شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ارتباط بین خودارضایی و ابتلا به واریکوسل

1. با سلام به همه دوستان

سوالی داشتم که با وجود مطالعه زیاد نتونستم پاسخشو به درستی پیدا کنم. خاستم بدونم که رابطه بین خودارضایی و ابتلا به واریکوسل چجوری هست؟ یعنی آیا عمل خودارضایی در آقایان باعث ایجاد واریکوسل میشه؟ اگر میشه مکانیزمش چجوریه؟ آخه تا اونجایی که من میدونم لوله های حاوی منی با لوله های خونی که به بیضه اتصال دارند متفاوت هستند پ س خود ارضایی چجوری باعث ایجاد واریکوسل میشه؟  با تشکر  
    اگه دوستان پاسخ بدن ممنون میشم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. hesam_65 نوشته است: با سلام به همه دوستان

سوالی داشتم که با وجود مطالعه زیاد نتونستم پاسخشو به درستی پیدا کنم. خاستم بدونم که رابطه بین خودارضایی و ابتلا به واریکوسل چجوری هست؟ یعنی آیا عمل خودارضایی در آقایان باعث ایجاد واریکوسل میشه؟ اگر میشه مکانیزمش چجوریه؟ آخه تا اونجایی که من میدونم لوله های حاوی منی با لوله های خونی که به بیضه اتصال دارند متفاوت هستند پ س خود ارضایی چجوری باعث ایجاد واریکوسل میشه؟  با تشکر  
    اگه دوستان پاسخ بدن ممنون میشم

سلام

هیچ گونه رابطه ی معناداری بین خود ارضایی و ایجاد واریکوسل وجود نداره.
    تا همین الان که در خدمت شما هستم هیچ دلیل مشخص و قطعی برای ایجاد واریکوسل گزارش نشده اما موضوعی که مطرحه در صورت وجود واریکوسل انجام کارهای سنگین موضوع رو تشدید میکنه.

3. hamid0001 نوشته است: سلام.من شهریور 90 عمل واریکوسل داشتم.آیا الان نیازه باز برم سونوگرافی یا آزمایش اسپرم بدم؟

چند وقتی هم هست که باز کیسه بیضه ها حالت آویزان گرفته.آیا این ایرادی داره؟

درد مداوم ندارم اما گاهی دردش میاد سراغم.

ممنون از جوابتون دوستان.

سلام

امکان عود واریکوسل وجود داره و این درد شما باید بررسی بشه.
    به ارولوژیست مراجعه کنید تا در صورت نیاز سونو، عکس رنگی و اسپرموگرام درخواست بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. zmrk

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    چندسوال درباره خود ارضایی دارم

اول اینکه چرا یه خانم یا اقا به خود ارضایی رو میاره؟
    دوم چه عوارضی داره این کار؟
    سوم راه درمان این کار چه؟

5. saeed114

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    zmrk نوشته است: سلام

سلام نلیکم

سوالتون خیلی کلی هستش و پاسخش میتونه اندازه یک کتاب بشه!!
    اما اگه بخوام خیلی خلاصه بگم میشه گفت محدودیت در مورد برقراری روابط جنسی سالم و قرار گرفتن در محیطی که برای دختر یا پسر تحریک کننده جنسی باشه میتونه منشا شروع این کار باشه. یا حتی دوستانی که اهل این کار هستن میتونن این کنجکاوی رو در یک نفر بوجود بیارن و امتحان کردن همانا و شاید گرفتار شدن!
    عوارضش میتونه ضعف بدنی و ضعف اعصاب باشه. کسی که گرفتار این کار میشه رابطه جنسی کردنش از حالت عادی خارج میشه. مثلا ممکنه روزی چند نوبت دست به این کار بزنه. به دیدن فیلم ها و عکسهای پورنو رو بیاره و کلا بدعادتی جنسی براش بوجود بیاد. حتی در روابط آتی خودش با همسرش دچار مشکل بشه.
    راه درمانش هم میگن که توکل به خدا و دوری از جاهایی که باعث تحریک میشه و غیره... من اینها رو قبول دارم. ولی در کنارش حتما باید از کمک یه مشاور یا روانشناس خوب استفاده بشه.

من سعی کردم خلاصه بگم! امیدوارم کمک کرده باشم.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  6. zmrk نوشته است: سلام

سلام

جواب سوالاتون توی آرشیو سایت هست

اما خب، باز می ریم از اول شروع می کنیم:

روی آوردن به خود ارضایی یه دلیل ثابت نداره. غریزه ی جنسی در همه ی افراد هست، و بعضی وقت ها این شهوت غیر قابل کنترل می شه و برای خالی کردنش افراد یا به روابط جنسی روی می یارن یا عادت می کنن به خودارضایی
    معمولا همه (اگه بدتون نمی یاد) خودارضایی رو دارن. یه بچه ی شیرخواره هم با بازی کردن با سینه ی مادرش ارضا می کنه خودشو. معمولا از همون زمانی که شخص بدن خودشو می شناسه و کشف جاهای عجیب بدنش براش تو مخی می شه برای این که این حس ناشناخته رو بیشتر بشناسه، با بدنش بازی می کنه و کم کم از تحریک اندام های جنسیش لذت می بره و این عادت به خودارضایی رو پیدا می کنه
    خیلی ها این عادت رو نمی تونن ترک کنن و حتی بعد از ازدواجشونم این کار رو ادامه می دن. یه جور مریضی می شه در واقع! مثل اون کاربری که پست گذاشته بود می گفت من باردارم اما خودارضایی هم دارم!!!
    خودارضایی اگه کنترل بشه و به یه عادت روزمره ی شدید تبدیل نشه لزوما ایراد بزرگی برای انسان نیس. این غریزه ی جنسی باید کنترل بشه چون خاموش شدنش ممکن نیس، و در زمان های بسیاری هم که امکان ازدواج نیس یا به هر دلیلی شخص نمی خواد به روابط نامشروع دست بزنه خودارضایی رو انجام می ده
    اما خب، روند عادت گونه ی خودارضایی عوارض زیادی رو هم داره
    شاید این عوارض همه اش با هم در یه شخص جمع نشه و مشهود نباشه اما خب عوارض عمومی اش ایناس: لاغری، عصبی بودن همیشگی، مردم گریز بودن و تمایل شخص به تنهایی مطلق خودش، تغییر رنگ و ظاهر آلت تناسلی...که در خانم ها بیشتر به تیرگی می زنه آلت و ظاهرش جوری می شه که کاملا معلومه دستمالی شده و در آقایون هم اون طراوت و ظاهر قبلی رو آلت دیگه نداره، زود انزالی در روابط جنسی، ارضای کامل نشدن توی روابط جنسی...چون شخص به یه سری کارا که خودش تنهایی با خودش و بدنش انجام می داده عادت کرده و فقط با همون کاراس که ارضا می شه و دیگه حتی از یه رابطه ی جنسی فوق العاده عالی هم ارضای کامل نمی شه، در آقایون می تونه کم کم نعوظ کامل آلت اتفاق نیفته و خودشونم اظهار دارن که دیگه آلتم مثل قبلنا کاملا نعوظ نداره، و یه سری عوارض دیگه
    نمی گم ترک کردن خودارضایی غیرممکن هست، اما خب کار خیلی سختیه و همت زیادی می طلبه
    اول اینکه فرد باید اعتقادات دینی خودشون یه کمی تقویت کنه. هستند افرادی که نماز خونن و حسابی مقید هستن اما توی تنهاییشون این کار رو انجام می دن چون واقعا نمی تونن شهوت خودشونو کنترل کنن. قبول دارم که خودارضایی گناه محسوب می شه توی دین ما، اما فکر می کنم اگه همون جوری که احکام دو دسته ی اولیه و ثانویه هستن، برای رهایی از قید و بند ها و برای اینکه به گناه های بدتری دست زده نشه، خودارضایی خیلی هم بد نیس
    شخص باید زیاد تنها نمونه. تنها بودن و انزوای همیشگی بیشتر اونو راغب می کنه تا با بدنش ور بره
    دیدن عکس ها و فیلم های پورن به شدت تاثیر گذارن. این جور چیزهای محرک اصلا اصلا اصلا خوب نیستن چون شخص چه مجرد باشه و شریک جنسی نداشته باشه و چه شریک جنسی هم داشته باشه...با دیدن این جور چیزها توقعات جنسیش در حد المپیک بالا می ره و دیگه به هر نوع رابطه ای و به هر نوع بدنی و به هر نوع پوزیشنی راضی نمی شه و همش اصرار داره همونی انجام بشه که تو اون عکس یا تو اون فیلم دیده! و فکر می کنه این بازیگرای متبحر این دسته از فیلم ها این همه انرژی رو از کجا می یارن...چون انتظار داره مثل اونا بعد از 4 ساعت ارضا بشه و به انزال برسه در صورتی که توی این فیلم ها، پلان های زیادی کات و ضبط می شه و بازیگرها در خلال هر پلان ارضا می شن و ما که بیننده ایم اینا رو نمی بینیم که!
    پوشیدن لباس های تنگ و بدن نما به شدت موثر هست توی تمایل بیشتر شخص به خودارضایی. چون دیدن برجستگی های بدن بیشتر حریصش می کنه تا افکارش هرز بره

خودارضایی هم چین چیز عجیب و کثیفی نیس، اما اگه کنترل نشه بد می شه. شهوت ما باید اسیر دستمون باشه و اختیار بدنمون رو به دست بگیریم نه اینکه شهوت ما، ما و بدن ما رو اداره کنه!

تشکر شده توسط : 11 کاربر
  7. سلام من واریکوسل دارم ! آزمایش اسپرم اینطوریه و هنوز هم عمل نکردم نظر شما چیه ؟
    HEMATOLOGY

wbc---H 10200
    rbc--- 5.35
    hemogolobin--- 16.5
    hematocrit--- 48.2
    mcv---90.1
    mch---30.8
    mchc---34.2
    platelets--- 237000
    rdw---12.5

SEMEN ANALYSIS

volum---3.5
    color---milky
    ph---8.0
    viscosity----30
    wbc---2-3
    rbc---0-1
    sperm count--- 30
    rapid progression -----7%
    slow progression----23%
    shaking---5%
    immotile--- 60%
    MORPHOLOGY
    normal---70%
    abnormal---30%
    head defect--- 15%
    neck defect--- 5%
    tail defect--- 10%

8. amirs2 نوشته است: سلام من واریکوسل دارم ! آزمایش اسپرم اینطوریه و هنوز هم عمل نکردم نظر شما چیه ؟
    HEMATOLOGY

wbc---H 10200
    rbc--- 5.35
    hemogolobin--- 16.5
    hematocrit--- 48.2
    mcv---90.1
    mch---30.8
    mchc---34.2
    platelets--- 237000
    rdw---12.5

SEMEN ANALYSIS

volum---3.5
    color---milky
    ph---8.0
    viscosity----30
    wbc---2-3
    rbc---0-1
    sperm count--- 30
    rapid progression -----7%
    slow progression----23%
    shaking---5%
    immotile--- 60%
    MORPHOLOGY
    normal---70%
    abnormal---30%
    head defect--- 15%
    neck defect--- 5%
    tail defect--- 10%

سلام
    1- نگفتید واریکوسلتون گرید چنده؟
    2- از نظر تعداد اسپرم لب مرز قرار دارید. باید از 20 بیشتر باشه و شما 30 هستید.
    3- از نظر سرعت و قدرت پیشروندگی اسپرم فاکتورها خوب نیستند و فاصله زیادی با استاندارد دارند.
    4- مورفولوژی اسپرم خوب هست.

نتیجه گیری:
    در کل تمامی فاکتورها خوب هستن به جز motility اسپرم. که با توجه به سن کم شما امید به بهبودی اون خیلی زیاد هست منوط به اینکه هر چه زودتر عمل کنید و مراقبت های بعد از عمل رو رعایت کنید.

موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. zmrk

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

ممنون از راهنمایتون ولی اگه کسی باشه که اراده قوی نداشته باشه که بتونه این کارو بزاره کنار و انقدر مغرور باشه که به مشاور هم مراجعه نکنه چطور میشه که قانعش کرد تا دنبال این چیز نره
    در ضمن طرف با رابطه جنسی با جنس مخالف موافقت نمیکنه بخاطر همین با همسر اولش به مشکل برخورد و کارشون به جدای کشید در حال حاضر هم هیچ جوره نمیشه قانعش کرد که دوباره ازدواج کنه
    با ازدواج مخالف نیست ولی از رابطه جنسی با مخلف جنس موافق نیست میگه اگه قراره ازدواج کنم نباید بهم دست بزنه که این موضوع رو هیچ مردی قبول نمیکنه و اگه ادامه پیدا کنه مرد میره سراغ کس دیگه که تو زندگیه مشترک به مشکل برمیخورن
    لطفا کمکم کنید تا بتونم این دوستمو راضی کنم که دست از این کارش برداره و یه زندگی سالم داشته باشه

10. saeed114

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    یه طوری در مورد واریکوسل و شیوعش صحبت میکنید که آدم نگران میشه!

دوستان علائم واریکوسل چیه؟ من واقعا برای خودم نگران شدم.

11. saeed114 نوشته است: یه طوری در مورد واریکوسل و شیوعش صحبت میکنید که آدم نگران میشه!

دوستان علائم واریکوسل چیه؟ من واقعا برای خودم نگران شدم.

سلام

اولا واریکوسل یک بیماری مسری نیست مثل سرماخوردگی که بخواد شیوع داشته باشه. دوما واریکوسل گشاد شدگی وریدهای خونرسان به بیضه هست. تشخیص این بیماری نیازمند معاینات بالینی هست. کافی بود تو سایت جستجو میکردید تا اطلاعات کاملی بدست بیارید. در هر صورت لینکهای زیر اطلاعات مفیدی در باره این بیماری دارن.

http://www.roham.ws/web/ftopict-6592.html

http://www.roham.ws/web/ftopict-3689.html

http://www.roham.ws/web/ftopic-1743-days0-orderasc-15.html

http://www.roham.ws/web/ftopict-4786.html

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  12. zmrk نوشته است: سلام

ممنون از راهنمایتون ولی اگه کسی باشه که اراده قوی نداشته باشه که بتونه این کارو بزاره کنار و انقدر مغرور باشه که به مشاور هم مراجعه نکنه چطور میشه که قانعش کرد تا دنبال این چیز نره
    در ضمن طرف با رابطه جنسی با جنس مخالف موافقت نمیکنه بخاطر همین با همسر اولش به مشکل برخورد و کارشون به جدای کشید در حال حاضر هم هیچ جوره نمیشه قانعش کرد که دوباره ازدواج کنه
    با ازدواج مخالف نیست ولی از رابطه جنسی با مخلف جنس موافق نیست میگه اگه قراره ازدواج کنم نباید بهم دست بزنه که این موضوع رو هیچ مردی قبول نمیکنه و اگه ادامه پیدا کنه مرد میره سراغ کس دیگه که تو زندگیه مشترک به مشکل برمیخورن
    لطفا کمکم کنید تا بتونم این دوستمو راضی کنم که دست از این کارش برداره و یه زندگی سالم داشته باشه

سلام
    این خیلی عجیبه که کسی بخواد ازدواج کنه اما با رابطه جنسی مشکل داشته باشه و نخواد که همسرش حتی بهش دست بزنه!!!
    چیزی که مسلمه اینه که ذهنیت دوست شما نسبت به رابطه جنسی کاملا منفی شده و باید این منفی نگری دقیقا ریشه یابی بشه تا بشه حلش کرد. اولا که سعی کنید با ذکر همین مسئله که منفی نگری افراطی ایشون داره زندگیشون رو تحت تاثیر قرار میده راضیشون کنید حتی اگه شده با خود شما به مشاور مراجعه کنن. اگه به هیچ وجه راضی نشدن خودتون با یک مشاور صحبت کنید و راهکارهایی رو یاد بگیرید تا بتونید این ذهنیت رو تغییر بدید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. گرید نوع 3 هست ! اما من شدیدا از عمل میترسم به طوری که حتی یک بارم لغو شده بخاطر استرسم و منو بخاطر داشتن تیروِیید نمیتونن  بیهوش کنن خطر داره ! راهی هست که جراهی نکنم و مشکی نداشته باشم یا مشکلات منی رو بر طرف کرد ؟؟؟

14. amirs2 نوشته است: گرید نوع 3 هست ! اما من شدیدا از عمل میترسم به طوری که حتی یک بارم لغو شده بخاطر استرسم و منو بخاطر داشتن تیروِیید نمیتونن  بیهوش کنن خطر داره ! راهی هست که جراهی نکنم و مشکی نداشته باشم یا مشکلات منی رو بر طرف کرد ؟؟؟

سلام

ببین دوست عزیز عمل واریکوسل خیلی عمل ساده و سبکی هست و حدود 40 دقیقه بیشتر طول نمیکشه. نکنه فکر کردی عمل پیوند قلبه که گروهی از پزشکان نخبه به مدت 4 ساعت عمل رو انجام میدن!!!!!!!!!!! این عمل به اندازه ای ساده هست که تو خیلی از بیمارستانها رزیدنت ها (دانشجویان تخصص) اون رو انجام میدن. اگه عمل صبح انجام بشه شما عصر ساعت 5 مرخص میشید. پس این همه ترس و استرس دلیل موجهی نداره. در ضمن شما سلامتیت از همه چیز برات مهمتره. طبق آنالیز اسپرم motility اسپرمت خیلی پایینه یعنی واریکوسل خیلی روی این فاکتور اثر منفی گذاشته. اگه عمل نکنی سایر فاکتور هاتم به مرور از بین میرن و اونوقت درمانش دیگه به این سادگی ها نخواهد بود. اولین آسیبی که واریکوسل به اسپرم میزنه اینه که motility رو از بین میبره. بعد تعداد اسپرم و بعد شکل اسپرم یا همون مورفولوژی. تعداد اسپرمت هم لب مرزه. یعنی من پیش بینی میکنم اگه تا 4-5 سال دیگه عمل نکنی این فاکتورت هم خیلی میاد پایین و اگه واریکوسل مورفولوژیتو از بین ببره اونوقت دیگه درمانش خیلی سخت میشه. داروهایی وجود دارن که motility رو اصلاح میکنن ولی دیگه روی تعداد اسپرم و مورفولوژی اثری ندارن. پس با این اوصاف سعی کن شجاع باشی و به فکر آیندت که میخای ازدواج کنی و بچه دار بشی باشی . از چیزی هم نترس چون بحث سلامتی از هر چیزی بالاتره.

تاپیک هایی که تو پست قبلی برات گذاشتمو خوب بخون. روش های عمل جراحی واریکوسل توشون توضیح داده.

15. amirs2 نوشته است: گرید نوع 3 هست ! اما من شدیدا از عمل میترسم به طوری که حتی یک بارم لغو شده بخاطر استرسم و منو بخاطر داشتن تیروِیید نمیتونن  بیهوش کنن خطر داره ! راهی هست که جراهی نکنم و مشکی نداشته باشم یا مشکلات منی رو بر طرف کرد ؟؟؟

اگه امکان بیهوشی عمومی براتون وجود نداره میتونید از پزشک درخواست کنید که براتون بیهوشی موضعی اعمال بشه. در این نوع بیهوشی از تقریبا کنار نخاع واکسن بیهوشی تزریق میشه و فایدش هم اینه که از کمر به پایین کاملا بیحس میشه و عمل به راحتی میتونه انجام بشه. اما هوشیاری عمومی بیمار حفظ میشه و شما بیهوش نمیشید. در مورد بیهوشی موضعی با پزشکتون مشورت کنید که اگه امکانش باشه انجام بشه. در این صورت شما زودتر از بیمارستان مرخص میشید. چون معمولا بعد از عمل تا بیمار هوشیاریشو بدست بیاره حدود 2-3 ساعت طول میکشه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید