شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوال در مورد جواب آزمایش HCG

1. چون قسمت طرح سوالات جنسی اجازه ارسال جدید نمیداد مجبور شدم سوالمو در این قسمت مطرح کنم
    از این بابت عذر میخوام و امیدوارم پستم حذف نشه
    من شدیدا به جواب این سوال احتیاج دارم

-----------------------------

نامزد من دوبار آزمایش hcg دادن
    که بار اول  منفی بود>عدد HCG 0.9 ولی نظر دکتر دوباه آزمایش دادن
    تو آزمایش بعدی عددHCG 26  شد
    فاصله بین آزمایشها 20 روز بود و زمان آزمایش دوم حدود یک ماه بعد از آخرین تماس بدنی ما بود
    آیا این عدد میتونه درست باشه و یا ممکنه جواب مثبت آزمایش کاذب بوده باشه؟؟
    چون من تو مطالب خوندم که هورمون hcg هر72ساعت دوبربار میشه

راستی ایشون یک هفته پیش آزمایش سومی هم دادن که عدد hcg 24  شده!
    مشکل کجاست!

آقای دکتر ممنونم میشم جواب بدین و منو از استرس بیرون بیارین

2. با سلام من 12 بهمن پریود شدم وچون 20 اسفند شده بود و هنوز پریود نشده بودم ازمایش خون دادم که منفی بود و حدود 7 روز بعد از اخرین رابطه و 35 روز از رابطه محافظت نشده گذشته بود ولی هنوز هم که 27 اسفنده پریود نشدم امکان بارداری وجود داره؟

3. mah2i2 نوشته است: چون قسمت طرح سوالات جنسی اجازه ارسال جدید نمیداد مجبور شدم سوالمو در این قسمت مطرح کنم
    از این بابت عذر میخوام و امیدوارم پستم حذف نشه
    من شدیدا به جواب این سوال احتیاج دارم

-----------------------------

نامزد من دوبار آزمایش hcg دادن
    که بار اول  منفی بود>عدد HCG 0.9 ولی نظر دکتر دوباه آزمایش دادن
    تو آزمایش بعدی عددHCG 26  شد
    فاصله بین آزمایشها 20 روز بود و زمان آزمایش دوم حدود یک ماه بعد از آخرین تماس بدنی ما بود
    آیا این عدد میتونه درست باشه و یا ممکنه جواب مثبت آزمایش کاذب بوده باشه؟؟
    چون من تو مطالب خوندم که هورمون hcg هر72ساعت دوبربار میشه

راستی ایشون یک هفته پیش آزمایش سومی هم دادن که عدد hcg 24  شده!
    مشکل کجاست!

آقای دکتر ممنونم میشم جواب بدین و منو از استرس بیرون بیارین

اگر اعداد درست ذکر شده باشند احتمال بارداری وجود داره و بهتره با پزشک مشورت کنید

سطح هورمون hCG کمتر از mIU/ml 5 نشاندهنده عدم حاملگی است. هر مقداری بیش از mIU/ml 25 نشاندهنده وجود حاملگی می باشد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. بسیار ممنون از پاسختون
    ولی نکته اینجاست که آزمایش دوم که عدد26 رو نشون میده بعد از یک ماه از آخرین تماس ما بوده
    و آزمایش سوم که عدد 24 رو نشون میده ؛بعد از 40-45 روز از آخرین تماس ما بوده!

تعداد هورمون ها در صورت بارداری هر72 ساعت دوبرابر میشه
    در حالی که این عدد در آزمایش دوم کمتر هم شده!
    اونم بعد از 40-45 روز بعد از آخرین تماس ما

سوال اینجاست که چطور عدد این هورمون در سطح24-26 مونده؟

5. تا ایشون چکاب نشن نمیشه نظر دقیق داد ایشون باید تحت آزمایش و سونو قرار بگیرند تا ببینن مشکل از کجاست

6. Clooney نوشته است: تا ایشون چکاب نشن نمیشه نظر دقیق داد ایشون باید تحت آزمایش و سونو قرار بگیرند تا ببینن مشکل از کجاست

با درود
    علاوه بر اينكه توصيه ميكنم سونوگرافي انجام بشه تا وجود يا عدم وجود ساك حاملگي مشخص بشه؛ اين نكته رو هم ياد آوري ميكنم كه آزمايشگاههاي مختلف و دستگاههاي مختلف به دليل داشتن حد تشخيص متفاوت، در گزارش اعداد با هم تفاوت دارند. شما بايستي به حدود ذكر شده در برگه به عنوان مثبت و منفي توجه كنيد. ببينيد توي هر كدوم از برگه هاي آزمايش تا چه عددي مثبت و تا چه عددي منفي در نظر گرفته ميشه.

7. بسیار ممنون از پاسخ دوستان
    ایشون سونوگرافی انجام دادن و دکتر گفتن که جنین وجود داره!

سوال من اینجاست که چگونه عدد hcg انقد پایینه!]
    چرا که طبق اطلاعات من ساک حاملگی در هفته 5 به بعد با سونوگرافی قابل تشخیص است

و طبق اطلاعات زیر عدد hcg دراین زمان باید بسیار زیاد شده باشد.
    هفته از LMP گذشته باشد : ۷۳۴۰-۱۸ mIU/ml
    ۶ هفته از LMP گذشته باشد : ۵۶۵۰۰-۱۰۸۰ mIU/ml

8. mah2i2 نوشته است: بسیار ممنون از پاسخ دوستان

سلام

شما در پیام خصوصی از من خواسته بودید که در مورد پست تون نظر بدم.

دوست من،
    تیتراژ خیلی پایینه و من به بارداری نا به جا مشکوکم در این نوع بارداری تیتراژ مانند بارداری رحمی 2 برابر افزایش نخواهد داشت  اما برای بررسی این شک
    تیتراژ باید به صورت سریالی چک بشه و در نهایت سونوگرافی برای تشخیص قطعی بارداری خارج رحمی انجام بشه.
    آرامشتون رو حفظ کنید و حتما تحت نظر پزشک باشید.  

9. mah2i2 نوشته است: بسیار ممنون از پاسخ دوستان

با درود
    در صورتي كه ساك حاملگي ديده شده و جنين هم ديده شده، بارداري قطعيه و احتمال بارداري خارج رحمي و بارداري پوچ وجود نداره.
    همون طور كه عرض كردم به حدود نرمال نتايج كه در برگه ذكر شده دقت كنيد.

10. سپاس و درود از جواب دوستان عزیز

من هم به حاملگی خارج رحمی مشکوکم
    الان مطلبی خوندم از علائم باراداری خارج رحمی

ایشون یه هفته پیش خونریزی داشتن-اول فک کردن پریوده ولی فقط همون یک روز خونریزی داشتن
    از طرفی عدد hcg بصورت غیرقابل قبولی پایینه
    این 2موردی گه کفتم در علائم باراداری خارج رحمی ذکر شده

ایشون همینطور گفتن دکتر گفته باید جراحی بشی!
    نمیدونم چرا ولی من احساس میکنم متاسفانه انامزدم داره قسمتی از واقیعیت رو از من پنهان میکنه
    ولی چون این مسئله خیلی مهمه من به شدت پیگیرم
    -
    -
    اول خدا و بعد
    من همچنان به کمک و همراهی دوستان نیازمندم

11. mah2i2 نوشته است: سپاس و درود از جواب دوستان عزیز

من هم به حاملگی خارج رحمی مشکوک
    الان مطلبی خوندم از علائم باراداری خارج رحمی
    ایشون یه هفته پیش خونریزی داشتن-اول فک کردن پریوده ولی فقط همون یک روز خونریزی داشتن
    از طرفی عدد hcg بصورت غیرقابل قبولی پایینه
    این 2موردی گه کفتم در علائم باراداری خارج رحمی ذکر شده
    نمیدونم چرا ولی من احساس میکنم متاسفانه انامزدم داره قسمتی از واقیعیت رو از من پنهان میکنه
    ولی چون این مسئله خیلی مهمه من به شدت پیگیرم
    -
    -
    اول خدا و بعد
    من همچنان به کمک و همراهی دوستان نیازمندم

سلام

این داستان چیزی نیست که بشه مخفیش کرد! شما میتونید با نامزدتون صحبت کنید، ایشون باید بدونن در چه وضعیتی هستن و نباید خودسرانه اقدامی انجام بدن
    هنوز چیزی مشخص نیست دوست من
    حتما و باید تیتراژ به صورت سریالی چک بشه و روند رشد هورمون HCG تحلیل بشه و یکی دو هفته بعد سونو انجام بشه تا تشخیص افتراقی در مورد نوع بارداری گذاشته بشه.
    در بارداری خارج رحمی هم ساک و هم رویان رویت میشه اما تیتراژ پایینه.    

توصیه‌ی جدی دارم این فکر که خودتون یه کاری بکنید و به زیر زمین صغری دلاک و افرادی از این دست مراجعه کنید! تا از شر موضوع خلاص بشید رو از ذهنتون بریزید دور، چون

اولا هنوز چیزی مشخص نیست
    دوما در صورتی که بارداری نا به جا باشه جان نامزدتون هم در خطر خواهد بود

مجددا توصیه می کنم آرامشتون رو حفظ کنید و حتما حتما زیر نظر پزشک باشید تا بررسی ها به صورت دقیق انجام بشه.

پ.ن: این تاپیک کلا خلاف قوانین بود اما چون موضوع حساسی بود من وارد بحث شدم امیدوارم دکتر بر من خرده نگیرن.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. چرا به سوال من جواب نمیدین؟؟؟؟

13. با سلام
    من دارای سیکل عادت ماهانه تقریبا منظمی هستم(معمولا با اختلاف 1-2 روز) ماه گذشته در اول اسفند ماه پریود شدم در تاریخ 8 اسفند ماه نزدیکی داشتم و بعد از اون تاریخ رابطه ای نداشتم ،امروز 41 روز از تاریخ اخرین قاعدگی میگذره و من فقط یک بار لکه بسیار کوچک دیدم. بی بی چک منفی شدو بعد از 10 روز تاخیر جواب از بتا 0.01 بود.در طول این مدت دل درد و کمر درد شبیه قاعدگی داشتم.
    با این تفاسیر علت تاخیر چه میتواند باشد ایا امکان دارد جواب بتا اشتباه باشد.
    با تشکر

14. Ms_please نوشته است: با سلام
    من دارای سیکل عادت ماهانه تقریبا منظمی هستم(معمولا با اختلاف 1-2 روز) ماه گذشته در اول اسفند ماه پریود شدم در تاریخ 8 اسفند ماه نزدیکی داشتم و بعد از اون تاریخ رابطه ای نداشتم ،امروز 41 روز از تاریخ اخرین قاعدگی میگذره و من فقط یک بار لکه بسیار کوچک دیدم. بی بی چک منفی شدو بعد از 10 روز تاخیر جواب از بتا 0.01 بود.در طول این مدت دل درد و کمر درد شبیه قاعدگی داشتم.
    با این تفاسیر علت تاخیر چه میتواند باشد ایا امکان دارد جواب بتا اشتباه باشد.

با تشکر

سلام دوست گرامی
    با عرض پوزش،بهتر بود شما کیفیت نزدیکی رو ذکر میکردید
    ولی وقتی جواب بتا بعد از 10 روز منفی بوده و شما با گذشت زمان باز پریود نشدید پیشنهاد میشه دوباره آز بتا رو بدید
    بهترین کار درچنین مواقعی گرفتن آز بتا با فاصله چند روز و به صورت سریالیه،(حداکثر3بار) در این صورت جواب میتونه قطعی باشه.

نامزد من وقتی این مشکل براشون پیش اومد پزشک اول براشون آمپول پروژسترون تجویز کرد ولی باز پریود نشدن؛ و دوباره آز بتا دادن.

اگه دوباره آز بتا دادید و عددhcg زیر 10 بود میشه به کسیت تخمدان یا مشکل دیگه ای مشکوک شد.

15. سلام زیبا 71 بله احتمال بارداری اگر رابطه محافظت نشده باشه وجودداره

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید