شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آبریزش بینی در صورت عدم حساسیت فصلی

1. من حساسیت فصلی ندارم ولی تقریبا یک هفته میشه که صبح ها که از خواب بیدار میشم به محضِ اینکه صورتمو میشورم آب ریزشِ بینیِ شدید سراغم میاد
    حدودا 3-4 ساعت ادامه داره و یه دفعه ای هم قطع میشه
    اگه صورتمو نشورم این اتفاق نمیفته و فقط بلافاصله بعد از شستنِ صورت برام اتفاق میفته!!!
    دلیلش چیه؟؟؟ چیکار باید بکنم که این اتفاق نیفته؟ چون واقعا خسته م کرده

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. zeynab90 نوشته است: من حساسیت فصلی ندارم ولی تقریبا یک هفته میشه که صبح ها که از خواب بیدار میشم به محضِ اینکه صورتمو میشورم آب ریزشِ بینیِ شدید سراغم میاد
    حدودا 3-4 ساعت ادامه داره و یه دفعه ای هم قطع میشه
    اگه صورتمو نشورم این اتفاق نمیفته و فقط بلافاصله بعد از شستنِ صورت برام اتفاق میفته!!!
    دلیلش چیه؟؟؟ چیکار باید بکنم که این اتفاق نیفته؟ چون واقعا خسته م کرده

سلام

احتمالاً به حوله ای که صورتتونو خشک می کنین حساس نیستین؟
    اگه آره، عوضش کنین شاید به خاطر اون باشه.
    شرمنده چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه؛ منتظر پاسخ دوستانم بمونین.

3. سلام دوست خوبم

ابریزش بینی شما اگه مطمئن هستید مربوط به حساسیت فصلی نیست شاید مربوط به سینوزیت فصلی باشه که در طول هوای گرم و در معرض کولر بودن رخ می دهد البته حساسیت هم پدیده ای نیست که احتمال سابقه ای برا اون بشه در نظر گرفت چون ممکنه هر چیزی باعث حساسیت شما به ان شود در روزهای اینده شستن صورت با آب ولرم را امتحان کن و کمتر در معرض کولر قرار بگیر اونوقت ببین باز هم آبریزش بینی دارید یا نه؟منتظر جواب شما هستم.
    با ارزوی سلامتی و تندرستی برای شما دوست خوبم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام
    منم اینجور هستم البته بعضی روزها
    به اینصورت که به محض بیدار شدن از خواب اونم فقط صبح و نصفه شب عطسه میکنم و ابریزش بینی شروع میشه برای مدتی.
    گاهی بین روز هم این مورد پیش میاد و کلا زیاد عطسه میکنم اما مورد صبح کلافه کننده شده.

ممنون میشم پاسخ منم بدین
    و یک راهنمایی برای این دوستمون
    من گاهی دقت میکنم میبینم این عطسه ها و ابریزش بینی وقت هایی که استرس دارم بیشتر میشه
    و گاهی هم بی ارتباط با تغذیه نیست مثلا اگر فلفل خورده باشم شب ،صبح حتما این ابریزش رو دارم
    اما گاهی هم هیچ دلیلی براش پیدا نمیکنم سوالم برای زمانهایی هست که بیدلیل ابریزش بینی دارم.

با تشکر
    پیروز باشید

5. دوستِ گلم طیِ یک عملیات غافلگیرانه و بدونِ هماهنگیِ قبلی آب ریزش بینیم قطع شد....
    الآن 2روزِ که ازش خبری نیست و هیچ دلیلی نتونستم براش پیدا کنم...
    ممنون از راهنمایی که کردی
    اگه دوباره سر و کله ش پیدا شد حتما از راهنماییت استفاده می کنم

6. sima_65 نوشته است: سلام
    منم اینجور هستم البته بعضی روزها
    به اینصورت که به محض بیدار شدن از خواب اونم فقط صبح و نصفه شب عطسه میکنم و ابریزش بینی شروع میشه برای مدتی.
    گاهی بین روز هم این مورد پیش میاد و کلا زیاد عطسه میکنم اما مورد صبح کلافه کننده شده.

ممنون میشم پاسخ منم بدین
    و یک راهنمایی برای این دوستمون
    من گاهی دقت میکنم میبینم این عطسه ها و ابریزش بینی وقت هایی که استرس دارم بیشتر میشه
    و گاهی هم بی ارتباط با تغذیه نیست مثلا اگر فلفل خورده باشم شب ،صبح حتما این ابریزش رو دارم
    اما گاهی هم هیچ دلیلی براش پیدا نمیکنم سوالم برای زمانهایی هست که بیدلیل ابریزش بینی دارم.

با تشکر
    پیروز باشید

دوره ای و موقتی بودن این حالات شما درصد احتمال وجود حساسیت فصلی رو بالا میبره. حتی حساسیت به برخی مواد غذایی مثل فلفل هم میتونه گاهی فصلی باشه و با تغییر آب و هوا تغییر کنه. اگه این مسئله آزار دهنده شده بهتره با مراجعه به پزشک ریشه یابی و حلش کنید.

7. سلام
    من هم الان 2 ساله با این مشکل مواجهم به چند دکتر هم مراجعه کردم ولی درمان موقتی بوده است.
    صبح که از خواب پا میشم دچار آبریزش شدید بینی و اغلب همراه با عطسه میشوم که بعضی مواقع تا چندین ساعت ادامه داره.
    طی جستجویی که تو نت داشتم متوجه شدم که این مشکل "التهاب رگ جنبشی بینی" نام داره ولی درمانی براش نتونستم پیدا کنم.
    خواهشاً متخصصین کمک کنند. آخه دیگه خسته شده ام از این همه آبریزش بینی و عطسه های پی در پی.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید