شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 37 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. Ghazale88 نوشته است: سلام

پس یعنی دقیقا همین 5 ماهی که برای بارداری اقدام کردم کیست بوجود امده؟

جون تقریبا10 ماه پیش هم سونو دادم اما کیست نداشتم.

من روزی 30 دقیقه تردمیل میزنم امیدوارم که کمک به کاهش وزنم کنه.

سلام

به طور دقیق نمیشه گفت همین 5 ماهی که اقدام کردید کیست ایجاد شده چون در هر سیکل ماهانه بنا به دلایلی ممکنه فولیکول تخمک آزاد نکنه و تبدیل به کیست بشه و این داستان ممکنه بعد همون آخرین سونو اتفاق افتاده باشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام میشه بگین چه ازمایشها و واکسن هایی قبل ازبارداری باید داد و زد ؟

3. سلام.من دوباره اومدم
    بعد از اینکه رفتیم پیش یه اورولوژ خوب دوبار آز اسپرم و عکس داپلر رنگی داد نتیجه اینکه براتون عکسشو میزارم وخوب بود و فقط با توجه به این مشکل منم بهش گفتیم گفت انشالله تا شش ماه آینده بچه دار میشید اگر نه اینجا میبینمتون! همین حتی گفت ویتامین ای اگه دوس داری بخور!
    ومن هم دوباره پریود شدم متاسفانه. . . البته سر 28 روز که فکر کنم خبر از این داد که اون ماه نوبت لوله باز بوده و ماه آینده دوباره نوبت لوله بستس ولی دکترم گفت دوباره همان 4تا هاش ام جی 75 شب 3-4-5-6پریود و هاش سی جی 5000 شب 14 بزنم! یه سوال به نظرتون اگه لوله بستس زدن این آمپولا این ماه با توجه به نرسیدن و رد نشدن تخمک از لوله چپ به رحم بی فایده نیست؟! آخه اون ماه قبلم که فکر کردم باردارم نوبت لوله بسته بود که آخرش با پروژسترون پریود شدم!
    آیا ممکنه این آمپول باعث تحرک دوباره تخمدان راست تو این ماه بشه که دوباره اینماه هم  تخمک آزاد کنه؟!
    لطفا نتیجه آز و عکس را تفسیر کنید  در صفحه 35
    پست 513

4. ziba71 نوشته است: سلام میشه بگین چه ازمایشها و واکسن هایی قبل ازبارداری باید داد و زد ؟

سلام

در مورد واکسن قبل، حین و بعد از بارداری مرکز کنترل و جلوگیری آمریکا (CDC) کلیه‌‌ی واکسن‌های مورد نیاز رو شرح داده؛ تصویر رو ببینید.
    فقط من یه نکته رو اضافه می‌کنم که واکسن MMR همون سرخک، سرخجه و اریون هست و اگه قراره تزریق بشه من توصیه می‌کنم 3 ماه قبل از بارداری انجام بشه.
    آزمایش خاصی هم قبل بارداری نیاز نیست اما همچنان من اینجا هستم و توصیه می کنم اسید فولیک رو از 3 ماه قبل از بارداری استارت بزنید.  

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

فایل PDF رو هم میتونید از طرق لینک زیر دانلود کنید.

Immunization & Pregnancy

5. با سلام
    من سوالات و پاسخ های دوستان رو خوندم و این سوال واسم  پیش اومد که چرا برای اقدام به بارداری توصیه میکنید که در زمان تخمک گذاری بصورت روز در میان نزدیکی صورت بگیره؟
    چه فرقی داره با هر روز؟ و اثرش چیه؟
    با سپاس از دوستان

6. سلام به همگی
    سال نو همه دوستان پیشاپیش مبارک
    ممنو از راهنمایی های ارزشمندتون
    به عنوان اخرین سوالم در سال 91 میخاستم فقط بپرسم سن بارداری از تاریخ پریودی حساب میشه یا اینکه توی سونوگرافی میگن درسته؟
    اخه من طبق پریودیم الان باید توی هفته یازدهم باشم ولی سونوگرافی گفته هفته نهنم میخاستم لطف کنید راهنماییم کنید
    بازهم ممنون

7. nabat62 نوشته است: با سلام
    من سوالات و پاسخ های دوستان رو خوندم و این سوال واسم  پیش اومد که چرا برای اقدام به بارداری توصیه میکنید که در زمان تخمک گذاری بصورت روز در میان نزدیکی صورت بگیره؟
    چه فرقی داره با هر روز؟ و اثرش چیه؟
    با سپاس از دوستان

سلام

در لینک زیر قبلا در این مورد نوشتم.

کم‌توانی جنسی

8. maral-m نوشته است: سلام به همگی
    سال نو همه دوستان پیشاپیش مبارک
    ممنو از راهنمایی های ارزشمندتون
    به عنوان اخرین سوالم در سال 91 میخاستم فقط بپرسم سن بارداری از تاریخ پریودی حساب میشه یا اینکه توی سونوگرافی میگن درسته؟
    اخه من طبق پریودیم الان باید توی هفته یازدهم باشم ولی سونوگرافی گفته هفته نهنم میخاستم لطف کنید راهنماییم کنید
    بازهم ممنون

سلام

در اکثر رفرنس‌ها سن بارداری از اولین روز آخرین پریود (LMP) محسوب میشه.

منم سال جدید و جمع سه نفره‌تون رو تبریک میگم

9. سلام ، من تاریخ 14 اسفند توی همین بحث پست گذاشتم ولی متاسفانه جوابی بهش داده نشد .

19 اسفند یه اتفاق برام افتاد از جایی لیز خوردم و کمر ، دنده هام آسیب دید ، یعنی ضربه خورد با عکسی که از دنده هام گرفتن گفتن که ضرب دیده ، حالا که درد دنده هام یکمی بهتر شده ، درد کمرم و مهره آخر رو بیشتر احساس میکنم البته زیاد نیست ولی درد داره ، یه مقداری هم گاهی وقتا احساس میکنم که تب دارم ولی همه میگن که تب نداری ، فک کنم از درون احساس گرما میکنم ، حالا سوال من اینه این چیزهایی که گفتم از عواقب اون اتفاقه یا امکان داره به خاطر عفونتی که بعد عکس رنگی ممکنه ایجاد بشه ، باشه؟؟
    البته اینم بگم من بعد گرفتن عکس رنگی و قبل اون اتفاق هیچ مشکلی نداشتم بجز یک هفته لکه بینی ، و 5 روز قبل و 5 روز بعد عکس هم داکسی سایکلین خورده بودم .

یه سوال دیگه اینکه من این ماه میخوام واسه بارداری اقدام کنم این درد کمر و ضربه ای که دیدم مشکل ایجاد نمیکنه؟؟

10. l3itaa نوشته است: سلام ، من امروز توی روز 8 پریود بالاخره عکس رنگی گرفتم ، خوشبختانه مشکلی نداشتم .نتیجه اینه : رحم و لوله های فالوپ در دو طرف نمای طبیعی دارند، عبور ماده حاجب از لوله های فالوپ دو طرف به پریتوئن صورت گرفته است .
    دکترم هم وقتی عکس رو دید گفت لوله ها مشکلی ندارن . گفت اون حاملگی خارج رحمی ممکن به خاطر حرکت نکردن خود لوله ها باشه ، ( اینجوری که من فهمیدم ) و گفت احتمال داره توی حاملگی بعدی هم تکرار بشه   
    برام <a>متفورمین</a> 500 از فردا روزی یه دونه موقع ناهار 100 عدد، کلومفین از روز 3 پریود و استرادیول از روز 8 پریود تجویز کرد .
    من توی سایت خوندم که <a>متفورمین</a> باعث کاهش وزن میشه ، من خودم وزنم کم هست ، 50 کیلوام ، نمیخوام وزنم کم بشه ، چیکار کنم؟

سلام

متفورمیـن رو مصرف کنید و نگران کاهش وزن نباشید.

نقل قول: بعد عکس رنگی که امروز گرفتم یه مقداری خونریزی دارم  ، مشکلی نیست؟

نه مشکلی نیست.

نقل قول: میتونم همین ماه واسه بارداری اقدام کنم چون جایی خوندم که ممکنه اشعه روی تخمکها تاثیر بذاره و ناقص بشن ، درسته؟

شما 4 - 5 روز بعد از مصرف آخرین کلومیفن برای بارداری اقدام کنید جای نگرانی نیست. جدای از اون داستان اشعه! در روز 8 ام سیکلتون تخمکی در کار نبوده!

نقل قول: چقدر احتمال داره با اینکه لوله هام بازه ، دوباره حاملگی خارج رحم داشته باشم؟ خیلی استرس گرفتم .

من همچنان هم با لیبل زدن "بارداری خارج رحمی" روی بارداری قبلی تون موافق نیستم. درصد خاصی رو نمیتوم خدمتون ارائه بدم اما نگران نباشید دوست من، شما به دور از استرس اقدام کنید.

نقل قول: اسفند یه اتفاق برام افتاد از جایی لیز خوردم و کمر ، دنده هام آسیب دید ، یعنی ضربه خورد با عکسی که از دنده هام گرفتن گفتن که ضرب دیده ، حالا که درد دنده هام یکمی بهتر شده ، درد کمرم و مهره آخر رو بیشتر احساس میکنم البته زیاد نیست ولی درد داره ، یه مقداری هم گاهی وقتا احساس میکنم که تب دارم ولی همه میگن که تب نداری ، فک کنم از درون احساس گرما میکنم ، حالا سوال من اینه این چیزهایی که گفتم از عواقب اون اتفاقه یا امکان داره به خاطر عفونتی که بعد عکس رنگی ممکنه ایجاد بشه ، باشه؟؟ البته اینم بگم من بعد گرفتن عکس رنگی و قبل اون اتفاق هیچ مشکلی نداشتم بجز یک هفته لکه بینی ، و 5 روز قبل و 5 روز بعد عکس هم داکسی سایکلین خورده بودم .

HSG عارضه‌ی خاصی نداره و من هم این درد رو مربوط به همون آسیب دیدگی می دونم.

نقل قول: یه سوال دیگه اینکه من این ماه میخوام واسه بارداری اقدام کنم این درد کمر و ضربه ای که دیدم مشکل ایجاد نمیکنه؟؟

در صورتی که در همین سیکل تون بارداری صورت بگیره تا وزین شدن جنین زمان زیادی رو داریم و امیدوارم بهبودی حاصل بشه اما توصیه می‌کنم حتما زیر نظر پزشک باشید.

منتظر خبرهای خوب تون هستیم.

11. shayna24 نوشته است: سلام.من دوباره اومدم
    بعد از اینکه رفتیم پیش یه اورولوژ خوب دوبار آز اسپرم و عکس داپلر رنگی داد نتیجه اینکه براتون عکسشو میزارم وخوب بود و فقط با توجه به این مشکل منم بهش گفتیم گفت انشالله تا شش ماه آینده بچه دار میشید اگر نه اینجا میبینمتون! همین حتی گفت ویتامین ای اگه دوس داری بخور!
    ومن هم دوباره پریود شدم متاسفانه. . . البته سر 28 روز که فکر کنم خبر از این داد که اون ماه نوبت لوله باز بوده و ماه آینده دوباره نوبت لوله بستس ولی دکترم گفت دوباره همان 4تا هاش ام جی 75 شب 3-4-5-6پریود و هاش سی جی 5000 شب 14 بزنم! یه سوال به نظرتون اگه لوله بستس زدن این آمپولا این ماه با توجه به نرسیدن و رد نشدن تخمک از لوله چپ به رحم بی فایده نیست؟! آخه اون ماه قبلم که فکر کردم باردارم نوبت لوله بسته بود که آخرش با <a>پروژسترون</a> پریود شدم!
    آیا ممکنه این آمپول باعث تحرک دوباره تخمدان راست تو این ماه بشه که دوباره اینماه هم  تخمک آزاد کنه؟!
    لطفا نتیجه آز و عکس را تفسیر کنید

سلام

دوست خوبم، من خدمت شما عرض کردم که فولیکول غالب توسط دو تخمدان در هر سیکل به طور متناوب تخمک آزاد خواهد کرد نگفتم که یه سیکل مثلا تخمدان چپ و سیکل بعدی تخمدان راست! نه اینطور نیست. در واقع در هر سیکل تخمدانی که فولیکول غالب داره تخمک آزاد میکنه و بقیه فولیکول‌ها تحلیل میرن و این داستان میتونه توسط هر دو تخمدان انجام بشه البته بدون در نظر گرفتن داروهای محرک تخمک گذاری
    در صورتی که داروی محرک تخمک گذاری استفاده بشه امکان آزاد سازی چند تخمک همزمان در یه سیکل وجود داره
    و شما هم HCG و HMG دریافت کردید و احتمال آزاد سازی چند تخمک وجود داره.

اما نتایج عکس رنگی داپلر و اسپرموگرام:

- عکس رنگی که وجود واریکوسل گرید 2 رو در بیضه‌ی چپ نشون میده
    - و اسپرموگرام هم همچنان نرمال نیست چون تحرک اسپرم ها حداقل مقدار نرمال رو نداره.

شما همچنان امیدوار باشید و نزدیکی ها رو به صورت روز در میان در ایام تخمک گذاری انجام بدید.

12. behari نوشته است: سلام خسته نباشین
    من 12 روز پیش پری بودم و یکی از دوستان برای بارداری گفتن برای زمان تخمگ گذاری از کیت استفاده کن
    منم گرفتم مکس 14
    و حدودا 4 روز پیش گذاشتم دو خطش واضح بود
    ولی امشب که گذاشتم یه خط پررنگ و یه خط محو بود
    با وجود اینکه دارم به روز 14 وسط نزدیک میشم و باید دو خط پررنگ تر بشه ولی محو شده
    و اینکه این یکی دو روز ی خرده کارم بیشتر بود ولی نه خیلی زیاد کمر درد شدید دارم و زیر شکمم درد شدید دارم و گاهی وقتا درد تو سینه مثل سوزش و  الان لکه خون قهوه ای دیدم
    و این درد زیر شکم و کمر درد و یه هفته میشه که دارم
    نظرتون چیه؟؟
    و اینکه الان 2 هفته است دارم <a>متفورمین</a> استفاده میکنم
    و یکی گفته با خوردن <a>متفورمین</a> دوره تخمک گذاری 14 روز نیست ممکنه کمتر یا بیشتر بشه؟؟
    ممکنه بعد 1 هفته پری تخمک گذاری انجام بشه؟؟
    این تست اولمه

این تست دومه

واینکه با مراجعه به دکتر و سونو گرافی کیست نداشتم و تیروئیدمم نرمال بود و عفونت هم ندارم ولی تو اولین ماه اقدام با آمپول <a>پروژسترون</a> باز شدم ولی چون به آمپول حساسم و حالت توع و شکم درد و تب لرز میگیرم دکتر بهم مدروکسی <a>پروژسترون</a> داد که از اون استفاده میکنم هر ماه

ممنون میشم راهنماییم کنین

خب جواب مردمو نمیدین چرا الکی سایت راه انداختین
    مردمو مسخره کردین

13. سلام من24سال دارم 5 ساله ازدواج کردم وبه مدت 7 ماهه که برای بارداری اقدام کردم 10 ماهه که متفورمین مصرف میکنم هم خودم هم همسرم طی ازمایشات سالم هستیم چرا من باردار نمیشم؟ در ضمن پس از هر بار نزدیکی ترشحات کرم رنگه نیمه جامدی از بدنم خارج میشود ممکن است دلیل باردارنشدنم همین باشد؟

14. من سه ساله ازدواج کردم بعد از دو سال متوجه شدم که کیست تخمدان دارم بعد از شش ماه دارو مصرف کردن برطرف شد بعد از ان برای حاملگی اقدام  کردم دکتر داروی تقویتی تجویز کرد ولی اندازه فولیکول هام از10.11 بالا تر نمی رفت وتخمدان هام هم تنبل شده بودند حدود سه ماهه پریودامو کنترل می کنم در دو ماه اول دوره هام40 روزه بود ماه سوم 21 روز این ماه هم سه روز از 21روز گذشته ولی هنوز خبری از پری نیست ایا احتمال داره این به هم خوردگی ها دلیلی برای حامله شدن باشه .بعد چه چیزی برای بالا بردن سایز فولیکول ها خوبه به هم بگید مصرف کنم

15. باسلام من یکی دوبار در هفته منی خارج می کنم می خواستم ببینم که این باعث بچه دار نشدن من می شود من16 سالمه و2 ساله این کارا خود به خود ودر خواب انجام مدم؟با تشکرwzyz

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 37 از 58
رفتن به صفحه :    ... 37 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید