شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

واریکوسل دو طرفه گرید 3

1. سلام

سوال من در مورد واریکوسل گرید 3 دوطرفه هست.اگر شخصی این مشکل رو داشته و عمل کرده باشه و بعضی ایتم های ازمایشش خوب شده باشه بعضی هاش نه ( ایشون خواستگار هستن و نمیدونم دقیقا ازمایششون چی بوده) حالا میخوام بدونم در اینده واسه بچه دار شدن خیلی مشکل هست؟ احتمال اینکه  به دلیل این مشکل هرگز بارداری اتفاق نیفته چقدره؟
    ممنون که کمکم میکنید واقعا درمونده شدم Sad

2. سلام
    بنده گرید 3 و دو طرفه داشتم و 21 سالمه
    راستش بخوای من تاحالا کسی رو ندیدم که واسه واریکوسل بچه دار نشده
    ولی..
    اینجور که من توی مقالات خوندم اگه مثلا توی 20 سالگی عمل کنی و 25 سالگی قصد ازدواج به احتمال 50 تا 70 درصد خوب میشی
    توی واریکوسل هم بر روی سرعت بیشتر تاثیر میزاره
    سرع من اینجوری بود
    rapid progressive:5.9%
    slow progressive:25 hododan
    الان که ازمایش دادم یکی شده15 ودیگری شده 32
    که باید بالای 50 باشه و رنج بعضی از ازمایگاه ها 70 هست حدودا
    آزمایشگاه مسعود رنجش 50 هست
    معمولا این درصدها حداکثر تا 2 سال به کیفیت مورد نظر میرسند
    و یه چیزه دیگه بگم که توی اخبار گفت سال گذشته که هیچ زوجی نیست که بچه دار نشوند مگر اینکه خیلی مشکل هات داشته (من میشناسم طرف با یه بیضه بچه دار شده)
    امیدت به خدا باشه
    چیزایی که گفتم از دکتر  خودم و دوستان این سایت شنیدم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ممنون دوست عزیز از پاسختون

یه سوال دیگه ایشون واریکوسل داشتن و عمل کردن و بعد عود کرده و بعد دکتر قرص هاشون رو قطع کرده گفتن تا ازدواج نکنید خوردن اینها فایده ای نداره چون استفاده ای ندارید.

یه سوال داشتم اگر عود کنه یعنی خوب نمیشه؟ یا باز هم حل شدنیه؟

ممنون که کمکم میکنید

4. عود کنه باید میکرو عمل کنه
    درمیکرو احتمال عود حدود 0 درصد هست که اشتباه من همین بود که میکرو عمل نکردم
    یکی از دوستان من عمل کرده بود و رفت پیش دکتر گفت اگه عود کنه چی
    دکتر با خنده گفت چیز خاصی نیست دوباره عمل میکنی
    من هفته آینده باید برم پیش دکترم واین سوال رو میپرسم که اگه عود کنه مشکلی واسه بچه دارشدن مشکلی پیش میاد یا نه
    ولی ف نکنم چیز خاصی نباشه
    بابا واریکوسل چیزی نیست اینقد داری واسه این شوهرتو عذاب میدی

5. با سلام و تبریک سال نو
    شوهرم واریکوسل گرید 2 روی بیضه چپ داشت و هفت ماه پیش به روش میکروسرجری عمل کرد و نتیجه آنالیز اسپرمش هم نرمال شده.از یک ماه پیش (شش ماه بعد از عمل) بدنسازی رو شروع کرده.این موضوع می تونه باعث عود واریکوسلش بشه؟ میگه تو باشگاه سنگین کار نمی کنم.جواب بدین ممنون میشم.نگرانم.

6. sara_24 نوشته است: با سلام و تبریک سال نو
    شوهرم واریکوسل گرید 2 روی بیضه چپ داشت و هفت ماه پیش به روش میکروسرجری عمل کرد و نتیجه آنالیز اسپرمش هم نرمال شده.از یک ماه پیش (شش ماه بعد از عمل) بدنسازی رو شروع کرده.این موضوع می تونه باعث عود واریکوسلش بشه؟ میگه تو باشگاه سنگین کار نمی کنم.جواب بدین ممنون میشم.نگرانم.

اینو دکتر باید تشخیص بده ک شوهرتون چه مدت بعد میتونه فعالیت بدنسازی رو از سر بگیره
    ولی معمولا 2 ماه بعد فعالیت عادی رو میتونه دوباره آغاز میکنه
    فقط حرکتای اسکات و پرس پا نزنه بهتره
    من گفته دکترم که 2 ماه بود رو به 1 افزایش دادم و فعالیت عادی انجام میدم در باشگاه

7. ممنون اقا مهدی

خیلی جوابهاتون و این سایت و اطلاعاتش بهم کمک کرد.

ممنونم Smile

8. در ادامه سوال قبلیم میخواستم بدونم این فرد که به صورت میکروسرجری عمل کرده

قبل از عمل حرکت اسپرم روی 25 بوده و تعدادش 31 اما بعد از عمل و مصرف یک دوره دارو حرکت اسپرم به 45،31،57،35،55 رسیده و تعدادش به 30،34،27،43،52 رسیده بوده اما بعد از قطع داروها مجددا افت میکنه و تعداد به 13 میرسه

فقط تنها تغییری که داشته یک طرف که گرید 3 بوده شده گرید 2 و طرف دیگه همچنان گرید یک هست.
    حالا با این وضعیت اصلا امکان بچه دار شدن به صورت طبیعی و فقط با مصرف دارو هست؟

بدن خانم از نظر هورمونی اگر DHT یش یه مقدار بالا باشه چی؟ تاثیر میذاره؟

9. lovely_child نوشته است: سلام

سوال من در مورد واریکوسل گرید 3 دوطرفه هست.اگر شخصی این مشکل رو داشته و عمل کرده باشه و بعضی ایتم های ازمایشش خوب شده باشه بعضی هاش نه ( ایشون خواستگار هستن و نمیدونم دقیقا ازمایششون چی بوده) حالا میخوام بدونم در اینده واسه بچه دار شدن خیلی مشکل هست؟ احتمال اینکه  به دلیل این مشکل هرگز بارداری اتفاق نیفته چقدره؟
    ممنون که کمکم میکنید واقعا درمونده شدم Sad

سلام دوست عزیز

واریکوسل درجه یک و دو زیاد جدی نیستن ولی گرید 3 باید حتما عمل بشه اما در مورد زمان عمل بعضی از دکتر ها میگن هرچه زودتر عمل کنن بعضی ها هم میگن بذارن واسه بعداز ازدواج و بچه دار شدن...
    در مورد اینکه آیا برای بچه دار شدن مشکل داره یا نه جواب بستگی داره به آزمایش اسپرم و جواب آن که نرمال هست یا قابل تغییر و یا عقیم...در بعضی از آزمایشات آیتم های مختلف آزمایش پایین تر از رنج نرمال هست که در صورت تفاوت زیاد با رنج نرمال معمولا گفته میشه فرد عقیم شده ولی اگه در رنج قابل تغییر باشه یعنی در حد متوسط یا کمی پایین تر از رنج طبیعی در صورت عمل کردن و رعایت نکات لازم احتمال بازگشت به رنج طبیعی و تغییر به وضعیت سالم زیاد هست.....
    درمورد نوع عمل که یا عمل باز عادی هست یا عمل باز به روش میکروسکوپی که در مورد اول احتمال عود بیشتر است اما در روش دوم تقریبا عود وجود نداره البته اینجوری میگن......
    در صورت عود مجدد باید دوباره آزمایش اسپرم صورت گیرد و طبق نظر پزشک متخصص اورولوژی(متخصص اورولوژی بهتر از جراح عمومی هست) اگه شرایط روبه وخامت باشه باید دوباره به روش میکروسکوپی عمل بشه.....
    در مورد نوع فعالیت و مدت محدودیت فعالیت بایستی به مدت حداقل یک ماه از انجام کارهای عادی نسبتا سنگین و حداقل دو ماه از انجام ورزش و حمل بار و اجسام و به مدت حداقل سه ماه از انجام کارهای سنگین،ورزش های سنگین مانند بدنسازی و.... خودداری کرد در غیر اینصورت احتمال عود مجدد وجود داره......

به عنوان حرف آخر واریکوسل جزو بیماران خیلی شایع در برهه ی کنونی در بین مردان هست که واریکوسل سمت چپ حدود 90 درصد و سمت راست حدود 10 درصد شیوع دارد... از لحاظ بارداری و بچه دار شدن در صورت نرمال بودن آزمایش اسپرم احتمال باردار نشدن تقریبا پایین تر از 10 درصد هست اما در صورت غیر نرمال بودن جواب آزمایش اسپرم باید حتما به روش جراحی باز میکروسکوپی عمل گردد تا دوباره به شرایط نرمال برگشته یا از عود و بدتر شدن آن جلوگیری بشه...

امیدوارم مشکلی نباشه............
    موفق و مؤید باشین....

10. sara_24 نوشته است: با سلام و تبریک سال نو

سلام دوست عزیز

جواب سؤال شما رو هم در جواب سؤال دوست عزیز دیگه مون lovely_childداده ام امیدوارم به دردتون بخوره..........

ولی بطور مختصر میتونم بگم ظاهرا مشکلی نیست ولی به شرط اینکه زیاد ستگین کار نکنن .....

موفق و خوشبخت باشین....

11. یعنی اگر کسی اسپرم داشته باشه اما نه به تعداد کافی و تحرکش کم باشه نمیتونه بچه دار بشه؟

از روشهای غیر طبیعی مثل ivf چطور؟

کسی که میکروسرجری عمل کرده و بعد از دو سال عود کرده میتونه معمولی عمل کنه برای اقدام بارداری؟ جواب میده؟

12. lovely_child نوشته است: یعنی اگر کسی اسپرم داشته باشه اما نه به تعداد کافی و تحرکش کم باشه نمیتونه بچه دار بشه؟

از روشهای غیر طبیعی مثل ivf چطور؟

کسی که میکروسرجری عمل کرده و بعد از دو سال عود کرده میتونه معمولی عمل کنه برای اقدام بارداری؟ جواب میده؟

ناباروری در مردان یعنی عدم توانایی اسپرم در بارور نمودن تخمک هست و برای این کار باید تعداد،میزان حرکت،حجم و.... در رنج نرمال باشه. اگر تعداد اسپرم و میزان تحرک آن تفاوت چشمگیری با میزان طبیعی آن داشته باشه احتمال بارور کردن تخمک بسته به میزان این تفاوت(زیاد یا کم بودن میزان تفاوت با رنج نرمال) کاهش می یابد در نتیجه احتمال باروری و بچه دار شدن پایین می آید... البته قبلا هم عرض کردم اگر میزان تفاوت آن کم باشد معمولا بعد از عمل کردن بهبود یافته و کم کم به رنج نرمال بر می گردد....

در مورد روشهای غیر طبیعی مانند  ivf باید حتما با پزشک متخصص اورولوژی مشورت کرده و براساس جواب آزمایشات و نتایج بالینی از طرف پزشک تصمیم درست اتخاذ شود...

عمل کردن واریکوسل به روش معمولی با روش میکروسکوپی در میزان دقت و احتمال موفقیت آمیز بودن عمل تفاوت دارد.به این معنی که در روش معمولی پزشک جراح با پشم غیر مسلح و بصورت عادی اقدام به بستن و گره زدن وریدهای تورم یافته ی اطراف بیضه و اپی دیدم از طریق مجرای اینگوینال (کشاله ران) می نماید اما در روش میکروسرجری یا همان میکروسکوپیک پزشک با استفاده از میکروسکوپ و با دقت بسیار بالاتر اقدام به این کار میکند که احتمال موفقیت و عدم عود مجدد در روش میکروسکوپیک(میکروسرجری) بسیار کمتر است...
    منطورتون از اقدام برای بارداری نمیدونم چیه اما همونطور که گفته شد میزان موفقیت در بهبود واریکوسل و جلوگیری از پایین اومدن شانس بارداری در روش میکرو سرجری بیشتر از روش معمولیست پس اگر قراره دوباره عمل بشه با همان روش میکروسکوپیک بهتر و موفقیت آمیزتر است.البته نباید از این غافل بشیم که بهترین نظر رو پزشک متخصص و اورولوژیست حاذق میتونه بده.....

موفق و کامیاب باشین......

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید