شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ارتباط بین خودارضایی و ابتلا به واریکوسل

1. zmrk

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    اینکه میگید ریشه یابی بشه من فک میکنم چون با همسر اولش مشکل داشت به این حد رسیده چون همسرشو دوست نداشت اگه رابطه ایم برقرار میشد بینشون از روی اجبار و اصرار زیاد همسرش بود یوقتایم بخاطر اینکه به قول خودش سراغ زن دیگه نره با بی میلی فراون رابطه بر قرار میکرد
    یه سوال دیگه اگه کسی پیدا بشه که دوستش داشته باشه از طریق اون میشه این حس بدی که نسبت به رابطه جنسی با جنس مخالف داره درست بشه یا نه
    البته کسی تو زندگیش بود که میگفت خیلی دوسش داره ولی با اونم به مشکل برخورد نه اینکه نخواد باهاش رابطه داشته باشه با اون ارضا نمیشد نمیدونم طرف نمیتونست ارضاش کنه یا این خود ارضایی باعث شده بود که ارضا نشه تو رابطه با اون اقا
    برای من این سوال پیش اومد که واقعا خود ارضای میتونه همچین حسی رو از ادم بگیره و طرف مقابلش نتونه ارضاش کنه یا نه اگه میتونه چیکار باید کرد
    بازم ازتون تشکر میکنم بخاطر راهنماییهای خوبتون چون من هیچ اطلاعاتی درباره خود ارضایی نداشتم

2. با سلام
    گزارش سونوگرافی داپلر رنگی بیضه ها و کورد به شرح زیر:
    سونوگرافی داپلر رنگی و سیاه و سفید از بیضه ها و کورد انجام شد.
    واریکوسل گریدII در سمت چپ (rest =2.4 strain 3.2 mm) با مانور والسالوا و در حالت ایستاه دیده شد.
    در سمت زاست وازیکوسل دیده نشد.
    بیضه زاست به ابعاد 38*23 میلیمتر( حجم 10 سی سی) و بیضه چپ به ابعاد 35*23 میلیمتز ( حجم 10 سی سی) اکوی طبیعی دارند. اپیدیدیمها اکو و ابعاد عادی دارند. هیدروسل دیده نشد.
    و آزمایش اسپرم به شرح زیر است:
    infertility
    semen Analysis
    appearance          opal
    liquefaction.(min)   15
    viscosity    low
    PH.   8
    color   milky
    volume(ml)   3
    sperm concentration (x10^6 Ml)     104
    total sperm count(x10^6/ejac)    312
    MOTILITY
    motility:   60%
    Grade I 5%    grade II  10%
    Progressivity:
    Grade III 20%    Grade IV 25%
    viabillity    .%
    comments:
    Gr.I(poor), Gr.II(Fair), Gr.III(good), Gr.IV(Exce)
    MORPHOLOGY
    abnormal forms    25%
    HEAD DEFFECTS
    large head   2%      tapering head  2%
    loose head   3%      double head 2%
    pin head   3%
    NECK DEFECTS
    cyto. droplets   4%      bent neck 3%
    TAIL DEFECTS
    coiled tails   4%      short tails   2%
    CYTOLOGY
    leukocytes         0-1    Hpf
    germinal cells            1-2     Hpf
    epithelial cells               0-1   Hpf
    erythrocytes:           0-1 Hpf
    bacteria/protozoa         negative
    aggregation             few

این آزمایش اسپرم در حالی بود که خیلی استرتس داشتم و از حد همیشگی اسپرمم خیلی کمتر بود
    جالا میشه نظرتونو بگید چیکار کنم

3. u_world_k نوشته است: با سلام
    گزارش سونوگرافی داپلر رنگی بیضه ها و کورد به شرح زیر:
    سونوگرافی داپلر رنگی و سیاه و سفید از بیضه ها و کورد انجام شد.
    واریکوسل گریدII در سمت چپ (rest =2.4 strain 3.2 mm) با مانور والسالوا و در حالت ایستاه دیده شد.
    در سمت زاست وازیکوسل دیده نشد.
    بیضه زاست به ابعاد 38*23 میلیمتر( حجم 10 سی سی) و بیضه چپ به ابعاد 35*23 میلیمتز ( حجم 10 سی سی) اکوی طبیعی دارند. اپیدیدیمها اکو و ابعاد عادی دارند. هیدروسل دیده نشد.
    و آزمایش اسپرم به شرح زیر است:
    infertility
    semen Analysis
    appearance          opal
    liquefaction.(min)   15
    viscosity    low
    PH.   8
    color   milky
    volume(ml)   3
    sperm concentration (x10^6 Ml)     104
    total sperm count(x10^6/ejac)    312
    MOTILITY
    motility:   60%
    Grade I 5%    grade II  10%
    Progressivity:
    Grade III 20%    Grade IV 25%
    viabillity    .%
    comments:
    Gr.I(poor), Gr.II(Fair), Gr.III(good), Gr.IV(Exce)
    MORPHOLOGY
    abnormal forms    25%
    HEAD DEFFECTS
    large head   2%      tapering head  2%
    loose head   3%      double head 2%
    pin head   3%
    NECK DEFECTS
    cyto. droplets   4%      bent neck 3%
    TAIL DEFECTS
    coiled tails   4%      short tails   2%
    CYTOLOGY
    leukocytes         0-1    Hpf
    germinal cells            1-2     Hpf
    epithelial cells               0-1   Hpf
    erythrocytes:           0-1 Hpf
    bacteria/protozoa         negative
    aggregation             few

این آزمایش اسپرم در حالی بود که خیلی استرتس داشتم و از حد همیشگی اسپرمم خیلی کمتر بود
    جالا میشه نظرتونو بگید چیکار کنم

سلام
    1- تعداد اسپرمت خیلی بالاست و این خیلی خوبه. motility اسپرمت هم نسبتا خوبه و لب مرز هست. مورفولوزی اسپرمت هم خوبه.
    2- استرس هیچ تاثیری روی آنالیز اسپرم نداره.
    3- واریکوسل هنوز تاثیر منفی آنچنانی روی اسپرم نزاشته ولی میشه اینو از روی آزمایش حدس زد که تاثیر منفیش یواش یواش داره آغاز میشه. این حدس رو میشه از روی motility اسپرمت زد که مقدارش لب مرز هست. مقدار حداقل این فاکتور 60 هست و مال شما هم دقیقا 60 هست.
    4- شما باید هر 6 ماه یکبار تحت نظر باشید و آزمایش اسپرم بدید. به محض اینکه واریکوسل اثرات منفی خودشو روی اسپرم نشون داد باید تحت عمل جراحی قرار بگیرید.

موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. amirs2 نوشته است: گرید نوع 3 هست ! اما من شدیدا از عمل میترسم به طوری که حتی یک بارم لغو شده بخاطر استرسم و منو بخاطر داشتن تیروِیید نمیتونن  بیهوش کنن خطر داره ! راهی هست که جراهی نکنم و مشکی نداشته باشم یا مشکلات منی رو بر طرف کرد ؟؟؟

سلام

بابا دیگه این حرفو نزن آخه عمل واریکوسلم ترس داره؟ من 9/24 واریکوسلم رو عمل کردم اصلا هم انگار نه انگار شاید خوب توجیه نشدی واسه همین انقد میترسی......
    برای واریکوسل بیهوشی عمومی لازم نیست و اسپاینال میکنن یعنی از پشت و از قسمت کمر با وارد کردن بی حس کننده به داخل نخاع ، از کمر به پایین رو بی حس میکنن و دیگه بیهوش نمیشی وکاملا هوشیار و سرحال  قبراقی.این از این.....
    عمل هم حدودا 30 تا 45 دقیقه طول میکشه خیلی هم راحته و جزو عمل های سرپایی حساب میشه.اگه خواستی هم احتمالا همون روز مرخص میشی.........
    پس به حرف این دوستت گوش کن و به سلامتیت بیشتر از همه چیز اهمیت بده پون بالاترین نعمت همین سلامتیه............آفرین پسر خوب

موفق باشی....

5. zmrk نوشته است: سلام

ممنون از راهنمایتون ولی اگه کسی باشه که اراده قوی نداشته باشه که بتونه این کارو بزاره کنار و انقدر مغرور باشه که به مشاور هم مراجعه نکنه چطور میشه که قانعش کرد تا دنبال این چیز نره
    در ضمن طرف با رابطه جنسی با جنس مخالف موافقت نمیکنه بخاطر همین با همسر اولش به مشکل برخورد و کارشون به جدای کشید در حال حاضر هم هیچ جوره نمیشه قانعش کرد که دوباره ازدواج کنه
    با ازدواج مخالف نیست ولی از رابطه جنسی با مخلف جنس موافق نیست میگه اگه قراره ازدواج کنم نباید بهم دست بزنه که این موضوع رو هیچ مردی قبول نمیکنه و اگه ادامه پیدا کنه مرد میره سراغ کس دیگه که تو زندگیه مشترک به مشکل برمیخورن
    لطفا کمکم کنید تا بتونم این دوستمو راضی کنم که دست از این کارش برداره و یه زندگی سالم داشته باشه

سلام

سال نو مبارک.

بر اساس تجارب و مشاوره هایی که من در بین دانشجویان دارم و مواردیکه دیدم به یقین میتوانم بگویم کسانیکه در زمان ازدواج حاضر به برقراری رابطه نمیشوند از رابطه جنسی خاطره ای بد در ذهن دارند.
    احتمال اینکه دوستتان در گذشته رابطه جنسی داشته و از آن خاطره ای بد در ذهن دارد هست.
    پیشنهاد میکنم دوستتان را پیش یک روانکاو ببرید.
    انشاالله که نتیجه خواهید گرفت.

6. با سلام
    خدمت دوستان عرض کنم که بنمده تو پست http://www.roham.ws/web/ftopicp-73335.html#73335 در مورد آزمایش اسپرم و نتایجش که در بهمن ماه انجام شده بود به دوستان نشون دادم و بنا به پیشنهاد یکی از دوستان امروز بعد از شش ماه دوباره رفتم و آزمایش دادم و نتایج به شرح زیره لطفا دوستان راهنمایی کنن نیاز به عمل هست؟
    specimen data
    volume,ml 2.5
    color normal milky
    viscosity normal
    liquefaction time, min 25
    PH normal
    mucus non
    method of production Mast
    Motility
    Count, M/ml 50
    Rapid Progressive (Class A%) 3
    progressive(class B%) 12
    total progressive(class A+B) 15
    non progressive (class c)% 50
    live ration(class A+B+C) % 70
    non motile(Class D)% 30
    vita;itv% 83
    sperm migration test
    total motility,% 97
    classA,% 9
    class B,% 33
    Class c,% 55
    Class D,% -
    Count, M/Ml 24
    Normal morphology, % 32
    Morphology
    normal morphology, % 15
    pathology,% 85
    Head pathology 38
    neck pathology, % 35
    tail pathology,% 12
    TZI
    cytology
    leucocytes 1-2
    germinal cells 0-1
    erytrocytes
    aggregation
    agglutination
    spermatogenesis cells +1
    macrophage
    در نهایت از راهنمایی که می کنید بسیار تشکر می کنم  فقط نکته قابل ذکر اینه که این تست رو در حالی گرفتن که دوروز قبل محتلم شده بودم و چون تذکری از حانب مسئول آزمایشگاه در این مور دریافت نکردم نسبت به انجام آزمایش اقدام کردم. ممنونم از حسن توجهنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید