شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عدم حضور تیروئید

1. bicycle3eee نوشته است: سلام
    من 24 سالمه-چند وقت پیش ازمایش دادم که tsh رو 12.7 نشون داد.
    1-میخواستم بدونم ایا ورزش میتونه باعث بشه مقدار tsh اشتباه دیده بشه-
    2-هم اینکه من 1روز بعد ازمایش خون سرما خوردگی گرفتم امکانش هست قبل از گرفتن ازمایش علایم در بدنم بوده باشه و من متوجهه نشده باشم و باعث اشتباه نشون دادن tsh باشه؟
    3-و این که اگه هیچ کدوم از این علایم دلیل محکمی نباشه میتونم 2 هفته خودمو با مواد غذایی خاص تقویت کنم و بعد ازمایش بدم شاید همه چی درست باشه؟
    4-یه سوال دیگه مصرف قرص های تیروید با نظر پزشک قابل قطع شدن هست؟یا باید تا اخر عمر مصرف کرد؟
    ممنون میشم به سوالام جواب بدید.

1- خیر
    2- خیر
    3- شما دچار کم کاری تیروئید شده اید. اگر سابقه بیماری تیروئید داشته اید می بایست تحت نظر پزشک غدد باشید. اگر به جواب آزمایش خود نگاه کنید. به احتمال زیاد مقدار T3 و T4 کمتر از محدوده نرمال است. به هرحال مقدار TSH نباید بیشتر از 5 باشد.
    در صورت تمایل جهت نمونه گیری مجدد می توانید به یک آزمایشگاه دیگر مراجعه نمائید.
    4- در صورت درمان کم کاری تیروئید با قرص لووتیروکسین به احتمال زیاد این قرص ناشتا جهت دوز نگه دارنده ادامه پیدا می کند.

2. سلام من 19 سالمه و4سال هست که وزنم ثابت مونده وهیچ کاهش وافزایشی نداره56 کیلو!!! میدونم که کاهش وافزایش غیرعادی وزن میتونه درمواردی مربوط به تیرویید باشه اینم میتونه ربطی داشته باشه؟؟؟؟؟؟

3. Nedajooon نوشته است: سلام من 19 سالمه و4سال هست که وزنم ثابت مونده وهیچ کاهش وافزایشی نداره56 کیلو!!! میدونم که کاهش وافزایش غیرعادی وزن میتونه درمواردی مربوط به تیرویید باشه اینم میتونه ربطی داشته باشه؟؟؟؟؟؟

سلام
    این که وزن شما طی 4 سال ثابت مونده و تغییر نداشته یکی از نشانه های سلامت بدنتونه. قدر این سلامتی رو بدونید و برای نگه داشتنش تلاش کنید. فکرتون رو مشغول حواشی (تیروئید و ...) نکنید.
    به امید سلامت و سعادت روزافزون...

4. با سلام و خسته نباشید
    من نمیدونستم این سوالم را باید کجا مطرح کنم
    من تازه متوجه شدم باردار هستم ماه پیش همراه دوستم که میخواست ید درمانی بشه به مرکز درمانی رفتیم اونجا نوشته بود ورود خانم های باردار ممنوع . من نمیدونستم باردار هستم رفتم
    الان خیلی ناراحت هستم و نگران . هفته بعد نوبت سونوگرافی دارم برای تعیین سن حاملگی . میشه منو راهنمایی کنید
    ممنون میشم

5. سلام منم کم کاری ترویید دارم خیلی وقته ازنوجوانی همیشه قرص میخورم ناشتا خداروشکرچیزی تا حالا نشده البته شده گاها تغییراتی توبدنم بشه ولی بازبایه کنترل پیش دکترم وتغییر دز داروم حل شده فقط تقریبا 8ماه بدجوریبس میشم یه جاتوسایت خوندم  میتونه ازتروییدباشه خواستم بدونم صحت داره؟؟تامیوه  واب بخورم خوب میشم  یه روزنخورم بازهمونه     باتشکر

6. taranom65 نوشته است: سلام منم کم کاری ترویید دارم خیلی وقته ازنوجوانی همیشه قرص میخورم ناشتا خداروشکرچیزی تا حالا نشده البته شده گاها تغییراتی توبدنم بشه ولی بازبایه کنترل پیش دکترم وتغییر دز داروم حل شده فقط تقریبا 8ماه بدجور یبس میشم یه جاتوسایت خوندم  میتونه از تروییدباشه خواستم بدونم صحت داره؟؟تامیوه  واب بخورم خوب میشم  یه روزنخورم بازهمونه   باتشکر

به دلیل اینکه خیلی وقته با دارو تحت درمانید به نظر نمیاد مشکل فوق مربوط به کم کاری تیروئید باشه، مگر اینکه قرص را قطع کرده باشید و تیروئید دوباره کم کار شده باشه که در مورد شما این مورد صحت نداره. برای نتیجه گیری بیشتر میتوانید آزمایش خون دهید تا حداقل مطمئن شوید مقادیر تیروئید در محدوده نرمال هستش یا درصورت لزوم مقدار دوز قرص توسط پزشک تغییر کند.
    برای برطرف شدن مشکل یاد شده میتوانید قرص گیاهی سی لاکس روزی 1 عدد میل نمائید. نوشیدن آب به میزان کافی به همراه میوه های فصل را هم فراموش نکنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام
    اگر ندول تیروئید داشته باشی و آزمایش خون نشون بده که هورمونهای تیروئید و TSH نرمال هستن آیا باز هم نیاز به نمونه برداری از ندول هست؟

خواهش می کنم سریع جواب بدید
    با تشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید