شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل عادت ماهیانه

1. سلام عزیزان

قبل از هر چیز خواستم از مقالاتتون تشکر کنم
    من یک هفته قبل و بعد از  عادت ماهیانه ام خیلی عصبی ام طوری که دوست دارم همش دعوا کنم به هر چیز کوچکی گیر میدم و دوست دارم گریه کنم و دوست دارم همش تنها باِشم و گاهی پرخوری می کنم و گاهی از اشتها می افتم و یا گهگاهی دوست دارم خود کشی کنم حالا من با این مشکل چیکار کنم من ادمی هستم زیاد اهل ورزش و بیرون نیستم  احساس خستگی ام دارم و بی حالم و فقط دوست دارم بخوابم البته من هیچ دارویی مصرف نمی کنم حتی فولیک اسید لطفا من را هنمایی کنید

2. ali69joon نوشته است: سلام عزیزان

قبل از هر چیز خواستم از مقالاتتون تشکر کنم
    من یک هفته قبل و بعد از  عادت ماهیانه ام خیلی عصبی ام طوری که دوست دارم همش دعوا کنم به هر چیز کوچکی گیر میدم و دوست دارم گریه کنم و دوست دارم همش تنها باِشم و گاهی پرخوری می کنم و گاهی از اشتها می افتم و یا گهگاهی دوست دارم خود کشی کنم حالا من با این مشکل چیکار کنم من ادمی هستم زیاد اهل ورزش و بیرون نیستم  احساس خستگی ام دارم و بی حالم و فقط دوست دارم بخوابم البته من هیچ دارویی مصرف نمی کنم حتی فولیک اسید لطفا من را هنمایی کنید

دوست عزیز علائم شما میتونه مربوط به سندرم پیش از قاعدگیpmsباشه اگر این کلمه رو جستجو کنید متوجه خواهید شد.ولی معمولا علائم مربوط به این سندرم نباید تا یک هفته بعداز پریود هم ادامه داشته باشه بنابراین ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا علت خستگی و..مشخص شود گاهی یک کم خونی ساده هم میتواند این علائم را ایجاد کند در ضمن علائم مربوط به تغییرات هورمونی شما نباید آنقدر شدید باشد که تمایل به خودکشی ایجاد کند اگر این موضوع مدام در ذهنتان شکل میگیرد نیاز به مشاوره با روانپزشک هم دارید خواب منظم داشته باشید پیاده روی در هوای آزاد رو فراموش نکنید ویکبار هم که شده برای چکاب به پزشک حتما مراجعه کنید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. باسلام خدمت شما
    سوالی که از خدمت شما داشتم اینه که:
    من در زمانی که پریود هستم تو دستشویی خودم رو با آب می شورم آیا این کار مشکلی برام خواهد داشت؟ وقتی با همسرم رابطه دارم بادی از رحم من خارج میشه از یکی از دوستان شنیدم چون من موقع پرودی خودمو میشورم این باد خارج میشه آیا واقعا این دلیلشه؟

4. irnan نوشته است: باسلام خدمت شما
    سوالی که از خدمت شما داشتم اینه که:
    من در زمانی که پریود هستم تو دستشویی خودم رو با آب می شورم آیا این کار مشکلی برام خواهد داشت؟ وقتی با همسرم رابطه دارم بادی از رحم من خارج میشه از یکی از دوستان شنیدم چون من موقع پرودی خودمو میشورم این باد خارج میشه آیا واقعا این دلیلشه؟

سلام

چیزی می خوام بگم که با کلی انتقاد روبرو می شم اما من حرفمو می گم!!
    رک گویی منو ببخشید!  من نمی دونم کی تو گوش دخترای ما فرو کرده که پریود می شین برین توی دستشویی و این آبو ببنیدن به خودتون؟ علم پزشکی می گه بهداشت رو رعایت کنید؟ آخه چرا اینجوری؟ اون همه خونی که داره از رحم می یاد بیرون رو می شه شستشو داد و از جا پا شد و نوار بهداشتی جدیدی گذاشت و رفت به سلامت؟ شما آخه توی دوران پریودتون حس نمی کنید رحمتون سرده؟ حس نمی کنید آلت تناسلی تون سرده؟ فکر نمی کنید دلیلش همون آبیه که می بندین به خودتون؟ توی یه دوره ی پریود خودتونو توی دستشویی با آب (حتی گرم) نشورید لطفا، و فقط آلت تناسلی تونو با دستمال کاغذی تمیز کنید، بعد هم نوار جدید رو بزارید و تمام. اگه توی دوران پریود، روزی یکبار یه دوش خوب و گرم و کوتاه مدت بگیرید که هم بدنتون تمیز بشه، هم انرژی بگیرید، هم حس و حالتون عوض بشه، این آبی که بهتون می خوره برای 24 ساعت کافیه، و دیگه نیازی نیس توی دستشویی هم آبو بگیرید به واژن و رحم و کل سیستم!
    من از 14 سالگی که پریود می شم تا الان، توی دوره ی پریود، توی دستشویی خودمو با آب نمی شورم و روزی یکبار هم دوش می گیرم و بدنمو تمیز می کنم. تا الانم حالم خوب بوده و هیچ درد و مرض و عفونت و قارچ و چیزای دیگه نگرفتم! هر کسی رو هم که باهاش برخورد داشتم که به انواع ناراحتی های زنان مبتلا بود یا عفونت داشت (مخصوصا عفونت ادراری در دوره پریود) وقتی بهش گفتم که این کارایی که ذکر کردمو رعایت کنه، به شدت همه چی رو به بهبودی پیش رفت و همیشه هم راضی بودن از این وضعیت
    در صورتی که همیشه ذکر شده خودتو بشورین و این صحبتا! خواهش می کنم الکی این علم پزشکی رو قاطی هر چیزی نکنید و یه کمی به چیزای حاشیه هم توجه کنید

مساله ی بعدی بادی هست که شما فرمودین. این باد از واژن خارج می شه و در دختر باکره و غیر باکره معمولا اتفاق می افته و اصلا هم دلیل عجیب غریبی نداره و مساله ی خاصی نیس. نگرانش نباشید. بعدشم شما اگه فقط در طول رابطه ی جنسیتون این باد از واژنتون خارج می شه دلیلش ورود و خروج رفت و برگشتی آلت همسرتون به درون واژنتون هست که باعث می شه هوا هم وارد بشه، درست مثل زمانی که با نفس کشیدن و دم و بازدم بخوایم غذا یا آب بخوریم...خب هوا وارد معده می شه دیگه و به طبع باید از یه جایی خارج بشه

شاد باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. Helena1d

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    میخواستم بدونم ایا اشکال داره در مدت قاعدگی از روز 4 یا 5 بدنمون رو بشوریم چون من شنیدم که میگن بهتره این کارو نکنی چون دهانه ی رحم باز است و ممکن هستش دچار بیماری یا عفونت شه
    ممنون میشم اگه نظراتتون رو بگین Smile

6. Helena1d نوشته است: سلام
    میخواستم بدونم ایا اشکال داره در مدت قاعدگی از روز 4 یا 5 بدنمون رو بشوریم چون من شنیدم که میگن بهتره این کارو نکنی چون دهانه ی رحم باز است و ممکن هستش دچار بیماری یا عفونت شه

سلام

برخلاف تصور عوام و توصیه‌های مامان بزرگا، دوش گرفتن در ایام پریود از نظر پزشکی هیچ‌گونه منعی نداره

اما همچنان و مانند گذشته توصیه می‌کنم

همواره
    - خانما در حمام روی زمین نشینن و
    - داخل واژن رو آبکشی نکنن!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلام
    میگما من ی مشکلی پیش اومده واسم
    همیشه پریودم منظم و ب موقع بود..خونریزی نسبتا زیاد و دو روز اول درد داشتم همیشه. و کلا 7 روز میشد پریودم.ضمنا مجردم هستم18 سالمه
    فقط ی بار دو سه روز عقب افتاد ک بعدش پریود شدم و همه چی عادی بود
    ولی این ماه 7 روز پریودم عقب افتاد..الانم ک پریود شدم خونریزی خیلی خیلی کمه نسبت ب همیشه،هیچ دردی ام حس نکردم
    خیلی ترسیدم!! مشکل من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟برم دکتر؟؟؟؟
    خواهشا جواب بدین

8. KhoOoBiHaaa نوشته است: سلام
    میگما من ی مشکلی پیش اومده واسم
    همیشه پریودم منظم و ب موقع بود..خونریزی نسبتا زیاد و دو روز اول درد داشتم همیشه. و کلا 7 روز میشد پریودم.ضمنا مجردم هستم18 سالمه
    فقط ی بار دو سه روز عقب افتاد ک بعدش پریود شدم و همه چی عادی بود
    ولی این ماه 7 روز پریودم عقب افتاد..الانم ک پریود شدم خونریزی خیلی خیلی کمه نسبت ب همیشه،هیچ دردی ام حس نکردم
    خیلی ترسیدم!! مشکل من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟برم دکتر؟؟؟؟
    خواهشا جواب بدین

سلام

تاخیر در قاعدگی به خاطر هیجانات سال نو و استرس ناشی از اون تا حدودی قابل توجیه هست
    اما
    به این اما دقت کن! اما اگه این تاخیر در سیکل های بعدی هم تکرار شد به متخصص زنان مراجعه کن
    تا سونو جهت تشخیص گذاشتن در مورد وجود یا عدم وجود کیست تخمدان  
    تست هورمونی
    تست تیروئید
    و ...
    بسته به ضرورت، درخواست بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. Helena1d نوشته است: سلام

سلام.نه هیچ مشکلی نداره.شما میتونید از روز اول هر 24 ساعت دوش بگیرید تا هم بدنتون تمیز بشه که باعث شادابی هم میشه.
    شاد باشید

10. دوست عزیز همانطور که دوستان بیان کردند مشکل شما میتواند PMDDباشد.حدود 10 درصد زنان دچار «اختلال بدخلقي پيش‌ از قاعدگي» (PMDD) مي‌شوند.
    علايم‌‌تان را با پزشک در ميان بگذاريد. معاينه جسمي کامل مي‌تواند تعيين کند که علايم شما به دليل اختلال بدخلقي پيش‌ از قاعدگي است يا علت ديگري دارد.

باتشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. سلام
    من از زمان مجردی تا امروز که 3 سالو 2 ماه که ازدواج کردم هربار پریود میشم چند روز قبل پریودی سینه هام متورم و درد ناک و حساس میشه و روز اول پریودی درد وحشتناکی میگیرم که کمرم می خواد نصف بشه دارو نمی تونم بخورم و بالا میارم. مدام تهوع دارم و تا سرم وامپول نزنم خوب نمیشم. در دوران مجردی درد داشتم نه تا اون حد که کارم به بیمارستان کشیده بشه ولی از زمان ازدواج بدتر شدم  هر بار هم که برای بچه دار شدن اقدام می کنیم و من پریود میشم حالم بدتر میشه این ماه فشارم 11 رو7 بود که دکتر بهم سرم نداد با اینکه فشارم زیاد پایین نبود فقط بالا میاوردم و زیر چشمام گود و کبود شده بود. علت این دردهام چیه؟ و اینکه من الان چند ماه میشه که زمان خونریزیم کم شده و فقط 3 یا 4 روزه علتش چیه؟

12. و این و هم بگم که زمان پریودیم منظم 27 روزه هستش. بچه ندارم.و اخرین بار 20 فروردین پریود شدم . من مصرف میوه و سبزی دارم و ماهی 3 یا 4بار جیگر گوسفند مصرف میکنم. به طور معمول هفته ای 1 یا 2 بار ماهی مصرف می کنم اون هم از نوع دریایش. عدس هم مصرف می کنم  ولی باز کم خونم. دیگه باید چی بخورم تا از شر کم خونی راحت بشم؟ ممنون میشم جواب سوالامو بدین

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید