شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

احساس خارش پوست

1. با سلام
    الان مدتیه بدنم احساس خارش داره و وقتی میخارونم جاش مثل تاول میزنه بیرون میخوام بدونم  از چی میتونه باشه؟از چربی خون میشه؟آخه من چربی خون دارم

2. احتمالا حساسیته
    بهتره به متخصص پوست مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. منطور از بدن جای خاصی هست یا به طور کلی ؟!

بهترین توصیه اینه که از خاروندن پرهیز کنی  تا بیشتر و ملتهب نشه
    همچنین میتونی سدر را در حمام با ماست یا به تنهایی زماد کنی و استفاده کنی

چربی خون بیشتر موجب گزگز میشه تا خارش

سعی کنید غذاهایی که به کبد فشار میاره هم کم تر مصرف کنید مثل
    زرده تخم مرغ -ادویجات تند -
    و مراجعه به پزشک متخصص فراموش نشه در صورت خارش طولانی مدت

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. khoshghalb نوشته است: با سلام
    الان مدتیه بدنم احساس خارش داره و وقتی میخارونم جاش مثل تاول میزنه بیرون میخوام بدونم  از چی میتونه باشه؟از چربی خون میشه؟آخه من چربی خون دارم

چربی خون نمیتونه عاملش باشه
    انزیمهای کبدی خود را چک کنید
    از مصرف ادویه خودداری کنید
    غذاهای الژی زا را اصلا نخورید
    به مدت یک هفته پاک سازی کبد انجام دهید :برای پاکسازی کبد یک هفته گوشت و لبنیاتوتخم مرغ  مصرف نکنید وفقط از گیاهان انرژی خورا تامین کنید  مصرف ویتامین cخود را بالاببرید   از غذاهایی استفاده کنید که دانه جو در آن باشد با این روش کبد شما سم زدایی میشود اما این تکنیک صرفا اصلاح تغذیه است و تشخیص درست بر عهده پزشک است

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. elham90m نوشته است:
    khoshghalb نوشته است: با سلام

چربی خون نمیتونه عاملش باشه
    انزیمهای کبدی خود را چک کنید
    از مصرف ادویه خودداری کنید
    غذاهای الژی زا را اصلا نخورید
    به مدت یک هفته پاک سازی کبد انجام دهید :برای پاکسازی کبد یک هفته گوشت و لبنیاتوتخم مرغ  مصرف نکنید وفقط از گیاهان انرژی خورا تامین کنید  مصرف ویتامین cخود را بالاببرید   از غذاهایی استفاده کنید که دانه جو در آن باشد با این روش کبد شما سم زدایی میشود اما این تکنیک صرفا اصلاح تغذیه است و تشخیص درست بر عهده پزشک است

با سلام
    دوست عزیز،ضمن تایید اظهارات دوست عزیزمون سرکارالهام خانم،چند سئوال و تذکر! آیا جدیداً از دارویی خاص استفاده نکردید؟؟و آیا به خوراکی خاصی مثل مثلاً خربزه یا توت فرنگی یا گوجه فرنگی و این قبیل مواد که حساست زا هستن،حساسیت ندارید؟؟ آیا در این مدت،غذاهای تند و گرمی همچون فلفل ،خرما؛شیرینجات و... مصرف نکردید؟؟آیا از البسه نایلونی استفاده نمیکنید؟؟ و.... همه این موارد میتونه معضل ساز باشه!
    والنهایه ضمن مراجعه به متخصص پوست و انجام یک چکاپ خون کامل،مصرف مواد خنکی همچون هندوانه ،خیار،خاکشیر و.... رو توصیه میکنم ضمناً مواظب چربی خونتونم باشید چون به مرور زمان ،موجب بسته شدن رگهای خونی شده و قلب و مغز و عروق مهم بدن رو درگیر میکنه و فرددچار مشکلات عدیده ای میشه!پس از همین الان با ورزش و رعایت سقف مجاز مصرف چربی،سلامیتیونو تضمین کنید!هر روز نیم ساعت پیاده روی میتونه به مقدار قابل ملاحظه ای از چربی خون بکاهه!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. با سلام
    حدودا دو ماهه باردار هستم و از دیشب دچار خارش پوست شدم،
    به طوریکه وقتی پوستم رو میخارونم، تقریبا صورتی رنگ میشه و جای خارش شبیه جای گزیدگی پشه میشه ( برجستگی مختصری داره ).
    در پوست سر و صورتم بیشتر احساس خارش دارم، و در بدنم هم بسیار کمه.

+دیشب داخل خونه رنگ کاری داشتیم و بوی رنگ اذیتم میکرد
    و اینکه گرمی هم خوردم ( غذای کمی تند و جگر سیاه)

خواهشمندم راهنماییم کنید

7. با سلام
    از حدود دو ماه پیش روی بدنم لکه های صورتی رنگی به وجود اومدن که پس از مدتی مایل به قهوه ای میشن. سرعت پخششون هم یه دفعه زیاد شده. طوری که تمام بالاتنه ، پهلو ، سینه حتی کشاله رانم رو هم گرفته
    از یک هفته پیش خارش شدیدی هم به علائمم اضافه شدن
    به دکتر پوست مراجعه کردم که دستور بیوپسی داد با تشخیص اولیه این چهار بیماری :
    pityriasis rosea - psoriasis - chronic dermatitis - pityriasis lichenoid/pls
    اینم جواب بیوپسی هستش :
    according to clinical diagnisis , pityriasis lichenoid PLC can not R/O. bute early evolving MF & drug eroption should be R/O clinically. clinical follow is recommended.
    راستش تو گوگل گشتم اصلا چیزای خوبی راجع به بیماری MF ننوشته بود.نگران شدم
    ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن

8. سلام من خانومی 19 ساله و پوست خشکی دارم و هنگامی که به صورتم آب میزنم میسوزد لطفا مرا راهنمایی کنید

9. با سلام پیشنهاد می کنم اولاً صبح ها صورتتون رو با آب خنک بشورید. دوماً از کرمهای مرطوب کننده استفاده کنید.

10. toprak نوشته است: سلام من خانومی 19 ساله و پوست خشکی دارم و هنگامی که به صورتم آب میزنم میسوزد لطفا مرا راهنمایی کنید

سلام

دوست عزیز چون میفرمائید پوست صورتتون خشک است بهتره که سعی کنید همیشه پوستتون مرطوب باشه ولی اگه بهتر نشدید بهتره که به متخصص پوست مراجعه کنید.

موفق باشی.

11. fateme69

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.خسته نباشید...من 22 سالمه و متاهلم و 2 سالی هست میخوام بچه دار بشمو نمیشه.
    حالا 1 ساله از سینه راستم ترشح شیر دارم.تازگی ها یعنی 1 هفته میشه همش زیر بغلم هام میخاره...خیلی اذیتم...بد جور میخاره..مثل سوزش و خارش با هم.هیچ رو قرمزی یا بریدگی یا هیچ چیز دیگخ نیست.(در ضمن من با نوره اصلاح میکنم و تا حالا هیچ حساسیتی نداشتم)میترسم ارتباطی با ناباروری یا توده یا سرطان داشته باشه.لطفا کمکم کنید.پیشا پیش ممنون.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید