شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زگیل روی آلت

1. سلام .

چند ساله که روی آلتم یک زگیل به اندازه یه کنجد نصفه ( . ) وجود داره و اندازش هم تو این همه سال تغییر نکرده .

من متاهل هستم و میخوام ببینم مشکلی واسه همسرم پیش نمیاره ؟

چند بار خواستم برم دکتر اما روم نمیشه به دکتر بگم و اینکه مثلا دکتر بخواد .....   

راه درمانش چیه ؟

2. در مورد زگیل تناسلی ضمن اینکه توضیحات کاملی در این سایت ارائه شده، برای درمان می توانید به متخصص ارولوژی مراجعه کنید.
    همسر شما هم می تواند آزمایش پاپ اسمیر انجام دهد. پاپ اسمیر رایج ترین تست برای کمک به ردیابی موارد غیرطبیعی از گردن رحم است.
    درصورت غیر طبیعی بودن آزمایش پاپ اسمیر پزشک ممکن است درخواست آزمایش HPV دهد.
    آزمایش پاپیلوما ویروس انسانی (HPV)، که یک آزمون غربالگری از گردن رحم است نوعی آزمایش DNA بوده که وجود پاپیلوماویروس را در سلول های گردن رحم مشخص می کند. عفونت بعضی از انواع HPV می تواند منجر به ایجاد زگیل در ناحیه واژن و سلول های غیرطبیعی در گردن رحم شود.
    اگر نتیجه آزمایش منفی شد به این معناست که فرد به ویروس HPV مبتلا نیست.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام
    شما قبل از ازدواج آمیزش داشتید یا اینکه بعد از ازدواج این مشکل براتون پیش اومده؟ اگه بعد از ازدواج هست که ممکنه این زگیل از خانمتون باشه که من توصیه میکنم حتما هر دوتون به یه متخصص اورولوژی مراجعه کنید.
    موفق باشید

4. سلام . قبل از ازدواج بوده و مربوط به سالیان سال هست و تغییری هم در اندازش نداشت /

5. سلام .

چند وقته روی دو طرف گردنم چند تا زگیل ریز زده و کنده نمیشه . در حالت عادی درد نداره . احساس میکنم رو بدنم هم چند تا زگیل داره . قبلا وجود نداشتن . چیکار کنم ؟ استرس گرفتم ؟

خدای نکرده علائم HIV نیستن که ؟ که 10 ماه بعد از رابطه ، رفتم انتقال خون و آزمایش دادم و خدا را شکر منفی بود . بازم نیاز هست مشکوک باشم به Hiv ?

استرس گرفتم بخدا

6. befermatooo نوشته است: سلام .

چند وقته روی دو طرف گردنم چند تا زگیل ریز زده و کنده نمیشه . در حالت عادی درد نداره . احساس میکنم رو بدنم هم چند تا زگیل داره . قبلا وجود نداشتن . چیکار کنم ؟ استرس گرفتم ؟

خدای نکرده علائم HIV نیستن که ؟ که 10 ماه بعد از رابطه ، رفتم انتقال خون و آزمایش دادم و خدا را شکر منفی بود . بازم نیاز هست مشکوک باشم به Hiv ?

استرس گرفتم بخدا

سلام

دوست من،
    طی 10 ماه و بعد از شونصد تستی که دادی و همگی منفی بودن توقع داری چی برات بنویسم آخه. به نظرم شما نیاز به یه شوک برقی داری تا اون داستان رو فراموش کنی!
    اگه بعد از اون ماجرا دیگه رفتار پرخطر نداشتی، این زگیل ها رابطه‌ی خاصی با HIV نداره و بهترین کار اینه که به متخصص پوست مراجعه کنی تا معاینه‌ی بالینی انجام بده و تشخیص مناسب رو بذاره چون من چیزی از پشت سیستمم نمیتونم ببینم!

7. " این زگیل ها رابطه‌ی خاصی با HIV نداره
    "

منظورت از این رابطه خاص چیه ؟

امروز میرم پیش دکتر پوست تا ببینم چی میگه . ممون

8. befermatooo نوشته است: " این زگیل ها رابطه‌ی خاصی با HIV نداره
    "

منظورت از این رابطه خاص چیه ؟

امروز میرم پیش دکتر پوست تا ببینم چی میگه . ممون

سلام

یعنی زمانی که فرض ابتلای به HIV با تست هایی که شما دادی رد شده، باید دیگر عوامل رو بررسی کرد و به دنبال علت دیگری بود.
    امیدوارم بتونی اون ماجرا رو فراموش کنی و به زندگیت برگردی ...

9. سلام من 25 ساله هستم و الان نزدیک به یک ساله که ازدواج کردم ، امروز برای اولین بار متوجه شدم که در اطراف واژن هم چند لکه ی قهوه ای رنگه خیلی کوچیک شبیه کک و مک وجود داره که اصلاً نمیدونم از قبل بوده یا نه. درست در اطراف لبه ی بیرونی جایی که موها رشد میکنه ، من کمی ترسیدم و چون در ایران هم زندگی نمیکنم رفتن پیش پزشک برام راحت نیست میخواستم ببینم آیا شما میدونین چی میتونه باشه. درضمن این ها نه خارش دارن نه سوزش و کلاً هم پوست بدن من خیلی خیلی خشکه و من همیشه مشکل داشتم باهاش. به علاوه من نزدیک به 3 ماهه که خوردن قرص های رکین را شروع کردم

10. سلام .

حدود یک هفته هست که سرما خوردم و شبها سوراخهای بینیم خشک میشه و اینگه آخر شب و اول صبح احساس سوزش در ته گلوم دارم که رفتم تو اینترنت نوشته بود یکی از بیماری هایی که باعث این علائم میشه ایدزه ! بخدا از ترس نمیدونم چیکار کنم .

یعنی منی که تا 10 ماه بیش از 20 آزمایش دادم و حتی در ماه 10 ام هم رفت انتقال خون و آزمایش دادم که منفی شد باید شک کنم به منفیم ؟

نمیدونم چیکار کنم خدا . این آزمایش PCR رو که معتبر باشه رو کجا باید بدم تا خودمو خلاص کنم .

انتقال خون میگفت برو مشکلی نداری دیگه اما .........

11. زگیل تناسلی، یكی از شایع­ترین بیماری­های مقاربتی است. این زگیل‌ها بسیار مسری هستند و ممکن است از فردی، در حین رابطه جنسی دهانی، مهبلی و مقعدی به فرد دیگری انتقال یابد.
    این زگیل‌ها بسیار مسری هستند و ممکن است از فردی، در حین رابطه جنسی دهانی، مهبلی و مقعدی به فرد دیگری انتقال یابد. اکثر زگیل ها بدون درد و گاهی با کمی خارش هستند. در خانم‌ها، زگیل ممکن است در داخل مهبل رشد کند و حتی آنها از این موضوع مطلع نباشند. دوره ی كمون این بیماری 1 تا 20 ماه است. این زگیلها می توانند در اطراف ناحیه تناسلی، آلت، بیضه ­ها یا مقعد به صورت منفرد یا چند تایی ظاهر شود.
    زگیل تناسلی چون مسری است، سریعا درمان را باید شروع کنید. در ابتدا باید خاطر نشان کرد دارو تاثیر چندانی برای درمان ندارد، باید بیمار از نظر سایر بیماریهای مقاربتی هم کنترل شود. بیماران باید مشکل خود را جدی بگیرند و جهت درمان حتماً پی‌گیری‌های مداوم داشته باشند. در نظر داشته باشید درمان زگیل کمی دشوار است و گاهی پس از اتمام دوره، بیماری خود بخود عود می کند و گاهی خودبه­خود هم بهبود می یابد.
    در مورد خانم‌هایی که مبتلا به زگیل تناسلی هستند، توصیه می‌شود که پس از درمان زگیل هر 6 ماه یک بار به پزشک خود مراجعه نمایند و تست پاپ اسمیر انجام دهند، چون احتمال دارد دچار سرطان دهانه رحم شوند.
    به طور كلی درمان زگیل به دو روش فیزیكی و شیمیایی تقسیم می­شود كه هر دو روش تخریبی است و ضایعه را از بین می برد، اما عامل بیماری رفع نخواهد شد. به همین دلیل زگیل تناسلی جزو بیماری های غیر قابل درمان است. بهترین درمان هنوز روش انجماد است که با سرمای شدید و با از بین بردن ویروسها باعث بهبودی زگیلها می شود. ولی لیزر و کوتر نیز روش های مفیدی اند.
    بیماران باید از خراشیدن و دستكاری زگیل­ها خوداری کنند، رعایت بهداشت و تمیز و خشك نگاه داشتن زگیل­ها امری ضروری است. باید از بی‌بند و باری‌های جنسی پرهیز کرد. استفاده از صابونهای معطر و روغن­های حمام یا ضد عرق تناسلی باعث تحریک و سوزش زگیلها می شود.هنگام نزدیکی حتما از کاندوم استفاده کنید.

12. سلام
    همسرم روی آلتش چندتا زگیل کوچیک داره .حدود یکی دو سال هست ولی اصلا به پزشک مراجعه نکرده در ضمن نه درد داره ونه خارش ویا سوزشی.و ما حدود چهار سال است که ازدواج کردیم بچه نداریم .میخواستم بپرسم که این زگیلا میتونه تاثیر داشته باشه؟؟درضمن اینو بگم که همسرم سال 88آزمایش منی داد مشکلی نداشت. متشکرم...

13. zohrehj نوشته است: سلام
    همسرم روی آلتش چندتا زگیل کوچیک داره .حدود یکی دو سال هست ولی اصلا به پزشک مراجعه نکرده در ضمن نه درد داره ونه خارش ویا سوزشی.و ما حدود چهار سال است که ازدواج کردیم بچه نداریم .میخواستم بپرسم که این زگیلا میتونه تاثیر داشته باشه؟؟درضمن اینو بگم که همسرم سال 88آزمایش منی داد مشکلی نداشت. متشکرم...

با سلام

زگیل هایی که روی آلت همسرتون زده روی کیفیت اسپرم و باروری هیچ تاثیری ندارن. اما ممکنه حین آمیزش بدون محافظ این زگیل ها به شریک جنسی منتقل بشن. بنابراین توصیه اکید مراجعه به پزشک متخصص پوست یا اورولوژیست هست.

موفق باشید

14. با توجه به تنوع زگیلهای تناسلی، راههای درمان مختلف، عوارض هر کدام و نیز دشواری تشخیص آنها برای مردم عادی، ساده ترین و بهترین راه در صوت مواجهه با اونها مراجعه به پزشک هست..

15. سلام
    میخواستم بدونم دلیل وجود زگیل چیه(در آقایون)؟تنها راه ابتلا شریک جنسی هستش؟اگه شریک جنسیت این مشکل رو نداشته باشه چطور؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید