شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

صفات اکتسابی والدین

1. آیا صفات اکتسابی والدین که ارثی نباشد و به خاطر عوامل محیطی باشد قابل ارث به جنین است؟ همسرم چشم چپ اش انحراف  شدیدی دارد ولی این صفت در هیج کس از افراد خانواده اشان نیست به گفته خودشان به علت مصرف خودسرانه مادرشان در دوران حاملگی اشان بود من الان 8 ماهه باردارم  نگرانم که این صفت به دخترم ارث برسد ؟

2. MAMAR110 نوشته است: آیا صفات اکتسابی والدین که ارثی نباشد و به خاطر عوامل محیطی باشد قابل ارث به جنین است؟ همسرم چشم چپ اش انحراف  شدیدی دارد ولی این صفت در هیج کس از افراد خانواده اشان نیست به گفته خودشان به علت مصرف خودسرانه مادرشان در دوران حاملگی اشان بود من الان 8 ماهه باردارم  نگرانم که این صفت به دخترم ارث برسد ؟

سلام

بررسی اینگونه احتمالات ژنتیکی و وراثتی مانند سندروم داون و ... نیست و واقعا دشواره که بشه احتمالی برای این ماجرا متصور شد اما هیچ متخصصی هم احتمال صفر رو برای این موارد در نظر نخواهد گرفت
    از اون طرف این نگرانی شما به این شدت هم چیز جالبی نیست.
    دوست من، ریلکس تر باشید و بارداری رو به سلامتی به پایان برسونید؛ این به نظرم مهمتر باشه.

3. چیزی که شما بهش اشاره دارید یا شاید منظورتون باشه Emotional Quotient  
    هوش هیجانی یا اکتسابی و به نوعی صفات اکتسابی میشه اسمشو گذاشت مثل چگونگی مقابله با خطر - کنترل کردن خشم - بیان احساس و..... اگر چنین چیزهایی منظورتونه که کاملا این موارد اکتسابیه و ارثی بودن شاید 5% در آن سهیم باشه که بنظر من که این 5% زیاد تاثیر بسزایی نداره و کلا بی اهمیته
    این موارد انحراف چشم و یا بینی یا بزرگی و یا کوچکی دهان تا حدودی جنبه ارثی و ژنتیکی داره که کودک یا بهتره بگیم نوزاد طی 9 ماه شکل گیری با خودش حمل میکنه استرس و داشتن احساسات هیجانی هم روشون تاثیر داره ولی این جور نمیشه دقیق گفت مثلا انحراف چشم همسرتون 100 % منتقل میشه نه چنین چیزی نیست

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید