شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بوی مناسب برای دستگاه تناسلی خانمها

1. خانم ها چگونه میتوانند دستگاه تناسلی خود را خوشبو نگه دارند ؟

ترشحات واژن در خانمها شامل یکسری باکتری های مفید است که برای حفظ سلامت آن  ضروری و بسیار لازم هستند . در مواردی وجود دارد یک ترشحات بوی نا مطبوع داشته و سبب ناراحتی فرد و زوج او می شود .توصیه های زیر شما را درکاهش و رفع بوی نا مطبوع دستگاه تناسلی کمک می کند.محیط دستگاه تناسلی در زن و مرد از مناطقی اسات که اگر به نظافت آن توجه نشود باعث بروز آلودگی شدید و حتی بیماریهای گسترده می شود . موارد زیر در بهداشت دستگاه تناسلی-ادراری بویژه خانم ها بسیار کمک کننده است :

*
          زدودن موهای زائد ناحیه دستگاه تناسلی-ادراری . استفاده از موبرهای بهداشتی که در داروخانه موجود می باشد و در اسلام نیز به استفاده از ان توجه زیادی شده بسیار مناسب است و در از بین بردن میکروب و باکتری های مرده محیط بسیار کمک می کند .
        *
          استفاده از لباس زیر - شورت - مناسب : هیچگاه از لباس زیر ارزان که از جنس مواد نا مناسب تهیه می شوند استفاده نکنید
        *
          استفاده مرتب و دقیق از لباس زیر و شورت تمیز : اجازه ندهید شورت به ترشحات شما مرطوب شود . ترشحات که سبب رطوبت و لک روی شوت می شوند مواد آلوده و باکتری های مرده هستند که باعث تشدید بوی دستگاه تناسلی-ادراری می شوند.
        *
          شستشوی مرتب و دقیق دستگاه تناسلی . خانمها بدلیل شکاف و شیارهای موجود در دستگاه تناسلی-ادراری باید درنظافت خود بویژه با آبگرم دقت کنند .
        *
          استفاده از مواد معطر و خوشبو کننده توصیه نمی شود . چون سبب نابودی باکتری های مفید محیط دستگاه تناسلی-ادراری شده و این سبب بروز مشکلاتی در آینده برای شما می شود .
        *
          سعی کنید محیط مدخل واژن را تمیز نگه دارید
        *
          از نوار بهداشتی ارزان استفاده نکنید و در تهیه نوار بهداشتی نکات و علائم معتبر و استاندارد را رعایت کنید .
        *
          در دوره پریودی خود حتما  حداقل هر ۳ ساعت و حداکثر هر 6 - 12 ساعت نوار بهداشتی را تعویض کنید .

منبع:www.irshafa.ir

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 58 کاربر ديگر
  2. در مورد تکرر ادرار توضیح دهید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. علل مختلفی می تواند سبب ایجاد تکرر ادرار شود . البته علایم همراه با آن می تواند در تشخیص علت مفید باشد .وجود عفونت ادراری ، استرس ، مصرف زیاد مایعات ، سرما ، بعضی بیماریها مانند دیابت و دیابت بی مزه از جمله عللی است که می تواند سبب تکرر ادرار در فرد شود .تشخیص باید بر اساس علایم فرد ، شرح حال و آزمایشات مورد نیاز صورت خواهد گرفت . برای بررسی بیشتر به متخصص داخلی و یا اورولوژی مراجعه نمایید .

تشکر شده توسط : 10 کاربر
  4. علت احساس كاذب داشتن ادرار را توضيح دهيد(احساس مي كنم ادرار دارم ولي بعد از رفتن به دستشويي متوجه مي شوم اين طور نبوده) :

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. hamta نوشته است: علت احساس كاذب داشتن ادرار را توضيح دهيد(احساس مي كنم ادرار دارم ولي بعد از رفتن به دستشويي متوجه مي شوم اين طور نبوده) :

در بعضي از موارد عفونت هاي مجاري ادراري ميتواند پديد آورنده اين امر باشد براي معاينه به يك پزشك متخصص اورولوژي مراجعه كنيد .

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  6. چگونه می توان بو و مزه بد مهبل را از بین برد و بو و مزه آن را بهتر کرد که در هنگام لیس زدن چوچوله مرد اذیت نشود

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. چیزایی که می گم از اطلاعات خودمه با اجازه آقای دکتر...واژن تا عفونت نداشته باشه بوی بدی نمیده...اما میشه از ژل های واژینال برای بوی بهتر که مزایای دیگه هم داره استفاده کرد

8. xmesal نوشته است: چگونه می توان بو و مزه بد مهبل را از بین برد و بو و مزه آن را بهتر کرد که در هنگام لیس زدن چوچوله مرد اذیت نشود

آسون ترین راه اینه که یک شیشه عطر خالی کنید و ... ( شوخی )
    بجای اینکه دنبال خوشبو کردن محیط باشید دنبال دلیل بد بو بودن باشید و سعی در رفع مشکل داشته باشید
    گاهی عفونت و قارچ واژن یا کشاله ران می تواند باعث این بدبویی شود
    تعویض دیر به دیر لباس زیر هم به همچنین
    استحمام دیر به دیر
    و کلا رعایت نکردن اصول بهداشتی می تواند به بد بو شدن محیط بیانجامد
    در حالت عادی نباید بوی بدی استشمام شود
    بهتر است با یک متخصص زنان مشورت کنید

تشکر شده توسط : ROHAM و 14 کاربر ديگر
  9. spring87

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من وقتی تحریک میشم ترشحاتم بوی بدی داره در حالت عادی اینطور نیس در موارد تحریک شدنم ترشحاتم بوی ترش میده و لباس زیرمم بو میگیره تا حالا فکر میکردم طبیعیه خب نمیدونم واقعا طبیعیه یا مشکلی هست؟

10. spring87 نوشته است: سلام
    من وقتی تحریک میشم ترشحاتم بوی بدی داره در حالت عادی اینطور نیس در موارد تحریک شدنم ترشحاتم بوی ترش میده و لباس زیرمم بو میگیره تا حالا فکر میکردم طبیعیه خب نمیدونم واقعا طبیعیه یا مشکلی هست؟

سلام

اگر هنگام تحریک صرفا دچار ترشح بیش از حد می شید و درنتیجه لباس زیرتون آلوده به این ترشحات میشه و بو  می گیره
    خب جریان طبیعیه و بهتره لباس زیر رو زود به زود تعویض کنید و از جنس نخی استفاده کنین
    اما اگر هنگام تحریک ترشحاتتون بد بو هست بخصوص اگر خارش و یا سوزش دارید ( و حتی اگر ندارید ) بهتره جهت پیگیری به متخصص زنان مراجعه کنید
    احتمال عفونت وجود دارد

تشکر شده توسط : ROHAM و 10 کاربر ديگر
  11. spring87

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام از پاسختون ممنونم فکر میکنم دلیلش همون ترشحات زیاد و در نتیجه اون بو گرفتن لباس زیر باشه.من ترجیح میدم این طوری فکر کنم تا اینکه بخوام برم دکتر امیدوارم همین طورم باشه
    بازم ممنون یکم خیالم راحت تر شدم

12. خواهش می کنم
    میل خودتونه اما سلامتی ، ترجیح می دم و اینجوری راحتم ور نمی داره
    اگر احساس می کنید مشکل صرفا ترشح زیاد نیست و مشکل عفونت دارید تشریف ببرید پیش متخصص زنان
    نه خجالت آوره و نه شما یکی دچارش هستید
    اگر خانمی رو توی دنیا پیدا کردید که توی عمرش هیچوقت دچار عفونت نشده به من نشونش بدید ( البته با انگشت نشونش ندید چون ضایع می شیم )

13. spring87

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    نه خیالتون راحت دیگه کم کم مطمئن شدم مشکل همون ترشح زیاده عفونت نیس
    حالا  دیدین خانمی پیدا میشه که دچار عفونت نشده باشه
    اسممو تو کتاب رکوردا ثبت کنین

14. FLANKER

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    در بین شکافهای اطراف لبها چیز های سفیدی دیده میشه  اینها چیه با آب هم پاک میشه ... در صورت خوردن زبان یا دهان به آلت ضرری داره؟

15. FLANKER نوشته است: در بین شکافهای اطراف لبها چیز های سفیدی دیده میشه  اینها چیه با آب هم پاک میشه ... در صورت خوردن زبان یا دهان به آلت ضرری داره؟

سلام،
    احتمالا ترشحاتی است که در ناحیه تناسلی جمع شده است، بهتر است قبل از ایجاد رابطه دهانی آلت تناسلی شستشو شود.

تشکر شده توسط : 12 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید