو ببازی ولی انگار حرف بی خودی بوده. چون هیچ ضمانتی نیست.

سلام
    ببینید دوست عزیز این مسئله خیلی مهمتر از اونیه که بخواید تو این سایت به جوابتون برسید. شما برای بارداری باید تحت نظر متخصص زنان و قلب بطور همزمان باشید و مصرف داروهاتون با نظارت هر دو پزشک باشه. توصیه میکنم قبل از اقدام برای بارداری هم با هر دو متخصص مشورت کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید