شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 26 ...   

سوال و جواب درباره احتمال بارداری (نزدیکی محافظت نشده)

1. mahn نوشته است: salam man 22salame va bakere hastam periodamam namonazame ya rabeteye hefazat nashode az rahe maghad dashtam  7rooz bad be modate 3rooz khoonrizi dashtam ke nemidoonam perios shodam ya na alanam yekam kamardard daram momkemnehamele basham? torokhoda sari javabamo bedid

اول اينكه از اين به بعد پست هاتون با فونت فارسي باشه.

رابطه از راه مقعد نميتونه كسي را باردار كنه مگر اينكه شما در زمان تخمک گذاری خود باشيد (تقريبا 14 روز بعد از شروع پريودتون) و مني خارج شده با واژن شما در تماس باشه كه اين امر هم احتمال ضعيفي براي بارداري است.
    اگر مطمئنين كه مني با واژن در تماس نبوده و خون ريزي شما از مقعد نبوده(پس پريود شديد) بارداري در شما منتفي است.
    همچنين پيشنهاد ميكنم ديگه از راه مقعد رابطه نداشته باشيد عوارض بسيار بدي داره براي شما

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. samira_n

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    mah2i2 نوشته است:
    samira_n نوشته است: با سلام
    اکانت قبلی که به دلایلی بسته شد از مدیریت محترم هم عذر خواهی میکنم بابتش

ولی یکبار دیگه از اول شرح خودم را میگم امیدوارم کمکم کنید و جواب کامل بگیرم و از استرس و ... رها بشم ! چون واقعا دارم دیوونه میشم

من 3 شنبه 15 اسفند پاک شدم
    4 شنبه 16 اسفند طرف های ظهر نزدیکی محافظت نشده با نامزدم داشتم ولی فکر میکنم مایع منی کاملا بیرون از من تخلیه شدش
    جمعه 18 اسفند برای اولین بار توی عمرم  ! به داروخانه مراجعه و قرص ld یا hd میخواستم چون از دوستانم شنیده بودم داروخانه قرصی به نام لونژیل به من معرفی کرد و یک قرص ویتامین ب 6
    من هم جعبه ی قرص و .. را دور انداختم وقتی به خونه رسیدم ویتامین ب 6 را خوردم و نیم ساعت بعدش هم لونژیل را خوردم (عصر بود تقریبا) بعدش هر جا سرچ کردم نوشته بود باید دو عدد خورده بشه
    وقتی دوباره به داروخانه مراجعه کردم و گفتم گفتند همین 1 عدد کافی هست !!!!

خلاصه تا دیروز صبر کردم (28 اسفند) و اثری از پریود شدنم ندیدم
    و به آزمایشگاه مراجعه کردم و گفتم میخوام تست بارداری بدم
    ساعت 11 صبح از من تست گرفتن و 1 جواب دادن وقتی جواب را گرفتم بهم گفت بارداری !!!!
    داشتم دیوونه میشدم که با نامزدم تماس گرفتم بهم گفت یه بار دیگه برو بپرس وقتی دوباره پرسیدم گفت باردار نیستی ! خلاصه گیج ترم کرد

این جواب آزمایشم ( نمیدونم چرا کامل انگلیسی نمیاد فارسیش میکنم ببخشید)

beta-HCG : 1 U/L

<10> 30 positive

بتا اچ سی جی : 1 یو/ال
    کوچکتر از 10 نگاتیو
    10 تا 30 بوردرلاین
    بزرگتر از 30 پزتیو

ممنونم میشم کمکم کنید و نجاتم بدید

هم در مورد روش اورژانسی که استفاده کردم بگید
    واین که چرا هنوز پریود نشدم مگه نباید نهایت 10 روز بعد از مصرف لونژیل پریود بشم ؟
    جواب آزمایشم چی میگه ؟ و قابل اطمینان هستش یا باز هم آزمایش بدم ؟
    و این که باردار میشم یا نه خیالم راحت باشه

بازم ممنونم از همه ی اساتید محترم

با اطلاعاتی که شما درباره آزمایش بتا داید
    احتمال بارداری صفر هست- ولی اگه پریودتون عقب افتاده پیشنهاد میکنم این آزمایش رو به فاصله چند روز بعد دوباره بگیرید.

برای اطلاع :
    ارزیابی حاملگی از روی مقدار هورمون
    اگر مقدار هورمون BhCG کمتر از ۱۰ باشد شخص باردار نیست
    اگر مقدار هورمون BhCG بیشتر از ۲۵ باشد فرد باردار است
    اگر مقدار هورمون BhCG بین ۱۰ تا ۲۵ باشد نمی توان با قاطعیت گفت شخص باردار است ویا خیر

mmtt نوشته است:
    samira_n نوشته است:
    mah2i2 نوشته است:
    samira_n نوشته است: با سلام

اکانت قبلی که به دلایلی بسته شد از مدیریت محترم هم عذر خواهی میکنم بابتش

ولی یکبار دیگه از اول شرح خودم را میگم امیدوارم کمکم کنید و جواب کامل بگیرم و از استرس و ... رها بشم ! چون واقعا دارم دیوونه میشم

من 3 شنبه 15 اسفند پاک شدم
    4 شنبه 16 اسفند طرف های ظهر نزدیکی محافظت نشده با نامزدم داشتم ولی فکر میکنم مایع منی کاملا بیرون از من تخلیه شدش
    جمعه 18 اسفند برای اولین بار توی عمرم ! به داروخانه مراجعه و قرص ld یا hd میخواستم چون از دوستانم شنیده بودم داروخانه قرصی به نام لونژیل به من معرفی کرد و یک قرص ویتامین ب 6
    من هم جعبه ی قرص و .. را دور انداختم وقتی به خونه رسیدم ویتامین ب 6 را خوردم و نیم ساعت بعدش هم لونژیل را خوردم (عصر بود تقریبا) بعدش هر جا سرچ کردم نوشته بود باید دو عدد خورده بشه
    وقتی دوباره به داروخانه مراجعه کردم و گفتم گفتند همین 1 عدد کافی هست !!!!

خلاصه تا دیروز صبر کردم (28 اسفند) و اثری از پریود شدنم ندیدم
    و به آزمایشگاه مراجعه کردم و گفتم میخوام تست بارداری بدم
    ساعت 11 صبح از من تست گرفتن و 1 جواب دادن وقتی جواب را گرفتم بهم گفت بارداری !!!!
    داشتم دیوونه میشدم که با نامزدم تماس گرفتم بهم گفت یه بار دیگه برو بپرس وقتی دوباره پرسیدم گفت باردار نیستی ! خلاصه گیج ترم کرد

این جواب آزمایشم ( نمیدونم چرا کامل انگلیسی نمیاد فارسیش میکنم ببخشید)

beta-HCG : 1 U/L

<10> 30 positive

کوچکتر از 10 نگاتیو
    10 تا 30 بوردرلاین
    بزرگتر از 30 پزتیو

ممنونم میشم کمکم کنید و نجاتم بدید

هم در مورد روش اورژانسی که استفاده کردم بگید
    واین که چرا هنوز پریود نشدم مگه نباید نهایت 10 روز بعد از مصرف لونژیل پریود بشم ؟
    جواب آزمایشم چی میگه ؟ و قابل اطمینان هستش یا باز هم آزمایش بدم ؟
    و این که باردار میشم یا نه خیالم راحت باشه

بازم ممنونم از همه ی اساتید محترم

با اطلاعاتی که شما درباره آزمایش بتا داید
    احتمال بارداری صفر هست- ولی اگه پریودتون عقب افتاده پیشنهاد میکنم این آزمایش رو به فاصله چند روز بعد دوباره بگیرید.

برای اطلاع :
    ارزیابی حاملگی از روی مقدار هورمون
    اگر مقدار هورمون BhCG کمتر از ۱۰ باشد شخص باردار نیست
    اگر مقدار هورمون BhCG بیشتر از ۲۵ باشد فرد باردار است
    اگر مقدار هورمون BhCG بین ۱۰ تا ۲۵ باشد نمی توان با قاطعیت گفت شخص باردار است ویا خیر

ممنونم
    اساتید دیگه هم لطفا راهنمایی کنن
    اگه میشه سوالاتم تک تک جواب داده بشه بی زحمت خیلی بهتر هستش

قرص لونژیل يا لونرژسترول اگر 75. باشد بايد دوبار با فاصله 12 ساعت مصرف شود اگر 1.5 باشد همون يكي كافيه نتايج آزمايش كاملا نشان دهنده اين است كه در شما بارداري رخ نداده و همين نگراني و استرس و مصرف قرص باعث عقب افتادن پريود شما ميشه ولي اگر اين استرس زياده دوباره آزمايش بديد ولي اگر نگرانيتان را كنار بگذاريد و آروم باشيد زودتر پريود ميشين.
    در ضمن شما كه 15 اسفند خون ريزيتون به پايان رسيده ميشه نتيجه گرفت كه 9 يا 8 اسفند پريود شديد پس خيلي زود منتظر پريود شدن دوبارتونين و اينكه 10 روز پس از مصرف قرص پريود شيد هم هيچ منبع علمي نداره من بارها مشاهده كردم كه پريود تا 10 روز هم عقب ميوفته.

نگران نباشيد

سلام

امروز 14 فروردین هستش و من هنوز پریود نشدم و باز هم بسیار نگرانم
    10 فروردین دوباره آزمایش دادم و جواب این بود

کوچکتر از 10 نگاتیو
    10 تا 30 بوردرلاین
    بزرگتر از 30 پزتیو

و گفت که باردار نیستی ؟
    اگه باردار نیستم چرا پریود نمیشم ؟
    ممنون میشم کمکم کنید ؟

3. ashina

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    mah2i2 نوشته است:
    ashina نوشته است: با سلام و سپاس
    من در روز سوم پریودم رابطه سطحی داشتم که فقط یکی دوبار تماس آلت داشتیم که ممکن است پیشاب بهم برخورد کرده باشه (منی جای دیگه تخلیه شد) بعد از رابطه چهار روز دیگه هم خونریزی داشتم و پریودم به طور کامل و مثل همیشه تموم شد ، شریک جنسی ام هم بیماری واریکوسل داشتن که عمل کردن و هنوز اسپرماشون به طورکامل بهبود نداشتن، من از اونجاییکه در دوران پرخطر نبودم از روش اورژانسی استفاده نکردم،آیا اشتباه کردم؟؟ آیا احتمال حاملگی هست؟ چندروزه که ترشحاتم زیاد شده و تکرر ادرار هم دارم Sad

ممنونم از راهنماییهاتون

با شرایطی که گفتید جای نگرانی نیست
    وقتی پریود شدید یعنی حاملگی منتفیه.
    چون خونریزی داشتید و محتویات رحم تخلیه شده

فقط یک سوال:
    الان چند روز از آون روز میگذره؟
    چون تکرر ادارار موقعی میتونه از علائم بارداری باشه که کیسه جنینی شکل گرفته باشه و جنین قدری رشد کرده باشه
    و این اتفاق نمی افته مگر در هفته چهرم پنجم به بعد. . .

ممنون از پاسختون
    من روز بیست و چهار اسفند ماه رابطه داشتم، البته تکرر ادرارم خوب شده ولی از دیروز سرگیجه دارم البته سرما هم خوردم و مریض هستم.
    میخواستم بدونم بعد از بیست و یک روز از رابطه آزمایش خون درست جواب میده یا باید پریود عقب افتاده باشه تا درست جواب بده؟؟؟؟
    لطفا سریع راهنماییم کنین چون فردا رو فقط میتونم برم آزمایش بدم و استرس زیادی دارم Sad

4. دوست عزیز samira_n همونطور که آزمایش دوم هم نشون میده شما باردار نیستسد -  از این جهت خیالتون راحت
    ولی عقب افتادن طولانی پریودتون میتونه علاوه بر استرس و نگرانی ای که این مدت داشتید دلیل مهم تری داشته باشه! مثل احتمال وجود کیست تخمدان
    پیشنهاد میکنم حتما به پزشک مراجعه کنید و با طلاح دید ایشون سونوگرافی بدید.

5. ashina نوشته است:
    mah2i2 نوشته است:
    ashina نوشته است: با سلام و سپاس
    من در روز سوم پریودم رابطه سطحی داشتم که فقط یکی دوبار تماس آلت داشتیم که ممکن است پیشاب بهم برخورد کرده باشه (منی جای دیگه تخلیه شد) بعد از رابطه چهار روز دیگه هم خونریزی داشتم و پریودم به طور کامل و مثل همیشه تموم شد ، شریک جنسی ام هم بیماری واریکوسل داشتن که عمل کردن و هنوز اسپرماشون به طورکامل بهبود نداشتن، من از اونجاییکه در دوران پرخطر نبودم از روش اورژانسی استفاده نکردم،آیا اشتباه کردم؟؟ آیا احتمال حاملگی هست؟ چندروزه که ترشحاتم زیاد شده و تکرر ادرار هم دارم Sad

ممنونم از راهنماییهاتون

با شرایطی که گفتید جای نگرانی نیست
    وقتی پریود شدید یعنی حاملگی منتفیه.
    چون خونریزی داشتید و محتویات رحم تخلیه شده

فقط یک سوال:
    الان چند روز از آون روز میگذره؟
    چون تکرر ادارار موقعی میتونه از علائم بارداری باشه که کیسه جنینی شکل گرفته باشه و جنین قدری رشد کرده باشه
    و این اتفاق نمی افته مگر در هفته چهرم پنجم به بعد. . .

ممنون از پاسختون
    من روز بیست و چهار اسفند ماه رابطه داشتم، البته تکرر ادرارم خوب شده ولی از دیروز سرگیجه دارم البته سرما هم خوردم و مریض هستم.
    میخواستم بدونم بعد از بیست و یک روز از رابطه آزمایش خون درست جواب میده یا باید پریود عقب افتاده باشه تا درست جواب بده؟؟؟؟

لطفا سریع راهنماییم کنین چون فردا رو فقط میتونم برم آزمایش بدم و استرس زیادی دارم Sad

نگرانی شما قدری بی مورد است چرا که به طور طبیعی شما هنوز به زمان پریود بعدی نرسیده اید
    پس تاخیری نداشتید که بابت اون نگران بشید که احتمال داره بارداری رخ داده باشه
    سردرد شما هم احتمالا به همون سرماخوردگیتون برمیگرده

ولی جواب سوالتون : بله جواب آزمایش خون beta hcg بعد از این مدت قابل اطمینانه و شما میتونید برای اینکه از نگرانی دربیاید این آزمایشو فردا بدید.

گرچه اگر رابطه جنسی شما در21اسفند با اون کیفیت که گفتید آخرین تماس جنسی شما بوده باشه احتمال بارداری در حد صفره .
    موفق و پیروز باشید .

6. سلام من روز 5 ام با شوهرم رابطه  محافظت نشده داشتم .پریودیم هم منظم هست . بعد از7 روز بی بی چک هم منفی بود اما این ماه پریود نمیشدم.دارو گیاهی خوردم و شدم.
    امکان داره حامله باشم؟ممنون میشم راهنمایم کنید

7. esamaneh نوشته است: سلام من روز 5 ام با شوهرم رابطه  محافظت نشده داشتم .پریودیم هم منظم هست . بعد از7 روز بی بی چک هم منفی بود اما این ماه پریود نمیشدم.دارو گیاهی خوردم و شدم.

سلام
    اگه پریود شدید که بارداری منتفیه
    نگران نباشید.

8. esamaneh نوشته است: سلام من روز 5 ام با شوهرم رابطه  محافظت نشده داشتم .پریودیم هم منظم هست . بعد از7 روز بی بی چک هم منفی بود اما این ماه پریود نمیشدم.دارو گیاهی خوردم و شدم.

سلام
    پریود = عدم بارداری

9. nashenas4 نوشته است: سلام.آیا احتمال بارداری با مصرف قرص های ضد بارداری همزمان با قرص آزیترومایسین در روزهای 24 و 25 دوره قاعدگی وجود دارد؟(قرص آزیترومایسین رو یک روز در میان یک عدد مصرف می کنم )

سلام
    خیر احتمال بارداری وجود نداره.

10. سلام من 26 سال دارم
    1- قاعدگی منظم دارم .2- هر برج 11 هم پریود میشم . 3- دوره خونریزی 10روزه دارم .4- 91/12/11 خونریزی من شروع شد. 5- در تاریخ 91/12/21 یک رابطه نزدیک داشتم. 6- محافظت نشده و منی ان روی بدنم ریخت.
    ایا احتمال بارداری هست؟

11. setareh0halioo نوشته است: سلام من 26 سال دارم
    1- قاعدگی منظم دارم .2- هر برج 11 هم پریود میشم . 3- دوره خونریزی 10روزه دارم .4- 91/12/11 خونریزی من شروع شد. 5- در تاریخ 91/12/21 یک رابطه نزدیک داشتم. 6- محافظت نشده و منی ان روی بدنم ریخت.
    ایا احتمال بارداری هست؟

در اولين روز بعد از پايان خون ريزي كه اولين روز پاكي است امكان و شرايط بارداري وجود ندارد مخصوصا اينكه مني خارج بدن تخليه شده
    احتمال بارداري صفره

12. با سلام.من و نامزدم دیروز با هم رابطه محافظت نشده داشتیم.آخرین پریودش هم 25 اسفند ماه شروع شد.که تا 14 فروردین میشه 19 روز.
    دیروز دخول انجام شد اما منی اصلا وارد واژن نذاشتم که بشه.راستش از پیشآب میترسم.
    البته از 1 هفته قبل از نزدیکی به روش های دیگه هر روز منو ارضا میکرد.
    آیا احتمال حاملگی هست؟
    خیلی فشار و استرس زیادی رومون هست.

13. hrmo نوشته است: با سلام.من و نامزدم دیروز با هم رابطه محافظت نشده داشتیم.آخرین پریودش هم 25 اسفند ماه شروع شد.که تا 14 فروردین میشه 19 روز.
    دیروز دخول انجام شد اما منی اصلا وارد واژن نذاشتم که بشه.راستش از پیشآب میترسم.
    البته از 1 هفته قبل از نزدیکی به روش های دیگه هر روز منو ارضا میکرد.
    آیا احتمال حاملگی هست؟
    خیلی فشار و استرس زیادی رومون هست.

سلام
    احتمال بارداری کمه اما برای اطمینان بهتره از روش اورژانسی کمک بگیرید.

14. سلام خسته نباشید
    من سونو انجام دادم و این اطلاعاتش هس
    میخواستم ببینم با این مشخصات احتمال بارداریه
    10 هفته ای یا 12 هفته ای یا بیشتر هس ؟ و اگر نیس رحمم سالمه؟ مرسی خواهشن زود جوابمو بدین

رحم با ابعاد 55*28/5 میلیمتر
    اکوی میومتر هموژن میباشد
    اندومتر در میدلاین قرار دارد
    ضخامت اندومتر حدود 5 میلیمتر و اندوتریال لاین منظم است
    تخمدانها حجم و اکوی طبیعی دارند
    ضایعه solid  یا cystic در انها مشهود نیست
    مایع ازاد و collection در لگن و کلدوساک دیده نمیشود

15. با سلام
    نامزد من دوره های 28 روزه دارند 21 روز پاکی و 7 روز خونریزی
    آخرین مرتبه 3/1/92 دورشون شروع شد
    امروز16/1/92 ما با هم یک رابطه محافظت شده داشتیم که بعد از ارضا من آلت خودمو کاملا شستم و قبلش هم ادرار کردم که منی داخل آلتم نباشه
    بعد از اینکار من با لباس زیر بودم و و کاملا خشک بود و یک لحظه با آلت خانمم برخورد داشتم که دیدم لباس زیرم خیس شده و مایه لیزی روشه
    واژن خانمم خیس بود و ایشون می گه از من بود خیسی اما من به شک افتادم که این پیشاب من بوده (چون قبلش یکم تحریک شده بودم اما آلتم سفت نشده بود زیاد)یا خیسی از واژن همسرم بوده
    چون در روزهای پر خطر هم هستیم موندم نیازی به استفاده از قرص های اورژانسی هست یانه
    دوره پریود بعدی ایشون 30/1/91  می باشد
    اگر قرص مصرف کنه و 7 روز بعد پریود بشه و 7 روز طول بکشه به تاریخ پریود اصلی خودشون می رسه و ممکنه بیشتر از 10 روز طول بکشه و این یکم نگرانم میکنه
    چون قبلا هم چنین سابقه ای داشتند
    ممنون میشم تمام دوستان نظراتشونا زود بدند  تا بهتر بتونیم تصمیم بگیریم
    با تشکر از شما دوستان عزیز

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 26 از 132
رفتن به صفحه :    ... 26 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید