شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سردرد همراه با استفراغ

1. sr66

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام، دی ماه یک روز سر درد شدید با استفراغ داشتم  همه چیز خوب بود تا 10 روز پیش باز هم سر درد و استفراغ، چشم هایم احساس سنگینی میکند و بعضی از نور ها پخش میشود، استرس شدید گرفتمSad کارم جوریه که روزانه 12 ساعت پشت کامپیوترم.... به نظرتون چشم هایم ضعیف شده؟ یا مشکل دیگری دارم... سابقه میگرن در کل خانواده پدری هست... استرس گرفتم آیا با دوبار سردرد شدید یه فاصله چند ماه چیز مهمی است ...؟ لطفا راهنمایی کنیدو ممنون

2. sr66 نوشته است: سلام، دی ماه یک روز سر درد شدید با استفراغ داشتم  همه چیز خوب بود تا 10 روز پیش باز هم سر درد و استفراغ، چشم هایم احساس سنگینی میکند و بعضی از نور ها پخش میشود، استرس شدید گرفتمSad کارم جوریه که روزانه 12 ساعت پشت کامپیوترم.... به نظرتون چشم هایم ضعیف شده؟ یا مشکل دیگری دارم... سابقه میگرن در کل خانواده پدری هست... استرس گرفتم آیا با دوبار سردرد شدید یه فاصله چند ماه چیز مهمی است ...؟ لطفا راهنمایی کنیدو ممنون

سلام

در مورد میگرن (که متاسفانه به خاطر کارتون، سبقه ی خانوادگی و ... مستعد ابتلا به اون هستین) این لینک رو بخونین.

علامت یاب سر درد رو هم یه نیگا بندازین.

در مورد داروهایی که مصرف می کنین دو فروم زیر رو مطالعه کنین.

آلپرازولام

فلوکستین

اما در مورد چشماتون
    خب از پشت مانیتور که هیچکس نمیتونه تشخیص بده چشماتون ضعیف شده یا نه. اما چند نکته کنکوری! در مورد کار با کامپیوتر:

• هر ده دقیقه یه ربع به چشماتون یه پاز بدین و به دور دست نیگا کنین.
    • فاصله تون از مانیتور حداقل نیم متر باشه.
    • برایتنس و کنترست سیستمتونو تنظیم کنین.
    • موقع کار با کامپیوتر پلک بزنین (به صورت ارادی).
    • مانیتور رو جوری تنظیم کنین که نور چراغ یا پنجره رفلکس نداشته باشه.
    • اگه تبلت استفاده می کنین گردنتونو هر 5 - 10 دقیقه بچرخونین.
    • و ...
    سوالاتونم یه بار بیشتر مطرح نکنین و منتظر پاسخ بمونین.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. m1989 نوشته است:
    sr66 نوشته است: سلام، دی ماه یک روز سر درد شدید با استفراغ داشتم  همه چیز خوب بود تا 10 روز پیش باز هم سر درد و استفراغ، چشم هایم احساس سنگینی میکند و بعضی از نور ها پخش میشود، استرس شدید گرفتمSad کارم جوریه که روزانه 12 ساعت پشت کامپیوترم.... به نظرتون چشم هایم ضعیف شده؟ یا مشکل دیگری دارم... سابقه میگرن در کل خانواده پدری هست... استرس گرفتم آیا با دوبار سردرد شدید یه فاصله چند ماه چیز مهمی است ...؟ لطفا راهنمایی کنیدو ممنون

سلام

در مورد میگرن (که متاسفانه به خاطر کارتون، سبقه ی خانوادگی و ... مستعد ابتلا به اون هستین) این لینک رو بخونین.

علامت یاب سر درد رو هم یه نیگا بندازین.

در مورد داروهایی که مصرف می کنین دو فروم زیر رو مطالعه کنین.

<a>آلپرازولام</a>

<a>فلوکستین</a>

اما در مورد چشماتون
    خب از پشت مانیتور که هیچکس نمیتونه تشخیص بده چشماتون ضعیف شده یا نه. اما چند نکته کنکوری! در مورد کار با کامپیوتر:

• هر ده دقیقه یه ربع به چشماتون یه پاز بدین و به دور دست نیگا کنین.
    • فاصله تون از مانیتور حداقل نیم متر باشه.
    • برایتنس و کنترست سیستمتونو تنظیم کنین.
    • موقع کار با کامپیوتر پلک بزنین (به صورت ارادی).
    • مانیتور رو جوری تنظیم کنین که نور چراغ یا پنجره رفلکس نداشته باشه.
    • اگه تبلت استفاده می کنین گردنتونو هر 5 - 10 دقیقه بچرخونین.
    • و ...
    سوالاتونم یه بار بیشتر مطرح نکنین و منتظر پاسخ بمونین.

با سلام
    دوست عزیز،ضمن تایید اظهارات جامع دوست عزیزمون آقا مهدی گل،فقط چند نکته که فکر میکنم فراموش شده رو متذکر میشم
    1- سعی کنید از صندلی استاندارد و خو ب استفاده کنید!چون مدت کاری اتون زیاده تجربه نشون داده صندلی بد و نامناسب هم میتونه در دراز مدت اثر گذار باشه!
    2- ارتفاع صندلی با میز رو درست تنظیم کنید تا دستها بطور موازی با میزتون قرار داشته باشه و مانیتور هم روبروتون باشه
    3- جداً ورزش در نواحی سر و گردن و کمر رو فراموش نکنید!!
    4- حتماً به یک متخصص چشم پزشک مراجعه کنید!در ضمن توصیه میکنم بعد از این مشاوره ،با یک متخصص مغز و اعصاب نیز مشاوره ای داشته باشید.
    5- هیچگاه سر خود دارو مصرف نکنید!
    و....
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. i_ali

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    12ساعت کا با کامپیوتر بسیار خطر ناکه من نهایت روزی7ساعت باکامپیوتر کار میکنم اکثر وقتها هم سردرد شدید میگیرم یا چشما درد میگیره حتی اگه فاصله رو رعایت کنی یا ازوسایل استاندارد استفده کنی بازم صدمه میزنه سعی کن هر یک ساعت 10دقیقه به جای دیگه نگاه کنی یا چشمات رو ببندی یا از محافظ صفحه برای صفحه مانیتور استفاده کن به نظر من به بیماری ربطی نداره

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام و خسته نباشید. من یک سال و نیم قرص ضدبارداری سیپترون کمپاند مصرف کردم و توی 6 ماه آخر دچار سردرد شدم . که سردرد در ماه آخر استفاده از قرص به 2 یا 3 بار در هفته رسیده بود .سردرد در سمت راست سرم اتفاق میفته و گاهی تا چشمام هم میرسه .معمولا برای سردردم مسکن استفاده نمیکنم .درد  بعضی وقتها صبح ،بعضی وقتها عصر یا حتی شب شروع میشه ، احساس میکنم سرم در سمت راست سنگین میشه، که اکثرا اگه بخوابم خوب میشه. وقتی قرصم را کنار گذاشتم سردردهام از بین رفت . ولی الان یکی دو ماهه باز همون سردرد اومده سراغم . البته دردش کمه و مثلا شاید ماهی یه بار اتفاق میفته .
    میخواستم بدونم علت سردردم چیه؟ ممکنه سردردی که بر اثر مصرف قرص داشتم تبدیل به سردرد میگرنی شده باشه؟ این رو هم اضافه کنم که مادر و خواهرم سردرد میگرنی دارند. آیا امکان داره من تو سن 32 سالگی تازه سردرد میگرنیم شروع بشه؟یا سردردم دلایل دیگه ای داره.
    ممنون میشم جواب بدید.

6. fafa88 نوشته است: سلام و خسته نباشید. من یک سال و نیم قرص ضدبارداری سیپترون کمپاند مصرف کردم و توی 6 ماه آخر دچار سردرد شدم . که سردرد در ماه آخر استفاده از قرص به 2 یا 3 بار در هفته رسیده بود .سردرد در سمت راست سرم اتفاق میفته و گاهی تا چشمام هم میرسه .معمولا برای سردردم مسکن استفاده نمیکنم .درد  بعضی وقتها صبح ،بعضی وقتها عصر یا حتی شب شروع میشه ، احساس میکنم سرم در سمت راست سنگین میشه، که اکثرا اگه بخوابم خوب میشه. وقتی قرصم را کنار گذاشتم سردردهام از بین رفت . ولی الان یکی دو ماهه باز همون سردرد اومده سراغم . البته دردش کمه و مثلا شاید ماهی یه بار اتفاق میفته .
    میخواستم بدونم علت سردردم چیه؟ ممکنه سردردی که بر اثر مصرف قرص داشتم تبدیل به سردرد میگرنی شده باشه؟ این رو هم اضافه کنم که مادر و خواهرم سردرد میگرنی دارند. آیا امکان داره من تو سن 32 سالگی تازه سردرد میگرنیم شروع بشه؟یا سردردم دلایل دیگه ای داره.
    ممنون میشم جواب بدید.

سلام دوست عزیز
    خب این علائم تقریباً به علائم میگرن شیبه هست اما توصیه میکنم:
    1- در مورد چشمهاتون هم کمی دقت کنید شاید اونها ضعیف شده باشند!مراجعه به چشم پزشک رو مد نظر داشته باشید.
    2- ببینید در نور،صدا،اجتماعات شلوغ،گرما،بی خوابی ،استفاده از ادویه جات و... سردرد میگیرید؟؟ اگر اینطوره احتمالاً شبه میگرن دارید!که انشالله اینطور نخواهد بود
    3- در مورد اون داروها بهتره با پزشک معالجتون مشاوره ای داشته باشید قطعاً در تشخیص بیماری تاثیر خواهد داشت
    4- سعی کنید کم خوابی،بی خوابی،بد خوابی نداشته باشید
    5- اگر کار چشمی زیادی دارید حتماً به چشمهاتون در اواسط کار،استراحت بدید
    6- البته شاید بالانس هومون جنسی اتون هم بواسطه استفاده از این دارو،که قطع کردید برهم خورده باشه که با مشاوره با پزشکتون قطعاً مشکل حل میشه
    و....
    در نهایت ببینید در چه مکانها،زمانها،و احتمالاً با مصرف چه مواد خوراکی و... این درد حادث میشه اونوقت بهتر میتونید در مورد نوع متخصصینی که باید بهشون مراجعه کنید تصمیم بگیرید.و شایدم با رعایت مواردی که موجب این دردها میشن کلاً معضل حل بشه
    و پیشنهاد آخرم اینه که اگر خدای ناکرده با توصیه های بالا بهبودی حاصل نشد،به یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید تا پیش از حاد شدن این نوع سردردها،درمانش کنید.
    موفق باشید.

7. با سلام
    من مشکلی دارم نمیدونم میشه اسمش را سردرد گذاشت یا نه
    گاهی اوقات وقتی که میخوام سرم را به اطراف بچرخونم یک لحظه صدایی مثل شکسته شدن استخوان میشنوم در گوش سمت چپم و حالت سر گیجه بهم دست میده و سمت چپ مغزم و گوشم داغ میکنه خیلی احساس میکنم درون مغزم خون لخته میشه چشمام سیاهی میره 1دقیقه این حالت طول میکشه و بعد خوب میشم
    خیلی برام عجیبه هر از گاهی این اتفاق واسم میفته 2سالی میشه که این مشکلو دارم
    مشکل من چی میتونه باشه؟؟

8. Yass_2 نوشته است: با سلام
    من مشکلی دارم نمیدونم میشه اسمش را سردرد گذاشت یا نه
    گاهی اوقات وقتی که میخوام سرم را به اطراف بچرخونم یک لحظه صدایی مثل شکسته شدن استخوان میشنوم در گوش سمت چپم و حالت سر گیجه بهم دست میده و سمت چپ مغزم و گوشم داغ میکنه خیلی احساس میکنم درون مغزم خون لخته میشه چشمام سیاهی میره 1دقیقه این حالت طول میکشه و بعد خوب میشم
    خیلی برام عجیبه هر از گاهی این اتفاق واسم میفته 2سالی میشه که این مشکلو دارم
    مشکل من چی میتونه باشه؟؟

سلام
    مشکل شما میتونه چند دلیل داشته باشه. کم خونی یکی از اوناست و یکی هم مینیر گوش. سابقه کم خونی دارید؟

9. سلام
    بله کم خونی و کمبود اهن دارم قرص اهن هم میخورم ولی به طور مرتب نه

10. Yass_2 نوشته است: سلام
    بله کم خونی و کمبود اهن دارم قرص اهن هم میخورم ولی به طور مرتب نه

پس به احتمال بسیار زیاد دلیل این مشکلات کم خونیه. مکملهاتون رو با توجه به تجویز پزشکتون بطور موتب مصرف کنید تا مشکلاتتون مرتفع بشن.

11. میگرن اغلب با سردردی یکطرفه، ضرباندار، همراه با تهوع، استفراغ، فنوفوبی(حساسیت به صدا) ، فتوفوبی(حساسیت به نور) و سستی مشخص می شود.
    اوراهای بینایی ( نشانه های نورولوژیک گذرا) مانند نقص در میدان بینایی، مشاهده جرقه های نورانی یا لکه های سیاه در 10% موارد وجود دارد.
    دو سوم تا سه چهارم موارد میگرن در خانم ها و در اوایل عمر بروز می کند.
    سابقه خانوادگی در بسیاری از موارد وجود دارد.
    میگرن در 25%موارد در دهه اول، در 55%موارد قبل از 20 سالگی و در 90%موارد قبل از 40 سالگی بروز میکند.
    علت بروز میگرن:
    مدت های طولانی انقباض عروقی داخل جمجمه ای و اتساع عروقی خارج جمجمه ای را به ترتیب علل مراحل اورا و سردرد میگرن می پنداشتند.
    مطالعات اخیر کاهش جریان خون ناحیه ای را نشان داده اند که در ناحیه پس سری ودر طی فاز اورا آغاز می شود که ممکن است بعد از رفع علائم نورولوژیک فوکال و شروع سردرد همچنان در حد پایین باقی بماند.سپس در مرحله سردرد جریان خون به بخش هایی از کورتکس و ساقه مغز افزایش می یابد.
    علائم بالینی :
    به طور کلی سردردهای میگرنی به دو دسته کلی طبقه بندی می شود:
    1- میگرن همراه با اورا( میگرن کلاسیک) : پیش از شروع این نوع سردرد یکطرفه ضرباندار نشانه های نورولوژیک گذرا ( اورا) روی می دهد. شایع ترین اوراها شامل تغییرات بینایی به خصوص نقص های همی آنوپیک ( یکطرفه) در میدان بینایی، مشاهده اسکوتوم ها (جرقه هایی هستند که بزرگ شده و به طرف محیط گسترش پیدا می کنند) می باشد.
    تواتر سردرد متغیر است ولی بیش از نیمی از بیماران یک حمله در هفته را تجربه می کنند. در اکثر بیماران طول مدت حمله بیش از 2 ساعت و کمتر از 24 ساعت است.
    علائم بالینی همراه میگرن کلاسیک عبارتند از تهوع، استفراغ، فتوفوبی( حساسیت به نور)، فنوفوبی( حساسیت به صدا) ، تحریک پذیری و اسموفوبی ( حساسیت به بو).
    میگرن ممکن است به طور ناشایع با نقایص واضح نورولوژیک از قبیل فقدان حس نیمه بدن، ضعف حرکتی در یک نیمه بدن، اختلالات تکلم و مشکلات بینایی همراه باشد.این نقایص می تواند حتی بعد از بهبود سردرد ادامه یابند اما وجه افتراق نقایص نورولوژیک همراه میگرن از سکته مغزی این است که در میگرن شروع علائم تدریجی است و بهبودی نیز خودبخود رخ می دهد.
    درد نیمه سر مشخصه میگرن کلاسیک است ولی سردرد می تواند دوطرفه هم باشد.
    2- میگرن بدون اورا ( میگرن شایع) : این سردرد نسبت به نوع کلاسیک کمتر یکطرفه است، شیوع بیشتری دارد و ضرباندار است ولی فاقد اورای کلاسیک می باشد.
    درد بیش تر دور حدقه چشم احساس می شود و ممکن است در ادامه آن سفتی گردن هم بوجود آید. حساسیت پوست سر و استفراغ نیز شایع است.
    عوامل برانگیزاننده میگرن :
    حملات میگرن ممکن است با خوردن غذاهای ویژه( نظیر پنیرهای حاوی تیرامین،گوشت هایی مثل هات داگ یا خوک که به آنها مواد نگهدارنده نیتریتی اضافه شده، شکلات حاوی فنیل اتیل آمین و نه شکلات معمولی) ، گرسنگی ، قاعدگی، هیجان، داروها( قرص های ضد بارداری، متسع کننده های عروقی مثل نیتروگلیسیرین) و نورهای درخشان برانگبخته شوند.
    درمان :
    برای درمان حملات حاد میگرن ابتدا مسکن های ساده و در صورت عدم پاسخ، فرآورده های آرگوت یا سوماتریپتان را معمولا همراه با داروی ضد استفراغ تجویز می کنند.
    این داروها را باید بلافاصله بعد از شروع نشانه ها بکار برد تا حداکثر اثر را داشته باشند.
    برای بیمارانی که دچار حملات مکرر می شوند ( بیش از یک حمله در هفته) یا داروهای آرگوت را تحمل نمی کنند چهار  گروه دارویی بعنوان درمان پیشگیرانه بکار می رود که عبارتند از : بتا بلوکرها، ضدافسردگی سه حلقه ای، داروهای ضد تشنج، کلسیم بلوکرها که با توجه به نظر پزشک تجویز می شوند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید