شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

میزان مصرف دارو برای درد قاعدگی

1. سلام دوستان

چندتا سوال دارم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

خانمی هنگام پریود بشدت درد داره

متخصص براش شیاف مقعدی تجویز کرده

با استفاده این دارو و کدوئین باز هم بشدت درد داره

درد بیشتر در ناحیه زانو ها و پاها هست

بطوریکه حتی نمیتونه رو پاهاش بایسته!

و اینکه

پاهاش بشدت یخ میکنه

جوراب و پتو هم کار ساز نیست

حتی عرق سرد هم میکنه ( پاها )

به نظر شما علت چی میتونه باشه؟

سوال دیگه ( البته از جناب دکتر ) اینکه آیا برای ایشون مصرف 10 عدد کدوئین در  مدت 2 روز مجاز هست؟

ممنون

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. علت درد قاعدگی، ترشح پروستاگلندین ها است که حین قاعدگی در بدن رها می شود . پروستاگلندینها موادی شبیه به هورمون هستند که درنتیجه ترشح آنها رحم منقبض شده، جریان خون به رحم کاهش یافته و پایانه های عصبی نسبت به درد حساس تر می شوند.
    در مواردی که علتی برای دیسمنوره یا درد قاعدگی مطرح باشد عبارتند از: آندومتریوز ، فیبروئید ها ، آدنومایوز و عفونت لگنی.

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (مثل مفنامیک اسید و ایبوپروفن) معمولا درد را به طور موثر کاهش می دهند. این داروها اگر 1 تا 2 روز قبل از شروع قاعدگی مصرف شوند و در حین و پس از دو روز از قاعدگی مصرف آنها ادامه یابد بهترین کارایی را خواهند داشت.
    در مصرف ایپوپروفن باید توصیه ها و احتیاطات لازم مدنظر قرار گیرد مثل احتیاطات آلرژیک (احتمال ایجاد کهیر، آسم، تورم صورت، یا شوک) و نیز توصیه های مصرف در صورت سوزش خفیف سر دل، ناراحتی و یا درد معده با غذا یا شیر مصرف شود
    کسانی که درد شدیدی دارند و به مسکن‌های بالا جواب نمی‌‌دهند، باید از قرص‌های ضدبارداری استفاده کنند. در کسانی که خون‌ریزی زیاد و درد شدیدی دارند، استفاده از این داروها هم خون‌ریزی را کاهش می‌دهد و هم به تدریج درد آنها را کمتر می‌کند؛ مخصوصا کسانی که دچار مشکل “آندومتریوز” هستند، یعنی بافت رحمی در محل‌هایی به غیر از حفره رحم رشد کرده است که در این صورت این افراد هنگام قاعدگی دچار درد بسیار شدیدی می‌شوند.
    مصرف قرص‌های ضد بارداری باعث می‌شود کم‌کم بافت نابه‌جای رحمی از بدن دفع شود. همچنین شدت درد و نیاز به مصرف مسکن‌ها را کمتر می کنند.

افسردگی یکی از دلایل ایجاد و تشدید درد قاعدگی است ، زیرا افراد افسرده تحریک‌پذیرتر بوده و هر دردی در آنها ممکن است تشدید شود. درمان افسردگی در این افراد می‌تواند درد قاعدگی را نیز کاهش دهد.

در مورد عرق سرد، احتمال دارد به‌ خاطر فشار زیاد روانی یا اضطراب و نگرانی از دردهای قاعدگی باشد.
    غیر از هیجانات زیاد، درد شدید مثل سردرد میگرنی هم می‌تواند ایجاد عرق سرد کند.
    آدرنالین ترشح شده در اثر یک موج درد غدد عرق را باز کرده و رگ‌‌های خونی پوست را منقبض می‌کند و به این ترتیب باعث عرق سرد می‌گردد.
    اگر زنی نزدیک به دوران یائسگی هستید، ممکن است با گرگرفتگی به خواب بروید و غرق در عرق سرد ناشی از آن بیدار شوید.
    عرق سرد گاهی نشاندهنده کاهش فشار خون ناشی از شوک کمبود خون، شاید در اثر خونریزی داخلی یا پاره شدن یک رگ، است.
    استروژن و فقدان آن هم در ایجاد عرق سرد نقش دارد. با درمان علت اصلی، عرق سرد نیز برطرف می‌شود.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. سوال دیگه ( البته از جناب دکتر ) اینکه آیا برای ایشون مصرف 10 عدد کدوئین در  مدت 2 روز مجاز هست؟

درمورد این مساله باید بگم نه مجاز نیست
    چون کدئین سرکوب کننده درده و اگه ایشون اینجوری مصرف کنند هرجای دیگه بدنشون دردی باشه اونم سرکوب میشه و حس نمیشه
    پی خوبه به طور معمول مصرف کنه نه زیاد از حد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام آیا بعد بچه دار شدن این دردها کم میشه یا  نه؟

5. سلام دوستان
    من تجربه شخصیم رو میگم
    همسر منم پریودهای خیلی دردناکی داره
    شب اول عین مار به خودش می پیچه و ناله میکنه
    همسر من با خوردن مسکن یه جوری میشه که خونریزیش کم میشه و فشار زیادی بهش میاد و درد تشدید میشه
    2 تا 3 روز قبل از پریودیش دم کرده بابونه می خوره و ادامه میده تا روزهای سوم تا چهارم پریودی
    خونریزی خوب و کم دردی داره
    به محض مصرف مسکن هم خونریزیش کم میشه و هم دردش بیشتر
    کلا مصرف مسکن اونم کدئین دار خوب نیست اونم به این تعداد زیاد
    بله من از یه پرستاری پرسیدم که همسرم اینطوریه و اینا گفت اکثر کسایی(نه همشون) که پریود دردناک دارن با زایمان خوب میشن

بیایید با طبیعت آشتی کنیم
    (به امتحانش میارزه- 3 روز قبل از پریودی دم کرده بابونه با نبات میل کنن اگه خوب بود بیان نتیجشو به اطلاع بقیه برسونن)
    شاد باشید و سلامت
    ایام به کام

6. ali_supra نوشته است: سلام دوستان

چندتا سوال دارم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

خانمی هنگام پریود بشدت درد داره

متخصص براش شیاف مقعدی تجویز کرده

با استفاده این دارو و کدوئین باز هم بشدت درد داره

درد بیشتر در ناحیه زانو ها و پاها هست

بطوریکه حتی نمیتونه رو پاهاش بایسته!

و اینکه

پاهاش بشدت یخ میکنه

جوراب و پتو هم کار ساز نیست

حتی عرق سرد هم میکنه ( پاها )

به نظر شما علت چی میتونه باشه؟

سوال دیگه ( البته از جناب دکتر ) اینکه آیا برای ایشون مصرف 10 عدد کدوئین در  مدت 2 روز مجاز هست؟

ممنون

دوست عزیز، من هم مشکل درد در ناحیه پا و زانو داشتم، مسکن هم برای من جواب نمیده ولی یه راهی که من واسه خودم پیدا کردم اینه که روی زمین نه روی تخت(البته بهتره یه پتو یا ملافه رو پاهاش باشه که سردش نشه)رو به قبله (حتما رو به قبله باشه)دراز بکشه و نفس های عمیق بکشه و اگه تونست 30 دقیقه در همون وضعیت بخوابه،واقعا جواب میده ... چون به علت همراستا بودن با قبله  انرژی تو بدن به حالت تعادل می رسه و فشار از روی بدن کاسته میشه...اینم روش من بود امیدوارم واسه دوستایی که زانو درد یا دل درد دارن  جواب بده.

7. donya74

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من هم دردشدیدی دارم اما فقط زیر شکمم هر قرص مسکنی هم که تاحالاخوردم فایده ای نداشته و مجبورم تحمل کنم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید