شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فیبروکیستیک و سونوگرافی آن

1. سلام
    این به کام و شادی انشالله.
    من دختر 24 ساله مجردم
    تو هر دو سینم تعدادی توده های ریز به نام فیبروکیستیک وجود داره. مهر 90 با درد شدید سینه مراجعه کردم و بعد سونو گرافی تشخیص فیبروکیستیک دادند. و از اون وقت تا الن 2 بار سونو دادم که لطف کنید قضیه رو برای من روشن کنید به طور کامل . من الان طبق تجویز پزشکم که هر 4 ماه مراجعه میکنم.. روزهای زوج ویتامین e و ویتامین b1300 مصرف میکنم. و پرهیز از نمک ..به طور کامل تو برنج خورشت اینا نمک حذفه .و کاکائو چای شکلات پفک و چیس مصرف نمیکنم... و ماست و شیر و ...اماده و بازاری مصرف نمیکنم به علت مواد نگه دارنده ای که در داخل انهاست... حالا بعضی اوقاتم که رعایت نکنم واقعا درد شدیدی حس میکنم و عود میکنه درد
    سونوی مهر 90 :
    اکوژنیسیته بافت گلاندولار و رتروگلاندولار و چربی ساب کوتانئوس در پستان ها نرمال میباشد.
    تصویر تغییرات فیبروکیستیک منتشر شده در حد mild با ارجحیت در لترال زون پستان راست دیده می شود.
    تصویر کانون اکوفری متعدد به قطر 10.8mm و6.4/5mm و 5.3/5 mm منطبق بر ساعت 9 پستان راست (در آگزیلاری tail ) و کانون مشابه  به ابعاد 6.3mm منطبق بر ساعت 3 پستان چپ مطرح کننده کیست های ساده پستان دیده می شود.
    تصویر کانون هیپواکو بیضوی با مرکز اکوژن به ابعاد 16.6mm با حدود مشخص منطبق بر آگزیلاری راست مطرح کننده لنف نودراکتیو خوش خیم دیده می شود.
    ضخامت پوست پستان ها نرمال می باشد
    لنفادنوپاتی اگزیلاری چپ دیده نشد. Solidmass در پستان ها دیده نشد

و بعد یکی سال سونوی مهر 91:
    نسوج فیبروکیستسک پستانها،
    کیستهای کوچک متعدد پستانها ،یا اندازه حداکثر 6mm
    ضخامت نسوج سطحی عادی است.

اگه لطف کنید بگید چطوریه اوضام.؟ سونو رو برام تشریح میکنید کامل ؟ مرسی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید