شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 38 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. سلام
    خواستم در تاپیک مجزا سوالمو مطرح کنم اما سایت امکان ایجاد تاپیک نداره فعلا. این شد که اینجا سوالمو میپرسم. شبیه ترین تاپیک به مساله ی من همین تاپیک بود. پیشاپیش عذر میخوام.
    من مساله ای دارم با اندازه آلت تناسلی و اینکه آیا بعدها برام مشکلی ایجاد میکنه یا خیر! سایز خیلی بزرگه و میترسم اگر بخوام ازدواج کنم همسرم منو پس بزنه. یه مساله دیگه اینه که در حالت نعوظ خیلی کم پیش میاد که کاملا محکم و سفت بشه. (من کم خون هم هستم). بعد مساله دیگه اینکه کاندوم تا انتهای آلتم کشیده نمیشه و موقع نزدیکی خیلی زود در میاد! بعد هم میترسم وقتی چند سال بگذره و توان بدنیم رو کم کم از دست بدم، بدنم خیلی زود تواناییش رو برای به نعوظ رسوندن آلتم از دست بده!! الان میتونم باهاش بسازم اما چند سال دیگه چی؟ این خیلی نگرانم میکنه.

آیا راه حل اینه که به اورولوژیست مراجعه کنم و با عمل جراحی کوچیک بشه؟

ویرایش:
    سن 30
    قد آلت 18 سانتیمتر
    قطر حدود 5- 6 سانتیمتر
    در تهران هم سکونت دارم اگر دکتر خاصی مدنظرتون هست و اینجا نمیشه نام برد به لطفا بوسیله ایمیل بفرستید.
    zylx_ff_arash@yahoo.com

2. wzyz نوشته است: باسلام من یکی دوبار در هفته منی خارج می کنم می خواستم ببینم که این باعث بچه دار نشدن من می شود من16 سالمه و2 ساله این کارا خود به خود ودر خواب انجام مدم؟با تشکرwzyz

اگر منظور شما محتلم شدن درخواب است که خیلی موضوع طبیعیه و جای هیچ نگرانی نیست
    و شما در سلامت کامل به سرمیبرید.

توضیح اینکه:
    در افراد مذکر سلولهای ج-ن-س-ی همواره ساخته می شوند ،اسپرم ها پس از ایجاد در لوله های مخصوصی در بیضه، بالغ و ذخیره می شوند،منتها ظرفیت این مجاری محدود است.  پس از مدتی محدود این لوله ها پر می شوند ؛ منی اضافی یا جذب بدن میشود یا به صورت احتلام درشب تخلیه میگردند.

برای پیشگیری از احتلام بیش از حد این مطلب را بخوانید

3. سلام ، سال نوتون مبارک . مرسی از اینکه توی سالی که گذشت همیشه بودین و به سوالاتم جواب دادین ، کمکم کردین و از نگرانیهام کم کردین ، امیدوارم سال جدید سالی پر از موفقیت و سلامتی براتون باشه .  
    حالا سوالم   ، من تازه پریود شدم ، پریود که نمیشه گفت لکه قهوه ای دیدم ، از روز 5 پریود باید قرص کلومفین بخورم ،پریودم از حالا به حساب میاد یا باید از وقتی که به قول دکترم پریودم باز بشه حساب کنم ؟؟
    یه سوال دیگه ، من قبلا 2 دوره کلومیفن خوردم و 1 دوره لتروزول ، که دوره اول کلومیفن شبی 2 تا که روز 13 پری ، تخمدان چپم یه فولیکول 22 م و تخمدان راستم کیست داشتم ، بار دوم شبی 1 عدد خوردم که توی تخمدان راستم یه فولیکول 20 م داشتم ، لتروزول رو هم شبی 2 عدد مصرف کردم که سونو ندادم و همون ماه باردار شدم که بعدش سونو دادم 2 تا کیست توی تخمدان راستم داشتم ، حالا اینبار هم دکترم برام کلومیفن شبی 2 عدد تجویز کرده با توجه به اینکه من از این ماه متفورمین هم مصرف کردم و قبلا هر بار که قرص رو شبی 2 تا مصرف میکردم تخمدان راستم کیست در می آورد ، به نظرتون به جای 2 تا شبی یه دونه کلومیفن بخورم ؟
    میترسم که باز کیست در بیارم ، آخه هر بار که تخمدانم کیست داره دکترم ماه بعد رو استراحت میده ، و همینجوری زمان رو از دست میدم . این زمانا واسه من مهمه و نمیخوام از دستشون بدم .

4. hishis نوشته است:
    hishis نوشته است: سلام من24سال دارم 5 ساله ازدواج کردم وبه مدت 7 ماهه که برای بارداری اقدام کردم 10 ماهه که <a><a>متفورمین</a></a> مصرف میکنم هم خودم هم همسرم طی ازمایشات سالم هستیم چرا من باردار نمیشم؟ در ضمن پس از هر بار نزدیکی ترشحات کرم رنگه نیمه جامدی از بدنم خارج میشود ممکن است دلیل باردارنشدنم همین باشد؟

چرا جواب منو نمیدید؟

سلام
    بارداری ممکنه تا یک سال با وجود تلاشهای مکرر رخ نده و این کاملا طبیعیه. اگه بعد از یک سال بازهم نتیجه گرفتید مجددا به متخصص مراجعه و مسئله رو پیگیری کنید.
    به چند نکته هم بهتره توجه کنید:
    1. زمان نزدیکی (بعد از پریود یک شب در میان نتیجه بهتری میده)
    2. پوزیشن (حالتی که بیشتر مایع منی از بدن شما خارج نشه)
    3. سلامت فکر و جسم

5. l3itaa نوشته است: سلام ، سال نوتون مبارک . مرسی از اینکه توی سالی که گذشت همیشه بودین و به سوالاتم جواب دادین ، کمکم کردین و از نگرانیهام کم کردین ، امیدوارم سال جدید سالی پر از موفقیت و سلامتی براتون باشه .  
    حالا سوالم   ، من تازه پریود شدم ، پریود که نمیشه گفت لکه قهوه ای دیدم ، از روز 5 پریود باید قرص کلومفین بخورم ،پریودم از حالا به حساب میاد یا باید از وقتی که به قول دکترم پریودم باز بشه حساب کنم ؟؟
    یه سوال دیگه ، من قبلا 2 دوره کلومیفن خوردم و 1 دوره <a>لتروزول</a> ، که دوره اول کلومیفن شبی 2 تا که روز 13 پری ، تخمدان چپم یه فولیکول 22 م و تخمدان راستم کیست داشتم ، بار دوم شبی 1 عدد خوردم که توی تخمدان راستم یه فولیکول 20 م داشتم ، <a>لتروزول</a> رو هم شبی 2 عدد مصرف کردم که سونو ندادم و همون ماه باردار شدم که بعدش سونو دادم 2 تا کیست توی تخمدان راستم داشتم ، حالا اینبار هم دکترم برام کلومیفن شبی 2 عدد تجویز کرده با توجه به اینکه من از این ماه <a>متفورمین</a> هم مصرف کردم و قبلا هر بار که قرص رو شبی 2 تا مصرف میکردم تخمدان راستم کیست در می آورد ، به نظرتون به جای 2 تا شبی یه دونه کلومیفن بخورم ؟
    میترسم که باز کیست در بیارم ، آخه هر بار که تخمدانم کیست داره دکترم ماه بعد رو استراحت میده ، و همینجوری زمان رو از دست میدم . این زمانا واسه من مهمه و نمیخوام از دستشون بدم .

سلام
    سال نو شما هم مبارک...
    با تمام مسائلی که ذکر کردید در حال حاضر کسی که بیشترین اطلاعات رو راجع به شما و مشکلتون داره پزشکتونه، بنابراین تجویز ایشون رو نادیده نگیرید و سرخود داروها رو کمتر نکنید تا نتیجه مطلوب حاصل بشه. زمان شروع لکه بینی رو هم میتونید روز اول پریود حساب کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. سلام
    آیا جلوگیری طبیعی برای 6-7 سال باعث ناباروری میشود؟

7. zamboor نوشته است: سلام
    آیا جلوگیری طبیعی برای 6-7 سال باعث ناباروری میشود؟

خیر هرگز همچین چیزی صحت نداره و ریشه این موضوع برمیگرده به زمان قدیم که بزرگترها برای ترسوندن جوونا و وادار کردنشون برای سریعتر بچه دار شدن این مسئله رو رواج دادن!!!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. با سلام و تشکر فراوان از پاسخگویی شما
    سال نو مبارک
    اواخر اسفند دکتر رفتم و برای دوقلودار شدن برام قرص کلومنیفن و2تا امپول hcgو قرص مدرکسی پروژسترون نوشته متاسفانه من داروها رو روز 30 اسفند گرفتم دکتر نیستش قرص کلومینیفن رو دکتر گفتش که روز 5-9 پریود بخورم اما متوجه روزی که باید2 تا امپولhcg رو بزنم و مصرف قرص مدرکسی رو نشدم دوره پریود من معمولا منظم و28 روزیه .اولین روز اخرین پریودم 6 فروردینه.
    خواهش میکنم منو راهنمایی کنید که امپولها رو چه روزی بزنم و قرص مدرکسی رو کی بخورم خیلی ممنون

9. airplan123 نوشته است: با سلام و تشکر فراوان از پاسخگویی شما
    سال نو مبارک
    اواخر اسفند دکتر رفتم و برای دوقلودار شدن برام قرص کلومنیفن و2تا امپول hcgو قرص مدرکسی <a>پروژسترون</a> نوشته متاسفانه من داروها رو روز 30 اسفند گرفتم دکتر نیستش قرص کلومینیفن رو دکتر گفتش که روز 5-9 پریود بخورم اما متوجه روزی که باید2 تا امپولhcg رو بزنم و مصرف قرص مدرکسی رو نشدم دوره پریود من معمولا منظم و28 روزیه .اولین روز اخرین پریودم 6 فروردینه.
    خواهش میکنم منو راهنمایی کنید که امپولها رو چه روزی بزنم و قرص مدرکسی رو کی بخورم خیلی ممنون

سلام

سال نو شما هم مبارک   

در ابتدا توصیه می‌کنم که در صورت امکان نظر پزشکتون رو به صورت تلفنی یا از طریق ایمیل جویا بشید چون زمان مصرف و تعیین دوز دارو باید زیر نظر پزشک معالج باشه و اولویت با ایشونه.

اما من معمول‌ترین تجویز رو براتون می‌نویسم:  

آمپول HCG بعد از اتمام کلومیفن و در اواسط سیکل بایستی تزریق بشه یعنی در مورد شما 14 - 15 سیکلتون.
    مدروکسی هم احتمالا به منظور افزایش سطح پروژستـرون و پایدار شدن رحم تجویز شده که از اواسط سیکل ماهیانه بایستی استارت زده بشه.

10. l3itaa نوشته است: سلام ، سال نوتون مبارک . مرسی از اینکه توی سالی که گذشت همیشه بودین و به سوالاتم جواب دادین ، کمکم کردین و از نگرانیهام کم کردین ، امیدوارم سال جدید سالی پر از موفقیت و سلامتی براتون باشه .  
    یه سوال دیگه ، من قبلا 2 دوره کلومیفن خوردم و 1 دوره <a>لتروزول</a> ، که دوره اول کلومیفن شبی 2 تا که روز 13 پری ، تخمدان چپم یه فولیکول 22 م و تخمدان راستم کیست داشتم ، بار دوم شبی 1 عدد خوردم که توی تخمدان راستم یه فولیکول 20 م داشتم ، <a>لتروزول</a> رو هم شبی 2 عدد مصرف کردم که سونو ندادم و همون ماه باردار شدم که بعدش سونو دادم 2 تا کیست توی تخمدان راستم داشتم ، حالا اینبار هم دکترم برام کلومیفن شبی 2 عدد تجویز کرده با توجه به اینکه من از این ماه <a>متفورمین</a> هم مصرف کردم و قبلا هر بار که قرص رو شبی 2 تا مصرف میکردم تخمدان راستم کیست در می آورد ، به نظرتون به جای 2 تا شبی یه دونه کلومیفن بخورم ؟

سلام

منم سال نو رو تبریک میگم   

1. معمولا شروع خونریزی به عنوان اولین روز پریود محسوب میشه.
    2. طبق دستور پزشک کلومیفن رو مصرف کنید؛ اولویت با ایشونه.

من همچنان شما رو به صبور بودن در پروسه‌ی مامان شدن تشویق می‌کنم؛ فرزند خواسته شده را حلاوتی دیگر است!
    این داستان رو بعدا حس خواهید کرد.

11. با سلام زنی 35ساله هستم یک فرزند 7ساله دارم ماه گذشته تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم اما بارداری صورت نگرفت می خواستم بدانم مشکل جه می تواند باشد لطفا مرا راهنمایی کنید.

12. سلام من 30 سال دارم و تنبلی تخمدان دارم 2 سال ازدواج کردم  و یکسال هست که جلوگیری ندارم و در هر بار نزدیکی منی دخول می کند .... تا حالا برای درمان به هیچ دکتری مراجعه نکردم و خیلی دوست دارم بچه دار شوم لطفا مرا راهنمایی کنید

13. سلام خسته نباشید
    میخواستم اگه ممکنه لطف کنید درباره تست های چهارگانه سلامت جنین که توی ماه چهارم بارداری انجام میشن توضیح بدید؟که به چه صورت انجام میشن
    مثلا اینکه برای انجام این ازمایش نمونه از خون میگیرند یا ....؟
    با تشکر

14. shayna23 نوشته است: با سلام زنی 35ساله هستم یک فرزند 7ساله دارم ماه گذشته تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم اما بارداری صورت نگرفت می خواستم بدانم مشکل جه می تواند باشد لطفا مرا راهنمایی کنید.

سلام

مشکل شما کم صبری و عجول بودنه دوست من
    تنها در یه سیکل برای بارداری اقدام کردید و به دنبال مشکل می‌گردید!
    شما نزدیکی‌ها رو به صورت روز در میان در ایام تخمک‌گذاری انجام بدید تا احتمال بارداری افزایش پیدا کنه
    بعد از چند سیکل اگه اینطوری عمل کردید و نتیجه حاصل نشد ابتدا برای همسرتون باید اسپرموگرافی درخواست بشه تا بعد بریم سراغ مسائل دیگر ...

امیدوارم صبورتر از قبل مراحل رو دنبال کنید و و و مصرف اسید فولیک فراموش نشه.

15. سلام
    خسته نباشید
    من 5 ماهه حامله هستم و بدون مشورت با دکترم تعداد10 عدد قرص لورازپام1 بدلیل بی خوابی و استرس طی دو هفته مصرف کردم میخوتهم بدونم ممکنه تاثیری روی نی نی من داشته باشه
    خیلی میترسم کمکم کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 38 از 58
رفتن به صفحه :    ... 38 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید